встановлення компонентів 1C на Linux

Компанія 1С за час свого існування випустила безліч різних програм і баз даних, які досить часто застосовуються не тільки в ділових сферах, але і використовуються для ведення домашніх завдань. Найбільш відомим вважається продукт 1С: Підприємство. Після придбання софта користувач стикається з потребою установки його в операційну систему для подальшої настройки і роботи. Далі ми б хотіли покроково розібрати виконання цієї процедури в дистрибутивах ОС, розроблених на ядрі Linux.

Встановлення компонентів 1C на Linux

Кожен користувач завантажує на ПК тільки необхідні йому компоненти програмного забезпечення після придбання продукції на офіційному сайті 1C. ми хочемо показати рішення поставленого завдання на прикладі декількох бібліотек, враховуючи процес їх подальшої підготовки для запуску. Що стосується відмінностей між дистрибутивами ОС, тут необхідно дотримуватися синтаксису командної оболонки і при скачуванні вибрати пакет відповідного формату. В іншому всі дії залишаються ідентичними.

Крок 1: завантаження та встановлення компонентів

Спочатку користувачеві потрібно зареєструватися на офіційному сайті компанії і придбати компоненти через вбудований магазин. Після цього в особистому профілі відкриється розділ з переліком доступних для завантаження бібліотек. Ось з їх скачування і слід почати процедуру підготовки системи для роботи з програмним забезпеченням.

1C:оновлення програм

 1. Перейдіть за вказаною вище посиланням, щоб відшукати відповідні релізи. Клацніть на компоненти, що цікавлять, і завантажте відповідні пакети для вашого дистрибутива, це може бути пакет DEB або rpm.
 2. Скачивание компонентов программы 1C с официального сайта для Linux
 3. Перейдіть в файловий менеджер і переконайтеся в тому, що всі пакети зберігаються в одній директорії. Так буде набагато простіше здійснювати інсталяцію.
 4. Проверка загруженных пакетов компонентов 1С через файловый менеджер в Linux
 5. Якщо компонентів нарахувалося досить велика кількість, радимо інсталювати їх все за допомогою термінальної команди. Для цього запустіть консоль через меню або затисненням гарячої клавіші Ctrl + Alt + T .
 6. Запустить терминал для установки пакетов 1С в Linux
 7. Командою cd перейдіть до папки, де зберігаються всі пакети. Завдяки цьому виконання подальших команд буде проводитися без вказівки повного шляху до файлу. Рядок повинен мати приблизно такий вигляд: cd /home/user/folder .
 8. Перейти к расположению, где хранятся пакеты 1С в Linux
 9. Встановлення буде виконуватися стандартною командою з розпакування пакетів. У різних дистрибутивах вона може відрізнятися, тому спочатку радимо ознайомитися з офіційною документацією. У Debian або Ubuntu вам потрібно вставити sudo dpkg -i 1c-enterprise83-common_8.3.8-1652_i386.deb , де 1c-enterprise83-common_8.3.8-1652_i386.deb &8212; повна Назва пакету.
 10. Установить пакеты 1С через встроенные команды в Linux
 11. Вкажіть пароль від облікового запису суперкористувача, натисніть клавішу Enter і чекайте завершення додавання бібліотек до системи.
 12. Ввести пароль для установки пакета 1С через стандартную команду в Linux

Якщо під час установки будь-яких компонентів у вас виникли помилки, потрібно додати в систему додаткову утиліту, щоб виправити всі неполадки. Здійснюється це буквально в кілька кліків:

 1. Пропишіть в консолі sudo apt-get install libwebkitgtk-1.0-0 і натисніть на клавішу Enter .
 2. Загрузка дополнительного компонента для устранения ошибок установки 1С в Linux
 3. Підтвердьте додавання нових файлів, вибравши варіант Д .
 4. Подтверждение добавления новых файлов при установке компонентов в Linux
 5. Після закінчення інсталяції введіть sudo apt-get -f install .
 6. Исправить ошибку с установкой компонентов 1С в Linux

Залишилося тільки перезавантажити операційну систему і повторити процедуру інсталяції.

Кожен завантажений пакет потрібно встановити точно таким же чином, змінюючи в команді тільки назву. Перейдіть до наступного кроку лише після додавання всіх компонентів.

Крок 2: Налаштування 1С і ключів ліцензії

Відразу ж після завершення інсталяції працювати з софтом не вийде, адже потрібно налаштувати саму оболонку і ліцензійні ключі. Робиться це шляхом додавання певних утиліт та інструментів в саму систему. Як завжди, доведеться скористатися термінальними командами.

 1. В першу чергу пропишіть sudo apt-get install imagemagick , введіть пароль і чекайте закінчення додавання файлів.
 2. Установка первого дополнения для 1С в Linux
 3. Далі вкажіть sudo apt-get install unixodbc і підтвердьте зменшення дискового простору після операції.
 4. Установка второго дополнения для 1С в Linux
 5. Тепер впроваджується інша бібліотека через sudo apt-get install libgsf-bin .
 6. Установка третьего дополнения для программы 1С в Linux
 7. Наостанок залишається Доповнення t1utils , що встановлюється через команду sudo apt-get install t1utils .
 8. Установка четвертого дополнения для программы 1С в Linux
 9. Налаштуйте файл конфігурації 1C, додавши до нього нові дані, ввівши sudo /opt/1C/v8.3/i386/utils/config_system /usr/share/fonts .
 10. Обновление конфигурационного файла 1С в Linux

Як відомо, робота в багатьох програмах від 1C проводиться за допомогою баз даних, тому останнім кроком буде саме створення такого каталогу.

Крок 3: Створення бази даних

Одна або кілька інформаційних баз обов'язково потрібні для коректної роботи з програмним забезпеченням 1С. тому користувачеві знадобиться освоїти взаємодію з кластерами сервера. Спочатку слід запустити його через команду /opt/1C/v8.3/i386/ras --daemon cluster , де /opt/1C/v8.3/i386/ras &8212; шлях до сервера.

Создание новой информационной базы 1С через консоль в Linux

Тепер з кластера необхідно отримати ідентифікатор, ввівши /opt/1C/v8.3/i386/rac cluster list . За створення нової бази даних відповідає досить об'ємна команда і виглядає наступним чином:

/opt/1C/v8.3/i386/rac infobase --cluster="Ідентифікатор_вашего_кластера_серверів" create --create-database --name="Ім'я_інформаційной_бази" --dbms="Тип_СУБД" --DB-server="Ім'я_сервера_баз_даних" --db-name="Ім'я_бази_даних" --locale=uk --DB-user="ім'я_адміністратора" --DB-PWD="пароль_адміністратора" --license-Distribution=allow

Зазначені вирази в лапках потрібно замінити на відповідні.

Після завершення всіх трьох кроків ви сміливо можете запускати софт через іконки, які були додані в меню, виконувати аутентифікацію і приступати до роботи в програмі. Вкрай рекомендуємо звертати увагу на всі повідомлення, що показуються в &171;терміналі&187; . Іноді вони свідчать про появу неполадок, і своєчасне виявлення помилки дозволить швидше від неї позбутися.

більше статей на цю тему: