вихід з BIOS у Windows 7 та вирішення можливих проблем

Варіанти виходу з BIOS

Зазвичай у користувачів не виникає проблем з виходом з BIOS під управлінням будь-якої з версій сімейства операційних систем Windows. Однак не всі розуміють, як зробити це правильно і які способи можна застосувати. Давайте для початку розглянемо саме їх, а потім перейдемо до вирішення поширених проблем, якщо виявиться, що після виходу з BIOS комп'ютер все одно завантажує даний набір мікропрограм.

Варіант 1: опції в меню &171;Save & Exit&187; / & 171; Exit&187;

У всіх BIOS та UEFI є окреме меню, призначене для збереження, перезавантаження та виходу. Переміщайтеся по вкладках за допомогою стрілок на клавіатурі або керуючи мишкою (остання доступна тільки в UEFI). Відповідно, знадобиться відкрити &171;Save & Exit&187; або &171;Exit&187; (назва цієї вкладки злегка відрізняється в різних версіях БІОС).

Использование опций в меню с настройками для выхода из BIOS в Windows 7

Там ви знайдете ряд різних дій, для застосування яких необхідно активувати рядок, виділивши за допомогою стрілок на клавіатурі або перемістивши на неї курсор. Активація опції відбувається натисканням клавіші Enter . Ви можете вийти без збереження, зберегти та продовжити завантаження або перезавантажити ПК. Розберемо доступні варіанти, імена яких, знову ж таки, будуть відрізнятися в залежності від того, яка версія BIOS встановлена у вас (а деякі пункти можуть і зовсім відсутні):

  • &171;Save Changes and Exit&187; ( &171;Exit &038; Save Changes&187; / &171;Exit saving Changes&187; ) & 8212; збереження внесених змін і продовження завантаження ПК;
  • &171;Discard Changes and Exit&187; ( &171;Ignore Changes and Exit&187; / &171;Exit &038; Discard Changes&187; / &171;Exit discarding Changes&187; ) & 8212; продовження завантаження ПК без збереження внесених змін;
  • &171;Save Changes and Reset&187; ( &171;Save Changes and Reboot&187; ) &8212; збереження внесених змін і перезавантаження ПК (відрізняється від першого варіанту тим, що застосовується при редагуванні опцій, що вимагають повного перезапуску системи, в той час як &171;Save Changes and Exit&187; використовується для збереження налаштувань, що не вимагають &171;чистого&187; старту комп'ютера);
  • &171;Discard Changes and Reset&187; ( &171;Save Changes and Reboot&187; ) &8212; перезавантаження ПК без збереження внесених змін.

Уточнимо, що в певних BIOS буває тільки два варіанти &8212; вихід зі збереженням нових налаштувань і без нього (тобто тільки рядки &171;Save Changes and Exit&187; і &171;Discard Changes and Exit&187;, без аналогічних пунктів зі словами &171;Reset&187;/&187;Reboot&187;). При цьому в обох випадках після виходу відбувається перезавантаження комп'ютера, а не його подальше завантаження.

Після вибору опції підтвердіть дію через з'явилося повідомлення і дочекайтеся виключення або перезавантаження.

Варіант 2: Гарячі клавіші

Крім описаного меню з опціями, в BIOS є встановлені за замовчуванням гарячі клавіші, що відповідають за виконання базових дій. Вони показані внизу або на панелі праворуч, як це продемонстровано на наступному скріншоті.

Использование горячих клавиш для выхода из BIOS в Windows 7

Зазвичай за вихід зі збереженням відповідає клавіша F10 , а за скасування дій і продовження завантаження ОС & 8212; ESC . Натискання клавіші викличе повідомлення з питанням про підтвердження ( &171;Y&187; / &171;Yes&187; ) та скасування ( &171;N&187; / &171;No&187; ) дій, після чого залишиться дочекатися завантаження операційної системи.

Варіант 3: перезавантаження комп'ютера

Ще один можливий вихід з BIOS &8212; відправка комп'ютера на перезавантаження. Досить тільки натиснути кнопку Power на системному блоці або корпусі ноутбука, а не утримувати її. У такому випадку всі внесені зміни скидаються &8212; це необхідно враховувати при виконанні даної дії.

Перезагрузка компьютера для выхода из BIOS в Windows 7

Якщо ж швидке натискання не принесло належного результату і комп'ютер не відправився на перезавантаження, спробуйте екстрено завершити його роботу, затиснувши кнопку на 10-15 секунд. В крайньому випадку витягніть провід живлення з розетки або вимкніть подачу електроенергії до блоку живлення.

Варіант 4: очікування зниження температури процесора або відеокарти

При нагріванні одного з комплектуючих до гранично допустимого значення комп'ютер автоматично вимикається в цілях безпеки, а при наступному його запуску відобразиться POST-екран або BIOS. Після кожного перезавантаження він відкриється, якщо температура все ще критична.

Налаживание температурного режима для выхода из BIOS в Windows 7 после перегрева компьютера

Просто вимкніть ПК і почекайте хоча б кілька хвилин, в ідеалі відкривши кришку і перевіривши кріплення і роботу кулерів. Як тільки температурний режим відновиться, завантажте ОС і переконайтеся, що тепер вхід в БІОС не відбувається автоматично. Однак перегрів не слід залишати без уваги: рекомендується найближчим часом знайти рішення проблеми, з чим допоможуть розібратися інші статті на нашому сайті.

Детальніше:
вирішуємо проблему перегріву процесора
усуваємо перегрів відеокарти
вирішуємо проблему з перегрівом ноутбука

Варіант 5: виймання батареї на материнській платі

В одному з методів вирішення проблем з виходом з BIOS ми більш детально розкриємо тему вилучення і заміни батарейки на материнській платі, а зараз лише уточнимо, що її Витяг на кілька секунд дозволить вирішити збої в роботі мікропрограмного забезпечення, після чого можна включити комп'ютер і продовжити завантаження в штатному режимі.

Извлечение батарейки на материнской плате для выхода из BIOS в Windows 7

Якщо ж її дістати на кілька хвилин і скинути напругу ПК, затиснувши кнопку Power на 10-15 секунд, настройки BIOS обнуляться і він завантажиться зі стандартними параметрами.

Вирішення можливих проблем

Розглянемо причини і способи вирішення ситуації, коли комп'ютер відразу ж завантажується в BIOS і жоден з перерахованих вище варіантів не допомагає. Радимо почати з перевірки першого і найбільш легкого, поступово переходячи до наступних.

Спосіб 1: увімкнення режиму & 171; Launch CSM&187;

Режим сумісності в BIOS або UEFI призначений для запуску старих операційних систем і дозволяє працювати більшості їх функцій. Власники Windows 7 повинні активувати цей режим, щоб уникнути постійного входу в BIOS через помилки при завантаженні ОС. Для цього спочатку знайдіть параметр &171;Secure Boot&187; і вимкніть його, а потім вийдіть і знову перейдіть до BIOS. Після перезавантаження можна включити цей режим, відшукавши пункт &171;Launch CSM&187; .

Переключение режима совместимости для решения проблем с выходом из BIOS в Windows 7

Зверніть увагу на те, що в залежності від версії БІОС або УЕФІ дане меню може називатися по-різному, провокуючи необхідність у зміні додаткових налаштувань. Вам знадобиться параметр під назвою &171;Boot Device Control&187; для якого слід вибрати значення &171;Legacy and UEFI Only&187; або &171;Legacy Only&187; . Іноді замість згаданих найменувань присутні позначення версій операційних систем, а ви вибираєте ту, яка встановлена на використовуваному ПК.

Спосіб 2: перевірка жорсткого диска

Автоматичний вхід в BIOS при завантаженні комп'ютера виникає і в тих ситуаціях, коли Віндовс 7 не була виявлена. Тоді в першу чергу слід перевірити жорсткий диск. Переконайтеся в тому, що він відображається в списку підключених пристроїв, про що можна дізнатися на вкладці &171;Main&187; або &171;Boot&187; . Якщо диск не видно, може знадобитися перепідключення SATA-кабелю. Інші випадки вимагають зміни пріоритету завантаження або Скидання налаштувань до стану за замовчуванням, про що мова піде далі.

Проверка жесткого диска для решения проблем с выходом из BIOS в Windows 7

Спосіб 3: Скидання налаштувань BIOS

Іноді простіше скинути налаштування BIOS і подивитися, як рішення позначиться на подальшому завантаженні операційної системи. Це дає можливість уникнути перевірки всіх параметрів на правильність їх значень і вирішить невеликі збої, якщо такі раптом виникли. Існують різні способи приведення мікропрограмного забезпечення до заводського стану, про що розповідає наш автор в матеріалі за посиланням нижче.

Детальніше: скидаємо настройки BIOS

Сброс настроек микропрограммного обеспечения для решения проблем с выходом из BIOS в Windows 7

Спосіб 4: повторне підключення жорсткого диска

Раніше ми вже говорили про те, що операційна система буває не знайдена через проблеми з підключенням жорсткого диска, тому необхідно спробувати його перепідключити. Вдаватися до цього методу варто тільки коли нічого з перерахованого вище не допомогло. У випадку з ноутбуками така операція навряд чи актуальна, оскільки SSD або HDD завжди надійно сидить в своєму роз'ємі, а ось власникам стаціонарних ПК знадобиться отримати доступ до носія і перевірити SATA-кабель. В якості тесту можна навіть використовувати інший роз'єм, перевіривши, як це позначиться на подальшому завантаженні.

Проверка подключения жесткого диска для решения проблем с выходом из BIOS в Windows 7

Відключення і підключення жорсткого диска або SSD проводиться навіть в гарячому режимі, тобто без попереднього виключення ПК, але все ж краще не ризикувати і скористатися інструкціями з іншої статті, щоб дізнатися про всі тонкощі виконання поставленого завдання.

Детальніше: підключення жорсткого диска до комп'ютера

Спосіб 5: Налаштування пріоритету завантаження

Розглянемо останню дію, що відноситься до підключеного до ПК носія. Зазвичай BIOS при завантаженні використовує пріоритет пристроїв, встановлений в його налаштуваннях, тобто по черзі перевіряє всі знімні і внутрішні Накопичувачі. Якщо ж жорсткий диск стоїть не на першому місці, іноді виникає проблема з його розпізнаванням і замість запуску Віндовс 7 відкриється меню з параметрами.

Настройка приоритета загрузки для решения проблем с выходом из BIOS в Windows 7

Перевіряється пріоритет завантаження на вкладці &171;Boot&187; , де ви можете самостійно за допомогою стрілок на клавіатурі виставляти послідовність пристроїв. Зрозуміло, що на самому верху повинен знаходитися підключений жорсткий диск, на який встановлена &171;сімка&187;, щоб завантаження відразу ж починалася з нього. Детальну інформацію про виконувані дії ви знайдете в статті нижче.

Детальніше: як зробити жорсткий диск завантажувальним

Спосіб 6: Заміна батареї на материнській платі

Далі мова піде про проблеми, які зустрічаються рідше перерахованих, але все так же можуть стати причиною постійного переходу в BIOS при включенні ПК. Одна з таких причин &8212; сіла батарейка на материнській платі. Для неї характерно кілька різних симптомів, пов'язаних з постійним скиданням системного часу і налаштувань BIOS. Про те, як визначити необхідність заміни даного компонента і як це зробити, читайте в нашому керівництві.

Детальніше: основні ознаки сів батареї на материнській платі

Замена батарейки на материнской плате для решения проблем с выходом из BIOS в Windows 7

Спосіб 7: Перевірка залипання клавіш

Відомо, що за перехід в BIOS відповідають відповідні клавіші на клавіатурі, на які потрібно натиснути при включенні комп'ютера. Існує маленька ймовірність того, що призначена клавіша просто залипнула і через це відбувається постійний перехід до управління мікропрограмним забезпеченням. Ми радимо перевірити клавіатуру на предмет таких клавіш і усунути неприємність, якщо це буде потрібно.

Детальніше: вирішення проблеми з липкими клавішами на ноутбуці

Проверка залипания клавиш на клавиатуре для решения проблем с выходом из BIOS в Windows 7

Спосіб 8: оновлення прошивки BIOS

Іноді оновлення прошивки БІОС позбавляє від різних проблем, пов'язаних з роботою цього програмного компонента, що відноситься і до постійної його завантаженні замість переходу в операційну систему. Це може залежати від ревізії материнської плати або інших конфліктів з комплектуючими і зазвичай вирішується шляхом установки останнього оновлення, яке потрібно завантажити з офіційного сайту виробника материнської плати, скориставшись іншим комп'ютером. При цьому необхідно враховувати всі особливості виконання даної процедури, пов'язані з послідовним оновленням до останньої версії і використанням спеціальної завантажувальної флешки, про що читайте далі.

Детальніше: оновлення BIOS на комп'ютері

Обновление прошивки для решения проблем с выходом из BIOS в Windows 7

Спосіб 9: відновлення завантажувача Windows

Завантажувач в Windows 7 необхідний для коректного запуску операційної системи, а якщо його файли були пошкоджені або трапилися інші конфлікти, наприклад, після установки іншої ОС поруч, можуть виникнути неполадки зі стартом і відбудеться автоматичний перехід в BIOS. У нашій іншій статті розповідається про можливі способи відновлення завантажувача. Спробуйте кожен з них і перевірте, чи допоможе це налагодити нормальний запуск Віндовс.

Детальніше: відновлення завантажувача в Windows 7

Восстановление загрузчика операционной системы для решения проблем с выходом из BIOS в Windows 7

Якщо жодна рекомендація не мала успіху, єдиним виходом стане перевстановлення операційної системи. При цьому жорсткий диск повинен коректно відображатися і інших апаратних несправностей немає.

більше статей на цю тему: