Як перезавантажити MacBook

как перезагрузить макбук
Перезавантаження комп'ютера-тривіальна операція, яка потрібна для застосування глобальних змін в системі або деяких видах ПЗ. Новачки в системі macOS часом не знають, як це робиться в «яблучної» системі, і сьогодні ми хочемо підказати їм вирішення цього завдання.

Перезавантаження МакБука

Перезавантажити лептоп виробництва Apple можна точно так же, як і інші портативні ПК: програмно або апаратно. Традиційно, перший метод більш кращий, проте іноді не обійтися і без другого.

Спосіб 1: перезавантаження з-під системи

Користувачі, які перейшли на macOS з Віндовс, часто перезавантажували систему через меню «Пуск». У» яблучної " ОС роль цього засобу виконує пункт Apple в рядку меню.

 1. Перейдіть на основний робочий стіл МакБука і клікніть по кнопці з логотипом яблука.
 2. Открыть меню Apple для программной перезагрузки МакБука
 3. Виберіть в меню пункт «перезавантажити&8230;» .
 4. Перезагрузить МакБук программно через меню Apple
 5. Якщо з'явиться пропозиція закрити відкриті програми, закрийте їх, але перед цим переконайтеся, що зроблені всі зміни в запущених файлах і вони збережені.
 6. Зачекайте, поки система перезавантажиться.

Також перезавантажити систему можна з вікна вибору облікових записів.

 1. Відкрийте меню Apple і виберіть пункт « Завершити сеанс&8230;» .
 2. Вызвать окно выбора учётных записей для программной перезагрузки МакБука
 3. Після виходу з облікового запису знайдіть внизу кнопку " перезавантажити» і клікніть по ній.
Программная перезагрузка МакБука через окно выбора учётных записей

Як бачимо, процес програмної перезавантаження в цілому ідентичний іншим «операційкам».

Спосіб 2: апаратний перезапуск

Рестарт системи апаратним методом більш жорсткий, ніж програмний. У деяких випадках це може привести до проблем з подальшим завантаженням, тому використовувати його ми рекомендуємо тільки в крайньому випадку.

 1. Зверніться до клавіатури МакБука-Натисніть і потримайте клавіші Control+Command+Кнопка Живлення . На версіях з датчиком Touch ID потрібно доторкнутися до нього і тримати.
 2. Сочетания клавиш для перезагрузки макбука
 3. Тримайте ці клавіші до відключення екрану лептопа, потім відпустіть.

Якщо все зроблено правильно, MacBook буде перезавантажено.

Читайте також: комбінації клавіш для роботи в macOS

МакБук не перезавантажується

Часом навіть ця тривіальна операція відбувається зі збоями – пристрій може вимикатися замість перезавантаження або включається некоректно. Розглянемо можливі причини такої поведінки і методи усунення неполадки.

Найчастіше з подібною проблемою стикаються користувачі, які практикують апаратний метод перезавантаження. Причина проста: або натиснута некоректна комбінація клавіш, або спостерігаються проблеми з роботою клавіатури або з кнопкою харчування зокрема. Рішення проблеми-перевірка поведінки клавіатури.

Також нормальної перезавантаження нерідко заважають завислі додатки. Закрити їх штатним методом не вийде, потрібно задіяти спосіб примусового завершення. За подробицями процедури зверніться до керівництва за посиланням далі.
Podtverdit-zavershenie-protsessa-v-Monitoringe-chtoby-zakryt-zavisshuyu-programmu-na-macOS

Урок: примусове завершення програм у macOS

Більш рідкісний і неочевидний момент полягає в проблемах з програмами, які присутні в автозавантаженні операційної системи. Як правило, це основна причина проблеми із запуском системи після перезавантаження. Усунути несправність можна наступним чином:

 1. Завантажте macOS в безпечному режимі – це дозволить зайти в систему. Для цього затисніть і тримайте клавішу Shift в процесі завантаження ОС.
 2. Далі відкрийте утиліту " Системні налаштування» - зробити це можна через меню Apple або панель Dock. Открыть системные настройки для устранения проблем с автозагрузкой при рестарте МакБука

  У системних налаштуваннях відкрийте оснащення " користувачі та групи» .

 3. Пользователи и группы для устранения проблем с автозагрузкой при рестарте МакБука
 4. Відкрийте вкладку " об'єкти входу» . У зазначеній на скріншоті області розташовані елементи автозавантаження системи. З неї потрібно прибрати все, що не має відношення до продукції Apple: для цього виділіть потрібну позицію і натисніть на кнопку з іконкою мінуса внизу області.
 5. Настройка объектов входа для устранения проблем с автозагрузкой при рестарте МакБука
 6. Застосуйте зміни та спробуйте перезавантажитись ще раз – цього разу процес повинен пройти без проблем.

Також не можна виключати проблеми з накопичувачем. Кращим варіантом буде перевірка носія даних засобом " Disk Utility» .
Diskovaya-utilita-na-macOS-posredstvom-menyu-Launchpad

Детальніше: "Disk Utility" на macOS

Висновок

Таким чином, ми ознайомилися з методами перезавантаження MacBook, а також причинами збоїв при виконанні цієї процедури і способами їх усунення.

більше статей на цю тему: