міняємо DVD-дисковод на твердотільний накопичувач

Якщо ви вже давно перестали користуватися DVD-дисководом в своєму ноутбуці, то саме час замінити його на новенький SSD. Ви не знали, що так можна? Тоді сьогодні ми детально розповімо про те, як це зробити і що для цього буде потрібно.

Як встановити SSD замість DVD-приводу в ноутбуці

Отже, зваживши всі «ЗА» і «проти» ми прийшли до висновку, що дисковод для оптичних дисків – це вже зайве пристрій і добре б замість нього поставити SSD. Для цього нам буде потрібно сам накопичувач і спеціальний перехідник (або адаптер), який за розмірами відмінно підійде замість DVD-дисковода. Таким чином нам буде не тільки простіше підключити диск, але і сам корпус ноутбука буде виглядати більш естетично.

Підготовчий етап

Перш, ніж купувати подібний перехідник, варто звернути увагу на розмір свого дисковода. Звичайний привід має висоту 12,7 мм, також є і ультратонкі дисководи, які по висоті складають 9,5 мм.

Адаптер для диска

Тепер, коли у нас є відповідний адаптер і SSD, можна приступати до установки.

Від'єднуємо DVD-дисковод

Насамперед необхідно від'єднати акумулятор. У тих випадках, коли батарея не знімна, доведеться знімати кришку ноутбука і від'єднувати коннектор акумулятора від материнської плати.

У більшості випадків, для того, щоб зняти дисковод не потрібно розбирати ноутбук повністю. Досить відкрутити кілька гвинтів і оптичний привід легко витягнеться. Якщо ви не зовсім впевнені в своїх силах, то краще пошукати відеоінструкції безпосередньо для своєї моделі або ж звернутися до фахівця.

Снимаем дисковод

Встановлюємо SSD

Далі готуємо ССД для установки. Тут особливих складнощів немає, досить виконати три простих дії.

  1. Встановити диск в гніздо.
  2. В перехіднику є спеціальне гніздо, має роз'єми для живлення і передачі даних. Саме в нього ми і вставляємо наш накопичувач.

    Вставляем ССД в гнездо
  3. Зафіксувати.
  4. Як правило, диск закріплюється спеціальною розпіркою, а також декількома болтами з боків. Вставляємо розпірку і закручуємо болти, щоб наш пристрій міцно зафіксувалося на місці.

  5. Перенесіть додаткове кріплення.
  6. Потім знімаємо спеціальне кріплення з дисковода (якщо воно є) і переставляємо його на адаптер.

    Дополнительное крепление

На цьому все, наш накопичувач готовий до установки.

Тепер залишається вставити адаптер з SSD в ноутбук, закрутити болти і підключити акумулятор. Включаємо ноутбук, форматуємо новий диск, а далі на нього можна перенести операційну систему з магнітного накопичувача, а останній використовувати для зберігання даних.

Читайте також: Як перенести операційну систему і програми з HDD на SSD

більше статей на цю тему: