способи запуску системного монітора в Ubuntu

Більшість користувачів знають, що в операційній системі Windows присутній класичний додаток &171; Диспетчер завдань & 187; , що дозволяє стежити за всіма запущеними процесами і виконувати з ними певні дії. У дистрибутивах, заснованих на ядрі Linux, теж присутній такий інструмент, але називається він &171;Системний монітор&187; (System Monitor). Далі ми поговоримо про доступні методи запуску цієї програми на комп'ютерах під управлінням Ubuntu.

Запуск системного монітора в Ubuntu

Кожен розглянутий нижче метод не вимагає від користувача додаткових знань або навичок, оскільки вся процедура проводиться досить просто. Тільки іноді виникають труднощі з налаштуванням параметрів, але це виправляється дуже легко, про що ви теж дізнаєтеся далі. Спочатку хотілося б розповісти про те, що найпростіше &171;Системний монітор&187; запустити через основне меню. Відкрийте це вікно і відшукайте необхідний інструмент. Скористайтеся пошуком, якщо іконок занадто багато і відшукати потрібну стає важко.

Открыть системный монитор через меню в Ubuntu

Після натискання на значок відкриється диспетчер завдань в графічній оболонці і ви можете переходити до виконання інших дій.

Вид графической оболочки системного монитора Ubuntu

Крім цього, слід зазначити, що вам доступно додавання &171;Системного монітора&187; на панель завдань. Знайдіть в меню додаток, клікніть на ньому ПКМ і виберіть &171; додати до вибраного&187; . Після цього іконка з'явиться на відповідній панелі.

Добавить системный монитор на панель задач в Ubuntu

Тепер перейдемо до варіантів відкриття, які вимагають більшої кількості дій.

Спосіб 1: Термінал

Кожен користувач Ubuntu неодмінно зіткнеться з роботою в &171;терміналі&187; , оскільки через цю консоль практично завжди відбувається установка оновлень, доповнень і різного програмного забезпечення. Крім усього, &171;Термінал&187; призначений для запуску певних інструментів та управління операційною системою. Запуск &171;Системного монітора&187; через консоль виконується однією командою:

 1. Відкрийте меню та відкрийте програму &171;Термінал&187; . Ви можете використовувати гарячу клавішу Ctl + Alt + T , якщо графічна оболонка не відповідає.
 2. Запустить консоль через меню в Ubuntu
 3. Пропишіть команду snap install gnome-system-monitor , якщо диспетчер завдань з будь-яких причин відсутній у вашій збірці. Після цього натисніть на Enter для активації команди.
 4. Установить системный монитор через терминал Ubuntu
 5. Запуститься системне вікно з вимогою підтвердження автентичності. Введіть у відповідне поле пароль, а потім клацніть на & 171; Підтвердити&187; .
 6. Подтверждение для установки системного монитора через терминал Ubuntu
 7. Після встановлення &171; Системного монітора & 187; відкрийте його командою gnome-system-monitor , рут-права для цього не потрібні.
 8. Запуск системного монитора через терминал Ubuntu
 9. Нове вікно відкриється поверх терміналу.
 10. Запущенный системный монитор через терминал Ubuntu
 11. Тут ви можете натиснути ПКМ по будь-якому процесу і виконати з ним будь-яку дію, наприклад, вбити або призупинити роботу.
 12. Выполнить действия в системном мониторе Ubuntu

Такий метод не завжди зручний, оскільки вимагає попереднього запуску консолі і введення певної команди. Тому якщо він вас не влаштовує, радимо ознайомитися з наступним варіантом.

Спосіб 2: комбінація клавіш

За замовчуванням гаряча клавіша для відкриття необхідного нам ПЗ не налаштована, тому доведеться додати її самостійно. Проводиться цей процес через системні налаштування.

 1. Натисніть на кнопку виключення і перейдіть в розділ системних налаштувань, клікнувши на значок у вигляді інструментів.
 2. Открыть системные настройки в Ubuntu
 3. На панелі ліворуч Виберіть категорію & 171; пристрої&187; .
 4. Перейти к настройкам устройств в Ubuntu
 5. Перейдіть до меню&171; Клавіатура & 187; .
 6. Выбрать настройки клавиатуры в Ubuntu
 7. Опустіться в самий низ списку комбінацій, де знайдіть кнопку + .
 8. Добавить горячую клавишу для клавиатуры Ubuntu
 9. Додайте довільне ім'я гарячої клавіші, а в поле&171; Команда & 187; введіть gnome-system-monitor , після чого натисніть на &171; встановити комбінацію клавіш&187; .
 10. Ввести данные комбинации клавиш в Ubuntu
 11. Затисніть на клавіатурі необхідні клавіші, а потім відпустіть їх, щоб операційна система справила зчитування.
 12. Нажать горячие клавиши для добавления в Ubuntu
 13. Ознайомтеся з отриманим результатом і збережіть його, натиснувши на &171; додати&187; .
 14. Сохранить комбинацию клавиш в Ubuntu
 15. Тепер ваша команда буде відображатися в розділі &171; додаткові комбінації клавіш&187; .
 16. Отображение комбинации клавиш в настройках Ubuntu

Важливо перед додаванням нового параметра переконатися в тому, що бажана комбінація клавіш не використовується для запуску інших процесів.

Як бачите, запуск &171;Системного монітора&187; не викликає ніяких труднощів. Ми ж можемо порекомендувати використовувати перший метод в разі зависання графічної оболонки, а другий &8212; для швидкого доступу до необхідного меню.

більше статей на цю тему: