форматування флешки в Linux

Більшість користувачів активно задіють знімні Накопичувачі, тому логічно, що іноді виникає потреба форматувати їх. Таке завдання вважається досить простий і може бути виконана різними методами, проте у недосвідчених користувачів операційних систем, заснованих на базі ядра Linux, іноді виникають труднощі. Сьогодні ми б хотіли показати, як здійснюється процедура форматування флешки різними методами. Наведені нижче інструкції універсальні і підійдуть для кожного дистрибутива.

Форматуємо флешку в Linux

Існує велика кількість додаткових програм і утиліт для управління накопичувачами, але розбирати їх все просто не має сенсу, адже вже давно одні з них стали фаворитами, значно перевершуючи конкурентів. Тому давайте зупинимося на двох простих способах, а для початку згадаємо стандартний засіб. Воно використовується рідко, оскільки за своєю функціональністю поступається іншим методам, але певної категорії користувачів такий варіант може стати в нагоді.

 1. Запустіть консоль і введіть там sudo fdisk -l . Така команда допоможе визначити назву флешки, щоб виконати її форматування.
 2. Просмотр списка всех подключенных накопителей в Linux
 3. Підтвердьте дію, ввівши пароль суперкористувача.
 4. Ввод пароля для просмотра подключенных устройств в Linux
 5. Ознайомтеся зі списком накопичувачів. Знайти необхідний пункт можна за його розміром.
 6. Список подключенных устройств в Linux
 7. Змонтований флеш-накопичувач форматувати не вийде, для початку демонтуйте його командою sudo umount /dev/sdb1 , де /dev/sdb1 &8212; назва флешки.
 8. Размонтирование необходимого устройства через терминал в Linux
 9. Залишилося тільки виконати очищення шляхом введення sudo mkfs -t vfat -L FLASH /dev/sdb1 , де vfat &8212; ім'я потрібної фс.
 10. Форматирование необходимого устройства через терминал в Linux

Як бачите, утиліта mksf підходить для форматування, але здійснювати цю задачу через неї не дуже зручно. Якщо вам такий метод не підходить або здається складним, радимо звернутися до наступних інструкцій.

Спосіб 1: Gparted

Додаткове програмне забезпечення під назвою Gparted вважається одним з кращих для роботи з розділами жорстких дисків або флешок. Доступний цей інструмент у всіх дистрибутивах, але спочатку його потрібно встановити.

 1. Запустіть &171;Термінал&187; , наприклад, через меню або затиснувши гарячу клавішу Ctrl + Alt + T .
 2. Запуск терминала для установки программы Gparted в Linux
 3. В Ubuntu або Debian введіть sudo apt install gparted , а в дистрибутивах, заснованих на Red Hat & 8212; sudo yum install gparted . Це команди для додавання програми до системи.
 4. Команда для установки программного обеспечения Gparted в Linux
 5. Виконання інсталяції буде запущено тільки після підтвердження справжності суперкористувача. При введенні пароля символи в рядку не відображаються.
 6. Ввод пароля для продолжения установки Gparted в Linux
 7. Підтвердьте додавання нових пакетів, натиснувши D .
 8. Подтверждение добавления новых файлов при установке Gparted в Linux
 9. Запустіть інструмент через меню або вписавши команду gparted-pkexec .
 10. Запуск установленной программы Gparted в Linux через терминал
 11. У графічному інтерфейсі інструменту для початку здійснюється перемикання між накопичувачами. Виберіть відповідний варіант зі спливаючого меню.
 12. Выбор необходимого устройства в программе Gparted в Linux
 13. Інші дії з флешкою стануть доступні тільки після її демонтування. Тому клацніть по ній ПКМ і виберіть пункт &171; Отмонтіровать&187; .
 14. Размонтирование устройства для форматирования в Gparted в Linux
 15. Залишилося тільки клацнути на пункті &171; форматувати в&187; і вибрати відповідну файлову систему.
 16. Форматировать флешку через программу Gparted в Linux

Після завершення форматування флешки вона стане не тільки повністю вільна, але і придбає вказаний раніше формат файлової системи, що буде корисно при подальшій роботі з нею. Єдиний недолік цього варіанту полягає в тому, що Програма Gparted не входить в стандартний набір забезпечення, а для її установки потрібно активне підключення до Інтернету.

Спосіб 2: Управління дисками (лише для Gnome)

Однією з найпопулярніших графічних оболонок вважається Gnome. У ній присутня безліч найрізноманітніших інструментів, що дозволяють здійснювати управління системою. Доступний і інструмент по взаємодії з підключеними накопичувачами. На жаль, такий спосіб підійде тільки тим, у кого встановлена Gnome, цим користувачам слід виконати такі дії:

 1. Відкрийте меню і через пошук знайдіть інструмент &171; Диски&187; або &171;Disk Utility&187; . Запустіть програму подвійним клацанням ЛФМ по її значку.
 2. Запуск утилиты диски в оболочке Gnome Linux
 3. У меню зліва виберіть необхідний пристрій і натисніть на кнопку у вигляді шестерень.
 4. Перейти к настройкам необходимого накопителя Linux
 5. Клікніть на пункті & 171; форматувати розділ&187; .
 6. Начало форматирования устройства в Linux
 7. Залишилося тільки вибрати файлову систему, задати додаткові параметри і запустити процедуру очищення.
 8. Дополнительные параметры форматирования устройства в Linux

Як бачите, всі наведені вище методи мають відмінності і будуть максимально корисні в певних ситуаціях. Перед виконанням форматування настійно рекомендуємо перевіряти вміст флешки, щоб випадково не видалити потрібну інформацію.Це обумовлено тим, що не завжди відновлення видалених файлів дає позитивний результат, через що дані можна втратити назавжди.

більше статей на цю тему: