Використання RDP-клієнтів у Linux

Технологія RDP (Remote Desktop Protocol) дозволяє користувачам однакових або різних версій операційних систем здійснювати віддалене управління комп'ютером. Існують спеціальні клієнти, відмінні від консольних утиліт, де ця опція реалізована через графічний інтерфейс, а це значить, що користувачеві надається повний вид робочого столу, можливість взаємодіяти з клавіатурою і покажчиком миші. В рамках сьогоднішньої статті ми хочемо розповісти про використання популярних RDP-клієнтів в Linux.

Використовуємо RDP-клієнти в Linux

Зараз існує не так багато RDP-клієнтів, оскільки є складнощі в реалізації технології, які пов'язані і з її пропрієтарністю. Однак звичайному користувачеві на вибір пропонується не менше трьох різних варіантів. Далі ми хочемо розповісти лише про найпопулярніші і надійних з них, а ви, відштовхуючись від інструкцій, вже зможете інсталювати відповідний клієнт і робити підключення до сервера.

Варіант 1: Remmina

Remmina &8212; найпопулярніший клієнт віддаленого робочого столу, який за замовчуванням попередньо встановлений у багатьох дистрибутивах Linux. Однак найчастіше його версія є застарілою. Ця програма має простий і зрозумілий GUI з величезною кількістю допоміжних інструментів. Освоїти її зможе навіть початківець користувач, тому ми і помістили цей софт на перше місце. Давайте покроково розберемо процедуру установки, настройки і підключення в Remmina.

Крок 1: Встановлення

Почати слід з установки даного RDP-клієнта в операційну систему. Як було сказано раніше, за замовчуванням у багатьох дистрибутивах Remmina вже присутня, але не завадить оновити її версію, що не займе багато часу.

 1. Якщо у вашій системі Remmina просто відсутня і ви хочете інсталювати стабільну, але не саму останню збірку, для початку запустіть &171;Термінал&187; зручним способом, наприклад, через меню додатків або затиснувши комбінацію Ctrl + Alt + T .
 2. Запуск терминала для дальнейшей установки программы Remmina
 3. В відкрилася консолі введіть sudo apt install remmina і натисніть на Enter . Замініть пакетний менеджер apt на інший, якщо використовуєте дистрибутив, заснований на RedHat або Fedora.
 4. Ввод команды для установки программы Remmina с официальных хранилищ
 5. Завжди дії інсталяції запускаються від імені суперкористувача, тому доводиться підтверджувати їх, вводячи пароль в новому рядку. Ця ситуація не стала винятком.
 6. Подтверждение паролем для установки Remmina в Linux через официальные хранилища

Далі може знадобитися додаткове підтвердження розширення зайнятого дискового простору. Після успішного завершення інсталяції можна переходити до використання клієнта. Якщо ж ви бажаєте оновити версію, доведеться задіяти призначені для користувача сховища, оскільки на офіційні нові збірки не надходять. Реалізація буде трохи складніше, а виглядає так:

 1. У консолі введіть sudo apt-add-repository ppa:remmina-ppa-team/remmina-next , щоб отримати файли зі сховища.
 2. Команда для получения последней версии Remmina в Linux через пользовательское хранилище
 3. Підтвердьте цю дію, написавши пароль облікового запису суперкористувача.
 4. Подтверждение команды для получения последней версии Remmina в Linux через пользовательское хранилище
 5. Ви будете повідомлені про отримані пакети. Прийміть їх, натиснувши на Enter .
 6. Продолжение получения последней версии Remmina в Linux через пользовательское хранилище
 7. Очікуйте завершення завантаження файлів. Під час цієї операції не закривайте консоль і не переривайте з'єднання з Інтернетом.
 8. Скачивание файлов для дальнейшей установки программы Remmina в Linux
 9. Після цього слід оновити список системних сховищ через команду sudo apt-get update .
 10. Команда для обновления репозиториев при установке Remmina в Linux
 11. Залишається тільки зробити інсталяцію RDP-клієнта і супутніх йому плагінів, ввівши sudo apt-get install remmina remmina-plugin-rdp libfreerdp-plugins-standard .
 12. Команда для установки последней версии Remmina в Linux через пользовательское хранилище
 13. Підтвердьте інформацію про зайнятий дисковий простір, вибравши відповідь D , і чекайте закінчення процедури.
 14. Подтверждение инсталляции Remmina в Linux через пользовательское хранилище

На цьому Інсталяція Remmina завершена. Стара версія буде автоматично заміщена новою, отже, можна закривати консоль і переходити до першого запуску програмного забезпечення.

Крок 2: Запуск та налаштування

З запуском і конфігурацією Remmina розбереться навіть самий початківець користувач, а з останнім допоможе офіційна документація. Однак ми все ж хочемо зупинитися на основних моментах, щоб при реалізації цього завдання не виникло будь-яких труднощів.

 1. За замовчуванням значок Remmina відразу ж після установки буде доданий в меню додатків. Відшукайте його там, прокрутивши список або скориставшись рядком пошуку.
 2. Запуск Remmina в Linux через значок в меню приложений
 3. Для переходу до налаштувань клікніть по кнопці у вигляді трьох горизонтальних ліній і виберіть пункт &171; Параметри & 187; .
 4. Переход к параметрам Remmina в Linux для глобальной настройки
 5. Тепер на екрані відобразиться вікно &171;Налаштування Remmina&187; . У ньому присутня величезна кількість вкладок, що відповідають за внесення глобальних і користувальницьких змін. Наприклад, тут можна задати стандартний дозвіл екрану, змінити комбінації клавіш, редагувати пункти протоколу SSH і безпеки.
 6. Глобальные и пользовательские настройки программы Remmina в Linux

Ми не будемо зупинятися на кожному присутньому пункті детально, оскільки розробники надають офіційну інформацію по кожній опції, а також інтерфейс Remmina має російську мову, що допоможе самостійно у всьому розібратися.

Крок 3: Створення профілю та підключення

Після встановлення оптимальної конфігурації Remmina залишається лише створити профіль для підключення за допомогою відповідного протоколу для успішного з'єднання з віддаленим робочим столом. Ми пропонуємо розібрати основний принцип цієї процедури.

 1. Знайдіть на верхній панелі відповідний значок і клікніть по ньому лівою кнопкою миші, щоб відобразилася форма створення підключення.
 2. Создание нового подключения удаленного рабочего стола в Remmina в Linux
 3. Заповніть усі рядки відповідно до ваших вимог. Обов'язково перевіряйте дані облікових записів і адреси серверів. Після цього ви можете вибрати дію. Якщо натиснути на & 171; підключити&187; , зазначені настройки збережені не будуть, адже для цього слід клікнути на & 171; Зберегти і підключити&187; .
 4. Ввод данных для подключения к удаленному рабочему столу Remmina в Linux
 5. У майбутньому збережені профілі можна запускати безпосередньо через Головне меню Remmina. Всі доступні підключення відобразяться у вигляді таблиці з детальною інформацією.
 6. Сохранение профилей для быстрого подключения через Remmina в Linux
 7. Після запуску відкриється окреме вікно з віртуальним робочим столом. Очікуйте початку завантаження та використовуйте інструменти на лівій панелі, щоб керувати сеансом.
 8. Успешный запуск удаленного рабочего стола через Remmina в Linux

Тепер залишається тільки приступити до взаємодії з віддаленим робочим столом, виконуючи там необхідні дії. Якщо у вас виникли якісь питання з управління Remmina, зверніть особливу увагу на документацію: там в максимально розгорнутому вигляді описані відповіді абсолютно на всі питання користувачів.

Варіант 2: rdesktop

Наступний інструмент під назвою rdesktop не є таким популярним серед початківців користувачів, оскільки всі налаштування здійснюються через консоль шляхом введення відповідних команд. Однак це рішення стало затребуваним серед професіоналів і любителів консольних утиліт.

Крок 1: Встановлення rdesktop

Коротко зупинимося на самій процедурі інсталяції rdesktop. Дана програма доступу в офіційних сховищах дистрибутивів, завдяки чому користувачеві не потрібно завантажувати додаткові файли або пакети.

 1. Відкрийте&171; Термінал & 187; будь-яким зручним способом.
 2. Запуск терминала для установки программы rdesktop в Linux
 3. Введіть команду sudo apt-get install rdesktop і натисніть на Enter .
 4. Команда для установки консольной утилиты rdesktop в Linux
 5. Підтвердьте цю дію, ввівши пароль суперкористувача в новому рядку.
 6. Подтверждение установки консольной утилиты rdesktop в Linux
 7. Установка буде продовжена відразу ж після вибору позитивної відповіді & 171; Д&187; .
 8. Подтверждение получения файлов при установке консольной утилиты rdesktop в Linux
 9. Запуск даної утиліти теж здійснюється через & 171; Термінал&187; через команду rdesktop .
 10. Запуск консольной утилиты rdesktop в Linux после ее установки

Якщо використовуваний дистрибутив заснований не на Debian, аргумент apt-get в команді інсталяції доведеться замінити на yum або pacman. В іншому ж ніяких відмінностей зі збірками Linux немає.

Крок 2: Запуск та підключення

Якщо в консолі просто вписати команду rdesktop , наступними рядками відобразиться коротке зведення про синтаксис і доступних опціях. Ми рекомендуємо вивчити з'явилися відомості, щоб зрозуміти, як саме здійснюється з'єднання з віддаленим робочим столом через цю утиліту.

Информация об опциях и синтаксисе команды rdesktop в Linux

Після цього можна здійснювати безпосереднє підключення до іншого комп'ютера. Давайте розберемо цей процес на прикладі рядка rdesktop -z -P -g 1280x900 -u USERNAME -p PASSWORD SERVER_IP .

Ввод команды для подключения к удаленному рабочему столу через rdesktop в Linux

Тут слід детально розглянути абсолютно кожен аргумент і вписується інформацію.

варіант опис
-z ця опція відповідає за активацію стиснення потоку. Використовуйте її для оптимізації з'єднання. Особливо актуально для систем з низькою швидкістю інтернету
-P створює кешування. Це допомагає зберігати деяку інформацію на локальному сховищі, в майбутньому не звертаючись кожен раз на сервер для її завантаження
-g встановлює користувальницьке дозвіл вікна робочого столу. Після цієї опції введіть необхідний параметр, щоб він був застосований
-u після цієї опції вкажіть ім'я користувача, яке буде відображатися на сервері
-p даний аргумент необхідний в разі присутності пароля
SERVER_IP завжди вказується в кінці рядка. Замість цього напису введіть доменне ім'я сервера, до якого хочете здійснити підключення

Крок 3: обмін файлами між Windows і Linux в поточній сесії

На завершення розбору утиліти rdesktop хочемо розповісти про основні дії, що виконуються через введення команд в консолі. Для початку поговоримо про найбільш затребуваних завданнях, які пов'язані з обміном файлів. Мережева папка підключається через rdesktop -r disk:share=/home/documents -z -P -g 1280x900 -u USERNAME -p PASSWORD SERVER_IP , де всі зазначені опції і адреси замініть на необхідні.

Команда для открытия общей сетевой папки через rdesktop в Linux

Після введення цієї команди папка стане доступна для читання і запису, що дозволить всіляко управляти знаходяться там файлами. Однак якщо виникли проблеми з доступом, доведеться закрити сесію, активувати команду chown -R /home/documents USERNAME:USERGROUP; , а вже потім підключити директорію повторно.

Команда для предоставления доступа к сетевой папке для rdesktop в Linux

Крок 4: створення значка швидкого доступу

Під час вивчення першого клієнта RDP ви могли помітити, що всі профілі зберігаються в таблиці графічного меню, що дозволяє швидко з'єднуватися та перемикатися між ними. На жаль, в rdesktop така функція просто відсутня, тому залишається тільки один альтернативний метод &8212; ручне створення кнопки швидкого доступу для кожного сервера.

 1. У консолі створіть порожній текстовий файл із довільною назвою за допомогою зручного текстового редактора. Сама команда знайде приблизно такий вигляд: sudo nano rdesktop , де nano & 8212; використовуваний текстовий редактор, а rdesktop &8212; назва самого файлу.
 2. Создание текстового файла для значка запуска rdesktop в Linux
 3. При появі вікна вставте два рядки, зазначені нижче, замінивши опції і відомості про сервер на наявні.
 4. !/bin/bash
  rdesktop -z -P -g 1280x900 -u USERNAME -p PASSWORD SERVER_IP
  Создание скрипта для значка запуска rdesktop в Linux

 5. Збережіть усі зміни та завершіть роботу в текстовому редакторі.
 6. Сохранение изменений текстового файла значка запуска rdesktop в Linux
 7. Введіть команду chmod +x rdesktop , щоб створити значок швидкого запуску на робочому столі.
 8. Преобразование текстового файла в программу для запуска rdesktop в Linux

Всі інші опції і нюанси взаємодії з rdesktop, про які ми не поговорили вище, детально описані в офіційній документації або використовуються досить рідко, тому і не потребують пояснень.

Варіант 3: freerdp

Freerdp &8212; найновіший з усіх відомих RDP-клієнтів, який тільки починає набирати обертів. Управління ним теж здійснюється в консолі, а функцій зараз мало, тому ми і поставили цей варіант на останнє місце.

 1. Інсталюється freerdp з усіма необхідними компонентами через команду sudo apt-get install freerdp libfreerdp-plugins-standard .
 2. Команда для установки программы freerdp в Linux
 3. Інсталяція почнеться відразу ж після підтвердження паролем.
 4. Подтверждение установки программы freerdp в Linux
 5. Виберіть відповідь Д , щоб завантажити всі архіви.
 6. Продолжение инсталляции программы freerdp в Linux
 7. Використовуйте рядок xfreerdp -u black -d WORK -n "Lumpics" -a 15 -k US -g 1440x830 --plugin cliprdr --plugin rdpdr --data disk:DiskP:/home/black -- my.rdp.server.net , щоб запустити з'єднання з сервером.
 8. Подключение к удаленному рабочему столу через программу freerdp в Linux

Тепер пропонуємо вивчити всі опції, які ви побачили в попередньому рядку. Вони трохи схожі з тими, що застосовувалися в другому варіанті при взаємодії з клієнтом rdesktop, але і мають свої особливості.

варіант опис
-u відповідає за ім'я користувача на сервері. Відразу ж після цієї опції повинен бути вписаний відповідний логін
-d те ж саме, але тільки з доменом робочої групи, який визначається заздалегідь і повинен бути однаковим у всі учасників локальної мережі
-n визначає ім'я хоста
-a після цього аргументу вказується глибина кольору вікна. За замовчуванням вибирається значення 15
-k встановлює стандартну розкладку клавіатури, де в якості параметра вказується код держави
-g визначає розмір відображеного вікна в пікселях
&8212;plugin cliprdr активує спільний буфер обміну з майбутнім віддаленим робочим столом
&8212;plugin rdpdr &8212;data disk:DiskP:/home/black &8212; підключає домашню папку як спільну мережеву і дозволяє обмінюватися даними
my.rdp.server.net замінено на ім'я використовуваного сервера RDP

Вище ви отримали загальний підсумок трьох різних клієнтів RDP для Linux. Як бачите, всі вони мають свої особливості і підійдуть різним користувачам. Кожен з них може з'єднуватися з Windows, тому вся складність вибору полягає лише в відмінностях управління і реалізації графічного інтерфейсу вікна показу віддаленого робочого столу.

більше статей на цю тему: