Встановлення дистрибутива Manjaro Linux

Кожен користувач комп'ютера хоча б раз стикався з необхідністю установки на нього операційної системи. Такий процес здається для деяких досить складним і викликає труднощі, однак якщо дотримуватися певних інструкцій, виконання завдання не займе багато часу і обов'язково пройде успішно. Сьогодні ми б хотіли поговорити про інсталяцію дистрибутива Manjaro, який заснований на ядрі Linux.

Встановлюємо дистрибутив Manjaro Linux

Сьогодні ми не будемо зачіпати тему переваг і недоліків згаданої ОС, а лише максимально детально опишемо процедуру її установки на ПК. Відзначити б хотілося тільки те, що для розробки Manjaro була взята основа Arch Linux і менеджер пакетів pacman теж звідти. Перед початком підготовки до інсталяції настійно рекомендуємо переконатися в тому, що ваш комп'ютер відповідає рекомендованих системним вимогам дистрибутива. Дізнатися їх можна, перейшовши за наступним посиланням.

Детальніше: системні вимоги Manjaro

Крок 1: завантаження зображення

Оскільки Manjaro поширюється безкоштовно, ніяких проблем зі скачуванням дистрибутива з офіційного сайту не виникне. Ми настійно рекомендуємо використовувати саме це джерело, оскільки файли на сторонніх ресурсах не завжди є перевіреними і можуть завдати шкоди ПК.

Завантажте останню версію Manjaro 9 з офіційного веб-сайту

 1. Перейдіть на головну сторінку офіційного сайту ОС і натисніть на кнопку &171; Choose Edition and Download&187; .
 2. Переход к странице скачивания операционной системы Manjaro
 3. На сторінці завантаження розробники пропонують ознайомитися з можливими варіантами використання Manjaro, наприклад, установка на віртуальну машину, завантаження з флешки або диска або інсталяція в якості основної операційної системи.
 4. Примеры использования операционной системы Manjaro
 5. Нижче на вкладці знаходиться перелік доступних версій. Розрізняються вони встановленим там оточенням. Увімкніть фільтрацію варіантів, якщо не впевнені у виборі графічної оболонки. Ми ж зупинимося на найпопулярнішою &8212; KDE.
 6. Выбор графической оболочки операционной системы Manjaro
 7. Після вибору залишиться тільки натиснути на кнопку &171;Download 64 bit version&187; . Відразу відзначимо, що остання версія Manjaro не сумісна з дуже старими 32-бітних процесорами.
 8. Скачивание образа операционной системы Manjaro
 9. Очікуйте завершення завантаження ISO-образу.
 10. Завершение загрузки образа операционной системы Manjaro

Після успішного завантаження системного образу перейдіть до наступного кроку.

Крок 2: запис образу на носій

Інсталяція Manjaro на комп'ютер відбувається через завантажувальну флешку або диск із записаною системою. Для цього потрібно скористатися спеціальною програмою, яка дозволить зробити правильну запис. Часто початківці користувачі задаються питаннями з приводу виконання поставленого завдання, якщо у вас вони теж виникають, рекомендуємо скористатися керівництвом, представленим в окремій нашій статті далі.

Детальніше: запис образу ОС на флешку

Крок 3: налаштування BIOS для завантаження з флешки

Зараз у багатьох ноутбуках і комп'ютерах відсутній DVD-привід, тому більшість користувачів записують скачаний образ на USB-флешку. Після успішного створення накопичувача комп'ютер повинен бути завантажений з нього, а для коректного здійснення цієї операції спочатку потрібно налаштувати BIOS, виставивши там пріоритет на завантаження з флешки.

Детальніше: налаштування BIOS для запуску з флешки

Крок 4: Підготовка до встановлення

Після завантаження з флешки перед Користувачем з'являється вікно вітання, звідки здійснюється управління загрузчиком GRUB, виставляються попередні параметри і запускається сам образ з системою. Давайте детальніше розглянемо присутні тут пункти:

 1. Переміщайтеся між рядками за допомогою стрілок на клавіатурі, а в меню переходите через натискання клавіші Enter . Наприклад, загляньте в &171;Time Zone&187; .
 2. Переход к выбору часового пояса перед установкой системы Manjaro
 3. Тут ви можете відразу вибрати часовий пояс, щоб не займатися цим надалі. Спочатку вкажіть Регіон.
 4. Выбор региона для установки часового пояса перед инсталляцией Manjaro
 5. Потім виберіть місто.
 6. Выбор часового пояса перед установкой операционной системы Manjaro
 7. Другий пункт називається &171;Keytable&187; і відповідає за стандартну розкладку клавіатури.
 8. Переход к выбору раскладки клавиатуры перед установкой операционной системы Manjaro
 9. Відшукайте в списку свій варіант і активуйте його.
 10. Выбор раскладки клавиатуры перед установкой операционной системы Manjaro
 11. Відразу ж пропонується вибрати основну мову системи. За замовчуванням встановлено англійську.
 12. Переход к выбору языка системы перед установкой Manjaro
 13. Для зручності управління в подальшому цей параметр можна відразу змінити на більш відповідний.
 14. Выбор языка системы перед установкой Manjaro
 15. Залишається лише вибрати стандартний графічний драйвер.
 16. Переход к выбору стандартного драйвера перед установкой операционной системы Manjaro
 17. Розробники пропонують вільну версію і закриту. Змінити цей пункт варто тільки в тому випадку, якщо відеокарта виявилася несумісною зі стандартними вільними графічними драйверами.
 18. Выбор стандартного драйвера перед установкой операционной системы Manjaro
 19. Після завершення конфігурації перемістіться на пункт &171;Boot&187; і натисніть на Enter .
 20. Запуск образа операционной системы Manjaro для дальнейшей установки

Через деякий час запуститься графічне оточення системи з основними компонентами і відкриється вікно установки Manjaro.

Крок 5: Встановлення

Всі попередні дії були успішно завершені, залишилося зробити тільки основний процес інсталяції операційної системи і можна сміливо переходити до роботи з нею. Операція виглядає просто, але все одно вимагає від користувача виконання певної конфігурації.

 1. Починається процес з вікна привітання, де розробники представили всю основну інформацію про свій дистрибутив. Виберіть мову і ознайомтеся з документацією, якщо є таке бажання. Після цього клацніть на кнопку & 171; запустити & 187; у розділі & 171; встановлення&187; .
 2. Окно приветствия операционной системы Manjaro
 3. Мова буде обраний такий, який був вказаний на стадії завантаження, але зараз доступний повторний його вибір. У спливаючому меню відшукайте підходящий варіант, а потім клікніть на & 171; далі&187; .
 4. Выбор системного языка во время установки операционной системы Manjaro
 5. Тепер вказується регіональний формат. Тут будуть застосовані формати чисел і дат. Вам слід тільки вказати необхідний варіант на карті, переконатися в правильності конфігурації і можна сміливо переходити до наступного кроку.
 6. Выбор региона во время установки операционной системы Manjaro
 7. Налаштовується і розкладка клавіатури. У таблиці зліва вибирається основна мова, а в таблиці праворуч &8212; доступні його різновиди. Зверніть увагу, що зверху присутній пункт &171;тип клавіатури&187; , що дозволяє змінити модель на використовувану, якщо вона відрізняється від стандартної QWERTY/ЙЦУКЕН.
 8. Выбор раскладки клавиатуры во время установки операционной системы Manjaro
 9. Основна частина підготовки до встановлення полягає в редагуванні параметрів жорсткого диска, на якому буде зберігатися ОС. Тут спочатку виберіть пристрій для зберігання даних.
 10. Выбор диска для установки операционной системы Manjaro
 11. Потім ви можете видалити всі розділи та інформацію з диска та використовувати один розділ, куди буде розміщено Манджаро. Крім цього доступно включення системи шифрування, вказавши пароль.
 12. Форматирование диска для установки операционной системы Manjaro
 13. Якщо ж Ви бажаєте застосувати ручну розмітку, робиться це в окремому меню, де спочатку вибирається пристрій, а потім створюється нова таблиця натисканням на &171; нова таблиця розділів&187; .
 14. Ручное создание новой таблицы разделов для установки Manjaro
 15. Відкривається додаткове меню з повідомленням, де також буде поставлено питання щодо вибору типу таблиці. Детальніше відмінності MBR і GPT ми розглянули в іншій статті за наступним посиланням.
 16. Выбор таблицы разделов для диска с системой Manjaro

  Читайте також: логічна структура жорсткого диска

 17. Тепер таблиця розділів створена, виберіть її та натисніть на & 171; створити & 187; .
 18. Переход к созданию нового раздела для установки Manjaro
 19. Тут створюється новий логічний топ, вказується його розмір і файлова система. Для зберігання файлів ОС рекомендується залишити ФС за замовчуванням в значенні &171;ext4&187; .
 20. Создание нового раздела для установки Manjaro
 21. Слід приділити час і створення головного користувача. Перша обліковий запис, яка створюється під час інсталяції, і буде мати права суперкористувача, в подальшому їх можна надати будь-яким іншим доданим Користувачем. Спочатку вкажіть ім'я, потім логін для входу і ім'я хоста. Два останніх параметра обов'язково задаються латинськими буквами і будуть використані в &171;терміналі&187; для виконання всіляких команд. Далі Захистіть свій обліковий запис, створивши та продублювавши пароль. Можна включити автоматичний вхід і призначити це ж ключове слово для адміністратора.
 22. Создание первого пользователя для операционной системы Manjaro
 23. Далі йде меню & 171; підсумок&187; . У ньому перевіряються всі виставлені раніше параметри. Якщо є потреба, повертайтеся назад і міняйте Налаштування. Переконавшись у правильності конфігурації, натисніть на & 171; встановити&187; .
 24. Запустить установку операционной системы Manjaro
 25. Чекайте закінчення інсталяції операційної системи і після перезавантаження комп'ютера можна сміливо приступати до роботи з платформою.
 26. Процедура установки операционной системы Manjaro

Крок 6: Використання

По завершенні інсталяції і перезавантаження виймайте завантажувальну флешку, вона більше не стане в нагоді. Зараз в ОС встановлені всі основні компоненти & 8212; браузер, текстові, графічні редактори і додаткові інструменти. Однак все ще відсутня деякі необхідні користувачеві додатки. Тут вже все додається конкретно під запити кожного. За посиланнями нижче ви знайдете матеріали, які можуть бути корисні починаючому користувачеві Manjaro.

Читайте також:
форматування флешки в Linux
Установка Яндекс.Браузера в Linux
встановлення компонентів 1C на Linux
встановлення Adobe Flash Player на Linux
розпакування архівів формату TAR.GZ в Linux
встановлення драйверів для відеокарти NVIDIA в Linux

Хочемо також звернути увагу, що більшість всіх дій виробляються через класичну консоль. Навіть сама просунута графічна оболонка і файловий менеджер не зможе стати повноцінною заміною &171;терміналу & 187; . Про основні команди та їх приклади читайте в наших окремих статтях. Там вказані тільки ті команди, що найчастіше стають корисними абсолютно кожному користувачеві не тільки Manjaro, а й інших дистрибутивів на Linux.

Читайте також:
Часто використовувані команди в «терміналі» Linux
Команда ln / find / ls / grep в Linux

За додатковою інформацією по роботі в розглянутій платформі звертайтеся до офіційної документації від самих розробників. Ми ж сподіваємося, що у вас не виникло ніяких труднощів з інсталяцією ОС і наведені вище інструкції виявилися корисними.

Офіційна документація Manjaro

більше статей на цю тему: