відновлення завантажувача GRUB через Boot-Repair в Ubuntu

Досить частою практикою у користувачів є установка двох операційних систем поруч. Найчастіше це Windows і один з дистрибутивів, заснованих на ядрі Linux. Іноді при такій інсталяції виникають проблеми з роботою завантажувача, тобто завантаження другої ОС не проводиться. Тоді його потрібно відновити власними силами, змінивши системні параметри на правильні. В рамках цієї статті ми б хотіли обговорити відновлення GRUB через утиліту Boot-Repair в Ubuntu.

Відновлення завантажувача GRUB через Boot-Repair в Ubuntu

Відразу хочеться відзначити, що подальші інструкції будуть наведені на прикладі завантаження з LiveCD з Ubuntu. Процедура створення такого образу має свої нюанси і складності. Однак розробники операційної системи максимально детально описали цю процедуру в своїй офіційній документації. Тому ми настійно рекомендуємо ознайомитися з нею, створити LiveCD і завантажитися з нього, а вже потім переходити до виконання посібників.

Завантаження Ubuntu з LiveCD

Крок 1: Встановлення Boot-Repair

Розглянута утиліта не входить в стандартний набір інструментів ОС, тому її доведеться встановити самостійно, скориставшись призначеним для користувача репозиторієм. Всі дії здійснюються через стандартний &171;Термінал&187; .

 1. Запустіть консоль будь-яким зручним способом, наприклад, через меню або затискання гарячої клавіші Ctrl + Alt + T .
 2. Переход в терминал для дальнейшей установки Boot-Repair в Ubuntu
 3. Завантажте необхідні файли в систему, прописавши команду sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair .
 4. Скачивание файлов Boot-Repair в Ubuntu из репозиториев
 5. Підтвердьте справжність облікового запису, ввівши пароль.
 6. Ввод пароля для скачивания файлов Boot-Repair в Ubuntu
 7. Очікуйте завершення завантаження всіх необхідних пакетів. Для цього має бути активне підключення до Інтернету.
 8. Ожидание скачивания всех файлов программы Boot-Repair в Ubuntu
 9. Оновіть системні бібліотеки через sudo apt-get update .
 10. Обновить системы библиотеки для установки Boot-Repair в Ubuntu
 11. Запустіть процес інсталяції нових файлів, вписавши рядок sudo apt-get install -y boot-repair .
 12. Установить программу Boot-Repair в Ubuntu
 13. На компілювання всіх об'єктів піде певна кількість часу. Дочекайтеся появи нового рядка введення і не закривайте перед цим вікно з консоллю.
 14. Ожидание компилирования программы Boot-Repair в Ubuntu

Коли вся процедура пройшла успішно, можна сміливо переходити до запуску Boot-Repair і сканування завантажувача на наявність помилок.

Крок 2: Запуск Boot-Repair

Для запуску встановленої утиліти ви можете використовувати іконку, яка була додана в меню. Однак не завжди виходить працювати в графічній оболонці, тому досить просто ввести в терміналі boot-repair .

Запуск программы Boot-Repair в Ubuntu через терминал

Буде проведений процес сканування системи і відновлення завантаження. Під час цього не робіть нічого на комп'ютері, а також не завершуйте примусово функціонування інструменту.

Сканирование системы на ошибки Boot-Repair в Ubuntu

Крок 3: виправлення знайдених помилок

Після закінчення аналізу системи програма сама запропонує Вам рекомендований варіант відновлення завантаження. Зазвичай він виправляє найбільш часто зустрічаються проблеми. Для його запуску просто потрібно натиснути на відповідну кнопку в графічному вікні.

Запуск рекомендованных параметров Boot-Repair в Ubuntu

Якщо ви вже стикалися з роботою Boot-Repair або прочитали офіційну документацію, в розділі & 171; Розширені налаштування & 187; можете застосувати власні параметри відновлення, щоб забезпечити стовідсотковий результат.

Дополнительные настройки программы Boot-Repair в Ubuntu

Після закінчення відновлення перед вами відкриється нове меню, де буде видно адресу зі збереженими логами, а також відобразиться додаткова інформація стосовно результатів виправлення помилок GRUB.

Завершение восстановления загрузчика Boot-Repair в Ubuntu

У разі коли у вас немає можливості використовувати LiveCD, потрібно завантажити образ програми з офіційного сайту і записати його на завантажувальну флешку. При її запуску на екрані відразу відобразяться інструкції, і буде потрібно виконати їх все, щоб вирішити проблему.

Завантажити Boot-repair-disk

Зазвичай з виникненням неполадок Grub стикаються користувачі, які поставили Ubuntu поруч з Windows, тому наступні матеріали по темі створення завантажувального накопичувача будуть максимально корисні, радимо детально ознайомитися з ними.

Детальніше:
Програми для створення завантажувальної флешки
Acronis True Image: створення завантажувальної флешки

У більшості випадків застосування простої утиліти Boot-Repair допомагає швидко впоратися з налагодженням працездатності завантажувача Ubuntu. Однак якщо ви і далі стикаєтеся з різними помилками, рекомендуємо запам'ятати їх код і опис, а після звернутися до документації Убунту для пошуку доступних рішень.

більше статей на цю тему: