Виправлення помилки "Диск не розподілений" у Windows 7

Що робити при появі помилки

Перед тим як переходити до опису рішень, слід з'ясувати, як саме ОС розпізнає диск. Зробити це можна за допомогою засобу управління.

 1. Переконайтеся, що цільовий диск підключений, після чого викличте необхідну оснастку. Найпростіше зробити це за допомогою вікна " виконати» : скористайтеся комбінацією клавіш Win+R , потім введіть у рядок запит diskmgmt.msc і натисніть «ОК» .
 2. как исправить ошибку «диск не распределен» в windows 7-1
 3. Якщо ви бачите вікно ініціалізації, це хороший знак: система коректно розпізнала диск і готова взяти його в роботу. Встановіть бажані параметри і клікніть «ОК» для продовження.
 4. как исправить ошибку «диск не распределен» в windows 7-2
 5. Також якщо ви просто бачите в рядку відповідного накопичувача напис " не розподілено» , це теж некритично і означає, що простір нерозмічений і його потрібно розподілити. Детальніше про це ми розповімо нижче.
 6. как исправить ошибку «диск не распределен» в windows 7-3
 7. Завдання ускладнюється, якщо на рядку є текст RAW – вона означає, що ОС з якихось причин нездатна розпізнати тип файлової системи. У такої проблеми також є рішення.
 8. Після визначення необхідної інформації переходимо до вирішення проблеми.

Спосіб 1: Розподіл нерозміченого простору

Якщо диск, про який йде мова, новий або встановлений в цільовий комп'ютер з іншого з попереднім очищенням серйозними програмами, швидше за все, джерелом проблеми є відсутність розмітки і таблиці розділів. Через вже згадану раніше оснастку " Управління дисками» необхідні дії виконати найпростіше, алгоритм наступний:

 1. Клікніть по простору правою кнопкою миші і скористайтеся опцією «створити простий обсяг» .
 2. как исправить ошибку «диск не распределен» в windows 7-4
 3. У вікні " майстри ... » натисніть »далі" .
 4. как исправить ошибку «диск не распределен» в windows 7-5
 5. На цьому етапі знадобиться встановити розмір розділу в мегабайтах: якщо ви хочете залишити весь простір, скористайтеся значенням за замовчуванням, тоді як для двох і більше томів потрібно встановлювати обсяг, кратно менше максимального.
 6. как исправить ошибку «диск не распределен» в windows 7-6
 7. Щоб уникнути проблем призначте букву диска створюваному тому – ОС автоматично встановлює першу відповідну.
 8. как исправить ошибку «диск не распределен» в windows 7-7
 9. Тут знадобиться задати параметри форматування – для «сімки» встановлених за замовчуванням досить, але якщо захочете їх змінити, майте на увазі, що файлова система бажано повинна бути формату NTFS, а мітка тому – не містити спеціальних символів.
 10. как исправить ошибку «диск не распределен» в windows 7-8
 11. На фінальному етапі перевірте задані опції - якщо вони вас влаштовують, натисніть»Готово" і дочекайтеся закінчення процедури.
 12. как исправить ошибку «диск не распределен» в windows 7-9

  Після виконання цих дій проблема повинна бути вирішена.

Спосіб 2: Призначення букви диска

Іноді внаслідок тих чи інших програмних збоїв виникає ситуація, коли злітає призначена диску буква, чому ОС не може його коректно розпізнати і повідомляє в тому числі і про нерозподілений простір. Усувається ця проблема елементарно, знову-таки за допомогою " управління дисками» :

 1. Відкрийте оснастку, потім клікніть по рядку накопичувача ПКМ і виберіть опцію " Змінити букву диска або шлях до диска...» .
 2. как исправить ошибку «диск не распределен» в windows 7-10
 3. У наступному невеликому вікні клікніть»додати" .
 4. как исправить ошибку «диск не распределен» в windows 7-11
 5. Переконайтеся, що опція позначена " призначити букву диска...» , потім виберіть з меню, що випадає поруч відповідне значення, після чого клікніть «ОК» .
 6. как исправить ошибку «диск не распределен» в windows 7-12

  Зазвичай буде потрібно почекати кілька секунд (залежить від продуктивності цільового комп'ютера) і система повідомить про те, що диск узятий в роботу.

Спосіб 3: вирішення проблем із файловою системою RAW

Якщо «сімка» розпізнає розглянутий жорсткий диск/SSD як пристрій з файловою системою RAW і на додачу до основної проблеми пропонує його відформатувати, це може означати цілий спектр збоїв, починаючи від пошкодженої таблиці розділів і закінчуючи апаратними несправностями на зразок битих секторів. Про те, як слід справлятися з таким явищем, розказано в окремому матеріалі за посиланням нижче.

Детальніше: способи виправлення RAW формату у HDD

как исправить ошибку «диск не распределен» в windows 7-13

більше статей на цю тему: