Що робити, якщо перестало працювати перетягування мишкою

Спосіб 1: Перезапуск»Провідника"

Найбільш часто подібний збій викликаний банальною програмною помилкою системного файлового менеджера, яку можна усунути його перезапуском.

 1. Для цієї мети скористаємося " командним рядком» . Її потрібно запустити від імені адміністратора: відкрийте »пошук" , введіть у ньому запит cmd , потім натисканням лівої кнопки миші виділіть знайдений результат і задійте відповідну функцію запуску.

  Детальніше: як відкрити "командний рядок" від Адміністратора в Windows 7 / Windows 10

 2. Открыть Командную строку для устранения проблемы, когда не работает перетаскивание мышкой
 3. Після відкриття оснащення введіть в неї наступну команду і натисніть Enter .

  Taskkill /F /IM explorer.exe & start explorer

 4. Ввести команду переапуска Проводникка для устранения проблемы, когда не работает перетаскивание мышкой
 5. »провідник" слід перезапустити – спробуйте перетягнути якийсь файл зараз, проблема зникне.
 6. Успешный перезапуск Проводникка для устранения проблемы, когда не работает перетаскивание мышкой

  Якщо описаний метод нічим не допоміг, скористайтеся запропонованими далі.

Спосіб 2: Зміна масштабу функції перетягування

Часом описувана проблема зустрічається через збої налаштувань перетягування, зокрема, масштабу захоплення: система вважає, що захоплена занадто маленька область, і функція не спрацьовує. Для перевірки причини слід перевірити ці параметри.

 1. Віндовс дозволяє виконати необхідну операцію тільки через маніпуляції з системним реєстром, тому знадобиться викликати оснащення його редактора. Скористаємося засобом " виконати» : натисніть поєднання Win+R , потім введіть запит regedit і клікніть »ОК" .
 2. Запуск редактора реестра для устранения проблемы, когда не работает перетаскивание мышкой
 3. Після відкриття " Редактор реєстру» перейдіть до наступного шляху:

  HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

 4. Открыть нужную ветку реестра для устранения проблемы, когда не работает перетаскивание мышкой
 5. В області з параметрами знайдіть записи DragHeight і  DragWidth . Для зміни масштабу потрібно відредагувати обидва, встановивши в кожному ідентичні значення, для початку — 10. Двічі клікніть по обраному параметру, потім введіть бажане число, після чого повторіть операцію для другого запису.
 6. Отредактировать параметры реестра для устранения проблемы, когда не работает перетаскивание мышкой
 7. Перезавантажте комп'ютер і перевірте, чи працює функція перетягування. Якщо проблема все ще виникає, повторіть кроки 1-3, але цього разу в останньому встановіть число 15, і Продовжуйте збільшувати, якщо це також не призведе до позитивного результату.

Спосіб 3: відключення контролю облікових записів

У деяких випадках розглянутий збій виникає з вини системи контролю акаунтів (UAC): вона може з якихось причин порахувати спробу перетягнути файл загрозою безпеці. У діагностичних цілях можна спробувати відключити цей захист-відповідні керівництва вже є на нашому сайті, радимо ними скористатися.

Детальніше: як відключити UAC в Windows 7 / Windows 10

Отключить UAC для устранения проблемы, когда не работает перетаскивание мышкой

Спосіб 4: відключення блокуючої програми

Останнє джерело проблеми – стороннє ПО, деякі зразки якого здатні блокувати можливість перетягування.

 1. Перш за все з'ясуємо, чи дійсно помилка викликана сторонніми програмами. Для цього слід перевести систему в  " Безпечний режим» . Зробіть це і перевірте роботу Drag&Drop — якщо вона функціонує нормально, переходьте до наступного кроку, якщо ні — до кроку 3.

  Детальніше:
  Як зайти в "Безпечний режим" в Windows 7 / Windows 10
  Як вийти з "безпечного режиму" в Windows 7 / Windows 10

 2. Зайти в безопасный режим для устранения проблемы, когда не работает перетаскивание мышкой
 3. Коли стане ясно, що проблема дійсно викликана стороннім софтом, в першу чергу після завантаження ОС перевірте працює в тлі: відкрийте системний трей і уважно вивчіть програми, які там присутні. Почніть закривати їх по одній, починаючи з найбільш підозрілих начебто автоматичних перемикачів розкладки, засобів використання макросів або автоматизації, не забуваючи перевіряти роботу перетягування після завершення кожної.
 4. Якщо ви закрили всі фонові програми, крім критичних (наприклад, Панель керування відеокартою або менеджер Realtek HD), але перетягування файлів все ще не працює, не виключено, що причиною є вірусне зараження. Скористайтеся наступною інструкції для більш детальної діагностики та усунення загрози, якщо така буде виявлена.

  Детальніше: боротьба з комп'ютерними вірусами

Устранить вирусную угрозу для устранения проблемы, когда не работает перетаскивание мышкой

Спосіб 5: Ремонт АБО ЗАМІНА миші

Нарешті, проблема може бути викликана апаратними неполадками маніпулятора, наприклад, Мікроконтролер в лівій кнопці працює неправильно, через що не розпізнається її затиснення, а без нього не функціонує перетягування. Точно діагностувати подібне в домашніх умовах складно, тому віднесіть пристрій в майстерню (якщо ремонт доцільний) або замініть його.

більше статей на цю тему: