встановлення Google Chrome на Linux

Одним з найпопулярніших браузерів в світі вважається Google Chrome . Далеко не всі користувачі задоволені його роботою через велике споживання системних ресурсів і не для всіх зручною системою управління вкладками. Однак сьогодні ми б не хотіли обговорювати переваги і недоліки цього веб-оглядача, а поговоримо про процедуру його інсталяції в операційні системи на базі ядра Linux. Як відомо, виконання цього завдання значно відрізняється від тієї ж платформи Windows, тому і вимагає детального розгляду.

Встановлюємо Google Chrome на Linux

Далі ми пропонуємо ознайомитися з двома різними методами установки розглянутого браузера. Кожен буде найбільш підходящим в певній ситуації, оскільки у вас є можливість вибрати збірку і версію самостійно, а потім вже додавати всі компоненти в саму ОС. Практично на всіх дистрибутивах Лінукс цей процес здійснюється однаково, хіба що в одному із способів доведеться вибрати сумісний формат пакета, через що ми пропонуємо вам керівництво, засноване на останній версії Ubuntu.

Спосіб 1: встановлення пакета з офіційного веб-сайту

На офіційному сайті Google для скачування доступні спеціальні версії браузера, написані під дистрибутиви Linux. Вам потрібно тільки завантажити пакет на комп'ютер і провести подальшу інсталяцію. Покроково це завдання виглядає так:

Перейдіть на сторінку завантаження Google Chrome з офіційного веб-сайту

 1. Перейдіть за посиланням вище на сторінку завантаження Google Chrome і натисніть на кнопку &171;Завантажити Chrome&187; .
 2. Виберіть формат пакета для завантаження. У дужках вказані відповідні версії операційних систем, тому з цим складнощів виникнути не повинно. Після цього клацніть на &171; прийняти умови та встановити&187; .
 3. Выбор подходящего пакета для скачивания Google Chrome для Linux
 4. Виберіть місце для збереження файлу та дочекайтеся завершення завантаження.
 5. Выбор места сохранения пакета браузера Google Chrome для Linux
 6. Тепер Ви можете запустити завантажений DEB або rpm-пакет через стандартний засіб ОС і клікнути на кнопку & 171; встановити&187; . По завершенні інсталяції запускайте браузер і приступайте до роботи з ним.
 7. Установка браузера Google Chrome для Linux через стандартное средство системы

Детально ознайомитися з методами установки DEB або RPM-пакетів ви можете в інших наших статтях, перейшовши за вказаними нижче посиланнями.

Детальніше: Встановлення RPM-пакетів / DEB-пакетів в Ubuntu

Спосіб 2: Термінал

Не завжди у користувача є доступ до браузеру або виходить знайти відповідний пакет. В такому випадку на допомогу приходить стандартна консоль, через яку можна завантажити і встановити будь-який додаток на свій дистрибутив, включаючи розглянутий веб-оглядач.

 1. Для початку запустіть &171;Термінал&187; будь-яким зручним способом.
 2. Запуск командной строки в операционной системе Linux
 3. Завантажте пакет потрібного формату з офіційного сайту, задіявши команду sudo wget https://dl.google.com/linux/direct/google-chrome-stable_current_amd64.deb , де .deb , може змінюватися на .rpm , відповідно.
 4. Команда для установки Google Chrome для Linux
 5. Введіть пароль від свого облікового запису для активації прав суперкористувача. Символи при наборі ніколи не відображаються, обов'язково враховуйте це.
 6. Ввод пароля для установки браузера Google Chrome для Linux
 7. Очікуйте завершення завантаження всіх необхідних файлів.
 8. Ожидание загрузки всех необходимых файлов для установки Google Chrome для Linux
 9. Встановіть пакет у систему за допомогою команди sudo dpkg -i --force-depends google-chrome-stable_current_amd64.deb .
 10. Распаковать инсталлятор Google Chrome для Linux в системе

Ви могли помітити, що в посиланні міститься тільки приставка amd64 , а це означає, що завантажувані версії сумісні лише з 64-розрядними операційними системами. Така ситуація склалася через те, що Google перестали випускати 32-бітні версії після збірки 48.0.2564. Якщо ви хочете отримати саме її, потрібно буде проводити трохи інші дії:

 1. Потрібно завантажити всі файли з користувацького репозиторію, а робиться це через команду wget http://bbgentoo.ilb.ru/distfiles/google-chrome-stable_48.0.2564.116-1_i386.deb .
 2. Скачивание Google Chrome для 32-х битной Linux
 3. При отриманні помилки про незадоволення залежностей пропишіть команду sudo apt-get install -f і все буде працювати нормально.
 4. Обновление зависимостей для Google Chrome для Linux
 5. Альтернативний варіант &8212; вручну проставте залежності через sudo apt-get install libxss1 libgconf2-4 libappindicator1 libindicator7 .
 6. Ручное обновление зависимостей для Google Chrome для Linux
 7. Після цього підтвердьте додавання нових файлів, вибравши відповідний варіант відповіді.
 8. Подтвердить добавление новых файлов Google Chrome для Linux
 9. Запускається браузер за допомогою команди google-chrome .
 10. Запустить Google Chrome для Linux через терминал
 11. Відкриється стартова сторінка, з якої починається взаємодія з веб-оглядачем.
 12. Внешний вид браузера Google Chrome для Linux

Інсталяція різних версій Chrome

Окремо б хотілося виділити можливість установки різних версій Google Chrome поруч або вибору стабільної, бета або збірки для розробника. Всі дії все так же виконуються через & 171; Термінал&187; .

 1. Завантажте спеціальні ключі для бібліотек, ввівши wget -q -O - https://dl-ssl.google.com/linux/linux_signing_key.pub | sudo apt-key add - .
 2. Скачивание ключей для установки Google Chrome для Linux
 3. Далі завантажте необхідні файли з офіційного веб-сайту &8212; sudo sh -c 'echo "deb [arch=amd64] http://dl.google.com/linux/chrome/deb/ stable main" >> /etc/apt/sources.list.d/google-chrome.list' .
 4. Скачивание репозитория для установки Google Chrome для Linux
 5. Оновіть системні бібліотеки &8212; sudo apt-get update .
 6. Обновление системных библиотек для Linux
 7. Запустіть процес встановлення необхідної версії &8212; sudo apt-get install google-chrome-stable , де google-chrome-stable можна замінити на google-chrome-beta або google-chrome-unstable .
 8. Установка выбранной версии Google Chrome для Linux

В Гугл Хром вже вбудована свіжа версія Adobe Flash Player, але не у всіх користувачів Linux вона працює коректно. Ми пропонуємо вам ознайомитися з іншою статтею на нашому сайті, де ви знайдете детальне керівництво по додаванню плагіна в саму систему і браузер.

Читайте також: встановлення Adobe Flash Player на Linux

Як бачите, наведені вище способи різні і дозволяють виконати установку Google Chrome в Linux, грунтуючись на своїх перевагах і можливостях дистрибутива. Ми настійно радимо ознайомитися з кожним варіантом, а потім вже вибрати найбільш підходящий для себе і слідувати інструкціям.

більше статей на цю тему: