порівняння MacBook та інших ноутбуків

что лучше макбук или ноутбук
Нерідко у користувачів, які бажають долучитися до портативних комп'ютерів, виникає вибір: купити ноутбук з Windows або Linux «на борту», або ж придбати МакБук, новий або на вторинному ринку. У нашій сьогоднішній статті ми хочемо полегшити завдання вибору між цими двома варіантами, порівнявши &171;яблучний&187; девайс з пристроями від інших виробників.

Порівняння MacBook та інших ноутбуків

Порівнювати рішення від Apple з аналогічними продуктами будемо за кількома основними критеріями.

Операційна система

Основною перевагою МакБуков перед іншими переносними комп'ютерами і виробник, і користувачі вважають систему макОС. Ця ОС надає інший користувальницький досвід, ніж Віндовс або системи на ядрі Лінукс, будучи більш досконалою в ряді випадків. Проте, в деяких специфічних завданнях особливості macOS працюють не на користувача. Більш докладне порівняння макОС з іншими» операційками " ми розглянули в окремому матеріалі.
Sredstvo-upravleniya-prilozheniyami-kak-preimushhestvo-macOS

Читайте також: порівняння macOS з іншими операційними системами

Екосистема

Компанія Еппл позиціонує свої лептопи як складовий компонент екосистеми: МакБук має як програмні, так і апаратні компоненти, розраховані на перенесення інформації і спільну роботу з iOS-пристроями (особливо iPhone). Тому, якщо у вас є такі девайси, вибір MacBook виглядає розумним рішенням. На ОС сімейства Віндовс і Linux-based настільки щільною інтеграції не передбачено. У свою чергу, користувачі смартфонів і планшетів під управлінням Android можуть відчувати незручності в роботі з MacBook. У цьому критерії однозначного переможця визначити складно.

Дизайн

Стів Джобс, засновник і довгий час глава Apple, наполягав на тому, що девайси повинні бути естетично привабливі для користувача. Заснована ним компанія продовжує дотримуватися таких же поглядів: МакБуки виглядають вельми елегантно навіть на тлі аналогічних рішень від інших виробників. Також в плюси можемо записати і використання металу в якості основного матеріалу корпусу: це здорово збільшує надійність і терміни експлуатації девайса.
Дизайн как преимущество MacBook

Довгий час виробники ноутбуків, призначених для Windows або інших ОС, не звертали особливої уваги на дизайн пристроїв, роблячи упор на функціонал. Втім, зараз ситуація змінилася: великі гравці цього ринку (такі як Dell, HP, ASUS) випускають функціональні пристрої з привабливим дизайном, орієнтовані на бізнес-сегмент. Тому за критерієм дизайну не можна сказати, що краще — MacBook або лептоп від іншої компанії.

Час роботи від батареї

Завдяки значному акумулятора і оптимізації споживання MacBook навіть в потужному Pro-варіанті працює «в полі» в середньому близько 10 годин, ніж зазвичай не можуть похвалитися ноутбуки інших виробників. Тому» яблучний " лептоп добре підійде для користувачів, яким часто доводиться працювати в дорозі, далеко від розеток. У свою чергу, лептопи інших виробників подібної автономністю похвалитися не можуть – єдиним винятком будуть сверхоптімізірованние ультрабуки. Пояснити подібний розкид можна колосальною фрагментацією апаратних компонентів і особливостями операційних систем. Тому за критерієм автономності МакБук обходить конкурентів.

Ціна

З точки зору користувачів з пострадянського простору, основний недолік техніки Apple, не тільки MacBook – завищена ціна. Дійсно, нові ноутбуки з Купертіно коштують набагато дорожче більш потужних колег по цеху: наприклад, за ціну новітнього MacBook Pro можна придбати повноцінний ігровий ноутбук від Dell або HP. Звичайно, існує ще й вторинний ринок, на якому ситуація виглядає трохи краще, проте навіть б/у МакБуки обійдуться в пристойну суму. Тому за критерієм ціни МакБук аутсайдер - якщо для користувача важливо поєднання «ціна-якість» вибирати навіть старий лептоп від Apple виглядає нерозумним.

Ремонтопридатність

Серйозним недоліком розглянутих пристроїв можна вважати практично повна відсутність ремонтопридатності: відомий ресурс iFixit оцінив можливості ремонту новітнього MacBook Air в 0 з 10 – це означає, що при апаратної поломки простіше і дешевше буде придбати новий екземпляр. Справедливості заради відзначимо, що МакБуки виходять з ладу рідше, ніж аналоги від інших виробників.
Ремонтопригодность Apple macbook

Ноутбуки інших виробників, особливо середнього ешелону, навпаки, підтримують нескладний ремонт навіть в домашніх умовах – принаймні, більшість зразків користувач з деяким досвідом зможе розібрати і зібрати назад, маючи тільки потрібний інструмент. Так що за критерієм ремонтопридатності МакБук являє собою найгірше рішення з усіх можливих.

Можливості модифікації

Деяким користувачам важлива можливість модифікувати свій ноутбук: додати оперативної пам'яті, замінити накопичувач на більш ємний, в екстремальних випадках – замінити процесор або дискретну відеокарту. Таким користувачам МакБук точно не підійде: подібний опціонал просто не передбачений. Також модифікація стосується і програмної частини. Безумовно, на MacBook можна встановити Віндовс або Лінукс, але в такому випадку втрачається перевага у вигляді макОС.

Як і у випадку з можливостями ремонту, «звичайні» лептопи більш придатні для модифікації, нехай і більш обмеженою в порівнянні з настільними ПК: як мінімум у користувача буде можливість самостійно встановити додаткові модулі RAM, а як максимум – замінити процесор і/або відеокарту. З програмною модифікацією справи у конкурентів МакБука йдуть ще краще: незважаючи на спроби деяких виробників обмежити можливості установки інших ОС, на більшість таких ноутбуків вийде встановити як Віндовс, так і дистрибутиви Лінукс. Отже, за можливостями модифікації MacBook програє конкурентам.

Доступний софт і розваги

Для багатьох користувачів ноутбук це не тільки робочий інструмент, але також і засіб для розваг: перегляду відеороликів, прослуховування музики і запуску ігор. З першими двома завданнями МакБук справляється непогано, тоді як з іграми все набагато гірше. Для комп'ютерних ігор основною платформою є Windows, тому на ноутбуці з цією ОС можна пограти практично в будь-яку з них: головне, щоб апаратні потужності дозволяли. Навіть у Linux потенціал для запуску "іграшок" більший, ніж у MacOS-оболонка вина або вбудований в Steam інтерпретатор Proton дозволять пограти як в більшість новинок, так і в перевірену часом класику. За цим критерієм MacBook теж відстає від колег по цеху, в тому числі і по апаратним можливостям: якщо Pro-версія ще забезпечує відповідну продуктивність, то на Air вийде запустити тільки зовсім вже невимогливі продукти.

Висновок

Як бачимо, у техніки Apple є як солідні переваги, так і неприємні недоліки. Підводячи підсумки, відзначимо-вибирати ноутбук варто виходячи з поставлених завдань: якщо він потрібен в першу чергу як робочий інструмент для дизайну або обробки мультимедіа, MacBook виглядає хорошим рішенням. Якщо ж передбачається універсальність або робота зі специфічним софтом, краще звернути увагу на продукти інших компаній.

більше статей на цю тему: