порівняння Windows 7 та Windows 8

Системні вимоги

Між першими випусками «сімки» і «вісімки» пройшло всього 4 роки, за які доступні комп'ютерні потужності не дуже оновилися, тому мінімальні вимоги до апаратних характеристик ПК у обох систем схожі.

Для працездатності Віндовс 7 мінімально потрібно таке залізо:

системні вимоги
процесор Одно-або двоядерний з частотою не менше 1 ГГц
відеокарта з підтримкою DirectX 9
ОЗУ принаймні 1 Гб для 32-розрядних та 2 Гб для 64-розрядних видань
місце під систему не менше 16-20 Гб в залежності від розрядності

Щоб Віндовс 8 працювала як задумано, у комп'ютера повинні бути наступні характеристики:

системні вимоги
процесор двоядерний з частотою 1 ГГц і більше, і підтримкою інструкцій PAE, NX і SSE2
відеокарта з підтримкою DirectX 9
ОЗУ принаймні 1 Гб для 32-розрядних та 2 Гб для 64-розрядних видань
місце під систему не менше 16-20 Гб в залежності від розрядності

Як бачимо, різниця у вимогах обох систем дійсно незначна, тому за цим показником вони порівнянні.

Сумісність з програмами

Свого часу Windows 7 критикували за проблеми з запуском програм, розрахованих на Windows XP або навіть 98, проте цей недолік частково усунули в оновленні Service Pack 1 (SP1). На жаль, але Windows 8 таким похвалитися не може: більшість програм, ігор і, що важливо, драйверів, створених для XP і 98, в цій ОС не працюють. Варто також зауважити, що в» сімці", незважаючи на офіційне закінчення підтримки, як і раніше функціонує більшість сучасних додатків, в тому числі службове ПЗ для різних пристроїв, а також ігри, навіть ААА-класу. Тому саме цю систему ми можемо вважати переможцем в категорії сумісності з софтом.

что лучше виндовс 7 или 8-1

Безпека

Обидві з розглянутих систем є технічно застарілими на момент написання цієї статті, проте варто мати на увазі наступний факт: Windows 7 випущена в епоху, коли Інтернет ще не настільки сильно став частиною життя, а серйозні загрози були скоріше винятком. До 2012 року, до випуску релізної версії Windows 8, ситуація змінилася, тому вбудованим засобам безпеки компанія Microsoft приділила куди більшу увагу, вперше представивши вже знайомий більшості користувачів Microsoft Defender, що став повноцінним антивірусним рішенням. Тоді як користувачам Windows 7, які здійснюють за допомогою цієї ОС чутливі до безпеки операції (наприклад, користуються інтернет-банкінгом або роблять покупки) рекомендується встановити стороннє засіб захисту.

что лучше виндовс 7 или 8-6

Читайте також: антивіруси для Windows

Особливості інтерфейсу

Віндовс 8 сумно відома серед користувачів радикально зміненим UI, розрахованим на зростаючі в популярності сенсорні пристрої. MetroUI з плитковим інтерфейсом у багатьох викликав подив, та й зручним це рішення можна назвати з натяжкою. Найбільш обурливим вважався відмова від меню "Пуск«, яке було присутнє у всіх версіях» вікон" починаючи з 95. Зрозуміло, ентузіасти з часом виправили цю помилку, додавши відповідну модифікацію, а пізніше і сама компанія офіційно повернула відсутню в Віндовс 10, але спочатку це багатьох відлякало.

что лучше виндовс 7 или 8-2

«сімка» в цьому сенсі більш консервативна: відмінності інтерфейсу тільки в оформленні та наявності «красивостей» начебто настроюється прозорості вікон Aero і переміщенні деяких елементів, тому перехід на неї з актуальною ще тоді Віндовс Експі і тим більше вісти був відносно безболісним. Визначити переможця в цій категорії неможливо, тому порахуємо, що за цим критерієм обидві операційні системи умовно рівні.

Технічні відмінності

Але «вісімка» відрізняється від попередниці не тільки інтерфейсом – «під капотом» ховається чимало змін, як позитивних, так і умовно незручних. Коротко розглянемо основні:

  1. Перше, що кидається в очі-глибока інтеграція з хмарним сервісом Microsoft OneDrive . З одного боку це дозволяє синхронізувати файли з декількома пристроями, а також робити дуже зручні резервні копії налаштувань системи для їх швидкого відновлення після збоїв. З іншого боку, безкоштовно доступний вкрай обмежений обсяг сховища, плюс СЕРВІС дуже залежний від якості інтернету, що в умовах поганого покриття зводить всі переваги до нуля.
  2. что лучше виндовс 7 или 8-3
  3. Наступна важлива зміна – перероблений «Диспетчер завдань». У» сімці " і старіших варіантах користувачі часто скаржилися на недостатню функціональність цієї оснастки, і розробник відповів на скарги. У "вісімці" за замовчуванням засіб відображає тільки завдання з активними вікнами. Натискання ж на кнопку»Детальніше" відкриває розширений інтерфейс, в якому можна отримати доступ до знайомих списку процесів і моніторингу продуктивності, а також, вперше в історії сімейства, до утиліти настройки автозапуску і системних служб.
  4. что лучше виндовс 7 или 8-4
  5. Одним з найбільш приємних змін є можливість установки на паузу операцій копіювання або переміщення – стане в нагоді, наприклад, при знаходженні двох файлів з однаковими іменами. З'явився і графік стеження за швидкістю виконання: досить натиснути на кнопку»деталі" , щоб відкрити монітор.
  6. что лучше виндовс 7 или 8-5
  7. Також доступні ряд дрібних змін – зокрема, оптимізації, завдяки якій система завантажується з жорсткого диска трохи швидше, ніж попередниця, але цю різницю нівелює твердотільний накопичувач.
  8. Що ж стосується неприємних змін, то варто відзначити дублювання функцій додатками " параметри системи» і " Панель управління» , причому друге часто функціональніше першого. Також відомо дуже дивне рішення з видаленням з графічного інтерфейсу елемента " управління бездротовими мережами» , що змушує користувачів вдаватися до " командний рядок» .
  9. Як бачимо, головних відмінностей не так вже й багато.

Що вибрати, Windows 7 або Windows 8

Вибір ОС слід робити із завдань, які з її допомогою передбачається вирішувати. Наприклад, якщо вам важлива сумісність зі старим софтом, комп'ютер або ноутбук не блищить апаратними можливостями, але користуватися сучасними засобами інтернету все ж передбачається, краще зупинитися на «сімці». Якщо ж потрібна певна безпека, важливі швидкість запуску і розширені можливості роботи з системою і файлами, ваш вибір – Windows 8.

більше статей на цю тему: