вимкнення жорсткого диска в BIOS

Загальні відомості по відключенню жорстких дисків в БІОС

В БІОС передбачений певний набір параметрів, що відповідають за деякі компоненти системного ланцюжка зберігання даних. Кожен з них можна налаштувати на свій розсуд, а також активувати або деактивувати. Відповідно, останнє дозволить закрити доступ до жорсткого диска на одній з ланок цього ланцюга. Таким чином, ви можете переналаштувати:

 • SATA / IDE-порти;
 • Контролери HDD;
 • Завантаження жорстких дисків.

Виробники материнських плат самі вирішують, як представити дані параметри в системному меню. Іноді вони і зовсім налаштовуються в автоматичному режимі, без можливості вплинути на роботу жорстких дисків програмно. Однак часто такі настройки все ж можна змінити самостійно. У загальних рисах для цього потрібно:

 1. Під час включення пристрою запустити БІОС за допомогою натискання стандартної клавіші входу для вашої моделі комп'ютера або ноутбука (зазвичай «Delete» або «F2» ).

  Детальніше: як потрапити в BIOS на комп'ютері / на ноутбуці

 2. Как отключить жесткий диск в биосе - 11
 3. Відшукати потрібну конфігурацію жорсткого диска, будь то порт, контролер або опція запуску.

  Детальніше: шукаємо, де знаходиться HDD в BIOS

 4. Как отключить жесткий диск в биосе - 14
 5. Деактивувати дану конфігурацію відповідно до методиками, представленими нижче.
 6. Как отключить жесткий диск в биосе - 12
 7. Клавішею «F10» зберегти зроблені зміни і перезавантажити комп'ютер.

  Детальніше: збереження налаштувань в BIOS

 8. Как отключить жесткий диск в биосе - 13

Варіант 1: Відключення жорсткого диска

Безпосередньо сам жорсткий диск в БІОС відключається двома способами: через деактивацію портів або ж через вимикання контролера. І той і інший метод на апаратному рівні закривають доступ системі пристрою до вибраного накопичувача.

Спосіб 1: деактивація портів

Відключення жорстких дисків через порти проводиться шляхом деактивації відповідного параметра. Відшукайте цю конфігурацію в своєму базовому меню і розкрийте її. Зазвичай вона розташована на вкладці «Main» , однак може бути прихована і в інших розділах/підрозділах користувальницького інтерфейсу, а також має назву і порядковий номер SATA - або IDE-роз'єму на материнській платі, до якого підключений ваш HDD.
Как отключить жесткий диск в биосе - 1
Розкривши настройку порту, вам необхідно відшукати опцію його активації. Іноді вона має ідентичне даному розділу назву. У нашому випадку, наприклад, подібна операція здійснюється через параметр «Type» , де необхідно вибрати значення «Not Installed» або «Disabled» . В кінці слід зберегти внесені зміни.
Как отключить жесткий диск в биосе - 2

Спосіб 2: деактивація контролера

Ще один спосіб деактивації HDD – вимкнути чіп контролера. Робиться це в розділі конфігурацій жорстких дисків.
Как отключить жесткий диск в биосе - 3
Вам потрібно знайти параметр «SATA» або «IDE» зі словами «Onboard» , «Controller» , «Configuration» , «OnChip» або «Chipset» і вибрати значення «Disabled» для нього. Після чого Зберігайте настройки і перезавантажуйте комп'ютер.
Как отключить жесткий диск в биосе - 4

Варіант 2: блокування запуску HDD

Другий варіант – Зміна параметрів запуску запам'ятовуючого пристрою. Серед інших налаштувань даний розділ базового меню дозволяє дозволяти і забороняти завантаження з тих чи інших носіїв інформації.

Відзначимо також, що розглянуті в цьому варіанті способи не відключать жорсткий диск повністю: операційна система все одно його зможе знайти і розпізнати. Однак якщо на ньому була встановлена ще якась ОС, комп'ютер заборонить її запуск.

Спосіб 1: меню завантаження

Найочевидніше – деактивація параметра запуску жорсткого диска. Зазвичай список завантажувальних пристроїв розташований на вкладці «Boot» . Однак у деяких БІОС виробники материнських плат можуть помістити його на іншу вкладку або в підрозділ. Про те, як і де можна поміняти ці опції, детальніше описано в статті за посиланням нижче.

Детальніше: зміна пріоритету завантаження в BIOS
Как отключить жесткий диск в биосе - 5
Знайшовши ці параметри в своєму БІОС, відшукайте рядок з назвою вашого HDD і виберіть її за допомогою клавіші «Enter» .
Как отключить жесткий диск в биосе - 6
Тут тільки залишається вказати значення «Disabled» і застосувати зміни. Після цього жорсткий диск стане недоступний завантажувачу базового чіпа.
Как отключить жесткий диск в биосе - 7

Спосіб 2: підрозділ жорстких дисків

Зазвичай поруч з параметрами запуску, розташовується конфігурація завантаження, конкретно заточена під накопичувачі. Через неї теж можна заблокувати доступ БІОС до жорсткого диска. Дані настройки можна відшукати в розділі «Hard Disk Drive» або в іншому меню налаштувань пріоритету завантаження.
Как отключить жесткий диск в биосе - 8
Виберіть потрібний жорсткий диск зі списку підключених і вкажіть значення «Disabled» . Тоді пристрій стане недоступно навіть в списку завантажувальних накопичувачів.
Как отключить жесткий диск в биосе - 9

Спосіб 3: налаштування " UEFI Secure Boot»

Параметр «Secure Boot» дозволяє заборонити всі незареєстровані Пристрої зберігання. Зазвичай це актуально для UEFI-систем, розмічених в таблиці розділів GPT. Якщо ви хочете, щоб БІОС бачив тільки такий тип жорстких дисків-активуйте цей параметр і виставте завантаження «UEFI» , в іншому випадку деактивуйте дану настройку і включіть «Legacy» .

Детальніше:
увімкнення режиму UEFI в BIOS
відключаємо UEFI Secure Boot в BIOS
Как отключить жесткий диск в биосе - 10

більше статей на цю тему: