Визначення версії CentOS

Розробники операційної системи CentOS на даний момент часу підтримують в робочому стані три гілки платформи &8212; 5, 6 і 7. Кожна з цих гілок має свої версії, які доступні для скачування на офіційному сайті. Часом користувачеві потрібно дізнатися, яку збірку він задіє зараз. Якщо самостійно згадати таку інформацію не вдається, на допомогу приходять вбудовані і додаткові утиліти ОС, а всі дії виконуються через класичну консоль.

Визначаємо версію CentOS

У версії CentOS вказується відразу кілька цифр, кожна з яких має своє значення, наприклад, 7.6.1810 . Тут 7 & 8212; основна версія, 6 & 8212; другорядна, а 1810 &8212; код дати другорядної версії. Завдяки цим значенням користувач може запросто дізнатися необхідні відомості і застосувати їх в потрібній сфері. Існує досить велика кількість команд для визначення збірки, ми ж радимо звернути увагу лише на деякі з них. В рамках сьогоднішньої статті мова піде якраз про таких корисних утиліти.

Спосіб 1: Команда lsb_release

Стандартизація внутрішньої системи CentOS здійснюється завдяки стандарту Linux Standard Base (LSB). Команда lsb_release , що дозволяє дізнатися інформацію про стандартну базі, підтримується всіма версіями розглянутої ОС і може використовуватися для виведення на екран поточної збірки платформи. Для цього:

 1. Відкрийте &171;Термінал&187; через основне або контекстне меню, яке викликається натисканням ПКМ по вільній області робочого столу.
 2. Переход в терминал CentOS для дальнейшего определения версии системы
 3. Введіть lsb_release -a , а потім натисніть на клавішу Enter .
 4. Использовать команду LSB для определения текущей версии операционной системы CentOS
 5. Якщо замість виведеної версії ви отримали повідомлення про те, що команда не знайдена, потрібно додати бібліотеки утиліти в систему.
 6. Уведомление об отсутствии команды LSB в операционной системе CentOS
 7. Тому доведеться прописати sudo yum install redhat-lsb-core .
 8. Установить компоненты LSB в операционную систему CentOS
 9. Підтвердьте справжність облікового запису суперкористувача, ввівши пароль від нього.
 10. Ввод пароля для установки компонентов LSB в операционную систему CentOS
 11. Прийміть завантаження нових компонентів, вибравши варіант y .
 12. Подтвердить установку компонентов LSB в операционной системе CentOS
 13. Після успішної інсталяції повторно впишіть lsb_release -a , після чого побачите кілька рядків з інформацією, серед яких буде знаходитися і &171;Release&187; .
 14. Отображение информации о системе через команду LSB в CentOS

Якщо з яких-небудь причин вам ця команда не підходить або в зв'язку з її відсутністю в системі не виходить завантажити необхідні компоненти з інтернету, радимо вдатися з іншими варіантами відображення версії CentOS за допомогою вбудованих команд.

Спосіб 2: Інструмент RPM

Досвідчені користувачі напевно знають, що RPM (Red Hat Package Manager) &8212; це інструмент управління пакетами в дистрибутивах, заснованих на движку Red Hat. До таких платформ відноситься і CentOS. Справа в тому, що у утиліти rpm є один спеціальний аргумент, що дозволяє вивести на екран новий рядок з даними з приводу поточної версії системи. Для цього потрібно запустити консоль і вставити туди рядок rpm --query centos-release .

Использование команды rpm для отображения версии системы CentOS

Після активації команди відобразиться новий рядок з цікавими для вас відомостями. Тут буде виведена не тільки версія збірки, але і її архітектура, наприклад, centos-release-7-6.1810.2.el7.centos.x86_64 .

Отображение версии системы CentOS через команду rpm

Спосіб 3: команда cat

Стандартна для всіх дистрибутивів, заснованих на ядрі Linux, команда cat призначена для перегляду вмісту файлів будь-яких форматів, в тому числі і конфігураційних. На нашому сайті вже є стаття, присвячена детальному розбору дії цієї утиліти, посилання на яку ви знайдете нижче.

Читайте також: приклади команди cat в Linux

Сьогодні ж ми хочемо зупинитися тільки на перегляді двох файлів, і для ознайомлення з першим слід прописати cat /etc/centos-release .

Просмотр содержимого файла с версией системы CentOS через команду Cat

Активувавши команду, в наступному рядку ви отримаєте шукані дані.

Ознакомление с версией системы через команду Cat в CentOS

Однак не всіх користувачів влаштовує те, що в перевіреному вище файлі міститься так мало інформації. Іноді може знадобитися визначення ідентифікатора або посилання на офіційний сайт версії. В такому випадку радимо переглянути вміст файлу /etc/os-release через ту саму команду cat .

Анализ содержимого второго файла д

Спосіб 4: Команда hostnamectl

Hostnamectl &8212; стандартна команда CentOS, щоб знати дані про ім'я хоста, параметри віртуалізації, версію ядра та архітектуру системи. Крім цього, вона може бути задіяна і при необхідності визначення поточної збірки платформи. Тоді в консолі досить вписати hostnamectl і натиснути на Enter .

Команда для определения хоста в операционной системе CentOS

Серед усіх рядків зверніть увагу на &171;Operating System&187; : після двокрапки і буде вказана версія ОС. Як можна помітити, там відображається тільки гілка. Саме тому, що цей спосіб підійде далеко не всім користувачам, ми поставили його останнім.

Информация о версии системы CentOS через команду определения хоста

На цьому наша стаття добігає кінця. Вам залишається тільки ознайомитися з кожним наведеним методом і вибрати найбільш оптимальний в ситуації, що склалася або здався найпростішим.

більше статей на цю тему: