Що робити, якщо PSP не бачить гри

psp не видит игры
Портативна ігрова консоль Sony PlayStation Portable все ще популярна серед користувачів, незважаючи на те, що давно не випускається і гри на ній вже не виходять. Спочатку була можливість грати тільки зі спеціальних дисків, проте з часом з'явилася можливість запускати гри і з карти пам'яті. Іноді трапляється так, що приставка перестає розпізнавати гри як з диска, так і з карти пам'яті. Рішення це проблеми ми і розглянемо в цій статті.

PSP не розпізнає диски

Озвучена проблема може виникати з безлічі причин, різних для варіантів з диском і картою пам'яті. Розглянемо найбільш поширені для кожного виду, і почнемо з дисків.

Консоль не може відкрити диск з грою в наступних випадках:

 • Диск пошкоджений;
 • Неполадки з приводом;
 • Програмний збій прошивки.

Отже, спосіб усунення неполадки залежить від джерела її походження.

Спосіб 1: Перевірка диска

Найбільш часто причина расматриваемой проблеми криється в самому UMD з грою: можливо, диск подряпаний або отримав механічні пошкодження, навіть не помітні оку. Розумним рішенням буде перевірити носій на свідомо робочої приставці-якщо не розпізнається, проблема точно в ньому. Тут вже нічого не поробиш, хіба що пошукати аналогічний диск на вторинному ринку.

Спосіб 2: Перевірка приводу

Також нерідко виходить з ладу привід UMD – зокрема, читає лазер втрачає потужність, через що вже не здатний виконувати свої функції. Алгоритм перевірки та усунення несправності наступний:

 1. Насамперед перевірте свідомо робочий диск на свідомо робочої консолі – якщо гра запускається, проблема точно на стороні вашого пристрою.
 2. Можна спробувати почистити привід: відкрийте лоток і за допомогою балончика зі стисненим повітрям або груші продуйте нутрощі приставки.
 3. Потім скористайтеся ватною паличкою і спиртом для протирання зчитує головки – вона розташована в області, позначеної на фото нижче.
 4. Почистить привод UMD для устранения проблем с чтением игр на PSP
 5. Якщо зазначені заходи не допомагають, це означає серйозну поломку, і без візиту в сервісний центр вже не обійтися.

Спосіб 3: Оновлення прошивки

Також часом деякі ігри вимагають, щоб приставка була оновлена до останньої версії системного ПЗ, якою є 6.61. Файл з прошивкою потрібно завантажити з офіційного сайту Sony.

Сторінка завантаження прошивки

 1. На сторінці натисніть на кнопку «Agree and Download Now» .
 2. Загрузить последнюю прошивку для устранения проблем с чтением игр на PSP
 3. Файл з іменем EBOOT.PBP збережіть будь-де на жорсткому диску.
 4. Підключіть приставку до комп'ютера і відкрийте її карту пам'яті (папки «PSP» &8212; «GAME» ), там потрібно створити папку з ім'ям UPDATE . Переместить файл с прошивкой на устройство для устранения проблем с чтением игр на PSP

  Перемістіть в неї завантажений раніше файл прошивки.

 5. Від'єднайте PSP від комп'ютера і в інтерфейсі XMB перейдіть по пунктам»Гра" - «Memory Stick» . В меню повинен з'явитися пункт «PSP Update» , відкрийте його.
 6. Открыть установщик прошивки на устройстве для устранения проблем с чтением игр на PSP
 7. У наступному вікні натисніть «Start» .
 8. Начать установку прошивки на устройстве для устранения проблем с чтением игр на PSP
 9. Далі прийміть умови ліцензійної угоди.
 10. Принять лицензионное соглашение на устройстве для устранения проблем с чтением игр на PSP
 11. Зачекайте, поки оновлення встановиться.

  Важливо! Слідкуйте за зарядом акумулятора-рекомендується підключити приставку до зарядного пристрою!

 12. Після закінчення установки оновлення натисніть позначену кнопку для перезавантаження пристрою.
 13. Закончить установку прошивки на устройстве для устранения проблем с чтением игр на PSP

  Після виконання процедури вставте диск з проблемною грою в привід і перевірте працездатність – швидше за все, все повинно запрацювати.

PSP не розпізнає ігри на карті пам'яті

За допомогою сторонньої прошивки приставки можна запускати ігри, які знаходяться на карті пам'яті. Однак часом гри відмовляються працювати-причин у цього теж існує чимало.

Спосіб 1: перевірка карти пам'яті

У більшості випадків проблема полягає в картці пам'яті. Справа в тому, що PSP вимагає для оптимальної роботи оригінальну карту типу Memory Stick Duo, а з репліками і вже тим більше звичайними microSD через адаптер можуть спостерігатися проблеми. Перевірити оригінальність картки дуже просто.

 1. В інтерфейсі XMB відкрийте будь-який пункт Мультимедіа (»Фото" , »Музика" , »відео" і «ігри» ), перегорніть список до відображення карти пам'яті і натисніть кнопку-трикутник. Відкриється контекстне меню, в якому виберіть пункт «відомості» .
 2. Открыть сведения о карте памяти для устранения проблем с чтением игр на PSP
 3. На екрані, що з'явиться, зверніть увагу на рядок «MagicGate» - якщо там написано »підтримується" , Ваша карта оригінальна. Якщо вказано " не підтримується» - це репліка.
 4. Проверить сведения о карте памяти для устранения проблем с чтением игр на PSP

  У даній ситуації рішення очевидно – придбання оригінального носія.

Спосіб 2: Завантаження коректного образу з грою

Якщо картка оригінальна, проблема може полягати в файлах гри: завантаження могла статися з помилкою, через що образ і не розпізнається приставкою. Також причиною неполадки може бути і формат файлу – він може бути нестисненим ISO або ж стисненим CSO. Останній варіант дозволяє економити місце, проте стиснення даних не кращим чином позначається на працездатності файлу, тому бажано користуватися саме варіантом ISO.

Спосіб 3: усунення неполадок з прошивкою

У разі, коли карта пам'яті справна, а образи ігор свідомо працездатні, причиною проблеми швидше за все є прошивка. Неполадки з нею поділяються на кілька видів:

 • Несумісність конкретної прошивки і версії гри;
 • Програмний збій у CFW;
 • Встановлено неправильний драйвер віртуального UMD-приводу.

Тепер більш детально по кожному пункту.

 1. Сторонніх прошивок для PSP існує безліч – свій варіант під кожну версію офіційного ПЗ, модель приставки і ревізію її материнської плати. Назва встановленої сторонньої прошивки можна дізнатися після натискання кнопки Select в інтерфейсі XMB. Узнать версию сторонней прошивки для устранения проблем с чтением игр на PSP

  Та чи інша версія гри оптимізована під свої варіанти CFW, зазвичай це вказується в назві ISO-файлу. Звичайно, такий образ може заробити і під іншими прошивками, але тільки більш новими, ніж зазначена.

 2. Ще про прошивках – в залежності від моделі пристрою і ревізії материнських плат вони бувають постійні і так звані віртуальні. У першому випадку зміни вносяться безпосередньо в код ПО, чому прошивка працює навіть після повного виключення консолі, проте цей варіант доступний тільки для моделей з номером 1000 Fat. У другому випадку сторонні дані працюють через оперативну пам'ять, і скидаються при виключенні ПСП – такий тип доступний для деяких ревізій 2000 і єдиний можливий на моделях 3000 і E1000 Street. Останні варіанти схильні програмним збоїв через особливості своєї роботи, і ці збої можна усунути скиданням прошивки, для чого просто достатньо вимкнути і включити пристрій, а потім запустити CFW через додаток-лаунчер.
 3. Запуск образів ігор на сторонніх прошивках можливий завдяки віртуальному приводу UMD. Його робота реалізована через різні драйвери-як правило, в комплекті з CFW встановлюються кілька варіантів, які можна змінити через меню управління, доступному по кнопці Select у просторі XMB. Сменить драйвер виртуального привода для устранения проблем с чтением игр на PSP

  Якийсь конкретний драйвер порадити складно-варто пробувати все по одному.

Висновок

Таким чином, ми розповіли про причини, які заважають PSP розпізнати гри на дисках або карті пам'яті і ознайомили вас з методами усунення цієї несправності. Підводячи підсумки, відзначимо, що якщо ви не впевнені в своїх силах, проведення процедур щодо усунення апаратних неполадок краще надати фахівцям.

більше статей на цю тему: