повне розбирання механічної клавіатури

Підготовчі дії

Робоче місце слід підготувати заздалегідь, оскільки починати розбирання без необхідних для цього компонентів &8212; не найвдаліша затія. Наведемо кілька рекомендацій за попередніми роботами для різних ситуацій, а ви, відштовхуючись від них, підберіть відповідні для себе інструменти:

  1. При повному розбиранні механічної клавіатури все ковпачки знімаються в обов'язковому порядку. Це може бути пов'язано з утрудненням розкриття верхньої панелі, розташуванням гвинтиків або просто з потребою в чищенні плати. Для цього найчастіше використовується кільце з щипцями, що йде в комплекті з самим пристроєм. Якщо воно відсутнє, можна придбати інструмент як окремий девайс або взагалі обійтися без нього, знімаючи кейкапи руками або піддягаючи їх чимось на зразок пилки. Однак без кільця може бути складно зняти ковпачки з певних моделей, адже іноді вони вкрай надійно прикріплені до перемикачів, а надмірний тиск на них руками призводить до поломок.
  2. Инструмент для снятия колпачков механической клавиатуры
  3. Кришка плати з самої платою механічної клавіатури з'єднана за допомогою гвинтиків, розташованих в певному порядку. Відповідно, їх потрібно відкрутити, і для цього доведеться підібрати підходящу за розміром хрестову або плоску викрутку. Досить буде подивитися на один з гвинтиків девайса, щоб потім підібрати потрібний інструмент. Часто в інтернет-магазинах або фізичних точках можна знайти Набори викруток для розбору комп'ютерів. Якщо у вас є такий, скористайтеся викруткою з цього набору. У більшості випадків одна з них виявиться оптимальною.Отвертка для полной разборки механической клавиатуры

    Відзначимо, що вкрай важливо підібрати відповідну за розміром викрутку, адже якщо ви пошкодите шліц (поглиблення на капелюшку гвинтика), що цілком ймовірно при взаємодії з дешевими клавіатурами, відкрутити кріплення вже не вийде і доведеться або виривати його з коренем, або робити більш витончені спроби видалення.

  4. Якщо розбирання пристрою відбувається в зв'язку з необхідністю Чищення, підготуйте прилади, за допомогою яких здійснюється видалення бруду. Це може бути невеликий шматочок вологої тканини, спеціальна щітка, ватяна паличка або універсальний інструмент, створений спеціально для чищення клавіатур.

    Читайте також: правильне очищення механічної клавіатури

  5. Щетка для полной чистки механической клавиатуры после разборки

Тепер, коли робоче місце готове, а клавіатура від'єднана від комп'ютера, можна сміливо переходити до подальших дій.

Повністю розбираємо механічну клавіатуру

Процес розбору механічної клавіатури складається з декількох етапів. Всі вони прості в реалізації, однак до цього слід підійти відповідально, щоб випадково не зламати один з перемикачів або не пошкодити цілу плату. Давайте по черзі детально розберемо кожен крок, щоб у вас не виникло питань.

Крок 1: зняття ковпачків

Для початку рекомендується зняти всі кейкапи, завдяки чому плата буде лише з перемикачами, відкриється доступ до її огляду і спроститься зняття кришки. Ще це пов'язано з тим, що гвинтики, що скріплюють кришку і плату, на деяких клавіатурах знаходяться якраз під ковпачками і хаотично розподілені по всьому периметру. Для відділення цих деталей від перемикачів використовуйте рекомендований раніше інструмент або, в крайньому випадку, зробіть це руками.

Снятие колпачков механической клавиатуры при ее полной разборке

Не забудьте, що самі ковпачки, навіть якщо ви збираєтеся їх міняти на нові, далі знадобиться помістити на ті ж місця. Для цього ви можете викласти їх в правильному порядку на робочому столі, сфотографувати нерозібрану клавіатуру або відкрити її зображення в Інтернеті, щоб по ньому зробити збірку, або просто від руки намалювати схематичний малюнок.

Крок 2: Відділення кришки від плати

Тепер належить від'єднати кришку від плати, що і є основним процесом розбирання механічної клавіатури. Якраз зараз і треба зрозуміти, з якого боку знаходяться кріпильні гвинтики. Ознайомтеся з усім периметром девайса, відшукавши кожен гвинт, і відкрутіть їх. Розташування залежить виключно від моделі клавіатури, а також може дублюватися, тобто гвинтики знаходяться як ззаду, так і спереду, тому уважно перевіряйте кожен сантиметр пристрою.

Отвинчивание креплений при полной разборке механической клавиатуры

Якщо ви відкрутили гвинти і намагаєтеся зняти кришку, але вона з якихось причин не піддається, можливо, її по краях тримають Додаткові засувки, але це буває вкрай рідко. Швидше за все, ви просто забули або не знайшли якесь кріплення. Ще раз уважно перегляньте весь периметр. У разі впевненості в тому, що всі гвинти були відкручені, можна просто докласти трохи більше сил для відкриття кришки.

Крок 3: завершення розбирання

Після відділення кришки Ви отримаєте дві або три деталі. Це буде її верхня частина, нижня, а також сама плата, яка вільно витягується з корпусу після відгвинчування всіх кріплень. Більше ніяких дій проводити не потрібно, оскільки вже є вільний доступ до припаяним перемикачів, а також їх нижній частині, що робить ремонт можливим, якщо розбирання здійснювалася саме з цієї причини.

Успешная разборка механической клавиатуры

Що стосується збірки, то вона здійснюється в точності в зворотному порядку. Не забувайте про правильне розташування ковпачків і не втрачайте гвинтики.

Відпаювання перемикачів

Отпайка перемикачів механічної клавіатури вже не входить в саму розбирання, оскільки пов'язана саме з ремонтом. Однак все ж варто уточнити кілька моментів з цього приводу. Для початку підготуйте паяльник, флюс для пайки і олово, яким будете припаювати новий перемикач. В ідеалі ще мати вакуумний пістолет, який дозволить забрати старе розплавлене олово, але цей інструмент рідко у кого є, тим більше можна цілком обійтися і без нього.

Зверніть увагу на саму плату. Там слід відшукати потрібний перемикач і помітити дві ніжки, на яких він і тримається. Все, що від вас вимагається, & 8212; розплавити олово ніжок, щоб вони вільно відпали і перемикач був витягнутий.

Отпайка переключателей на механической клавиатуре после разборки

Залишається тільки вставити на це місце новий перемикач і запаяти його точно таким же чином. Перед складанням обов'язково підключіть клавіатуру і перевірте, щоб після ремонту вона функціонувала коректно.

більше статей на цю тему: