Програми для моніторингу системи

Моніторинг системи в іграх

Почати слід з більш комплексного програмного забезпечення, що дозволяє відстежувати всі показники комплектуючих і те, як на це реагує операційна система, в іграх. Це один з найпопулярніших типів допоміжного софта, оскільки користувачам завжди цікаво дізнатися не тільки кількість FPS, але виявити слабкі місця в збірці свого ПК або визначити максимальне навантаження і температуру процесора або відеокарти. Практично всі подібні програми мають настроюється оверлеєм &8212; інформація виводиться на екран прямо під час гри, позбавляючи від потреби постійного перемикання вікон. Оновлення показників теж відбувається з різною настроюється затримкою, і це дозволяє як знайти якісь мікроізмененія, так і визначити навантаження в довгостроковій перспективі &8212; наприклад, протягом півгодини або навіть години ігрового процесу.

Внешний вид программы для мониторинга системы в играх

Додатків даного типу існує величезна кількість, частина з яких просто копіює популярні рішення, в точності повторюючи як інтерфейс, так і функціональність. В іншій статті ми постаралися зробити огляд тільки на найбільш значущі і корисні програми для моніторингу системи в іграх, тому якщо вас цікавить дана тема і ви бажаєте підібрати оптимальний інструмент, ознайомтеся з даним матеріалом, перейшовши за посиланням нижче.

Детальніше: Програми для моніторингу системи в іграх

Діагностика комп'ютера

Під виразом &171;Діагностика комп'ютера&187; мається на увазі не тільки перевірка стану комплектуючих, але і самої операційної системи, оскільки вона має властивість засмічуватися непотрібними файлами, отримує вплив інших факторів знижують загальну швидкодію. Програми для діагностики комп'ютера призначені для перевірки як температурного режиму або вольтажу складових, так і вузьконаправлених показників, таких як версії драйверів, завантаженість системних папок і наявність непотрібного софта. Деякі комплексні рішення мають власну систему оцінок: після проведення сканування на екрані з'являються відомості про те, в якому стані знаходиться ОС і де є якісь недоліки або слабкі місця.

Внешний вид программы для диагностики компьютера

Крім згаданих комплексних програм є і вузьконаправлені, призначені виключно для діагностики жорсткого диска, оперативної пам'яті, процесора, відеокарти або ж самої операційної системи. У добірці нижче ви знайдете весь цей софт, дізнаєтеся про переваги і недоліки кожного, а також зможете вибрати відповідний для себе варіант, якщо виникла необхідність провести певний тип діагностики свого ПК.

Детальніше: програми для діагностики комп'ютера

Оцінка продуктивності ОС

В якості відгалуження описаного вище софта можна назвати програми для оцінки продуктивності операційної системи, як правило, не виводять на екран детальну інформацію про стан того чи іншого комплектуючого або де в Windows помічені збої. Замість цього вони діють за принципом оцінювання, і за результатами сканування користувач бачить тільки підсумкові бали і їх розподіл на категорії. Як приклад відзначимо стандартний інструмент&171; оцінка продуктивності комп'ютера & 187; в Windows 7, який в наступних версіях видалений розробниками.

Внешний вид программы для оценки производительности операционной системы

Розробники, що займаються створенням таких додатків, в більшості випадків відштовхуються якраз від існуючої утиліти компанії Microsoft, додаючи тільки графічний інтерфейс свого інструменту або вносячи невеликі правки в загальну функціональність. Однак є і дійсно унікальні рішення, які заслуговують на окрему увагу, до яких можна віднести ту ж SiSoftware Sandra . У ній зібрано величезну кількість самих різних тестів продуктивності комп'ютера, які зачіпають або певні чіпи процесора/відеокарти, або пов'язані з іншими обчислювальними операціями. Це стане в нагоді тим користувачам, хто зацікавлений в детальному моніторингу ОС і бажає дізнатися всю інформацію про своє залозі.

Детальніше: програми для оцінки продуктивності Windows 10

Моніторинг температури

Деякі із запропонованих вище програм надають функції з моніторингу температури комплектуючих під час роботи операційної системи як в штатному режимі, так і в іграх. Однак не кожна з них призначена виключно для виконання цієї операції або не показує всі необхідні датчики. Тоді користувачеві належить вибирати: універсальний інструмент або спрямований переважно на моніторинг температурного режиму. До речі, деякі з комплексних рішень відмінно справляються з усіма покладеними на них завданнями, тому доступних варіацій досить багато.

Внешний вид программы для мониторинга температуры компьютера

Багато з програм для моніторингу температури призначені для перевірки показників під час запуску ігор, тому мають внутрішнім оверлеєм, що виводяться на екран поверх інших вікон. Це допомагає стежити за датчиками в режимі реального часу і відразу ж отримувати всі необхідні відомості. Можете вибрати одне з декількох таких відповідних додатків, ознайомившись з оглядом на найпопулярніші представники в іншій статті на нашому сайті.

Детальніше: Програми для перевірки температури комп'ютера

Визначення апаратної складової комп'ютера

Деякі користувачі зацікавлені в отриманні детальних відомостей про встановлені в комп'ютер комплектуючих, наприклад, при необхідності завантажити останні драйвери або для будь-яких інших цілей, де потрібна точна назва апаратного компонента. Базову інформацію можна дізнатися і за допомогою стандартної функціональності операційної системи, але цей варіант не завжди підходить, особливо новачкам і тим, кому наданих відомостей недостатньо. Тоді на допомогу приходить спеціалізоване програмне забезпечення з вбудованими функціями для виведення на екран повного найменування всіх комплектуючих та інших характеристик ПК.

Внешний вид программы для определения железа компьютера

Майже всі подібні інструменти виконують і інші операції, відображаючи поточну температуру, вольтаж заліза, дані про Windows і встановленому Софті. Відповідно, вибір програми залежить виключно від особистих переваг користувача, того, який тип даних і в якому форматі він хоче отримати. Про багатьох програмах зі списку для визначення встановленого заліза вже йшла мова в інших оглядах на нашому сайті, але деякі ви побачите вперше, тому зможете підібрати оптимальний варіант.

Детальніше: Програми для визначення заліза комп'ютера

Інформація про драйвери

Час від часу користувачі стикаються з необхідністю перевірки оновлень для драйверів. Звичайно, можна просто порівнювати їх версії за допомогою вже описаних раніше програм, проте краще звернути увагу на спеціалізовані рішення. Вони не тільки показують, які з драйверів необхідно оновити, але і реалізовують це завдання самі, завантажуючи файли з власних серверів. Іноді такий підхід до апдейтам набагато зручніше, ніж пошук драйверів самостійно. Є у цього методу і противники, які аргументують свою думку тим, що багато програмне забезпечення для оновлення драйверів засмічує комп'ютер непотрібними програмами. Цього можна уникнути, якщо уважно стежити за тим, які додаткові пункти активовані при використанні подібного софта.

Внешний вид программы для обновления драйверов

Програми для оновлення драйверів функціонують приблизно за одним і тим же принципом і не змушують відразу ж завантажувати файли, як тільки ті будуть знайдені. Софт можна сміливо використовувати і лише для перевірки застарілих драйверів, дізнаючись їх нові версії і завантажуючи з офіційних сайтів вручну, якщо такий варіант для вас кращий. Дізнатися більш детально про те, як працює даний софт, ви можете в огляді на популярних представників в іншому керівництві.

Детальніше: Програми для оновлення драйверів на ПК

Інформація про встановлені програми

Приблизно те ж саме, про що йшла мова вище, відноситься і до встановленого на комп'ютері програмного забезпечення. Нерідко розробники активно випускають оновлення, але їх автоматична установка налаштована не завжди, тому були придуманий спеціальний софт, що займається скануванням і відображенням відомостей про знайдені оновлення. Останні версії софта зазвичай викачуються з офіційного сайту, а в графічному інтерфейсі софта є тільки кнопка для переходу до завантаження і інформація про знайдену версію.

Внешний вид программы для обновления программ

Як вже можна було зрозуміти, подібні інструменти активно застосовуються для виявлення нових версій встановленого на ПК софта, якщо в цьому виникає необхідність. З його функціонуванням розбереться Кожен користувач, навіть той, хто раніше не стикався із взаємодією з подібними допоміжними рішеннями. Далі ви знайдете інформацію про те, які існують додатки для оновлення програм і які особливості є у кожної.

Детальніше: програми для оновлення програм

Перевірка швидкості SSD

Перейдемо до вузьконаправленому софту, призначеному для виконання певного завдання. З заголовка вже зрозуміло, що мова піде про інструменти для виміру швидкості SSD (більшість з цих програм Сумісні і зі звичайним жорстким диском). Ви можете використовувати подібні додатки для перевірки швидкодії накопичувача, якщо, наприклад, той був придбаний недавно його або потрібно переконатися в тому, що через певний час швидкість не впала.

Внешний вид программы для проверки скорости SSD

Дані рішення працюють по одному алгоритму: користувач вибирає тип перевірки в залежності для читання і запису, сама програма виробляє автоматичне тестування, а потім на екрані з'являються відповідні відомості про отримані результати. Відповідно, в Інтернеті і навіть на офіційних сайтах такого ПЗ є відкрита інформація про те, яка швидкість читання і запису і для яких типів носіїв вважається прийнятною або навіть дуже хорошою. Завдяки цьому ви можете порівняти стандарти зі своїми і зрозуміти, наскільки добре функціонує придбаний пристрій.

Детальніше: програми для перевірки швидкості SSD

Перевірка блоку живлення

Завершать список з програмами для моніторингу системи інструменти, що дозволяють стежити за станом блоку живлення. Практично всі описані вище рішення не призначені для цього, оскільки досить складно отримати будь-яку інформацію про БП програмним методом. Однак деякі додатки все-таки дозволяють дізнатися, наскільки це комплектуюче стійко до підвищених навантажень або перепадів енергії, відтворюючи невеликі тести за допомогою записаного заздалегідь алгоритму.

Внешний вид программы для тестирования блока питания

Уточнимо, що кожне з ПЗ такого роду надає і інші види аналізу комп'ютерних комплектуючих, тому вам належить самостійно розібратися з вбудованою функціональністю, щоб підібрати для себе необхідні тести. Детально про те, що є у відповідних для перевірки блоку живлення програмах, читайте в нашому окремому огляді.

Детальніше: Програми для перевірки блоку живлення

більше статей на цю тему: