посилення сигналу Wi-Fi роутера від Ростелеком

Спосіб 1: облік зовнішніх факторів

Найчастіше саме правильний облік зовнішніх факторів дозволяє посилити сигнал бездротової мережі маршрутизатора, а не його програмна настройка, тому і звернемо увагу на ці параметри в першу чергу. Важливо відзначити відразу кілька основних пунктів, а ви, відштовхуючись від своєї ситуації, зможете виправити деякі з них, поліпшивши тим самим якість сигналу Wi-Fi.

 1. Вибір розташування . Кожен користувач знає, що у роутерів є зона покриття бездротової мережі, а в безпосередній близькості до маршрутизатора сигнал буде кращим. Однак встановити роутер просто поруч з усіма пристроями не завжди виходить, до того ж і це потрібно зробити правильно.
  • Намагайтеся не класти роутер десь на тумбочці в дальньому кутку кімнати, оскільки так сигнал буде односпрямованим або погано розсіюватися по всьому житловому простору. Якщо є можливість, краще повісити пристрій на стіну і правильно повернути кожну антену.
  • Расположение роутера в комнате для усиления сигнала беспроводной сети роутера Ростелеком
  • Якщо смартфони або комп'ютери підключені до Wi-Fi з сусідньої кімнати, враховуйте, що товсті стіни, особливо з бетону або цегли, роблять значний вплив на погіршення проходження радіохвиль, відповідно, стабільність сигналу і його якість впаде.
  • Избегание толстых стен при усилении сигнала беспроводной сети роутера Ростелеком
  • Сюди ж можна віднести різні балки, двері і закриті ділянки, наприклад стики декількох стін. Поруч з цими місцями теж не варто розташовувати маршрутизатор.

  Подивіться на наведене далі зображення. Воно наочно демонструє те, яке розташування роутера є пріоритетним в будинку, що відноситься і до квартири.

  Неправильное и правильное расположение роутера Ростелеком для усиления сигнала беспроводной сети
 2. Працюючі поблизу електроприлади . У більшості випадків негативний вплив на стабільність з'єднання надають тільки ті електроприлади, які функціонують поруч з роутером на однаковій частоті 5 або 2,4 ГГц. Однак не завжди виходить визначити цей параметр у будь-якого пристрою, тому намагайтеся не встановлювати мережеве обладнання поруч з мікрохвильовкою або радіотелефоном.
 3. Расположение роутера Ростелеком рядом с электроприборами
 4. Розташування антен . Зараз практично в кожному сучасному роутері є хоча б одна антена, а іноді їх встановлено відразу дві або три. Вони необхідні для того, щоб поширювати радіохвилі для передачі сигналу Wi-Fi, і мають свій напрямок. Якщо жоден з перерахованих рад виконати не вийшло, спробуйте просто повернути антени так, як це показано далі, або довільно, стежачи за змінами в якості сигналу.
 5. Направление антенн роутера Ростелеком при усилении сигнала беспроводной сети
 6. Напруга в розетці . Неполадки з проводкою або особливості подачі електрики до квартири можуть викликати знижену напругу в розетці. Для маршрутизатора така ситуація не є проблемою, проте іноді позначається на якості сигналу Wi-Fi. Якщо можливо, перевірте напругу в розетці, і якщо вона нижче 220 В, спробуйте знайти інше джерело живлення.

Відзначимо, що навіть виконання всіх цих параметрів не додасть значного ефекту, якщо роутер від Ростелеком сам по собі дешевий і неякісний. Скористайтеся другим способом, а якщо і він не виявиться результативним, варто задуматися про придбання більш потужного обладнання.

Спосіб 2: Налаштування програмного забезпечення

Тепер поговоримо про те, як поліпшити сигнал програмно, оскільки в Налаштуваннях маршрутизатора є кілька параметрів, що впливають на якість з'єднання по Wi-Fi. Перед тим, як переходити до перегляду наступних інструкцій, виконайте авторизацію в веб-інтерфейсі. Розгорнуті рекомендації з цього приводу ви знайдете в окремому керівництві на нашому сайті за посиланням нижче.

Детальніше: вхід в налаштування роутера Ростелеком

Авторизация в веб-интерфейсе роутера Ростелеком для усиления сигнала беспроводной сети

Зміна каналу

Перший варіант полягає в зміні каналу бездротової мережі. Справа в тому, що обраний за замовчуванням канал може бути завантажений іншими роутерами, що працюють поблизу, що і призводить до погіршення сигналу. Для зміни потрібно зробити всього кілька простих дій.

 1. Спочатку в меню налаштувань перейдіть на російську мову, якщо цього не було зроблено раніше, щоб спростити розуміння присутніх пунктів.
 2. Выбор языка в веб-интерфейсе роутера Ростелеком перед усилением сигнала беспроводной сети
 3. Перейдіть до розділу & 171; мережа & 187; через панель зверху.
 4. Переход к настройке беспроводной сети роутера Ростелеком для усиления сигнала
 5. Ліворуч Виберіть бездротову точку доступу для налаштування.
 6. Выбор беспроводной точки роутера Ростелеком для усиления сигнала
 7. Розгорніть меню, що випадає напроти пункту &171;номери каналу&187; . Якщо прошивка Підтримує відображення завантаженості, виберіть найбільш вільний канал. В іншому випадку перейдіть на 1 або 6 , а потім перевірте, чи зміниться якось стабільність Wi-Fi.
 8. Выбор канала через веб-интерфейс для усиления сигнала роутера Ростелеком

Налаштування потужності передавача

Потужність передавача безпосередньо впливає на розмір зони покриття бездротової мережі і за замовчуванням налаштована на найвище значення. Однак іноді цей параметр може збитися або користувач випадково змінює його, що і призводить до проблем з дальністю сигналу Wi-Fi. Перевірте це налаштування, а потім збережіть зміни.

 1. У тому ж розділі & 171; мережа & 187; відшукайте пункт &171;потужність передавача&187; і встановіть його значення на 100%.
 2. Настройка мощности передатчики для усиления сигнала беспроводной сети роутера Ростелеком
 3. Після перейдіть до розділу & 171; обслуговування&187; .
 4. Переход в обслуживание для перезагрузки роутера Ростелеком после усиления сигнала беспроводной сети
 5. Через панель зліва виберіть пункт & 171; перезавантаження&187; .
 6. Раздел для перезагрузки роутера Ростелеком после усиления сигнала беспроводной сети
 7. Підтвердьте цю операцію і дочекайтеся повторного запуску маршрутизатора, а потім перевірте якість мережі.
 8. Перезагрузка роутера Ростелеком после усиления сигнала беспроводной сети

Якщо зміна каналу не допоможе або сигнал стане ще гірше, рекомендується повернути настройку до початкового значення, а ось потужність передавача при цьому обов'язково повинна бути максимальною.

Спосіб 3: придбання додаткових пристроїв

На завершення відзначимо про існування додаткових пристроїв, які можуть стати в нагоді. Перше таке обладнання називається репітером і призначене для підключення до мережі Wi-Fi для розширення зони покриття. У магазинах ви можете знайти різні репітери, що підключаються до розетки або USB, але при цьому важливо, щоб вони підтримували ту ж частоту, на якій працює і роутер.

Покупка репитера для усиления сигнала беспроводной сети роутера Ростелеком

Замість репітера нічого не завадить використовувати інший маршрутизатор, але при цьому його необхідно конфігурувати в спеціальному режимі. Про приклад такого налаштування читайте в окремому матеріалі на нашому сайті за посиланням нижче.

Детальніше: Налаштування WDS на маршрутизаторах

У разі впевненості в тому, що зможете самостійно розібрати маршрутизатор і замінити антену, придбайте більш потужний варіант, звернувши увагу на його стандарти. Купуйте всеспрямовані антени, якщо до роутера підключається кілька пристроїв, а також враховуйте параметри стандартів (b/n/g): частота, рівень посилення, довжина.

Съемная антенна для усиления сигнала беспроводной сети роутера Ростелеком

Якщо нічого з цього вам не підходить або виявилося неефективним, єдиним рішенням буде придбання більш дорогого обладнання. На просторах Інтернету ви можете знайти лайфхаки, де рекомендують прикріплювати до роутера бляшані банки або задіяти фольгу, проте такі методи краще обходити стороною, оскільки результат рідко виявляється позитивним, але витрачений час вже не повернути.

більше статей на цю тему: