дізнаємося, BIOS або UEFI використовується в комп'ютері

Варіант 1: Перевірка засобами системи

У всіх операційних системах, незалежно від сімейства, є вбудовані засоби, за допомогою яких можна отримати відомості про тип мікропрограми.

Спосіб 1:&171; відомості про систему & 187;

Необхідна інформація практично завжди є в штатному додатку &171; відомості про систему&187; . Однак варто відзначити, що власники деяких ноутбуків можуть не знайти там шуканої інформації &8212; в такому випадку рекомендуємо їм звернутися до одного з двох наступних методів.

 1. Скористайтеся комбінацією клавіш Win + R для виклику оснащення " виконати» . Після її відкриття впишіть в текстове поле назву msinfo32 і натисніть «ОК» .
 2. Открыть утилиту msinfo32 для определения BIOS или UEFI
 3. Запуститься засіб " відомості про систему» . Перейдіть до розділу з такою ж назвою за допомогою меню зліва.
 4. Вызвать раздел системных сведений msinfo32 для определения BIOS или UEFI
 5. Потім зверніть увагу на праву частину вікна-потрібний нам пункт називається «режим BIOS» . Якщо там вказано " застарілий» ( «Legacy» ), то це саме BIOS. Якщо ж UEFI, то в зазначеній сходинці це буде відповідно позначено.
Определение BIOS или UEFI в разделе системных сведений msinfo32

Спосіб 2: & 171; командний рядок / &171;Windows PowerShell & 187;

Через консоль в Windows також можна визначити, застарілий або сучасний режим BIOS використовується на ПК.

 1. Запустіть або &171;командний рядок&187; , або &171;Windows PowerShell&187; з правами адміністратора. Для цього введіть назву програми в пошукове поле &171;пуску & 187; . Запуск Командной строки в Windows с правами администратора для просмотра режима Legacy BIOS или UEFI материнской платы

  Володарі&171; десятки & 187; так само можуть викликати додаток через альтернативне меню & 171; Пуск & 187; .

 2. Запуск Windows PowerShell в Windows с правами администратора для просмотра режима Legacy BIOS или UEFI материнской платы
 3. Впишіть туди команду bcedit і натисніть Enter . У розділі &171; Завантаження Windows & 187; знайдіть рядок &171;path&187; , навпроти якої буде написаний шлях. Якщо ви бачите там адресу \WINDOWS\system32\winload.efi , значить, використовується UEFI, а якщо \WINDOWS\system32\winload.exe &8212; застарілий BIOS.
 4. Просмотр режима Legacy BIOS или UEFI материнской платы через консоль в Windows

Спосіб 3: & 171; Управління дисками

Ще одне системне додаток, що дозволяє визначити режим BIOS.

 1. В пошуку по & 171; Пуску & 187; почніть набирати команду diskmgmt.msc , після чого відкрийте оснастку & 171; управління дисками&187; .

  Запуск Управления дисками для просмотра режима Legacy BIOS или UEFI материнской платы в Windows

  У Windows 10 те ж саме можна зробити, клікнувши правою кнопкою миші по кнопці & 171; Пуск & 187; і вибравши потрібний пункт.

 2. Запуск Управления дисками в Windows для просмотра режима Legacy BIOS или UEFI материнской платы
 3. Пошукайте наявність розділу з назвою & 171; шифрований EFI & 187; на системному диску (це один з розділів відновлення, що створюються системою автоматично). Назва розділу відображається при наведенні на нього курсором або в стовпці &171; стан&187; , якщо той розсунути. Якщо ви знайшли такий розділ, значить, на ПК використовується режим UEFI. При наявності розділу &171;зарезервовано системою&187; і відсутності розділу EFI не складає труднощів зробити висновок про те, що у вас Legacy BIOS.
 4. Просмотр режима Legacy BIOS или UEFI материнской платы через Управление дисками в Windows

Спосіб 4: & 171; Термінал & 187; (лише Linux)

В операційних системах, заснованих на ядрі Linux, отримати потрібну інформацію можна за допомогою терміналу. Запустіть його і введіть команду пошуку наступного виду: ls sys/firmware/efi

Цією командою ми визначаємо, чи існує у файловій системі Linux каталог, розміщений за адресою sys/firmware/efi. Якщо ця директорія присутня, материнська плата використовує саме UEFI. Відповідно, якщо цей каталог не знайдений, то на «материнке» присутній виключно BIOS.

Определение режима Legacy BIOS или UEFI материнской платы через Терминал в Linux

Варіант 2: позасистемні засоби

Також можна розпізнати тип використовуваної прошивки материнської плати без завантаження операційної системи. Справа в тому, що одним з ключових відмінностей UEFI від BIOS є використання графічного інтерфейсу, тому найлегше буде зайти в завантажувальний режим комп'ютера і визначити «на око».

 1. Перейдіть в BIOS-режим вашого десктопа або ноутбука. Існує величезна кількість способів виконати це-найпоширеніші варіанти наведені в статті за посиланням нижче.
  Вариации кнопок входа в BIOS

  Урок: як увійти в BIOS на комп'ютері

 2. Для BIOS використовується текстовий режим в двох або чотирьох кольорах (найчастіше синій-сірий-чорний, але конкретна колірна схема залежить від виробника).
 3. Пример BIOS, установленного на компьютере
 4. UEFI ж задуманий як більш простий для кінцевого користувача, тому в ньому ми можемо спостерігати повноцінну графіку і управління за допомогою переважно миші.
Пример UEFI, установленного на компьютере

Зверніть увагу, що в деяких варіантах УЕФІ можна переключитися між власне графічним і текстовим режимами, а деякі UEFI виглядають повністю як Legacy BIOS, тобто не мають особливої графічної оболонки, так що цей метод не дуже надійний, і краще по можливості використовувати засоби системи.

більше статей на цю тему: