Програми для перевірки швидкості SSD

функції CrystalDiskMark HD Tune ATTO Disk Benchmark AS SSD Benchmark UserBenchmark SSD-Z
спеціальне тестування
додаткові тести
функції для управління SSD
Експорт результатів
операційна система Windows Windows Windows Windows Windows Windows
мова Російська Англійська Англійська Англійська Англійська Англійська
Ліцензія безкоштовно платна безкоштовно безкоштовно безкоштовно безкоштовно

CrystalDiskMark

CrystalDiskMark & 8212; одне з найбільш затребуваних рішень для перевірки швидкості роботи HDD і SSD. У додатку є кілька параметрів, що забезпечують різноманітні тести. Так, користувач має право вибрати іншу кількість повторів запису (щоб виділити середню швидкість, наближену до реальної), змінити обсяг файлу, використовуваного для запису і читання, а також вказувати самі тести, які будуть проводитися.

Программы для проверки скорости SSD-1

Розшифровку тестів і зразкові параметри для кожного виду знадобиться знайти самостійно в Інтернеті, але якщо розгорнуті відомості не потрібні, досить після оцінки швидкості подивитися на те, наскільки заповнені поля з цифрами зеленими шкалами. Чим ближче ця зелена смуга до правого краю, тим швидше поводиться пристрій при записі і читанні того чи іншого виду файлу. Звертати увагу найкраще на тести &171; RND4K&187;, що означають випадкові записи /зчитування (&171; Seq & 187; &8212; послідовні запис / читання) і в більшості випадків зустрічаються під час роботи операційної системи. Послідовні запис і читання (це означає, що на ССД закачується або з нього читається один об'ємний файл) виробляються не так часто, хоч і саме ці два показники виробники вказують в технічних характеристиках. У зв'язку з цим рекомендується в першу чергу звертати увагу на параметр &171;rnd4k Q1T1&187;.

Гідності:

 • Простий і русифікований інтерфейс;
 • Є теми оформлення;
 • Присутні дрібні настройки (тип використовуваних даних, паузи) ;
 • На офіційному сайті розробника є пояснення до роботи програми (англійською);
 • Результат можна зберегти як текст або зображення;
 • Повністю безкоштовна.

Недоліки:

Не виявлено.

Завантажте CrystalDiskMark з офіційного веб-сайту

HD Tune

Користувачі часто застосовують HD Tune для оцінки швидкості як жорсткого диска, так і твердотільного накопичувача. Однак відразу ж варто відзначити, що програма платна, з 15-денним пробним періодом і рядом обмежень. Так, в демоверсії можна дізнатися лише швидкість читання &8212; швидкість запису доступна лише після покупки серійного номера. Сама перевірка тут проводиться трохи іншим способом, ніж в CrystalDiskMark. У поточній програмі немає варіантів тестів і додаткових налаштувань &8212; тільки можливість запустити перевірку читання / запису, активувати пару дрібних параметрів і дочекатися результатів.

Программы для проверки скорости SSD-2

HD Tune платна з тієї причини, що оцінка швидкості &8212; лише одна з функцій. Сам додаток призначений для детального моніторингу за станом накопичувача, оскільки, крім тесту, тут є: перегляд розширеної інформації про пристрій, самодіагностика S. M. A. R. T. і відображення статистики, перевірка на помилки, відображення всіх папок і їх розмірів, вайп диска, управління шумом, перевірка стану (&171;здоров'я&187;), Підтримка зовнішніх девайсів і ін. Повний список функцій і їх доступність у безкоштовній версії ви знайдете на офіційному сайті за посиланням нижче, звідти ж зможете завантажити програму, якщо хочете протестувати її або просто виміряти швидкість читання, щоб порівняти з показниками з інших додатків.

Гідності:

 • Спрощене проведення тесту;
 • Зручне відображення результату у вигляді графіка;
 • Результат можна зберегти;
 • Наявність інших функцій по роботі з SSD/HDD.

Недоліки:

 • Платне розповсюдження;
 • У безкоштовній версії не можна подивитися швидкість запису;
 • Немає російської мови;
 • Оновлення нечасті.

Завантажте HD Tune з офіційного веб-сайту

ATTO Disk Benchmark

Ця програма пропонує більше параметрів для тестування, отже, демонструє більш розгорнуту інформацію про продуктивність ССД. Працює вона з різними видами накопичувачів, вимірюючи їх швидкість читання і запису. Користувач може самостійно вказати мінімальний і максимальний розмір блоків для тестування, і саме ця можливість вигідно відрізняє ATTO Disk Benchmark від розглянутих альтернатив. Завдяки їй можна зрозуміти, наскільки добре пристрій справляється з файлами різного розміру і знайти його слабкі сторони.

Программы для проверки скорости SSD-3

Регулюється і розмір файлу, який буде використаний для запису на SSD, а також налаштовується глибина черги. Отримані результати пропонується порівняти з шаблонами тестів, щоб не просто бачити цифри швидкостей, а розуміти, наскільки вони близькі або далекі від ідеалу. Отримати ATTO Disk Benchmark можна безкоштовно, але просто так завантажити її з офіційного сайту не вийде: потрібно заповнити форму зі своїми даними і дочекатися відправки програми у вигляді файлу на свою електронну скриньку.

Гідності:

 • Вимірювання швидкості читання та запису файлів будь-якого розміру;
 • Порівняння результату зі зразковими;
 • Перевірка цілісності даних під час тестування;
 • Можливість вимкнути кеш під час перевірки;
 • Доступно збереження результату у вигляді зображення;
 • Програма безкоштовна.

Недоліки:

 • Без російської мови;
 • Трохи ускладнений процес скачування.

Завантажте ATTO Disk Benchmark з офіційного веб-сайту

AS SSD Benchmark

AS SSD Benchmark злегка схожа на першу з нашого огляду, але доповнена деякими можливостями, які стануть в нагоді бажаючим більше дізнатися про свій накопичувач. Працює з HDD і SSD, перед запуском тестування пропонує вибрати розмір файлу для запису / читання і зняти галочки з тестів, які не цікаві. Тест&171; Seq &187;оцінює почергові запис і читання (ці результати ви і бачите серед технічних характеристик на упаковках пристроїв і в магазинах),&171; 4K &187; &8212;випадкові читання і запис в блок 4 КБ,&171; 4K-64Thrd &187; & 8212; те саме, що і попередній параметр, але з глибиною черги 64, &171;Acc.time & 187; & 8212; затримка запису і читання. Результати виводяться у вигляді цифр і числової оцінки, але остання актуальна хіба що для порівняння з показниками інших ССД, протестованих через цю ж Програму, або зі скріншотами еталонних результатів, доступними на офіційному сайті розробника.

Программы для проверки скорости SSD-4

Окрім стандартної оцінки швидкості, в AS SSD Benchmark є ще два тести. Перший & 8212; тест на копіювання. За бажанням користувача перевірятися будуть 3 типи файлів: ISO-образ, програма і гра. При перевірці ISO задіюються два об'ємних файлу, перевірка програми передбачає емуляцію ПО, що складається з різних дрібних файлів, а при перевірці гри дрібні файли чергуються з більшими. Це дозволить зрозуміти, як швидко ССД справляється із записом тих чи інших даних. Другий тест &8212; тестування файлів з різним рівнем стиснення. Буде перевірятися швидкість читання і запису файлів з рівнем стиснення від 10% до 90%. Тест досить специфічний, тому потрібен не кожному. Програма повністю безкоштовна, дуже легка, вміє зберігати результат у вигляді скріншота або XML-файлу.

Гідності:

 • Не вимагає установки;
 • Містить популярні формати тестування;
 • Є додаткові тести для перевірки поведінки SSD при різному рівні навантаження;
 • Експорт результатів;
 • Ніяких зайвих функцій і кнопок, безкоштовна ліцензія.

Недоліки:

 • Тільки англійська та німецька мови інтерфейсу.

Завантажити AS SSD Benchmark

UserBenchmark

Сайт UserBenchmark відомий багатьом людям, які користуються порівняльною статистикою при підборі комплектуючих для ПК. На ньому є таблиці по продуктивності тих чи інших компонентів системного блоку, в тому числі і SSD. Крім того, творці пропонують скористатися фірмовою однойменною утилітою для оцінки відразу всього комп'ютера, щоб в подальшому проаналізувати результати самостійно або за допомогою їх же сайту. На відміну від попередніх рішень, у UserBenchmark немає як такого графічного інтерфейсу: вся інформація списком виводиться в одному вікні після проведення тестів.

Программы для проверки скорости SSD-5

Після скачування утиліта відразу ж може бути відкрита. На жаль, протестувати окремо SSD не можна &8212; доведеться почекати, поки закінчиться перевірка всіх основних комплектуючих. При цьому ніяких додаткових параметрів запуску немає &8212; тільки лише кнопка старту. У вікні (як на скріншоті вище) ви будете бачити звіт, там же знайдете відомості і про ССД. Додатково до цього після закінчення перевірки в браузері відкриється сторінка з розгорнутою статистикою. Самі тести майже не відрізняються від тих, що є в CrystalDiskMark і AS SSD Benchmark, а про інтерпретацію їх показників ми вже розповідали вище.

Программы для проверки скорости SSD-6

Гідності:

 • Максимально простий спосіб тестування;
 • Працює без встановлення;
 • Можливість отримати інформацію не тільки про SSD, але і про інших комплектуючих.

Недоліки:

 • Сайт без російської мови (але його знання практично і не потрібно).

Завантажити UserBenchmark з офіційного сайту

SSD-Z

Остання програма в нашому списку &8212; легка, але інформативна SSD-Z. інструмент оцінки швидкості тут не дуже зручний, оскільки передбачає вибір потрібної операції зі списку для запуску тестування. Користувачам, які не дуже добре розбираються в способах тестування ССД, доведеться витратити час на те, щоб зрозуміти, який тест за що відповідає, або пошукати їх розбір/опис в Інтернеті. Тут, як і в більшості інших аналогічних додатків, є по 4 тести на запис і читання, тому SSD-Z можна використовувати для порівняння результатів синтетичних тестів з його альтернативами.

Программы для проверки скорости SSD-7

На додаток до тестування софт надає ще кілька вкладок з довідковою інформацією про пристрій, його S. MA.r.t.-стані, логічних розділах і специфічних технічних показниках. Продукт поширюється безкоштовно, але вже давно не оновлюється, тому якісь дані там можуть бути не точними або відсутні зовсім.

Гідності:

 • Стандартний набір тестів;
 • Наявність додаткової інформації про накопичувач;
 • Вільне розповсюдження без необхідності встановлення.

Недоліки:

 • Англомовний інтерфейс;
 • Не оновлюється розробником.

Завантажте SSD-Z з офіційного веб-сайту

більше статей на цю тему: