Вибір дистрибутива Linux для слабкого комп'ютера

Зараз не у всіх користувачів є можливість придбати комп'ютер або лептоп з хорошим залізом, багато хто до цих пір використовують старі моделі, яким вже більше п'яти років з моменту випуску. Звичайно, при роботі з застарілим обладнанням часто виникають різні проблеми, файли відкриваються довго, оперативної пам'яті не вистачає навіть для запуску браузера. В такому випадку слід задуматися про зміну операційної системи. Представлена сьогодні інформація повинна допомогти Вам підібрати легкий дистрибутив ОС на ядрі Linux.

Вибираємо дистрибутив Linux для слабкого комп'ютера

Ми вирішили зупинитися саме на ОС під управлінням ядра Linux, тому що на його основі існує величезна кількість різних дистрибутивів. Частина з них призначена якраз для старого ноутбука, який не справляється з виконанням поставлених завдань на платформі, що споживає левову частку всіх ресурсів заліза. Давайте зупинимося на всіх популярних збірках і розглянемо їх більш детально.

Lubuntu

Почати хотілося б з Lubuntu, оскільки ця збірка по праву вважається однією з кращих. У ній присутній графічний інтерфейс, проте працює він під управлінням оболонки LXDE, яка в майбутньому може змінитися на LXQt. Таке середовище робочого столу дозволяє трохи знизити відсоток споживання системних ресурсів. Із зовнішнім виглядом поточної оболонки ви можете ознайомитися на наступному скріншоті.

Внешний вид операционной системы Lubuntu

Системні вимоги тут теж досить демократичні. Вам буде потрібно всього лише 512 МБ оперативної пам'яті, будь-який процесор з тактовою частотою від 0,8 ГГц і 3 ГБ вільного місця на вбудованому Накопичувачі (краще виділити 10 ГБ, щоб було місце для збереження нових системних файлів). Таким легким цей дистрибутив робить відсутність будь-яких візуальних ефектів при роботі в інтерфейсі і обмежена функціональність. Після установки ви отримаєте набір користувальницьких додатків, а саме &8212; браузер Mozilla Firefox , текстовий редактор, аудіоплеєр, торрент-клієнт Transmission , архіватор і багато інших легкі версії необхідних програм.

Завантажте дистрибутив Lubuntu з офіційного веб-сайту

Linux Mint

Свого часу Linux Mint був найпопулярнішим дистрибутивом, але потім поступився своїм місцем Ubuntu. Зараз ця збірка підходить не тільки для початківців користувачів, які бажають познайомитися з оточенням Linux, але і для досить слабких комп'ютерів. При скачуванні вибирайте графічну оболонку під назвою Cinnamon, адже вона вимагає найменше ресурсів від вашого ПК.

Внешний вид операционной системы Linux Mint

Що стосується мінімальних системних вимог, вони тут точно такі ж, як у Lubuntu. Однак при скачуванні дивіться на розрядність образу &8212; для старого заліза краще підійде версія x86. По завершенні інсталяції ви отримаєте основний набір легкого ПО, яке буде відмінно функціонувати, не споживаючи велику кількість ресурсів.

Завантажте дистрибутив Linux Mint з офіційного веб-сайту

Puppy Linux

Особливу увагу радимо звернути на Puppy Linux, оскільки вона виділяється від згаданих вище збірок тим, що не вимагає попередньої установки і може працювати прямо з флеш-накопичувача (звичайно, можна використовувати і диск, але швидкодія впаде в кілька разів). Сесія при цьому завжди буде збережена, а зміни не скинуться. Для нормального функціонування Puppy вимагає всього 64 МБ оперативної пам'яті, при цьому тут навіть присутній GUI (графічний інтерфейс), хоч і сильно урізаний в плані якості і додаткових візуальних ефектів.

Внешний вид операционной системы Puppy Linux

Крім цього Puppy став популярним дистрибутивом, на основі якого розробляються паплети &8212; нові збірки від незалежних розробників. Серед них знаходиться і русифікована версія PuppyRus. ISO-образ займає всього 120 МБ, тому поміститься навіть на невелику флешку.

Завантажте дистрибутив Puppy Linux з офіційного веб-сайту

Damn Small Linux (DSL)

Офіційна підтримка Damn Small Linux припинена, але в співтоваристві ця ОС все ще користується великою популярністю, тому ми вирішили розповісти і про неї теж. DSL (розшифровується і перекладається як &171;Чертовски маленький Лінукс&187;) отримав свою назву неспроста. Він має розмір лише 50 МБ і завантажується з диска або USB-накопичувача. Крім цього він може бути встановлений на внутрішній або зовнішній жорсткий диск. Для запуску цього&171; малюка & 187; вам знадобиться тільки 16 МБ оперативної пам'яті і процесор з архітектурою не старіше 486DX.

Внешний вид операционной системы DSL

Разом з операційною системою Ви отримаєте набір основних додатків &8212; веб-оглядач Mozilla Firefox, текстові редактори, програми для роботи з графікою, файловий менеджер, аудіоплеєр, консольні утиліти, підтримку принтерів і засіб перегляду файлів формату PDF.

Fedora

Якщо ви зацікавлені в тому, щоб встановлений дистрибутив не тільки був легким, але і міг працювати з останніми версіями програмного забезпечення, радимо придивитися до Fedora. Ця збірка була розроблена для тестування можливостей, які пізніше будуть додані в корпоративну ОС Red Hat Enterprise Linux. Тому всі власники Fedora регулярно отримують найрізноманітніші нововведення і можуть працювати з ними раніше за всіх.

Внешний вид операционной системы Fedora

Системні вимоги тут не такі низькі, як у кількох попередніх дистрибутивів. Вам необхідно 512 МБ оперативної пам'яті, CPU з частотою не менше 1 ГГц і близько 10 ГБ вільного простору на вбудованому Накопичувачі. Власникам слабкого заліза завжди варто вибирати 32-розрядну версію з середовищем робочого столу LDE або LXQt.

Завантажте дистрибутив Fedora з офіційного веб-сайту

Manjaro

Останньою в нашому списку знаходиться Manjaro. Ми вирішили визначити її саме на цю позицію, оскільки власникам вже дуже старого заліза вона не підійде. Для комфортної роботи вам буде потрібно 1 ГБ ОЗУ і процесор з архітектурою x86_64. Разом з Manjaro Ви отримаєте весь набір необхідного програмного забезпечення, про яке ми вже говорили, розглядаючи інші збірки. Що стосується вибору графічної оболонки, тут варто завантажувати тільки версію з KDE (за посиланням на скачування потрібно перегорнути нижче, оскільки розробники пропонують кілька варіацій дистрибутива), вона найекономніша в плані споживання ресурсів з усіх доступних.

Внешний вид операционной системы Manjaro

Звернути увагу на цю операційну систему варто тому, що вона досить швидко розвивається, набирає популярність серед спільноти і активно їм підтримується. Всі знайдені помилки будуть виправлятися практично відразу, а підтримкою ця ОС забезпечена ще на кілька років вперед точно.

Завантажити дистрибутив Manjaro з офіційного сайту

Сьогодні ви були ознайомлені з шістьма легкими дистрибутивами ОС на ядрі Linux. Як бачите, кожна з них має індивідуальні вимоги до заліза і надає різну функціональність, тому вибір залежить тільки від ваших уподобань і наявного комп'ютера. Ознайомитися з вимогами інших, більш складних збірок ви можете в іншій нашій статті за наступним посиланням.

Детальніше: системні вимоги різних дистрибутивів Linux

більше статей на цю тему: