Встановлення пакетів RPM в Ubuntu

Установка програм в операційній системі Ubuntu проводиться шляхом розпакування вмісту з DEB-пакетів або за допомогою скачування необхідних файлів з офіційних або призначених для користувача сховищ. Однак іноді програмне забезпечення не постачається таким чином і зберігається лише у форматі RPM. Далі ми б хотіли розповісти про метод інсталяції бібліотек такого роду.

Встановлюємо rpm-пакети в Ubuntu

RPM &8212; формат пакетів різних додатків, заточений під роботу з дистрибутивами openSUSE, Fedora. За замовчуванням в Ubuntu не передбачені кошти, що дозволяють зробити інсталяцію збереженого в цьому пакеті додатки, тому доведеться виконувати додаткові дії, щоб вся процедура пройшла успішно. Нижче ми розберемо весь процес покроково, детально розповідаючи про все по черзі.

Перед тим як переходити до спроб встановити rpm-пакет, уважно ознайомтеся з обраним по &8212; можливо, його вдасться знайти на призначеному для користувача або офіційному репозиторії. Крім цього, не полінуйтеся зайти на офіційний сайт розробників. Зазвичай там знаходиться кілька версій для скачування, серед яких часто зустрічається і відповідний для Ubuntu формат DEB.

Проверить доступность пакетов на сайте программы для Ubuntu

Якщо ж всі спроби відшукати інші бібліотеки або сховища виявилися марними, нічого не залишається робити, як намагатися інсталювати RPM за допомогою додаткових коштів.

Крок 1: додавання сховища Всесвіту

Часом для установки певних утиліт потрібне розширення системних сховищ. Одним з кращих репозиторіїв вважається Universe, який активно підтримується спільнотою і періодично оновлюється. Тому почати варто саме з додавання нових бібліотек в Ubuntu:

 1. Відкрийте меню та запустіть &171;Термінал&187; . Зробити це можна іншим способом &8212; просто натисніть на робочому столі ПКМ і виберіть потрібний пункт.
 2. Запустить терминал через меню в Ubuntu
 3. В відкрилася консолі слід ввести команду sudo add-apt-repository universe і натиснути на клавішу Enter .
 4. Добавление репозитория Universe в Ubuntu
 5. Вам буде потрібно вказати пароль облікового запису, оскільки дія виконується через рут-доступ. При введенні символи відображатися не будуть, Вам треба тільки ввести ключ і натиснути на Enter .
 6. Ввод пароля для добавления репозитория в Ubuntu
 7. Будуть додані нові файли або ж з'явиться повідомлення про те, що компонент вже включений в усі джерела.
 8. Завершение добавления репозитория в Ubuntu
 9. Якщо файли були додані, оновіть систему, прописавши команду sudo apt-get update .
 10. Обновить системные файлы в Ubuntu
 11. Дочекайтеся завершення оновлення та перейдіть до наступного кроку.
 12. Процедура обновления системных файлов в Ubuntu

Крок 2: Встановлення утиліти Alien

Для здійснення поставленого сьогодні завдання ми будемо задіяти просту утиліту під назвою Alien. Вона дозволяє конвертувати пакети формату RPM в DEB для подальшої їх установки в Ubuntu. Процес додавання утиліти не викликає особливих складнощів і виконується однією командою.

 1. У консолі надрукуйте sudo apt-get install alien .
 2. Установить утилиту Alien в Ubuntu
 3. Підтвердьте додавання, вибравши варіант Д .
 4. Подтвердить добавление файлов в Ub
 5. Очікуйте завершення завантаження та додавання бібліотек.

Крок 3: перетворення пакета RPM

Тепер переходимо безпосередньо до конвертації. Для цього у вас на комп'ютері або підключеному Носії вже повинен зберігатися необхідний софт. Після завершення всіх налаштувань залишиться зробити всього кілька дій:

 1. Відкрийте місце зберігання об'єкта через менеджер, клацніть на ньому ПКМ і виберіть пункт &171; властивості&187; .
 2. Перейти к свойствам RPM-пакета в Ubuntu
 3. Тут ви дізнаєтесь інформацію про батьківську папку. Запам'ятайте шлях, він знадобиться вам надалі.
 4. Узнать родительскую папку пакета в Ubuntu
 5. Перейдіть до &171;терміналу & 187; і введіть команду cd /home/user/folder , де user & 8212; ім'я Користувача, а folder &8212; назва папки зберігання файлу. Таким чином, за допомогою команди cd відбудеться перехід в директорію і всі подальші дії будуть здійснюватися в ній.
 6. Перейти в необходимую папку через терминал в Ubuntu
 7. Перебуваючи в потрібній папці, введіть sudo alien vivaldi.rpm , де vivaldi.rpm &8212; точна назва потрібного пакета. Врахуйте, що .rpm в кінці дописувати обов'язково.
 8. Запустить процесс конвертирования в DEB Ubuntu
 9. Знову введіть пароль і дочекайтеся закінчення конвертації.
 10. Ввод пароля для начала процесса кон

Крок 4: Встановлення створеного пакета DEB

Після успішної процедури перетворення ви можете перейти в ту папку, де спочатку зберігався пакет RPM, оскільки і конвертація проводилося в цій директорії. Там вже буде зберігатися пакет з точно такою ж назвою, але формату DEB. Він доступний для установки стандартним вбудованим засобом або будь-яким іншим зручним методом. Розгорнуті інструкції по цій темі читайте в окремому нашому матеріалі далі.

Нахождение готового пакета DEB в Ubuntu

Детальніше: встановлення DEB-пакетів в Ubuntu

Як бачите, пакетні файли RPM все-таки інсталюються в Ubuntu, проте слід зазначити, що деякі з них несумісні з цією операційною системою зовсім, тому помилка з'явиться ще на стадії конвертації. При виникненні такої ситуації рекомендується відшукати rpm-пакет іншої архітектури або спробувати все-таки знайти підтримувану версію, створену спеціально для Ubuntu.

більше статей на цю тему: