Програми для перевірки жорсткого диска

функції Victoria HDD/SSD Hard Disk Sentinel HD Tune Pro CrystalDiskInfo HDDScan Clear Disk Info Seagate SeaTools
отримання даних S. M. A. R. T.
демонстрація загальної оцінки стану дисків
функція фонового моніторингу параметрів накопичувачів
Портативна версія
мова Російська Російська Англійська Російська Англійська Російська Російська
Ліцензія безкоштовно умовно-безкоштовна умовно-безкоштовна безкоштовно безкоштовно безкоштовно безкоштовно

Victoria HDD/SSD

Victoria – одна з найстаріших і найбільш затребуваних серед професіоналів програм для вирішення завдань, які пов'язані з діагностикою накопичувачів інформації будь-якого типу (HDD, SSD, USB) і апаратним ремонтом цих найважливіших складових комп'ютерних систем. Незважаючи на початкову спрямованість на застосування фахівцями з високою кваліфікацією (наприклад в сервісних центрах), засіб може ефективно використовуватися абсолютно будь-яким Користувачем десктопа/ноутбука.

Программы для проверки жесткого диска 03

У порівнянні з аналогами Victoria виділяється великим набором функцій, цей софт здатний закрити практично всі можливі аспекти тестування носіїв даних з метою виявлення причин проблем в їх роботі і/або зниження продуктивності. Важливо, що за допомогою програми доступна регулювання налаштувань накопичувачів через низькорівневі команди.

Программы для проверки жесткого диска 04

Серед найбільш часто викликаються користувачами функцій Victoria: тестування поверхні HDD на наявність бед-секторів; визначення реального часу доступу до даних; контроль і управління швидкістю роботи апаратних складових пристроїв зберігання інформації (з метою зниження генерованого ними шуму); знищення присутніх на диску даних без можливості відновлення. Звичайно ж, перерахованими операціями застосовність софта не обмежується, він фактично універсальний.

Программы для проверки жесткого диска 05

Непідготовленим користувачам інтерфейс може здатися заплутаним, перевантаженим функціями і складним, але для фахівців він багато в чому незамінний, так як надає повний спектр засобів для тестування і програмного ремонту жорстких дисків та інших накопичувачів. Крім іншого, Victoria HDD / SSD поширюється безкоштовно, що є ще однією перевагою програми в порівнянні з багатьма аналогами.

Программы для проверки жесткого диска 08

Гідності:

 • Величезний, що закриває фактично всі потреби перелік можливостей;
 • Унікальні та ефективні алгоритми виконання діагностики дисків;
 • Доступність інструментів для програмного ремонту накопичувачів;
 • Універсальність і надійність.

Недоліки:

 • Не найбільш інформативний і дещо заплутаний інтерфейс;
 • Можливі складності освоєння початківцями користувачами;
 • Нерозумне і неправильне використання засобу здатне привести до втрати інформації і апаратним поломок накопичувача.
 • Завантажити Victoria HDD / SSD

  Hard Disk Sentinel

  Гідний уваги як фахівців, так і рядових користувачів представник сучасного софта для перевірки пристроїв зберігання інформації, тестування їх експлуатаційних параметрів і відстеження технічного стану на постійній основі. Hard Disk Sentinel характеризується багатством можливостей і здатний надати рішення практично всіх відносяться до діагностики жорстких дисків і накопичувачів інших типів питань.

  Программы для проверки жесткого диска 11

  За допомогою Hard Disk Sentinel можливо провести перевірку носія інформації різними методами; сканувати поверхню жорстких дисків для виявлення BAD-блоків; в режимі реального часу вимірювати характеризує накопичувач швидкість передачі даних; виконувати ряд інших операцій. Софт підходить як для проведення одноразових тестів всіх дисків в системі, так і для організації постійного моніторингу їх стану на основі наданих технологією S. M. A. R. T. даних.

  Программы для проверки жесткого диска 12

  Таким чином, програма дає можливість без особливих проблем і максимально точно оцінити фактичну продуктивність будь-якого накопичувача, заздалегідь зафіксувати зниження її рівня і/або поява помилок в роботі, а значить, вчасно вжити заходів для запобігання та усунення проблем. При великому переліку функцій і засобів Hard Disk Sentinel не створює враження перевантаженого або складного інструменту – оформлення тут продумано, а управління інтуїтивно. Швидко вирішити виникаючі в процесі експлуатації софта питання можна і за допомогою докладної довідкової системи.

  Программы для проверки жесткого диска 13

  Щоб отримати доступ до всіх можливостей Програми на постійній основі, необхідно придбати її PRO-версію, але відзначимо, що для прийняття рішення про таку необхідність є тривалий пробний період, протягом якого експлуатувати Hard Disk Sentinel можна безкоштовно і без обмежень.

  Программы для проверки жесткого диска 15

  Гідності:

  • Великий перелік можливостей, що закриває більшість потреб;
  • Зручний та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс;
  • Легкість освоєння і експлуатації.

  Недоліки:

  • Порівняно високий рівень споживання ресурсів ПК.

  Завантажити Hard Disk Sentinel з офіційного сайту

  HD Tune Pro

  Потужний і багатофункціональний, призначений більшою мірою для професійного застосування софт. HD Tune Pro підтримує роботу з накопичувачами інформації будь-якого типу, володіє широким спектром можливостей, демонструє унікальні підходи до діагностики дисків і надає надзвичайно детальні відомості за результатами тестів.

  Программы для проверки жесткого диска 51

  Крім звичних для розглянутого по функцій Визначення характеризують Накопичувачі відомостей і значень їх робочих параметрів, виконання тестування стандартними методами, HD Tune Pro пропонує засоби низькорівневого сканування дисків і глибокого аналізу отриманої в результаті інформації. Крім іншого, в програмі присутні засоби розширеного моніторингу та інструменти для організації контролю рівня працездатності пристроїв зберігання інформації на постійній основі.

  Программы для проверки жесткого диска 53

  Отримані за допомогою софта відомості легко експортуються в текстовий файл і/або зберігаються у вигляді графіків. Крім діагностичного інструментарію HD Tune Pro оснащений диспетчером файлів, засобом повного знищення інформації, модулем для управління окремими настройками і програмного ремонту носіїв даних.

  Программы для проверки жесткого диска 52

  Гідності:

  • Потужність і великий вибір інструментів;
  • Наявність унікальних алгоритмів перевірки дисків;
  • Безсбойное виконання функцій.

  Недоліки:

  • Застарілий інтерфейс і незручне управління;
  • Рідкісний вихід оновлень;
  • Відсутність російськомовних інтерфейсу і довідки.

  Завантажте HD Tune Pro з офіційного веб-сайту

  CrystalDiskInfo

  CrystalDiskInfo – безкоштовна і універсальна щодо типів пристроїв зберігання програма з відкритим вихідним кодом. Даний діагностичний інструмент вважається одним з найдоступніших, інформативних і простих в експлуатації, за рахунок чого став надзвичайно популярним серед користувачів ПК з різним рівнем підготовки.

  Программы для проверки жесткого диска 19

  Головне призначення Крісталдіскінфо – швидке і точне визначення характеризують HDD і SSD технічних параметрів і експлуатаційних відомостей. Крім іншого софт дозволяє здійснювати постійний контроль робочої температури дисків і моніторити значення параметрів S. M. A. R. T. важливо, що робота CrystalDiskInfo практично повністю автоматизована, тобто налаштуванням і конфігуруванням програми користувачеві перейматися фактично не потрібно.

  Программы для проверки жесткого диска 20

  Так, Після відкриття і вибору (коли доступний не єдиний фізичний диск) пристрою зберігання можна відразу переглянути всі його основні характеристики: найменування моделі; серійний номер; обсяг; версію мікропрограми; тип інтерфейсу; розмір кеш-буфера; режим передачі даних; у випадку з HDD &8212; швидкість обертання шпинделя. Уваги заслуговують можливість перегляду кількості включень і загального часу роботи, а також виставляється CrystalDiskInfo загальна оцінка стану досліджуваного накопичувача. Це, наприклад, може значно полегшити рішення задачі визначення доцільності покупки б/у пристроїв зберігання інформації.

  Программы для проверки жесткого диска 23

  При професійному застосуванні до «цінних» функцій CrystalDiskInfo відносять швидке і точне відображення S. M. A. R. T.-параметрів диска, можливість порівняння їх значень з пороговими показниками; а також можливість побудови графіків зміни характеристик. Крім іншого, в програмі передбачені швидкий виклик засобів операційної системи (наприклад, оснащення " Управління дисками» ); вибір теми оформлення інтерфейсу і інші підвищують зручність експлуатації можливості, що зазвичай не властиво технічному і спеціалізованому софту.

  Программы для проверки жесткого диска 22

  Гідності:

  • Універсальність в плані типу тестованого накопичувача;
  • Достатній в більшості випадків перелік можливостей;
  • Функція визначення загального стану пристроїв зберігання;
  • Доступність можливості фонового моніторингу параметрів дисків;
  • Зручне і саме інформативне в сфері оформлення, вибір теми інтерфейсу;
  • Вільна модель розповсюдження та відкритий код.

  Недоліки:

  • Порівняно низька швидкість запуску та функціонування;
  • Недостатні можливості по створенню звітів.

  Завантажити CrystalDiskInfo

  HDDScan

  Безкоштовна і портативна, але при цьому функціональна і ефективна програма для перевірки пристроїв зберігання інформації різних типів. Щодо жорстких дисків HDDScan дає можливість діагностувати помилки, виявляти наявність BAD-блоків на поверхні, аналізувати значення S. M. A. R. T, а також регулювати деякі параметри роботи накопичувача.

  Программы для проверки жесткого диска 24

  Серед схожих рішень софт виділяється сучасним, наочним і простим оформленням інтерфейсу. Так, всі можливості HDDScan розподілені по трьох вкладках:» S. M. A. R. T.«, де можна швидко отримати відомості від засобів самодіагностики диска;» TESTS « — для переходу до виконання перевірки носія даних одним з трьох доступних методів і виклику функції надійного знищення інформації;» TOOLS", що відкриває інструментарій перегляду відомостей про пристрій, моніторингу його температури, створення звітів, а також вбудовану в програму консоль.

  Программы для проверки жесткого диска 28

  Крім отримання характеризує жорсткий диск інформації, HDDScan передбачає можливість зміни його спеціальних налаштувань. Доступні управління живленням, ініціація зупинки і запуску шпинделя, регулювання рівня видаваного накопичувачем шуму. Крім іншого, передбачений висновок відомостей про температуру пристрою в панель завдань Windows.

  Программы для проверки жесткого диска 30

  За рахунок того, що до складу HDDScan включені всі важливі при діагностиці накопичувачів функції, софт може використовуватися в тому числі з метою постійного контролю за загальним станом дисків, а це в свою чергу дозволяє прогнозувати їх вихід з ладу і запобігати втраті важливої інформації.

  Программы для проверки жесткого диска 25

  Гідності:

  • Досить широкий перелік можливостей;
  • Простота експлуатації;
  • Сучасний, зрозумілий і не перевантажений зайвими елементами інтерфейс;
  • Низьке споживання апаратних ресурсів системи;
  • Не вимагає інсталяції на ПК користувача.

  Недоліки:

 • Відсутність російськомовної локалізації;
 • Недоступність моніторингу стану дисків в тлі.
 • Завантажити HDDScan з офіційного сайту

  Clear Disk Info

  Ще одне не вимагає інсталяції, безкоштовне рішення для швидкого тестування встановлених в комп'ютері і підключених до нього через USB накопичувачів інформації всіх типів. Основною перевагою Clear Disk Info можна вважати простоту експлуатації і зрозуміле навіть новачкам уявлення одержуваних за допомогою програми відомостей.

  Программы для проверки жесткого диска 33

  У момент свого запуску Clear Disk Info виконує аналіз всіх встановлених в системі дисків і виводить значення S. M. A. R. T. - атрибутів у вигляді інформативної таблиці. Тут можна швидко отримати відомості про поточні характеристики діагностується носія даних і порівняти значення параметрів з ідеальними показниками. Мабуть, головна фішка софта & 8212; доступність докладного опису кожного параметра накопичувача, що дозволяє вірно і точно інтерпретувати представлені відомості всім (володіють англійською мовою) користувачам.

  Программы для проверки жесткого диска 32

  Додатково програма дозволяє генерувати звіти і зберігати їх у вигляді текстових документів, швидко запускати системні засоби управління дисками з метою виконання їх обслуговування входять в комплект поставки Windows утилітами. Серед позитивних характеристик Clear Disk Info & 8212; висока швидкість роботи, компактність і доступність.

  Программы для проверки жесткого диска 35

  Гідності:

  • Портативне рішення;
  • Невимогливість до апаратних ресурсів ПК;
  • Детальний опис наданих відомостей.

  Недоліки:

  • Невеликий список можливостей;
  • Незручне і не відразу зрозуміле оформлення;
  • Виключно англомовний інтерфейс.

  Завантажити Clear Disk Info з офіційного сайту

  Seagate SeaTools

  Завершуючи перерахування ПЗ для перевірки накопичувачів інформації, варто згадати рішення від одного з найвідоміших виробників пристроїв даного типу. Програма SeaTools від Seagate примітна своєю універсальністю &8212; з її допомогою можна визначити стан пристроїв зберігання даних різних типів і випущених різними компаніями.

  Программы для проверки жесткого диска 40

  Seagate SeaTools позиціонується як продукт для звичайних користувачів, яким потрібно отримати лише загальні відомості про доступні в рамках їх систем дисках і виконати базову діагностику накопичувачів для визначення їх поточного технічного стану. У програмі відсутня можливість отримати докладні дані S. M. A. R. T., оцінка здоров'я дисків проводиться в цілому, за результатами виконуваних декількома методами перевірок. Наприклад, щодо HDD можливо провести короткий експрес-тест стану і / або виконати повну, але і більш тривалу перевірку в режимі послідовного читання даних.

  Программы для проверки жесткого диска 41

  До корисних особливостей SeaTools відносяться функція перевірки версії мікропрограми накопичувача і можливість отримання інформації про вихід її оновлень, але це доступно лише для обмеженого числа моделей жорстких дисків.

  Программы для проверки жесткого диска 42

  Гідності:

  • Універсальність і надійність;
  • Доступність і простота експлуатації;
  • Функція перевірки версії прошивки дисків.

  Недоліки:

  • Обмежений набір можливостей;
  • Застаріле і незручне оформлення;
  • Відсутність відстеження температури накопичувачів.

  Завантажити Seagate SeaTools for Windows

  більше статей на цю тему: