Що робити, якщо миша працює, але курсор не рухається

Спосіб 1: встановлення драйверів

У сучасних версіях Віндовс Периферія начебто мишок не вимагає спеціального ПЗ для роботи, але деякі просунуті пристрої (геймерські та/або бездротові) все-таки потребують драйвери.

 1. Якщо ваш пристрій від відомого виробника на кшталт Razer або Logitech, то хорошою ідеєю буде встановити Супутній софт.

  Завантажте Razer Synapse з офіційного веб-сайту
  завантажте Logitech G-Hub з офіційного веб-сайту

 2. Скачать фирменный софт мышек для решения проблемы с неработающим курсором мыши
 3. Якщо установка ПЗ від вендора не допомогла, варто перевірити «Диспетчер пристроїв» . Для його виклику краще скористатися інструментом " виконати» : натисніть комбінацію клавіш Win+R , введіть запит devmgmt.msc і натисніть «ОК» .
 4. Воспользоваться Выполнить для решения проблемы с неработающим курсором мыши
 5. Навігацію по оснащенню можна здійснювати і без миші, за допомогою клавіш Tab , стрілочок, Enter і виклику контекстного меню остання зазвичай виглядає так, як показано на зображенні нижче, і розташована в самому нижньому ряду більшості клавіатур. Воспользоваться клавишей вызова контекстного меню для решения проблемы с неработающим курсором мыши

  За допомогою них знайдіть категорію " інші пристрої» і розкрийте її.

 6. Другие устройства в диспетчере устройств для решения проблемы с неработающим курсором мыши
 7. У цьому переліку нас цікавлять позиції, позначені як " HID-пристрої» і схоже за змістом. Виділіть таке, викличте його контекстне меню і виберіть пункт «Властивості» .
 8. Свойства проблемной мыши в диспетчере устройств для решения проблемы с неработающим курсором мыши
 9. У властивостях перейдіть до розділу «відомості» , і за допомогою Tab і стрілки вправо виберіть пункт »ІД обладнання" . Скопіюйте ідентифікатор (спрацює як звична Ctrl+C , так і натискання клавіші контекстного меню) і з його допомогою знайдіть відповідний пакет по – подробиці процедури описані в матеріалі за посиланням далі.

  Детальніше: як знайти драйвер по ID обладнання

 10. Получить ID в диспетчере устройств для решения проблемы с неработающим курсором мыши

  Цей метод в більшості випадків дозволяє вирішити проблему з неробочим курсором.

Спосіб 2: усунення вірусної загрози

Нерідко причиною проблеми є активність шкідливого ПЗ: воно може перехоплювати сигнали, що йдуть від миші в систему, чому складається враження, що курсор не працює. Методика перевірки на наявність загрози і її усунення вже розглянута одним з наших авторів в статті далі.

Детальніше: боротьба з комп'ютерними вірусами

Удаление вирусов для решения проблемы с неработающим курсором мыши

Спосіб 3: усунення апаратних проблем

Найнеприємнішою, але досить частою причиною подібної поведінки маніпулятора є апаратна поломка.

 1. Перше, що потрібно зробити при підозрі на фізичну несправність – підключити мишу до іншого порту, бажано, що йде прямо до материнської плати.Подключение клавиатуры к заднему USB для решения проблемы с неработающим курсором мыши

  Також варто виключити перехідники по типу конверторів з PS/2 на USB і USB-хабів.

  Активный переходник PS2 для решения проблемы с неработающим курсором мыши

  Якщо проблема все ще спостерігається, спробуйте під'єднати мишу до свідомо справного комп'ютера, а також підключити до Вашого аналогічний пристрій – це потрібно, щоб виключити поломку портів на самому ПК або ноутбуці.

 2. У дротяних пристроїв нерідко причиною є залом кабелю: часом через активну експлуатації дріт всередині перетирається або ламається, що і дає розглянуті симптоми. Промацайте провід руками-місця заломів зазвичай добре відчуваються тактильно. Також, якщо у вас є відповідні навички, можна продзвонити кабелі мультиметром.
 3. Починка залома для решения проблемы с неработающим курсором мыши
 4. Для бездротових радіомишів потрібно переконатися в справності приймача – методика та ж, що і в першому кроці цього способу.
 5. З пристроями Bluetooth важче визначити причину. Перше, що потрібно спробувати – скасувати сполучення і з'єднати комп'ютер і маніпулятор заново.

  Детальніше: як підключити бездротову мишу до комп'ютера
  Повторное сопряжение устройства для решения проблемы с неработающим курсором мыши

  Також варто мати на увазі, що подібні девайси нерідко використовують одну і ту ж смугу частот, що часом призводить до конфліктів. Спробуйте відключити інші бездротові гаджети на зразок клавіатури і / або навушників і перевірити, чи не зникла проблема.

 6. Удалить сопряжение наушников для решения проблемы с неработающим курсором мыши
 7. Не можна також виключати і пошкодження плати самого пристрою або її компонентів – зазвичай на це вказують цілий провід (або 100% робочий приймач для бездротових варіантів). Як правило, подібного роду поломки немає сенсу ремонтувати, і простіше буде замінити девайс цілком.

більше статей на цю тему: