Програми для графічного дизайнера

Векторна графіка

Векторна графіка &8212; одне з найпопулярніших і затребуваних напрямків графічного дизайну. Вона використовується практично скрізь, починаючи від рекламних банерів в Інтернеті і значків для різних додатків, закінчуючи ілюстраціями для дитячих книг і підручників. Перевага векторної графіки перед растрової полягає в самому процесі малювання. Якщо в другому випадку доводиться використовувати віртуальну кисть, керуючи їй через мишку або графічний планшет, то векторна графіка має на увазі взаємодію з лініями і геометричними фігурами, поєднуючи які можна отримати повноцінний малюнок.

Найпопулярніша програма, спеціально призначена для роботи з векторною графікою, називається Adobe Illustrator. Саме на ній зупиняються не тільки початківці користувачі, але і просунуті. Справа в тому, що зараз в Інтернеті у вільному доступі знаходиться безліч відеоуроків російською мовою за цим додатком, що робить поріг входження мінімальним. Навіть той, хто жодного разу не малював і не має схильностей до цього творчого напрямку, зможе запустити Ілюстратор і буквально за півгодини створити свій перший проект, дотримуючись простих рекомендацій з уроку. Основний інструмент, яким належить опанувати для комфортної роботи з проектами в цій програмі, & 8212; &171;Перо&187; . Саме їм ви будете користуватися практично весь час, малюючи лінії, додаючи опорні точки і здійснюючи редагування, відштовхуючись від цих самих точок.

Использование программы Adobe Illustrator для создания векторной графики

З інших функцій не можна виділити щось одне, оскільки всі вони корисні і застосовуються в міру взаємодії з проектом. Illustrator стане відмінним рішенням для тих, хто віддає перевагу продукцію від Adobe або хоча б кілька разів запускав той же Photoshop або inDesign. Тут є все необхідне для синхронізації, імпорту, експорту малюнків і доведення їх до ідеального стану, коли вже можна презентувати замовнику або задіяти в особистих цілях.

Є ще кілька професійних або просто просунутих рішень, що становлять вагому конкуренцію розглянутій програмі. До них відноситься Affinity Designer і Krita. Це повноцінні змішані графічні редактори, що підтримують малювання із застосуванням різних типів графіки. Решта софт хоч і може поширюватися безкоштовно, його вбудована функціональність поки що навіть не наближається до найбільш популярним. Однак нічого не заважає вам ознайомитися з повним списком програм для векторної графіки і вирішити для себе, що хочеться спробувати при виборі ПО для роботи з цим напрямком графічного дизайну.

Детальніше: програми для роботи з векторною графікою

Использование программы Affinity Designer для создания векторной графики

Власникам MacOS деякі з представлених в статті програм можуть не підійти з різних причин, тому їм ми радимо звернути увагу на Sketch. Цей софт не підтримується на Windows і поширюється платно, але з доступною тріальною версією. У його функціональність входить стандартний набір інструментів для векторної графіки і додаткові функції, частина з яких спрямована на дизайн прототипів сайтів. Перед початком роботи зі Sketch знадобиться налаштувати робочий простір, щоб воно ідеально підходило саме для малювання, а потім залишається за допомогою кисті створювати лінії, Опорні точки і редагувати їх, активуючи допоміжні інструменти.

Завантажити Sketch

Использование программы Sketch для создания векторной графики

Створення шрифтів

Створення шрифтів теж відноситься до графічного дизайну, оскільки при роботі з певними глобальними проектами часто розробникам потрібні унікальні стилі тексту, що виділяються на тлі інших і стандартних. Тоді завдання дизайнера полягає в тому, щоб самостійно розробити відповідні шрифти за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення. Розберемо кілька найпопулярніших представників такого софта і їх основні можливості.

FontLab

FontLab &8212; найвідоміше з усіх представлених програмне забезпечення, що займає лідируючі позиції на ринку вже протягом багатьох років. Єдине, що відштовхує деяких від цього софта &8212; необхідність час від часу писати програмний код, задаючи тим самим поведінку для інструментів роботи зі шрифтами. Це треба, коли відбувається автоматичне зменшення розміру шрифту або його переклад, наприклад, в стан курсиву. Однак зараз в FontLab є велика кількість заготовок і обраний за замовчуванням варіант автоматизації нічим не поступається іншим, тому можна обійтися і без редагування коду.

Использование программы FontLab для создания шрифтов

Іноді шрифти повинні бути змінними та динамічно змінюватися залежно від обставин. FontLab, на відміну від аналогів, що дозволяють працювати тільки в статичному режимі, підтримує створення змінних гліфів при взаємодії з интерполируемым сімейством шрифтів. Вбудовані алгоритми, зав'язані на скриптах від розробників, дозволяють в автоматичному режимі знаходити неточності і виправляти їх без ручного втручання в межі кожного символу. Сюди ж відноситься безліч інших функцій, швидко поліпшують відображення шрифту. З багатьма з них належить ознайомитися відразу ж після скачування FontLab і початку власного проекту. Так, для деяких це виявиться непросто, адже цей софт позиціонується як професійний комбайн, що дозволяє втілювати навіть найскладніші задумки шрифтів в життя.

Завантажити FontLab

Fontographer

Компанія, яка розробила попереднє програмне забезпечення, представила і більш просте у використанні додаток. Воно підійде не тільки тим, хто хоче створювати шрифти з нуля, але і займається редагуванням вже існуючих стилів. Перевага Fontographer в тому, що розібратися з основним принципом взаємодії буде вкрай просто, а ось зануритися в безліч технічних деталей зможуть тільки професійні користувачі або ті, хто хочуть пов'язати свою роботу з цим софтом. У ньому присутній невеликий графічний редактор, чимось схожий на інструмент створення векторної графіки, проте лінії тут застосовуються тільки для взаємодії з символами. Гліфи малюються на інтуїтивно зрозумілому рівні із застосуванням знайомих багатьом функцій. Здається складною процедура кернінга (налаштування відстані між символами) в Fontographer теж перетворюється в легкий процес, адже система метрик зроблена зручно, а користувачеві залишається лише переміщати повзунки, стежачи за змінами і підбираючи оптимальне розташування.

Использование программы Fontographer для создания шрифтов

Якщо ж під час графічного дизайну шрифтів за основу необхідно взяти вже існуючий набір символів, Fontographer дозволить зробити і це, надаючи величезну базу різних гліфів. Кількість символів різного оформлення перевалило вже за 32 000, тому розробники реалізували окремий модуль з функцією пошуку, де і здійснюється вибір гліфів. Присутня Автоматизація дизайну, що виконується тільки на вимогу користувача. Її можна відключити і налаштувати все вручну, якщо ви впевнені в своїх силах. Fontographer, як і друге рішення від цього розробника, поширюється платно, а перед покупкою бажано ознайомитися з безкоштовною пробною версією, щоб розібратися в робочому процесі.

Завантажити Fontographer

FontForge

FontForge &8212; програма, яка стане відмінним вибором для початківців дизайнерів, тільки пов'язали свою діяльність зі створенням шрифтів. По-перше, цей софт поширюється безкоштовно, тому навіть якщо вам не підійде таке заняття, шкодувати про витрачені гроші не доведеться. По-друге, на офіційному сайті можна знайти розгорнуту документацію з окремим розділом &171;Tutorial&187; , присвяченому повному навчанню взаємодії з усіма присутніми в по інструментами. Вона доступна тільки англійською мовою, але з базовими речами можна розібратися навіть без знання іноземної.

Использование программы FontForge для создания шрифтов

Інтерфейс FontForge класичний: зліва знаходяться базові інструменти, що дозволяють малювати і редагувати гліфи, основна робоча область покрита сіткою, що необхідно для точного дотримання пропорцій і простоти перенесення ліній. Є окремий модуль з готовими символами, які можна переносити або відразу редагувати цілий набір. У плані автоматизації та налаштування динамічної зміни шрифтів цей софт трохи відстає від попереднього, але невелика допоміжна функція присутня.

Завантажити FontForge

На нашому сайті ви знайдете опису інших, менш популярних і ефективних програм для створення шрифтів, але на які теж варто звернути увагу новачкам і тим, хто не хоче відразу купувати потужний комбайн. Клацніть по посиланню нижче, щоб прочитати невеликий огляд на такий софт.

Детальніше: програми для створення шрифтів

Верстка журналів

Верстка журналів &8212; ще один популярний напрямок графічного дизайну. Деякі видання зараз повністю перейшли в онлайн-режим, але більшість продовжує регулярно випускати номери своїх газет, журналів і каталогів, а також буклетів, оголошень і навіть візиток, використовуючи Друкарські послуги. Якраз до предпечатному завданням відноситься формування дизайну сторінок журналу, використовуючи заздалегідь наданий текст і зображення, які повинні його ілюструвати. У цьому напрямку є свої тенденції, мода і правила, тому верстальнику журналів важливо добре розбиратися в цій сфері, активно стежити за тим, в якому форматі зараз випускається Друкована продукція. Відповідно, оформлення журналів проводиться через спеціально створені для цього програми &8212; про них і піде мова далі.

Adobe InDesign

Напевно багато хто, хто цікавиться темою графіки, чули про програму Adobe InDesign. Її основне призначення якраз і полягає в верстці друкованої продукції абсолютно різного формату. Розробники не обмежують користувачів, наприклад тим, що дозволяють створювати тільки плакати або багатосторінкові журнали. Це може бути як невеликий постер, так і велика книга з кардинально відрізняється версткою кожної сторінки. Базовий набір інструментів знайомий всім, хто хоча б раз використовував софт від Adobe, а просунуті функції якраз дозволяють з великим рівнем комфорту створювати сторінки журналів та інших проектів. До них відносяться напрямні для розташування елементів, сітки, інструменти форматування тексту, настройка шрифтів та інших параметрів, які можуть виявитися корисними при верстці.

Использование программы Adobe InDesign для верстки журналов

Adobe InDesign можна назвати і універсальним софтом. Наприклад, якщо потрібно створити невеликий об'єкт у векторній графіці, але відповідний редактор відсутній, виберіть & 171; олівець&187; , додайте опорні точки і редагуйте лінії так, як це потрібно. Нічого не завадить зафарбувати готову фігуру в будь-якої колір, задіяти додаткові функції для згладжування і зміни типу точок. Звичайно, зробити необхідний малюнок буде трохи складніше, ніж в спеціалізованому графічному редакторі, але за допомогою тематичних відеоуроків все точно вийде.

Завантажити Adobe InDesign

QuarkXPress

QuarkXPress &8212; менш відома, але така ж професійна програма, як і та, про яку йшлося вище. Цей софт являє собою багатофункціональний інструмент, призначений для створення проектів в різних напрямках графічного дизайну: редагування фото, векторна графіка або верстка друкованої продукції. Якраз останнє нас зараз і цікавить, оскільки спочатку QuarkXPress позиціонувалося як рішення для друкарні. За розташування кожного елемента в додатку відповідає величезна кількість функцій редагування. Деякі з них виведені на окрему нижню панель і дозволяють з точністю до міліметра вказати позицію картинки, блоку з текстом або візуальної деталі. На верхній панелі є меню, що випадає &171; елемент&187; , де шляхом активації інструментів відбувається швидка трансформація об'єктів, їх вирівнювання або інші дії.

Использование программы QuarkXPress для верстки журналов

Головний недолік QuarkXPress &8212; висока ціна ліцензійної версії, тому дозволити купити таку програму може не кожен графічний дизайнер, особливо якщо мова йде про початківців в цій справі. Однак якщо ви розглядаєте варіант покупки, ознайомтеся з безкоштовною тріальною версією, подивіться відеоінструкції та огляди від просунутих користувачів, що допоможе визначитися точно, чи підходить цей софт для ваших робочих цілей.

Завантажити QuarkXPress

Scribus

Наступне програмне забезпечення для верстки журналів є безкоштовною альтернативою двом розглянутим вище. Розробники Scribus поширюють свій продукт з відкритим вихідним кодом, а це значить, що за нього не потрібно платити, а досвідчені користувачі зможуть переробити функціональність під себе або з легкістю додати плагіни та інші допоміжні інструменти. До складу цього додатка входять всі стандартні функції, призначені для створення журналів та іншого виду друкованої продукції. Робочий простір відразу ділиться на клітини, що вважаються допоміжними позначеннями, корисними при розташуванні об'єктів на аркуші. Відповідно, кожен може редагувати їх положення, кількість і розмір під себе, Вибравши для цього спеціально відведений інструмент.

Использование программы Scribus для верстки журналов

У Scribus є вбудовані налаштування, що дозволяють автоматично підібрати положення для елементів, вибрати оптимальний вид тексту або навіть попрацювати з векторною графікою за допомогою інструментів управління лініями. Цей софт, незважаючи на своє вільне поширення, активно розвивається і доступний до використання як на Windows, так і на різних дистрибутивах Linux. Отримати докладні відомості про дане рішення і завантажити його можна з офіційного ресурсу, клікнувши за наступним посиланням.

Завантажити Scribus

Adobe FrameMaker

Adobe FrameMaker орієнтована більше на професійну аудиторію, оскільки підхід до верстки з боку розробників реалізований трохи по-іншому. Тут присутня величезна кількість готових макетів, які далі залишається тільки редагувати. Їх вибір здійснюється ще на стадії створення проекту в головному меню. Кожен з таких шаблонів підійде під певні завдання, тому варто більш детально ознайомитися з усіма ними перед вибором.

Использование программы Adobe FrameMaker для верстки журналов

Більшість дій в Adobe FrameMaker виконується через нові меню, де користувачеві потрібно відзначати галочками пункти для їх активації, змінювати значення, наприклад, коли мова йде про відступах або товщині ліній таблиць. Це програмне забезпечення активно оновлюється, а останній глобальний апдейт вийшов в 2019 році, куди розробники додали вражаючу кількість нових можливостей. Дізнатися про всі них і спробувати безкоштовну версію FrameMaker можна на офіційному сайті.

Завантажити Adobe FrameMaker

До друкованої продукції або тієї, яка буде представлена тільки у віртуальному просторі, відноситься безліч самих різних напрямків. Це можуть бути буклети, фотокниги, журнали або постери. Існують вузьконаправлені рішення або універсальні, що дозволяють втілити будь-яку задумку. Всі їх не описати в рамках цієї статті, тому всім бажаючим пропонуємо перейти до прочитання окремих оглядів на нашому сайті.

Детальніше:
найкращі програми для створення буклетів
програми для створення фотокниг
програми для створення плакатів

Макети сайтів

Мабуть, одне з найбільш затребуваних в поточних реаліях напрямків графічного дизайну &8212; верстка сайтів. Потрібно враховувати, що графічні дизайнери займаються тільки створенням макетів сайтів за допомогою зручного для цього графічного редактора. Перенесення всіх елементів в код за допомогою HTML, CSS і JavaScript виконують вже веб-дизайнери по готовому макету. Тому, хто бажає на замовлення верстати такі шаблони, треба підібрати одну програму, якою може виступати абсолютно будь-який графічний редактор, і серед них є найзручніші і популярні додатки.

Adobe Photoshop

Відома багатьом програма Adobe Photoshop підходить не тільки для малювання або обробки фотографій &8212; вбудовані інструменти можна задіяти в якості засобів для створення макетів сайтів. Це здійснюється за допомогою додавання геометричних фігур з подальшим редагуванням ліній, написів та інших об'єктів, які укупі і утворюють повноцінне уявлення зовнішнього вигляду веб-сторінок, що використовується при подальшій розробці веб-ресурсу.

Использование программы Adobe Photoshop для создания макета сайта

Основні переваги фотошопу &8212; простота у використанні і наявність великої кількості тематичних навчальних матеріалів від професіоналів. Багато активно використовують Photoshop для створення макетів сайтів, тому в мережі без праці вийде знайти готові варіанти в PSD-форматі або наочні демонстрації самого процесу, наприклад, в YouTube. Хоч цей софт поширюється платно, його можна сміливо купувати для постійного використання, особливо з огляду на те, що цей додаток підійде для будь-яких цілей, пов'язаних з малюванням або графічною обробкою.

Завантажити Adobe Photoshop

Якщо ви вперше стикаєтеся з такою програмою або знайомі з нею тільки поверхово, зверніть увагу на наше керівництво, присвячене розбору основних принципів використання цього графічного редактора.

Детальніше: як користуватися Фотошопом

Figma

Figma значно популярніше серед творців макетів для сайтів, оскільки функціональність цієї програми зосереджена конкретно на виконанні цього завдання. У ній присутня чимало готових шаблонів, можливість точно повторити зовнішній вигляд майбутнього сайту за допомогою створення його блоків, окремих написів і завантаження входять до складу зображень. Розробники пропонують на вибір величезну кількість шрифтів і кольорів, які нічого не завадить використовувати при редагуванні свого проекту.

Использование программы Figma для создания макета сайта

Якщо ви не бажаєте завантажувати Figma на свій комп'ютер, взаємодійте з проектами прямо в веб-версії на офіційному сайті. Однак деяким набагато зручніше працювати в десктопної версії, тому розробники не видаляють її і регулярно оновлюють. На сторінці завантаження програми є два додаткові інструменти, призначені для перегляду сайту в режимі реального часу та встановлення нових шрифтів. За замовчуванням ці функції відсутні, тому якщо ви потребуєте в них, скачайте компоненти на свій комп'ютер після того, як встановіть Figma, і розпакуйте для додавання в по.

Завантажити Figma

Sketch

Вище ми вже говорили про Sketch, як про засіб для роботи з векторною графікою на MacOS. Ще один напрямок, для якого підходить це рішення, &8212; створення макетів сайтів. Всі ті ж інструменти, описані раніше, відмінно підійдуть для того, щоб додавати блоки, розбити сторінки і завантажити елементи у вигляді фотографій. Засіб для роботи з текстом теж є, тому кожну напис можна вивести на окремий шар і редагувати так, як це буде потрібно.

Использование программы Sketch для создания макета сайта

Розробники Sketch пропонують набір шаблонів оформлень сторінок сайтів, щоб кожен міг заощадити час і не створювати блоки самостійно. Для цього слід відкрити спеціальне меню, ввести там назву відповідного шаблону або відшукати його в глобальному списку, а потім просто перемістити на робочу область і почати редагування під себе. Простір, на якому і відбуваються всі дії, може змінюватися вручну, що забезпечує комфорт під час дизайну проекту.

Завантажити Sketch

Blocs

Blocs теж підходить виключно для користувачів MacOS і являє собою вкрай просте рішення для веб-дизайну сайтів. Все на робочому просторі зроблено так, щоб навіть початківець зрозумів, з чого почати і як додавати елементи. У Blocs присутні спеціалізовані заготовки, за допомогою яких можна створити базове оформлення і відразу ж зайнятися додаванням індивідуальних об'єктів сторінки, написів, фонових зображень і налаштування кольорів.

Использование программы Blocs для создания макета сайта

Якщо докласти трохи більше зусиль і освоїти глобальне управління Blocs, цю програму можна використовувати для повноцінної розробки сайтів з подальшою інтеграцією в CMS. Найкраще для цього подивитися кілька уроків від незалежних професійних користувачів або розробників. Так ви зможете зрозуміти, чи варто купувати Blocs для комбінованої розробки або виключно для формування прототипів майбутніх веб-сторінок.

Завантажити Blocs

Інфографіка

Відображення статистики в графічному режимі можливо завдяки наявності різних програм, вбудовані в які інструменти якраз підходять для того, щоб реалізувати поставлене завдання. Як засіб формування інфографіки часто виступають популярні графічні редактори, оскільки їх штатних функцій цілком достатньо для відображення необхідних даних. Наприклад, через той же Adobe Photoshop або Illustrator це робиться зовсім неважко, особливо, коли у користувача вже є загальні знання про те, як працювати в таких додатках.

Использование программы Adobe Illustrator для создания инфографики

Є і спеціалізовані додатки, спрямовані на цей вид діяльності. Найпопулярнішим представником такого софта вважається Edraw Infographic, де доступні заготовлені шаблони діаграм, різних ліній і допоміжних блоків, часто виконують лише естетичну функцію. Ознайомитися з детальним оглядом на кожну згадану та інші тематичні програми ви можете в статті на нашому сайті, клікнувши по наступному заголовку.

Детальніше: програми для створення інфографіки

більше статей на цю тему: