браузери для Linux

Зараз практично кожен користувач щодня виходить в Інтернет через браузер. У вільному доступі знаходиться безліч найрізноманітніших веб-оглядачів, що володіють своїми особливостями, які виділяють це програмне забезпечення від продукції конкурентів. Тому у користувачів з'являється вибір і вони віддають перевагу софту, повністю задовольняє їх потреби. В рамках сьогоднішньої статті ми б хотіли розповісти про кращих браузерах для комп'ютерів під управлінням дистрибутивів, розроблених на ядрі Linux.

При виборі веб-оглядача слід дивитися не тільки на його функціональність, але і на стабільність роботи, споживані ресурси операційної системи. Зробивши правильний вибір, ви забезпечите собі подальшу комфортну взаємодію з комп'ютером. Ми пропонуємо звернути увагу на кілька гідних варіантів і, відштовхуючись від своїх уподобань, підібрати оптимальне рішення для роботи в Інтернеті.

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox & 8212; один з найпопулярніших браузерів в світі і дуже відомий серед користувачів ОС на Лінукс. Справа в тому, що багато розробників власних дистрибутивів &171;вшивають&187; цей браузер і він встановлюється на комп'ютер разом з ОС, через це він стане першим в нашому списку. Файрфокс володіє досить великою кількістю не тільки функціональних налаштувань, але і параметрів оформлення, а також користувачі можуть самостійно розробляти різні доповнення, що робить цей веб-оглядач ще більш гнучким у використанні.

Браузер Mozilla Firefox для Linux

До мінусів відноситься відсутність зворотної сумісності у версій. Тобто при виході нової збірки вам буде недоступна робота без внесення більшої частини змін. Найбільше проблема стала актуальною після реконструкції графічного інтерфейсу. Багатьом користувачам вона припала не до душі, але виключити її зі списку активних нововведень не представлялося можливим. Оперативна пам'ять тут витрачається адекватно, на відміну від Windows створюється один процес, який виділяє необхідний обсяг ОЗУ під всі вкладки. У Firefox є російська локалізація і він доступний для скачування на офіційному сайті (не забудьте тільки вказати правильну версію для Вашої Linux).

Завантажити Mozilla Firefox

Chromium

Практично всі знають про веб-браузер під назвою Google Chrome . Він базувався на двигуні з відкритим кодом Chromium. Власне, Хроміум досі є незалежним проектом і у нього є версія для операційних систем Linux. Можливості браузера постійно збільшуються, проте деяких функцій, присутніх в Google Chrome, тут досі немає.

Браузер Chromium для Linux

Хроміум дозволяє самостійно налаштувати не тільки загальні параметри, але і список доступних сторінок, відеокарту, перевірити версію встановленого Flash Player. Крім цього, радимо звернути увагу, що підтримка настройки плагінів припинилася ще в 2017 році, проте ви можете створювати призначені для користувача скрипти, поміщаючи їх в спеціально відведену папку для забезпечення коректної роботи в самій програмі.

Завантажити Chromium

Konqueror

Встановлюючи графічну оболонку KDE в наявний дистрибутив Linux, Ви отримуєте один з ключових компонентів &8212; файловий менеджер і браузер з назвою Konqueror. Головна особливість згаданого веб-оглядача & 8212; використання технології KParts. Вона дозволяє вбудовувати в Konqueror інструменти і функціональність з інших програм, забезпечуючи, наприклад, відкриття файлів різних форматів в окремих вкладках браузера, без входу в інший софт. Сюди відносяться відеоматеріали, музика, зображення і текстові документи. Сама остання версія Konqueror розділена з файловим менеджером, оскільки користувачі скаржилися на складності управлінні і розумінні інтерфейсу.

Браузер Konqueror для Linux

Зараз все більше розробників дистрибутивів замінюють Konqueror на інші рішення, використовуючи при цьому оболонку KDE, тому при завантаженні радимо уважно ознайомитися з описом образу, щоб не пропустити нічого важливого. Однак вам також доступно скачування цього браузера з офіційного сайту виробника.

Завантажити Konqueror

WEB

Раз зайшла мова про вбудованих фірмових браузерах, не можна не згадати WEB, який поставляється разом з однією з найпопулярніших оболонок Gnome. Головна його перевага & 8212; щільна інтеграція з оточенням робочого столу. Однак веб-оглядач позбавлений безлічі інструментів, присутніх у конкурентів, адже розробник позиціонує його тільки як засіб для сефинга і скачування даних. Звичайно, присутня підтримка розширень, в список яких входить Greasemonkey (розширення для Додавання користувальницьких скриптів, написаних на JavaScript).

Браузер Gnome для Linux

Крім усього, Ви отримаєте доповнення для управління жестами мишки, консоль з Java і Python, інструмент фільтрації вмісту, засіб перегляду помилок і панель зображень. Одним з вагомих недоліків WEB вважається неможливість встановити його як браузер за замовчуванням, тому необхідні матеріали доведеться відкривати за допомогою додаткових дій.

Завантажити WEB

Pale Moon

Pale Moon можна назвати досить легким браузером. Він являє собою оптимізовану версію Firefox, створену спочатку для роботи з комп'ютерами під управлінням операційної системи Windows. Надалі з'явилися версії і для Linux, але через погану адаптації користувачі зіткнулися з непрацездатністю деяких інструментів і відсутністю підтримки користувальницьких плагінів, написаних для Віндовс.

Браузер Pale Moon для Linux

Творці запевняють, що Pale Moon працює на 25% швидше, завдяки технології підтримки нових процесорів. За замовчуванням Ви отримуєте пошукову систему DuckDuckGo, що влаштовує далеко не всіх користувачів. Крім цього, є вбудований інструмент з попереднього перегляду вкладок перед перемиканням, додані настройки прокрутки і відсутня перевірка файлів після їх скачування. Ознайомитися з повним описом можливостей цього браузера ви можете, натиснувши на відповідну кнопку нижче.

Завантажити Pale Moon

Falkon

Сьогодні ми вже говорили про один веб-оглядачі, розробленому компанією kde, але у них є і ще один гідний представник під назвою Falkon (раніше QupZilla). Його перевага полягає в гнучкій інтеграції з графічним оточенням ОС, а також в зручності реалізації швидкого доступу до вкладок і різних вікон. Крім усього, в Falkon за замовчуванням вбудований блокувальник реклами.

Браузер Falkon для Linux

Настроюється експрес-панель зробить користування браузером ще більш комфортним, а швидке створення повнорозмірних скріншотів вкладок дозволить швидко зберегти необхідну інформацію. Falkon споживає малу кількість системних ресурсів і перевершує в цьому той же Chromium або Mozilla Firefox. Оновлення виходять досить часто, розробники не соромляться експериментувати навіть зі зміною движків, намагаючись зробити своє дітище максимально якісним.

Завантажити Falkon

Vivaldi

Завершує наш сьогоднішній список по праву один з кращих браузерів &8212; Vivaldi. Він був розроблений на двигуні Chromium і спочатку включав функціональність, взяту з Opera . Однак з часом відбувся розвиток до масштабного проекту. Головна особливість Vivaldi & 8212; Гнучка настройка безлічі найрізноманітніших параметрів, особливо інтерфейсу, тому кожен користувач зможе коригувати функціонування конкретно під себе.

Браузер Vivaldi для Linux

Розглянутий веб-оглядач підтримує онлайн-синхронізацію, має вбудований поштовий клієнт, окреме місце, де знаходяться всі закриті вкладки, вбудований режим відображення картинок на сторінці, Візуальні закладки, менеджер заміток, управління жестами. Спочатку Vivaldi вийшов тільки на платформу Windows, через деякий час він став підтримуватися на MacOS, проте оновлення в результаті були припинені. Що стосується Linux, то завантажити відповідну версію Вівальді ви можете на офіційному сайті розробників.

Завантажити Vivaldi

Як бачите, кожен з популярних браузерів для операційних систем на ядрі Linux підійде різним категоріям користувачів. У зв'язку сеим рекомендуємо ознайомитися з докладним описом веб-оглядачів, а вже потім, виходячи з отриманої інформації, вибрати оптимальний варіант.

більше статей на цю тему: