Налаштування роутерів Уфанет

Попередні роботи

Цей етап корисний тим користувачам, хто ще не розпакував придбаний від компанії Уфанет маршрутизатор і не підключив його до свого комп'ютера або ноутбука. Зараз саме час зробити це, оскільки всі подальші роботи проводяться тільки після з'єднання мережевого обладнання з ПК. За детальними інструкціями з цього приводу звертайтеся до окремої універсальної статті на нашому сайті, перейшовши за посиланням нижче.

Детальніше: підключення роутера до комп'ютера


Внешний вид роутера от Уфанет при его подключении к компьютеру перед настройкой

Не забувайте і про те, що зона покриття бездротової мережі від маршрутизатора повинна діставати до всіх куточків, де ви використовуєте свої мобільні пристрої. Враховуйте це ще під час вибору місця, взявши до уваги і обмежену довжину кабелю, що йде від провайдера. Якщо є така можливість при підключенні, попросіть співробітників залишити велику довжину кабелю, щоб її вистачило для подальших маніпуляцій з вибором розташування мережевого обладнання.

Ще одна дія, що заслуговує окремої згадки, &8212; перевірка налаштувань операційної системи, адже там є кілька параметрів мережевого протоколу, які можуть заважати нормальному доступу до мережі після конфігурування роутера. Краще заздалегідь перевірити це, встановивши значення отримання IP-адрес і DNS-серверів в автоматичний режим так, як це показано в матеріалі далі.

Детальніше: Налаштування мережі Windows

Системные настройки операционной системы перед конфигурированием маршрутизатора Уфанет

Вхід у веб-інтерфейс маршрутизатора

Як тільки описані вище інструкції будуть виконані, приступайте до налаштування роутера від Уфанет через ПК. Використовуйте будь-який зручний браузер, через який відкрийте меню з настройками пристрою, зване веб-інтерфейсом. Для входу в нього потрібно знати стандартні логін і пароль, а також адресу, за якою треба перейти. Розгорнуто про це читайте в окремому керівництві, клікнувши по наступному заголовку.

Детальніше: вхід в налаштування роутера

Авторизация в веб-интерфейсе роутера Уфанет для его дальнейшей настройки

Використання майстрів налаштування

Якщо поглянути на асортимент наданих компанією Уфанет маршрутизаторів, неважко помітити, що там присутні моделі від TP-Link і D-Link, а інші виробники не представлені. Виходячи з цього, ми взяли до уваги веб-інтерфейс від D-Link, розібравши детально всі наявні настройки, а власникам інших моделей треба лише адаптувати керівництво під себе, переходячи до таких же параметрам, але в іншому зовнішньому вигляді Інтернет-центру.

Почати слід з вбудованих майстрів конфігурації, адже вони відмінно підійдуть тим, хто не зацікавлений в глобальному зміні налаштувань мережевого обладнання.

Крок 1: Click'n'connect

Додаток під назвою &171;Click’n’Connect&187; , вбудоване практично в усі сучасні моделі D-Link, відмінно підійде для того, щоб задати основні параметри WAN і відразу ж вийти в Інтернет через підключення по локальному кабелю. При цьому важливо враховувати особливості конфігурації, адже вони залежать від наданого провайдером протоколу.

 1. Змініть мову у веб-інтерфейсі на російську, якщо вона не була вибрана за замовчуванням, &8212; таким чином буде легше орієнтуватися в меню.
 2. Выбор языка веб-интерфейса маршрутизатора от Уфанет перед его настройкой
 3. Далі подивіться на панель зліва, де розділ &171; початок & 187; вже має бути розгорнуто. Вибрати &171;Click’n’Connect&187; для запуску цього додатка.
 4. Запуск мастера быстрой настройки подключения к сети при конфигурировании роутера Уфанет
 5. Перевірте З'ЄДНАННЯ WAN-кабелю з маршрутизатором і натисніть на & 171; далі&187; для переходу до змін.
 6. Проверка сетевого кабеля при быстрой настройке сети маршрутизатора Уфанет
 7. Даний майстер дозволяє вказати провайдера зі списку, щоб автоматично задати властивості мережі, однак Уфанет тут відсутня, тому виставте значення &171;вручну&187; і перейдіть до наступного вікна.
 8. Строка выбора провайдера при быстром конфигурировании маршрутизатора от Уфанет
 9. Маршрутизатор D-Link універсальний і підтримує будь-який тип підключення. Провайдер Уфанет найчастіше надає протокол PPPoE, тому відзначте маркером відповідний пункт і рухайтеся далі.
 10. Ручной выбор типа соединения при быстром конфигурировании маршрутизатора от Уфанет
 11. Іноді зустрічаються тарифні плани зі статичним IP, що вимагають заповнення самої адреси, мережевої маски і DNS-сервера, що надаються провайдером. Для PPPoE вписуються тільки ім'я користувача і ключ доступу для авторизації в мережі. Якщо на цьому етапі у вас виникли проблеми з введенням даних, зверніться до документації від Постачальника послуг Інтернету або зв'яжіться з підтримкою, щоб з'ясувати всі деталі.
 12. Ввод параметров для подключения к сети при быстрой настройке роутера от Уфанет
 13. Якщо відкриєте докладні настройки, зможете відключити NAT (однаковий мережевий IP для всіх локальних пристроїв), а також клонувати MAC-адресу маршрутизатора в разі потреби. Однак просто так міняти ці параметри не слід, оскільки вони можуть позначитися на підключенні до Інтернету.
 14. Дополнительные параметры сетевого подключения при быстрой настройке роутера от Уфанет
 15. У тій ситуації, коли провайдер Уфанет надав вам тариф з динамічним адресою, введіть ім'я з'єднання і завершите настройку, оскільки цей протокол не потребує зміни додаткових параметрів.
 16. Технология динамического подключения при быстром конфигурировании маршрутизатора от Уфанет
 17. Як тільки ви дійдете до останнього етапу &171;Click’n’Connect&187; , перевірте правильність конфігурації та застосуйте її. У будь-який момент можна повернутися назад для зміни будь-яких значень.
 18. Применение сетевых настроек при быстром конфигурировании маршрутизатора от Уфанет
 19. Після в браузері з'явиться спливаюче повідомлення з проханням підтвердити дію, яке теж потрібно прийняти.
 20. Подтверждение применения быстрых сетевых настроек при конфигурировании роутера от Уфанет
 21. Очікуйте перезавантаження маршрутизатора, а потім перейдіть до перевірки роботи Інтернету, щоб переконатися, що вибрані Налаштування правильні.
 22. Процесс применения настроек при быстром конфигурировании роутера Уфанет

Деякі параметри розглянуте додаток не дозволяє налаштовувати, проте до них можна перейти в ручному режимі, як і змінити будь-які інші.

Крок 2: Бездротова мережа

Наступний модуль, присутній в Інтернет-центрі, відповідає за налаштування бездротової мережі, що можна зрозуміти з його назви. Скористатися ним рекомендується всім тим, хто буде підключатися до маршрутизатора через Wi-Fi.

 1. У тому ж розділі & 171; початок & 187; запустіть даного майстра.
 2. Запуск средства быстрой настройки беспроводной сети роутера Уфанет
 3. За замовчуванням роутер функціонує в режимі & 171; точка доступу&187; , тобто сам роздає Wi-Fi. Якщо хочете, щоб він приймав сигнал вже існуючої мережі і передавав його далі, відзначте маркером пункт &171; клієнт & 187; і підключіться до цільового Wi-Fi.
 4. Выбор режима работы роутера для беспроводной сети при быстрой настройке маршрутизатора от Уфанет
 5. Режим &171; точка доступу&187; налаштовується буквально в кілька кліків. Для цього спочатку визначте назву мережі, з якою вона відображається у списку доступних.
 6. Ввод названия беспроводной сети при быстрой настройке роутера от Уфанет
 7. Мережа повинна бути захищеною, щоб сторонні не могли підключитися до неї, тому виберіть відповідний тип мережевої аутентифікації і впишіть пароль безпеки. Зверніть увагу на те, що цей ключ повинен складатися мінімум з восьми символів і бути надійним. Не турбуйтеся про те, що забудете його, адже завжди можна повернутися в веб-інтерфейс маршрутизатора, дізнатися поточний пароль або змінити його.
 8. Ввод пароля для беспроводной сети при быстрой настройке маршрутизатора от Уфанет
 9. Зараз багато роутери підтримують відразу дві точки доступу, що працюють на різних частотах. Це дозволить в будь-який момент перемикатися до тієї, яка більш вільна від інших мереж і має кращу швидкість. Тому точно так же налаштуйте і другу мережу, задавши для неї ім'я.
 10. Ввод названия второй точки доступа при быстром конфигурировании маршрутизатора от Уфанет
 11. Не забудьте і про захист, а сам пароль можна встановити такий же, як і для першої бездротової точки.
 12. Ввод пароля для второй беспроводной точки доступа при быстром конфигурировании роутера Уфанет
 13. Після завершення конфігурації перевірте правильність введення всіх значень, Порівняйте ключі безпеки та застосуйте зміни.
 14. Применение настроек беспроводной сети при быстром конфигурировании роутера Уфанет

Як тільки маршрутизатор перезавантажиться, нові правила бездротової мережі набудуть чинності. Можете відкрити пошук Wi-Fi на смартфоні або ноутбуці, підключитися до необхідного SSID і перевірити наявність інтернету.

Крок 3: віртуальний сервер

У розділі &171; початок & 187; є категорія, яка не потрібна звичайним користувачам. Майстер настройки віртуального сервера знадобиться, коли створюються правила перенаправлення трафіку, що актуально для особистих серверів багатокористувацьких ігор або при мережевому адмініструванні. Пропонуємо тільки коротко поглянути на цей розділ, щоб просунуті користувачі знали, які опції отримують.

 1. Запустіть програму через відповідне меню у веб-інтерфейсі.
 2. Переход к настройкам виртуального сервера при быстром конфигурировании роутера Уфанет
 3. Тут доступно до використання відразу кілька шаблонів, призначених для різних цілей. Вони дозволяють заповнити основні рядки, тому відкрийте меню, що випадає і порівняйте, яка з заготовок може виявитися корисною.
 4. Выбор шаблона виртуального сервера при быстром конфигурировании роутера Уфанет
 5. Основна інформація заповнюється в спеціально відведених полях, де вказується використовуваний інтерфейс, протокол, порти і IP-адреси. Ми не даємо конкретних рекомендацій, оскільки введені значення залежать виключно від особистих цілей користувачів.
 6. Дополнительные параметры при создании виртуальной локальной сети для роутера Уфанет
 7. Після завершення звірте правильність конфігурації і натисніть & 171; застосувати & 187; .
 8. Применение настроек после создания виртуальной локальной сети для роутера Уфанет

Крок 4: IPTV

Завершує перелік вбудованих в веб-інтерфейс роутера додатків & 171; Майстер налаштування IPTV&187; . Використовувати його слід тільки в тих випадках, коли один з портів маршрутизатора буде підключений за допомогою локального кабелю до телевізора для забезпечення доступу до Інтернет-телебачення. Тоді процес конфігурації виглядає наступним чином:

 1. Запустіть додаток, натиснувши на напис & 171; Майстер налаштування IPTV&187; .
 2. Переход к настройке интернет-телевидения при быстром конфигурировании роутера Уфанет
 3. Відзначте на що з'явилося зображенні ті порти, які будуть використані для підключення IPTV. Враховуйте, що без перенастроювання до них не можна під'єднати LAN-кабель для доступу до мережі через комп'ютер.
 4. Быстрая настройка интернет-телевидения через Мастер в роутере Уфанет

Розробники вирішили не ускладнювати процес конфігурації для звичайних користувачів, тому крім вибору порту в цьому Майстрі немає ніяких параметрів. Ви можете відразу ж з'єднати кабель і почати перегляд телебачення через Інтернет.

Ручна настройка роутера Уфанет

Переходимо до розділу ручного конфігурування параметрів маршрутизатора. Це допоможе вибрати правильні настройки тим користувачам, у кого немає доступу до розглянутих вище додатків або з якихось інших причин доводиться звертатися до додаткових розділів Інтернет-центру роутера.

Крок 1: Інтернет та локальна мережа

Про параметри WAN йшлося при розборі відповідного майстра, проте не завжди він виявляється функціональним або виникає необхідність змінити конкретні значення. Варто відзначити, що деякі користувачі стикаються з потребою поміняти локальну мережу, тому розглянемо все це по порядку.

 1. Відкрийте розділ & 171; мережа & 187; і виберіть першу категорію &171;WAN&187; . При створенні нового профілю старі краще видалити, щоб випадково не виникло конфліктів, а потім натисніть на &171; додати&187; .
 2. Переход к ручной настройке соединения с интернетом для роутера Уфанет
 3. В блоці &171; Основні налаштування&187; визначте тип з'єднання та вкажіть інтерфейс, який використовується для цього.
 4. Выбор типа проводного соединения при ручном конфигурировании роутера Уфанет
 5. Як ви вже знаєте, найчастіший режим з'єднання &8212; PPPoE, тому в окремому блоці знадобиться вписати ім'я користувача і пароль, після чого властивості можна відразу ж зберегти і перейти до тестування Інтернету.
 6. Ввод пароля и логина при ручном конфигурировании доступа к сети для роутера Уфанет
 7. При протоколі статичного IP-адреси поля заповнюються в блоці &171;IP&187; . Там вводиться отриманий адресу, його Мережева маска, шлюз за замовчуванням і DNS-сервера від провайдера. Якраз через це раніше і була змінена конфігурація мережі в Windows, щоб не виникло конфліктів.
 8. Заполнение информации о статическом адресе при ручной настройке роутера Уфанет
 9. Якщо був обраний динамічний IP, ніякі дії виконувати не доведеться: застосуєте зміни і відправте роутер на перезавантаження.
 10. Ручная настройка динамического подключения для маршрутизатора Уфанет
 11. Що стосується локальної мережі, то до її параметрам перейдіть через категорію &171;LAN&187; .
 12. Переход к настройкам локальной сети в ручном режиме через веб-интерфейс Уфанет
 13. Там головне переконатися в тому, що IP-адреса і мережева маска мають такі значення, як на скріншоті нижче, а DHCP-сервер знаходиться у включеному стані. Якщо виникне потреба, налаштуйте резервування адреси DHCP для конкретних користувачів, додавши їх в таблицю.
 14. Ручная настройка локальной сети для маршрутизатора Уфанет через веб-интерфейс

Не забувайте, що перед переходом до інших розділів в обов'язковому порядку проводиться збереження налаштувань, оскільки раптовий вихід часто супроводжується скиданням параметрів користувача.

Крок 2: Бездротова мережа

Важливо відзначити і конфігурацію бездротової мережі, хоча її параметри і були розглянуті під час ознайомлення з додатками для швидкого конфігурування. Спеціально відведений розділ в веб-інтерфейсі дозволить вам в будь-який момент змінити тільки одне значення Wi-Fi без потреби створювати таблиці заново.

 1. Відкрийте розділ &171;Wi-Fi&187; на панелі зліва.
 2. Переход к ручной настройке беспроводной сети для маршрутизатора Уфанет
 3. У ньому визначитеся з тим, яку бездротову мережу хочете налаштувати в першу чергу. Ми розберемо тільки одну, оскільки в другому випадку всі дії будуть такі ж. Активуйте роботу Wi-Fi, а потім задайте його ім'я та обмеження за кількістю клієнтів. Досвідченим користувачам відкрито редагування каналу і бездротового режиму.
 4. Выбор базовых параметров беспроводной сети при ручной настройке Уфанет
 5. Слідом переміщайтеся в &171;налаштування безпеки&187; , де теж виберіть бездротову точку доступу для зміни параметрів. Тип мережевої аутентифікації залиште в рекомендованому стані або зробіть Wi-Fi відкритим, а при необхідності змініть ключ шифрування, які вводиться при першому підключенні до мережі.
 6. Ввод параметров безопасности при ручной настройке беспроводной сети роутера Уфанет
 7. Якщо був обраний відкритий режим бездротової мережі, іноді доцільно організувати правила контролю доступу, щоб сусіди або проходять поруч люди не могли просто так підключитися до неї. Для цього в категорії &171;MAC-фільтр&187; перейдіть до &171; режим фільтра & 187; і активуйте правило &171;дозволити&187; .
 8. Активация фильтрации при ручной настройке беспроводной сети маршрутизатора Уфанет
 9. Залишається тільки через &171;MAC-адреси&187; додати фізичні адреси тих пристроїв, яким хочете дозволити доступ до даного Wi-Fi.
 10. Добавление устройств для фильтрации при ручной настройке беспроводной сети роутера Уфанет
 11. Визначити адресу кожного пристрою можна через &171;список клієнтів Wi-Fi & 187; , якщо вам важко вказати цей параметр.
 12. Просмотр списка клиентов беспроводной сети маршрутизатора Уфанет через веб-интерфейс
 13. Останнє меню, яке нас цікавить, пов'язане з бездротовою точкою доступу, називається &171;WPS&187; . У ньому здійснюється настройка даної технології, що відповідає за швидке підключення до маршрутизатора шляхом натискання всього по одній кнопці або введенням ПІН-коду. Переконайтеся в тому, що ця опція включена або зовсім деактивуйте її, а далі залишається тільки з'єднати цільове пристрій.
 14. Настройка быстрого подключения к беспроводной сети через веб-интерфейс Уфанет

Як і у всіх інших випадках, конфігурація бездротової мережі вступає в силу відразу ж після застосування змін, але іноді може знадобитися перезавантаження роутера.

Крок 3: додаткові інструменти

Розберемо і розділ &171;додатково&187; , де знаходиться кілька цікавих пунктів, які можуть стати в нагоді деяким користувачам.

 1. Перша категорія називається &171;VLAN&187; . Через неї створюється настроюється таблиця віртуальних локальних мереж. Звичайні люди рідко стикаються з необхідністю організації такого з'єднання, проте досвідчені користувачі або системні адміністратори таким чином об'єднують пристрої, підключені до різних мережевих пристроїв.
 2. Параметры виртуального сервера при ручной настройке роутера Уфанет
 3. Якщо в подальшому планується дистанційно керувати налаштуваннями маршрутизатора або при використанні динамічного IP-адреси з'явилася потреба в створенні постійного IP, перейдіть в меню DDNS, де авторизуйтесь за допомогою даних сайту, на якому здійснювалася реєстрація для отримання відповідних послуг.
 4. Настройка динамического получения доменных адресов при конфигурировании роутера Уфанет
 5. До цієї ж теми відноситься і категорія &171;віддалений доступ до пристрою&187; , де ви можете активувати його або змінити параметри.
 6. Настройка удаленного доступа к маршрутизатору Уфанет через его веб-интерфейс
 7. Деякі моделі пристроїв мають функцію під назвою & 171; управління потоком & 187; , що використовується для рівномірного розподілу швидкості інтернету серед всіх підключених клієнтів. За замовчуванням вона включена, але доступна до відключення.
 8. Управление функцией потока при ручной настройке роутера от Уфанет

Інші властивості даному розділі вкрай рідко змінюються як звичайними користувачами, так і просунутими.

Крок 4: Правила безпеки

За правила безпеки в веб-інтерфейсі будь-якого маршрутизатора відповідає відразу кілька параметрів, що дозволяють додати політики IP-фільтрації або взаємодіяти з віртуальними серверами. Звичайно, такі опції застосовуються далеко не всіма, але в певних ситуаціях можуть знадобитися.

 1. Відкрийте меню &171; брандмауер&187; , а потім &171; IP-фільтри & 187; . Тут перейдіть до редагування таблиці, відповідальної за те, які Інтернет-адреси будуть заблоковані при спробі вхідного або вихідного з'єднання.
 2. Переход к добавлению правил фильтрации для контроля доступа роутера Уфанет
 3. У самій таблиці додайте головні настройки, вкажіть адреси джерел, а також порти, якщо вони є в даному фільтрі.
 4. Добавление правил фильтрации трафика для Уфанет в ручном режиме
 5. Приблизно за таким же принципом налаштовується і &171;MAC-фільтр&187; , де ви можете вирішити, чи дозволяти вказаним фізичним адресам доступ до пристрою або ж його потрібно заборонити.
 6. Переход к добавлению правил фильтрации физических устройств при настройке роутера Уфанет
 7. При створенні таблиці потрібно задати тільки MAC-адресу і вибрати дію, яке буде застосовуватися для нього.
 8. Добавление правила фильтрации физических устройств при ручной настройке роутера Уфанет
 9. Додатково відзначимо, що функцію батьківського контролю може виконувати &171;URL-фільтр&187; , де користувачеві належить вручну вписати всі доменні адреси тих сайтів, які необхідно заборонити або внести в білий список.
 10. Добавление сайтов для правил фильтрации адресов через настройки роутера Уфанет

Якщо під час конфігурації правил безпеки їх створюється велика кількість, рекомендується зайнятися резервним копіюванням конфігурації, щоб в разі скидання її швидко відновити. Про це мова піде в заключному етапі нашої статті.

Крок 5: usb-роз'єм

Провайдер Уфанет надає в основному оновлені версії маршрутизаторів від різних виробників, в яких є USB-роз'єм для підключення модемів або знімних накопичувачів. За його редагування відповідають окремі пункти: наприклад, в розділі &171;3G-модем&187; після приєднання даного мережевого обладнання проглядається його поточний стан і змінюється PIN-код для підключення.

Настройка режима модема через веб-интерфейс маршрутизатора Уфанет

В окремому меню &171;USB-накопичувач&187; здійснюється управління флешкою або жорстким диском. Всі файли відображаються в звичній структурі, а власникам FTP-серверів можна переглянути відповідну інформацію. При підключенні принтера розгорніть &171; принт-сервер & 187; , де присутні параметри для взаємодії з таким типом обладнання.

Настройка файлового менеджера через веб-интерфейс маршрутизатора Уфанет

Крок 6: Системні інструменти

Останнє меню містить загальні налаштування для управління маршрутизатором.

 1. Через &171;панель адміністратора&187; змінюється пароль доступу до веб-інтерфейсу, дозволяючи здійснювати вхід в нього тільки вам, а не кожному клієнту, підключеному до роутера.
 2. Изменение пароля для входа в веб-интерфейс маршрутизатора Уфанет
 3. За допомогою &171;конфігурації&187; здійснюється збереження поточних налаштувань і відновлення їх з файлу. Це стане в нагоді в тих ситуаціях, коли вручну було задано багато правил безпеки і є ризик втратити їх.
 4. Элементы управления состоянием роутера Уфанет
 5. В & 171; оновленні ПО&187; відбувається прошивка пристрою, коли виходить оновлення або є потреба в установці старої версії. Іноді простіше встановити його віддалено, вказавши URL-адресу сервера з файлами.
 6. Раздел с обновлениями прошивки в веб-интерфейсе маршрутизатора Уфанет
 7. При використанні правил безпеки переконайтеся в коректній зміні системного часу. Ще це важливо для отримання інформації з журналу подій, щоб дата всіх дій була вірною.
 8. Настройка системного времени через веб-интерфейс маршрутизатора Уфанет
 9. Практично всі сучасні пристрої мають підтримку telnet, тобто ними можна керувати через &171;командний рядок&187; в операційній системі. Деактивуйте цю опцію або змініть порт у відповідному підменю.
 10. Включение или отключение функции телнет при настройке роутера Уфанет
 11. На панелі зверху виберіть &171;Система&187; і перезавантажте роутер для застосування змін.
 12. Дополнительные системные инструменты в веб-интерфейсе роутера Уфанет

більше статей на цю тему: