Як перенести операційну систему і програми з HDD на SSD

Заміна звичайного жорсткого диска на SSD може помітно підвищити комфорт роботи і забезпечити надійне зберігання даних. Саме тому багато користувачів намагаються замінити HDD на твердотільний накопичувач. Однак, замінивши накопичувач, необхідно якось перенести свою операційну систему разом з встановленими програмами.

З одного боку, можна все встановити заново і тоді проблем з переходом на новий диск не буде. Але що робити, якщо на старому стоїть близько десятка програм, а сама ОС вже налаштована для комфортної роботи? Саме на це питання ми і відповімо в нашій статті.

Способи перенесення операційної системи з HDD на SDD

Отже, ви придбали новенький ССД і тепер вам необхідно якось перенести саму ОС з усіма настройками і встановленими програмами. На щастя, нам нічого не доведеться винаходити. Розробники програмного забезпечення (втім, як і розробники операційної системи Windows) вже про все подбали.

Таким чином у нас є два шляхи, або скористатися сторонньої утилітою, або штатними засобами Віндовс.

Перш ніж перейти до інструкцій, хочемо звернути вашу увагу на те, що диск, на який ви будите переносити свою операційну систему повинен бути не менше того, на якому вона встановлена.

Спосіб 1: перенесення ОС на SSD за допомогою AOMEI Partition Assistant Standart Edition

Для початку розглянемо детально спосіб перенесення операційної системи за допомогою сторонньої утиліти. В даний час є безліч різних утиліт, який дозволяють здійснити простий спосіб перенесення ОС. Для прикладу ми взяли додаток AOMEI Partition Assistant. Даний інструмент безкоштовний і має російський інтерфейс.

Вызов мастера переноса системы на SSD
 1. Серед великої кількості функцій, в додатку присутній досить зручний і простий майстер перенесення операційної системи на інший диск, його ми і будемо використовувати в нашому прикладі. Потрібний нам майстер знаходиться на лівій панелі в розділі « майстри ", для його виклику натискаємо по команді « перенесення ОС SSD або HDD ».
 2. Окно приветствия мастера переноса системы на SSD
 3. Перед нами з'явилося вікно з невеликим описом, ознайомившись з інформацією натискаємо на кнопку « далі » і переходимо до наступного кроку.
 4. Выбор диска для переноса системы
 5. Тут майстер пропонує вибрати диск, куди буде переноситися ОС. Зверніть увагу, що накопичувач не повинен бути розмічений, тобто він не повинен містити розділів і файлової системи, в іншому випадку на цьому кроці ви отримаєте порожній список.

  Отже, як тільки вибрали цільової диск, натискаємо кнопку « далі » і переходимо далі.

 6. Дополнительные параметры переноса системы на SSD
 7. Наступним етапом буде розмітка накопичувача, на який переноситься операційна система. Тут ви можете змінити розмір розділу при необхідності, однак не забувайте, що розділ повинен бути не менше того, на якому стоїть ОС. Також, при необхідності, можна задати букву новому розділу.

  Як тільки встановили всі параметри, переходимо до наступного етапу, натиснувши кнопку" далі ».

 8. Завершение настройки переноса системы на SSD
 9. Тут майстер нам пропонує завершити налаштування Програми AOMEI Partition Assistant для міграції системи на SSD. Але перед цим можна ознайомитися з невеликим попередженням. Мова в ньому йде про те, що після перезавантаження в деяких випадках ОС може не завантажиться. І якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, то необхідно відключити старий диск або підключити новий на місце старого, а старий – на місце нового. Для підтвердження всіх дій натискаємо кнопку « кінець » і завершуємо роботу майстра.
 10. Применение настроек переноса системы на SSD
 11. Далі, для того, щоб процес міграції почався, необхідно натиснути кнопку « застосувати ».
 12. Переход к миграции системы на SSD
 13. Партишн асистент відобразить вікно зі списком відкладених операцій, де нам залишається натиснути кнопку « Перейти ».
 14. Подтверждение выполнения переноса системы на SSD
 15. Далі піде ще одне попередження, де, натиснувши на кнопку « так », ми підтверджуємо всі свої дії. Після цього комп'ютер перезавантажиться і почнеться процес перенесення операційної системи на твердотільний накопичувач. Тривалість цього процесу буде залежати від ряду факторів, серед яких обсяг переносяться даних, швидкість HDD і потужність комп'ютера.
 16. Процесс переноса системы на SSD

Після міграції комп'ютер знову перезавантажиться і тепер залишиться тільки відформатувати HDD, щоб видалити ОС і старий завантажувач.

Спосіб 2: перенесення ОС на SSD за допомогою стандартних засобів Windows

Інший спосіб перейти на новий диск – це використання стандартних засобів операційної системи. Однак, скористатися ним ви можете, якщо на вашому комп'ютері встановлена Віндовс 7 і вище. В іншому випадку вам доведеться скористатися сторонніми утилітами.

Більш детально розглянемо цей спосіб на прикладі Windows 7.

В принципі, процес перенесення ОС штатними засобами не складний і проходить в три етапи:

 • Створення образу системи;
 • Створення завантажувального накопичувача;
 • Розпакування образу на новий диск.
 1. Отже, почнемо. Для того, щоб створити образ ОС необхідно скористатися інструментом Windows « архівування даних комп'ютера ». Для цього, заходимо в меню « Пуск » і відкриваємо «Панель управління».
 2. Панель управления

 3. Далі необхідно клікнути по посиланню « архівування даних комп'ютера » і можна переходити до створення резервної копії Віндовс. У вікні « архівування або відновлення файлів » є дві потрібні нам команди, зараз скористається створенням образу системи, для цього натискаємо за відповідним посиланням.
 4. Архивация и восстановление системы
 5. Тут нам необхідно вибрати накопичувач, на який буде записаний образ ОС. Це може бути, як розділ диска, так і DVD. Однак, варто пам'ятати, що Windows 7, навіть без встановлених програм, займає досить багато місця. Тому, якщо ви вирішите записати копію системи на DVD, то вам може знадобитися не один диск.
 6. Выбор диска для сохранения копии системы
 7. Вибравши місце, куди необхідно зберегти образ, натискаємо « далі » і переходимо до наступного кроку.

  Тепер майстер пропонує нам вибрати розділи, які необхідно включити в архівацію. Оскільки ми переносимо тільки ОС, то нічого вибирати не потрібно, система за нас вже включила всі необхідні диски. Тому натискаємо « далі » і переходимо до фінального кроку.

 8. Выбор дисков для архивации
 9. Тепер необхідно підтвердити вибрані параметри архівації. Для цього натискаємо « архівувати » і чекаємо закінчення процесу.
 10. Подтверждение параметров архивирования
 11. Після того, як копія ОС буде створена Windows запропонує створити завантажувальний накопичувач.
 12. Предложение создать загрузочный диск
 13. Також створити накопичувач можна і за допомогою команди « Створити диск відновлення системи " у вікні « архівування або відновлення ».
 14. Создание загрузочного диска
 15. На першому кроці майстер створення завантажувального диска запропонує вибрати привід, в якому вже повинен бути встановлений чистий накопичувач для запису.
 16. Выбор дисковода для создания загрузочного диска

  Увага! Якщо у вашій робочій машині відсутні пишучі дисководи, то ви не зможете записати оптичний накопичувач відновлення.

 17. У разі, якщо в приводі стоїть диск з даними, то система запропонує очистити його. Якщо ви використовуєте для запису DVD-RW, то його можна очистити, інакше необхідно вставити чистий.
 18. Предложение очистить диск
 19. Для цього переходимо в « мій комп'ютер » і натискаємо правою кнопкою миші по приводу. Тепер вибираємо пункт « стерти цей диск ».
 20. Открыть мастер стирания диска
 21. Тепер повертаємося до створення накопичувача для відновлення, вибираємо потрібний привід, натискаємо на кнопку" Створити диск » і чекаємо закінчення процесу. По завершенню ми побачимо таке вікно:
 22. Сообщение об успешном создании загрузочного диска

  Це говорить про те, що диск успішно створений.

  Отже, підведемо невеликий підсумок. До цього моменту у нас вже є образ з операційною системою і завантажувальний накопичувач для відновлення, а значить можна переходити до третього, завершального етапу.

 23. Перезавантажуємо комп'ютер і переходимо в меню вибору завантажувального пристрою.
 24. Зазвичай це можна зробити натиснувши клавішу F11, однак можуть бути й інші варіанти. Як правило функціональні клавіші розписані на стартовому екрані BIOS (або UEFI), який відображається при включенні комп'ютера.

  Выбор загрузочного диска
 25. Далі буде завантажено середовище для відновлення ОС. На першому етапі для зручності вибираємо російську мову і натискаємо кнопку « Next ».
 26. Выбор русского языка

  Після цього буде проведено пошук встановлених систем.

  Поиск установленных систем
 27. Оскільки ми відновлюємо ОС з заздалегідь підготовленого образу, то переводимо перемикач у друге положення і натискаємо « далі ».
 28. Переключение в режим восстановления из образа
 29. На цьому етапі система сама запропонує нам відповідний образ для відновлення, тому, нічого не змінюючи, натискаєте « далі ».
 30. Данные об образе системы
 31. Тепер можна встановити додаткові параметри, якщо необхідно. Для переходу до останнього дії натискаємо кнопку « далі ».
 32. Дополнительные параметры восстановления системы
 33. На останньому етапі нам відобразиться коротка інформація про образ. Тепер можна приступати безпосередньо до розпакування на диск, для цього натискаємо кнопку « далі » і чекаємо закінчення процесу.
Запуск процесса восстановления системы

Після закінчення процесу система автоматично перезавантажиться і на цьому процес перенесення Windows на ССД можна вважати закінченим.

Сьогодні ми з вами розглянули два способи переходу з HDD на SSD, кожен з яких по-своєму хороший. Ознайомившись з обома, ви тепер зможете вибрати більш прийнятний для себе, щоб швидко і без втрати даних перенести ОС на новий диск.

більше статей на цю тему: