правильне очищення механічної клавіатури

Підготовчі дії

Перед початком чищення клавіатури потрібно підготуватися до даного процесу, щоб під час нього нічого не упустити і не шукати відсутні інструменти. Всього буде потрібно кілька простих допоміжних засобів, частина з яких можна замінити або зовсім обійтися без них.

  1. Подивіться на комплектацію своєї клавіатури або згадайте, куди поклали кільце, що йде в комплекті. Воно необхідне, щоб підчіплювати ковпачки і знімати їх. Так значно простіше очистити всі місця девайса навіть в тих випадках, коли не здійснюється його повне розбирання. Можна зняти кейкапи і руками, але робити це потрібно обережно, і така процедура займе трохи більше часу.
  2. Инструмент для снятия колпачков механической клавиатуры при ее чистке
  3. Знадобиться спеціальна щітка або будь-яка інша, щетинки якої підійдуть для того, щоб очистити механічну клавіатуру від пилу і сторонніх предметів. В ідеалі придбати спеціальну щітку, але її без проблем можна замінити на будь-яку іншу схожу, яка є вдома.
  4. Щетка для полной чистки механической клавиатуры
  5. Ще знадобиться ганчірка без ворсу. Це може бути, наприклад, мікрофібра. Даний засіб теж не обов'язково, але з його допомогою набагато простіше буде прибрати пил з поверхні або самої плати, якщо додатково здійснюється розбирання клавіатури.
  6. Подготовка тряпки для чистки механической клавиатуры

Про додаткові пристосування, які можуть стати в нагоді при чищенні. Йтиметься далі. Вони стануть хорошими помічниками, але застосовуються рідко і цілком можна обійтися без них, тому вони не потрапили в список вище.

Чистимо механічну клавіатуру

Чистка механічної клавіатури &8212; нескладний процес, який може проводитися різними методами і інструментами. Є найпоширеніші дії, які найефективніші, а також прості в реалізації. Їх ми і пропонуємо розглянути по порядку, а вам залишається застосувати тільки одне з них або провести комплексну чистку.

Очищення поверхні клавіатури

Якщо механічна клавіатура знаходиться в експлуатації не дуже тривалий період часу, швидше за все, на ній зібралося деяку кількість пилу, а сам сміття не встиг проникнути глибоко в плату або осісти біля перемикачів. Тоді можна скористатися звичайним пилососом, виставивши мінімальну потужність і піднісши його прямо до поверхні пристрою. Ви навіть можете натиснути клавіші, щоб всмоктувальна трубка була ще ближче до корпусу. Переважно використовувати спеціальну насадку: плоску або має маленький отвір для всмоктування повітря.

Использование пылесоса для чистки поверхности механической клавиатуры

Ще можна скористатися повноцінним компресором, який працює за принципом подачі повітря під тиском. Однак при цьому слід бути обережним. Буде потрібно встановити невеликий тиск, щоб ковпачки просто не злетіли від такого напору. Це засіб ефективніше пилососа, адже здатне видалити абсолютно все сміття, але є в будинку далеко не у кожного. Використовувати компресор слід на вулиці або у відкритому приміщенні, яке потім буде легко прибрати, адже сміття буде розлітатися по всіх сторонах. Бюджетна альтернатива для домашнього використання & 8212; балон зі стисненим повітрям, яким можна продути клавіатуру вже в кімнаті. Попередньо розташуйте її в тому місці, яке можна буде потім очистити від вилетіли частинок.

Использование сжатого воздуха для чистки механической клавиатуры

Не забудьте додатково протерти поверхню клавіатури ганчіркою, щоб позбутися від залишилися зверху пилинок. Її можна навіть змочити для прибирання прилип бруду.

Использование тряпки для чистки поверхности механической клавиатуры

Очищення корпусу клавіатури

Тепер варто торкнутися теми, коли девайс прослужив довгі роки, і за цей час порядком забруднився. Тоді засохлу бруд і щільно забиту пил, ймовірно, не вийде прибрати звичайним пилососом або компресором. Доведеться знімати кейкапи і займатися прибиранням самостійно. Що стосується зняття ковпачків, то це здійснюється за допомогою відповідного кільця або іншого допоміжного предмета. В крайньому випадку це можна зробити пальцями.

Снятие колпачков для дальнейшей чистки механической клавиатуры

Самі ковпачки краще промити окремо. Для цього підійде будь-яка вільна миска, куди досить залити миючий засіб і воду, залишивши пластикові деталі відмокати буквально на півгодини, а потім ретельно промити під проточною водою і добре висушити.

Промывка колпачков механической клавиатуры при чистке

Корпус клавіатури можна прочистити спеціальною щіткою або, наприклад, ватною паличкою. При цьому обережно поводьтеся з краями перемикачів. Намагайтеся щетинками або кутами інших предметів не заштовхувати сміття глибше, ущільнюючи його, а розміреними рухами виштовхуйте.

Использование ватной палочки для чистки механической клавиатуры

Тут також застосовується той самий пилосос. Тепер він повинен працювати ще ефективніше, особливо після видалення засохлого сміття. Виставте невелику потужність і пройдіться по всій поверхні механічної клавіатури.

Использование пылесоса для чистки платы механической клавиатуры

Якщо ви вирішили повністю розібрати пристрій, щоб напевно позбутися від усього сміття, який може перебувати навіть під основною кришкою, ознайомтеся з окремою статтею на нашому сайті, де ви дізнаєтеся про правильну послідовність всіх дій.

Детальніше: повне розбирання механічної клавіатури

Використання стаціонарного очищувача

Як виняток варто згадати і про стаціонарному очищувачі. Це засіб, який є не у кожного вдома, але він допоможе ідеально Очистити клавіатуру від будь-якого типу забруднень. Туди потрібно помістити сам корпус і ковпачки від клавіш, а плату залишити, адже піддавати її впливу води не можна.

Использование стационарного очистителя для промывки механической клавиатуры

Досить буде задати температуру в межах 60 градусів і залишити клавіатуру чиститися буквально на 20 хвилин. Однак цей спосіб підходить тільки для тих, у кого вдома є схожа станція, а купувати її виключно для чищення клавіатури не варто.

Чистка клавіатури після потрапляння рідини

Якщо мова йде про потребу чищення клавіатури після того, як на неї потрапила рідина, будь то чай, кола або звичайна вода, слід дотримуватися трохи інших правил, щоб запобігти можливим поломки. Більш детальну інформацію про них читайте в керівництві далі.

Детальніше: що робити з клавіатурою, залитою рідиною

Полная разборка механической клавиатуры для дальнейшей чистки

більше статей на цю тему: