Програми для створення Піксель-артів

Малювання на рівні пікселів займає свою нішу в образотворчому мистецтві. За допомогою простих пікселів створюються справжні шедеври. Звичайно, створювати такі малюнки можна і на паперовому аркуші, але куди простіше і правильніше робити картини за допомогою графічних редакторів. У цій статті ми детально розберемо кожного представника подібного софта.

Canva

Кроссплатформенное рішення для створення дизайну і будь-якого іншого графічного контенту, доступне як онлайн, так і у вигляді окремих додатків для iOS, Android, macOS і Windows. У бібліотеці сервісу є безліч різних шаблонів, за допомогою яких можна створювати проекти різної тематики, включаючи презентації та публікації для соціальних мереж, також є редактор відео і фотографій.

Программы для пиксель арта_003

Canva дозволяє працювати з зображеннями у всіх популярних форматах, редагувати їх, повертати, обрізати і змінювати розмір, обробляти ефектами, застосовувати фільтри, додавати рамки, фігури і лінії, об'єкти, написи, стікери, робити різні стилізації, видаляти, замінювати, накладати фон і вирішувати багато інших завдань. Створення піксель арту-лише одна з безлічі доступних можливостей, і вона тут представлена окремим набором (доступно 8 варіантів).

Программы для пиксель арта_004

Окремої уваги заслуговує система пошуку з гнучкими налаштуваннями, завдяки якій можна буквально в кілька кліків знайти необхідний інструмент або об'єкт за назвою, стилем, кольором і ряду інших параметрів, що настроюються. Крім цього, всі шаблони, графічні елементи, написи, стилі, ефекти та інші засоби обробки тут поділені на тематичні категорії, що істотно спрощує і навіть дозволяє автоматизувати робочий процес.

Программы для пиксель арта_005

Розглянута платформа, крім іншого, пропонує ряд унікальних можливостей, в числі яких розумне (і дійсно ідеально працює) видалення фону з будь-яких фотографій, а також преміальні шаблони, макети, мокапи і стокові картинки. Для отримання доступу до них доведеться оформити підписку. Якщо ж говорити про рішення озвученої в заголовку статті завдання, а разом з нею і безлічі інших, які можуть виникнути при редагуванні і обробці зображень, за допомогою Canva це можна зробити максимально швидко, зручно і якісно.

Программы для пиксель арта_006

Завантажте Canva з офіційного веб-сайту

Adobe Photoshop

Найпопулярніший у світі графічний редактор, який здатний працювати на рівні пікселів. Щоб створювати подібні картини в цьому редакторі, потрібно всього лише зробити кілька дій попереднього налаштування. Тут є все, що необхідно художнику для створення арту.

Пиксель-арт Adobe Photoshop

Але з іншого боку, така велика кількість функціоналу не знадобиться для малювання Піксель-артів, тому немає сенсу переплачувати за програму, якщо збираєтеся використовувати її тільки для певної функції. Якщо ви з таких користувачів, то радимо звернути увагу на інших представників, які орієнтовані саме на піксельну графіку.

Завантажити Adobe Photoshop

PyxelEdit

Дана програма має все необхідне для створення подібних картин і не перенасичена функціями, які ніколи не знадобляться художнику. Налаштування здійснюється досить просто, в колірній палітрі є можливість зміни будь-якого кольору в потрібний тон, а вільне переміщення вікон допоможе налаштувати програму під себе.

Рабочая область PyxelEdit

PyxelEdit має функцію встановлення плиток на полотні, що може стати в нагоді під час створення об'єктів із подібним вмістом. Пробна версія доступна для скачування на офіційному сайті і не має ніяких обмежень у використанні, тому можна помацати продукт перед здійсненням покупки.

Завантажити PyxelEdit

Pixelformer

На вигляд і функціонал це самий звичайний графічний редактор, тільки має кілька додаткових можливостей для створення піксельних зображень. Це одна з небагатьох програм, які поширюються абсолютно безкоштовно.
Рабочая область Pixelformer

Розробники не позиціонують свій продукт придатним для створення Піксель-артів, вони називають його відмінним способом малювання логотипів і іконок.

Завантажити Pixelformer

GraphicsGale

Майже на весь подібний софт намагаються впровадити систему анімування картинки, яка найчастіше виходить просто непридатною для використання через обмежені функцій і неправильної реалізації. У GraphicsGale теж не все так добре з цим, але принаймні з цією функцією можна нормально працювати.

Рабочая область GraphicsGale

Що стосується малювання, то тут все рівно так само, як і в основній масі редакторів: основні функції, велика колірна палітра, можливість створювати кілька шарів і нічого зайвого, що могло б заважати роботі.

Завантажити GraphicsGale

Pro Motion NG

Ця програма ідеальна майже у всьому, починаючи з продуманого інтерфейсу, де є можливість переміщати вікна незалежно від головного в будь-яку точку і змінювати їх розмір, і закінчуючи автоматичним перемикачем з піпетки на олівець, що є просто неймовірно зручною фішкою.

Рабочая область Pro Motion NG

В іншому ж Pro Motion NG &8212; просто хороший софт для створення піксельної графіки будь-якого рівня. Пробну версію можна завантажити з офіційного сайту і протестувати, щоб визначитися з подальшою покупкою повної версії.

Завантажити Pro Motion NG

Aseprite

По праву може вважатися найзручнішою і красивою програмою для створення Піксель-артів. Одне оформлення інтерфейсу тільки чого варте, але це ще не всі переваги Aseprite. Тут є можливість анімування картинки, але на відміну від попередніх представників, вона реалізована грамотно і зручна для використання. Є все, щоб створювати красиві GIF-анімації.

Читайте також: Програми для створення анімації

Рабочая область Aseprite

В іншому програма теж майже бездоганна: всі необхідні функції і інструменти для малювання, велика кількість гарячих клавіш, Гнучка настройка технічних параметрів і інтерфейсу. У безкоштовної версії не можна зберігати проекти, але це не завадить скласти враження про софт і визначитися з його покупкою.

Завантажити Aseprite

Підводячи підсумки, хочеться відзначити, що більшість подібного софта просто однакові за своїми можливостями і функціоналу, але не варто забувати про дрібних індивідуальних штуках, які також присутні і роблять програму краще своїх конкурентів на ринку. Перегляньте всіх представників, перш ніж робити свій вибір, оскільки, може, саме через одну фішку ви і полюбите цей графічний редактор назавжди.

більше статей на цю тему: