Скидання MacBook до заводських налаштувань

как сбросить макбук до заводских настроек
Техніка Apple славиться своєю стабільністю, але від помилок в ПО навіть вона не застрахована. Якщо МакБук перестав нормально завантажуватися, а перевстановити систему не виходить, єдиним рішенням проблеми буде скидання до заводських налаштувань, з чим ми і хочемо вас сьогодні познайомити.

Скидання МакБука

Для лептопів Еппл доступно два варіанти factory reset: скидання NVRAM або скидання з перевстановлення системи. Вони відрізняються глибиною відновлення заводських налаштувань-перший варіант просто скидає деякі значення на зразок дозволу екрану або пунктів автозавантаження, тоді як другий призначений для повного видалення налаштувань і даних.

Перед тим як ми приступимо до опису процедур для кожного варіанту, рекомендуємо підготувати пристрій до скидання.

 1. Зробіть резервну копію важливих даних, наприклад, за допомогою Time Machine або звичайним копіюванням інформації на зовнішній носій.
 2. Відключіть від пристрою приєднану периферію: принтери, зовнішні Клавіатури, Миші, Монітори, перехідники або специфічне обладнання.
 3. Переконайтеся, що девайс підключений до Інтернету. Вкрай бажано використовувати дротове з'єднання як більш стабільне. Також MacBook варто підключити до зовнішнього живлення: якщо в процесі скидання сяде батарея, ноутбук може зламатися.

Тепер переходимо до опису методів скидання.

Варіант 1: скидання NVRAM

Термін NVRAM означає енергонезалежну пам'ять, дані з якої не пропадають після відключення електроенергії. У МакБуках відповідна схема зберігає в собі деякі настройки, критичні для завантаження системи. Якщо з останнім спостерігаються неполадки, скидання значень NVRAM до заводських зможе відновити працездатність ноутбука.

 1. Вимкніть комп'ютер-найпростіше через пункт»вимкнути" меню Apple.
  Выключить МакБук перед сбросом до заводских настроек

  Читайте також: Як вимкнути МакБук

 2. Затисніть комбінацію клавіш Option+Command+P+R і утримуйте, потім натисніть клавішу живлення або торкніться датчика Touch ID.
 3. Комбинация на клавиатуре МакБука для сброса NVRAM до заводских настроек
 4. Не відпускайте натиснуті клавіші, поки логотип Apple не з'явиться двічі і не пролунає звук завантаження системи.

Якщо все зроблено правильно, Налаштування NVRAM будуть скинуті.

Варіант 2: перевстановлення системи

Повний hard reset МакБука можливий тільки за допомогою переустановлення системи. У цієї процедури існує кілька різновидів: перевстановлення поточної версії, установка macOS, з якою поставлявся ноутбук, установка останньої версії операційної системи, доступною для вашої моделі. В процесі також можна як зберегти дані з внутрішнього накопичувача, так і видалити їх за допомогою форматування – останнє стане в нагоді, якщо ви збираєтеся продавати Ваш МакБук. Всі доступні варіанти переустановлення macOS ми розглянули в окремому матеріалі, тому зверніться до нього за докладними інструкціями.
Переустановка macOS как способ сброса

Урок: як перевстановити macOS

Що робити, якщо Скидання налаштувань не працює

У деяких випадках зробити скидання налаштувань не виходить – комп'ютер просто не реагує на дії користувача. Причин такої поведінки може бути багато, але найчастіше це означає Проблеми з контролером управління системою (SMC), своєрідним аналогом BIOS в IBM-сумісних комп'ютерах. Усунути цю проблему можна скиданням SMC. Також цю процедуру варто виконати у випадках, коли перевстановлення ОС або скидання NVRAM пройшли некоректно.

Процедура відрізняється для МакБуков зі знімним і незнімним акумуляторами. До останньої категорії відносяться всі пристрої лінійки MacBook, випущені з 2015 року, а також деякі старі MacBook Pro.

Скидання SMC на пристроях з незнімною батареєю

 1. Вимкніть пристрій, якщо він увімкнений.
 2. Натисніть одночасно клавіші Shift+Control+Option+Кнопка живлення , і утримуйте протягом 10 секунд. Клавиши МакБука для сброса SMC до заводских настроек

  Увага! натискати потрібно тільки ті клавіші, які розташовані в лівій частині вбудованої клавіатури портативного ПК!

 3. Відпустіть клавіші і повторно натисніть кнопку живлення – тепер МакБук повинен включатися і завантажуватися.

Скидання на MacBook зі знімною батареєю

 1. Вимкніть девайс, якщо не зробили цього раніше, потім від'єднайте кабель живлення і витягніть батарею.
 2. Натисніть кнопку живлення і утримуйте в натиснутому положенні 5-10 секунд.
 3. Встановіть акумулятор назад і пробуйте включити пристрій – має запрацювати без проблем.

Якщо навіть скидання SMC не усунув неполадку, тоді причина її криється в апаратній частині, і без візиту в сервісний центр не обійтися.

Висновок

Ми розглянули варіанти скидання MacBook до заводських параметрів – як пристрою цілком, так і деяких його компонентів на зразок NVRAM і SMC. Як бачимо, процедура досить проста, але потрібно строго слідувати інструкції.

більше статей на цю тему: