Встановлення DEB-пакетів на Debian

DEB-пакети &8212; інсталяційні файли програм, які інсталюються за допомогою спеціалізованих утиліт. Дистрибутив Debian і засновані на ньому збірки підтримують інсталяцію файлів формату DEB за замовчуванням, тобто для цього не доведеться завантажувати додаткові кошти або здійснювати конвертування. Користувач може задіяти різні способи, що дозволяють розпакувати файли і перейти до безпосередньої взаємодії з по. Сьогодні ми хочемо розповісти про всі методи інсталяції таких пакетів в операційній системі Debian.

Встановлюємо DEB-пакети в Debian

У більшості випадків програми завантажуються і встановлюються через спеціальні консольні команди, а всі файли в цей час викачуються з офіційних або призначених для користувача репозиторіїв. Однак у таких методів є певні обмеження і нюанси, які іноді просто змушують користувачів заздалегідь отримувати DEB-пакет і інсталювати його іншими варіантами. Саме в таких випадках і слід скористатися однією з наведених далі інструкцій, підібравши для себе оптимальний варіант.

Спосіб 1: Запуск інсталяції через браузер

Перший спосіб полягає в застосуванні стандартного менеджера пакетів відразу в браузері при завантаженні Deb-файлів. Ми пропонуємо задіяти цей варіант в тих випадках, коли вам належить спочатку завантажити пакет через веб-оглядач, щоб потім встановити його. Так ви просто прискорите процес. Давайте розглянемо порядок дій, взявши за приклад стандартний браузер Mozilla Firefox .

 1. Для початку на сайті програми виберіть відповідну для своєї збірки версію пакета, а потім почніть її скачування.
 2. Скачивание DEB-пакета через браузер для установки в Debian
 3. На екрані відобразиться форма з можливістю вибору. В даному випадку відзначте галочкою &171; відкрити в&187; і переконайтеся в тому, що в якості інструменту обраний варіант &171; Установка додатків (за замовчуванням)&187; .
 4. Подтверждение открытия DEB-пакета через браузер для установки в Debian
 5. Після завершення завантаження негайно відкриється нове вікно пакетного менеджера. Тут Вам слід клікнути на відповідну кнопку для початку процедури.
 6. Установка DEB-пакета через браузер стандартным способом в Debian
 7. Подібні процеси в операційній системі здійснюються виключно від імені суперкористувача, тому потрібно ввести його пароль, щоб продовжити.
 8. Подтверждение установки DEB-пакета через браузер в Debian
 9. Чекайте закінчення, а потім запустіть отриманий софт, наприклад, через меню додатків або шляхом введення команди запуску в консолі.
 10. Переход к открытию DEB-пакета после установки через браузер в Debian

Кардинальна відмінність цього варіанту від всіх інших полягає в тому, що пакет після успішної інсталяції відразу ж видаляється, а не зберігається в папці з завантаженнями. Це не тільки позбавить вас від необхідності видаляти файли самостійно, але і дозволить заощадити вільне місце на накопичувачі.

Спосіб 2: стандартний інсталятор ПЗ

Як ви могли помітити, у першому методі ми використовували стандартний пакетний менеджер для встановлення Програми через браузер. У цьому способі ми теж поговоримо про даному засобі, проте зараз веб-оглядач не буде задіяний ніяким чином. Наступні дії рекомендується реалізовувати, якщо ви вже отримали Deb-пакет або вставили знімний носій, де знаходиться необхідний об'єкт.

 1. Перейдіть в розташування, де зберігається необхідне програмне забезпечення, і натисніть по пакету правою кнопкою миші.
 2. Переход к расположению DEB-пакета в Debian для установки стандартным образом
 3. У контекстному меню вас цікавить перша ж рядок під назвою &171; відкрити в Установка додатків&187; .
 4. Запуск установки DEB-пакета в Debian через стандартный пакетный менеджер
 5. Залишилося тільки клікнути на кнопку & 171; встановити&187; і дочекатися закінчення процесу.
 6. Подтверждение установки DEB-пакета в Debian через стандартный пакетный менеджер
 7. Якщо під час процедури виникли якісь помилки, повторно викличте контекстне меню пакета і перейдіть в &171; властивості&187; .
 8. Переход к свойствам DEB-пакета в Debian для испрлавения проблем с инсталляцией
 9. Тут на вкладці & 171; Права&187; відзначте галочкою пункт &171; дозволити виконання файлу як програми&187; . Це дозволить виправити помилки кодування, які виникли при створенні пакетів. Після внесення змін варто повторно запустити інсталяцію, щоб вона пройшла коректно.
 10. Разрешение выполнение DEB-пакета в Debian в качестве программы

Іноді трапляються ситуації, коли це засіб установки відмовляється працювати справно або ж користувача просто не влаштовує його функціональність. Тоді нічого не заважає використовувати стороннє рішення, але для цього доведеться виконати додаткові дії.

Спосіб 3: Утиліта GDebi

Утиліта під назвою GDebi &8212; найпопулярніший інструмент від сторонніх розробників, який призначений для інсталяції пакетів DEB, про що вже зрозуміло з його назви. Ми радимо використовувати його в якості альтернативи стандартному пакетному менеджеру. Для початку потрібно його додати в систему, що відбувається так:

 1. Відкрийте меню програм і запустіть &171;Термінал&187; .
 2. Запуск терминала через меню приложений для инсталляции DEB-пакета в Debian
 3. Тут потрібно Вставити команду sudo apt install gdebi . Для її активації натисніть на Enter .
 4. Установка дополнительной утилиты для инсталляции DEB-пакета в Debian
 5. Як Ви вже знаєте, інсталяція походить від імені суперкористувача. Підтвердьте справжність облікового запису, ввівши пароль. Враховуйте, що Символи, що вводяться таким способом, не відображаються.
 6. Подтверждение установки утилиты для инсталляции DEB-пакета в Debian
 7. Ви будете повідомлені про те, що установка пройшла успішно. Після цього переходите до розташування DEB-пакета, натисніть по ньому ПКМ і в контекстному меню виберіть варіант &171; відкрити в іншому додатку&187; .
 8. Переход к выбору утилиты для инсталляции DEB-пакета в Debian
 9. У списку виберіть &171; програма встановлення пакетів GDebi & 187; , двічі клацнувши по рядку ЛФМ.
 10. Выбор утилиты для инсталляции DEB-пакета в Debian
 11. Запуститься стандартне вікно софта. Тут ви можете дізнатися стан версії пакета, ознайомитися з описом і входять туди файлами. При готовності натисніть на & 171; встановити&187; і чекайте завершення процесу.
 12. Инсталляция DEB-пакета в Debian через стороннюю утилиту

Як бачите, нічого складного в застосуванні сторонніх інструментів для додавання пакетів немає. Якщо вас не влаштовує GDebi, знайдіть доступний аналог, ознайомившись з його офіційною документацією, щоб зрозуміти, чи варто задіяти це рішення як засіб установки пакетів.

Спосіб 4: Команда dpkg

В якості останнього прикладу інсталяції файлів типу DEB в Debian розглянемо стандартну термінальну команду. Для цього типу установки вам буде потрібно вивчити простий синтаксис команди і знати розташування файлу, тому ніяких труднощів виникнути не повинно.

 1. Для початку давайте розберемося з визначенням точного шляху до файлу. Для цього відшукайте його через файловий менеджер, викличте контекстне меню і перейдіть в & 171; властивості&187; .
 2. Переход к свойствам DEB-пакета в Debian для определения расположения
 3. Тут запам'ятайте або скопіюйте шлях &171; батьківська папка&187; . Саме він і є точним розташуванням.
 4. Определение расположения DEB-пакета в Debian через свойства
 5. Після цього відкрийте консоль будь-яким зручним методом, наприклад, через панель &171; Вибране & 187; .
 6. Запуск терминала для установки DEB-пакета в Debian через стандартную команду
 7. Введіть команду sudo dpkg-i /home/user/програми/name.deb . Тут замініть шлях на свій, а також вкажіть назву програми з урахуванням розширення.
 8. Ввод стандартной команды для установки DEB-пакета в Debian через терминал
 9. Підтвердьте дію введенням пароля суперкористувача.
 10. Подтверждение установки DEB-пакета в Debian через стандартную команду терминала
 11. Почнеться читання бази даних і розпакування архівів.
 12. Ожидание завершения установки DEB-пакета в Debian через стандартную команду терминала
 13. По завершенні відобразиться новий рядок введення, а зверху ви зможете оглянути всю послідовність інсталяції і дізнатися, чи завершилася вона успішно.
 14. Успешная установка DEB-пакета в Debian через стандартную команду терминала

Якщо немає бажання вводити повний шлях, наприклад, при необхідності встановити кілька додатків поспіль, можете заздалегідь переміститися до цього розташуванню через cd .

У цій статті були розібрані доступні методи інсталяції deb-пакетів в Debian. Якщо ви початківець користувач, вивчіть кожен варіант, щоб в результаті підібрати оптимальний для себе метод. До того ж виконання консольних команд завжди здається складніше управління через графічну оболонку, проте варто лише кілька разів ввести їх, щоб освоїтися і перейти на постійну взаємодію з &171;терміналом&187; .

більше статей на цю тему: