вирішення проблем з роботою драйвера геймпада Xbox One в Windows

Драйвер для геймпада Xbox One на Windows 7 або 10 не можна завантажити в Інтернеті, оскільки він вже вбудований в саму операційну систему і додається разом з останніми оновленнями. Важливо розуміти, що попередні версії Windows не підтримуються, і навіть при підключенні не через адаптер, а по кабелю, можуть виникнути труднощі з виявленням самого контролера. Далі мова піде про те, як виправити проблеми з роботою драйвера, якщо той не був встановлений автоматично або виникли інші неполадки.

Спосіб 1: Перевірка підключення до Інтернету

При першому приєднанні консольного контролера до комп'ютера операційна система автоматично визначає його і починає завантаження відсутніх файлів, необхідних для роботи пристрою. Якщо підключення до мережі відсутнє, завантаження не почнеться і взаємодіяти з геймпадом не вийде, тому ми рекомендуємо перевірити з'єднання. Після включення Інтернету повторно підключіть девайс, щоб ОС визначила його і почала скачування драйвера.

Читайте також: Як підключити комп'ютер до Інтернету

Проверка подключения к сети для решения проблем с работой драйверов геймпада Xbox One в Windows

Спосіб 2: включення функції скачування через лімітні підключення

Цей метод теж пов'язаний із завантаженням драйвера, що найчастіше і стає проблемою при підключенні геймпада. Windows має вбудовану функцію, яка блокує завантаження через лімітні з'єднання &8212; при використанні Інтернету з обмеженням трафіку завантаження файлів для нових пристроїв ніколи не починається автоматично. Щоб уникнути цього доведеться вручну дозволити скачування, виконавши простий алгоритм:

 1. Відкрийте &171; Пуск & 187; і перейдіть до &171; Параметри & 187; .
 2. Переход в Параметры при проверке лимитных подключений для решения проблем с работой драйверов геймпада Xbox One в Windows
 3. У вікні натисніть по плитці &171;пристрої&187; .
 4. Открытие раздела Устройства для решения проблем с работой драйверов геймпада Xbox One в Windows
 5. У списку з підключеними девайсами знайдіть пункт & 171; скачування через лімітні підключення & 187; . Поставте біля нього галочку, після чого можна закрити дане вікно.
 6. Включение функции скачивания через лимитные подключения для решения проблем с работой драйверов геймпада Xbox One в Windows

Якщо контролер Xbox One не виявився автоматично, перепідключіть його адаптер, потім дочекайтеся появи відповідного повідомлення в операційній системі.

Спосіб 3: перевірка оновлень Windows

Ви вже знаєте, що драйвер для геймпада Xbox One вбудований в операційну систему і оновлюється разом з іншими компонентами за допомогою стандартного засобу. Якщо ви не завантажили останні оновлення або деякі з них не встановилися автоматично, це може спричинити за собою труднощі з виявленням ігрового контролера. Рекомендується встановити відсутні оновлення або запустити їх пошук, якщо це не здійснювалося вже занадто тривалий час.

 1. Для цього відкрийте додаток &171;Параметри&187; , натиснувши по значку шестерінки в меню & 171; Пуск & 187; .
 2. Переход в Параметры для решения проблем с работой драйверов геймпада Xbox One в Windows
 3. Знайдіть розділ & 171; оновлення та безпека & 187; .
 4. Открытие раздела с обновлениями для решения проблем с работой драйверов геймпада Xbox One в Windows
 5. Клікніть на кнопку &171;перевірити наявність оновлень&187; або запустіть установку знайдених раніше апдейтів.
 6. Установка обновлений для решения проблем с работой драйверов геймпада Xbox One в Windows

Якщо у вас виникають труднощі з установкою оновлень описаним методом або ж на екрані з'являються помилки, радимо скористатися іншими інструкціями на нашому сайті, перейшовши за наступними посиланнями. Там ви знайдете всю допоміжну інформацію по даній темі.

Детальніше:
встановлення оновлень Windows 10
вирішення проблем з працездатністю Центру оновлень Windows 10
вирішуємо проблему із завантаженням оновлень в Windows 10
встановлюємо оновлення для Windows 10 вручну

Спосіб 4: Перевірка Wireless-адаптера

Разом з контролером Xbox One Для Windows зазвичай йде спеціальний USB-адаптер, який і дозволяє підключити дану периферію до комп'ютера без використання кабелів. У вас не вийде виявити геймпад через Bluetooth або будь-які інші адаптери, тому важливо використовувати оригінальний пристрій і перевірити його працездатність, звернувши увагу на індикатори.

Проверка адаптера для решения проблем с работой драйверов геймпада Xbox One в Windows

Windows 7, швидше за все, не підтримує такий адаптер, про що заявляють і самі розробники. Використовуйте фірмовий кабель для підключення або зверніться в спеціалізований магазин, щоб придбати його. Якщо у вас Windows 10, але стандартний геймпад, в комплекті якого не було адаптера, його можна придбати окремо за кілька тисяч рублів.

Спосіб 5: перевстановлення драйвера пристрою

Іноді перше підключення геймпада проходить не зовсім успішно &8212; наприклад, при завантаженні файлів стався обрив з'єднання або деякі з них не були встановлені з інших причин. В такому випадку їх повторна спроба додавання вже не відбудеться окремо навіть при завантаженні оновлень для ОС, тому потрібно повністю видалити драйвер, щоб ПК не бачив контролер, а при наступному приєднанні повторно почав скачування відсутніх компонентів.

 1. Клікніть правою кнопкою мишки по & 171; Пуск & 187; і з контекстного меню виберіть пункт &171; Диспетчер пристроїв & 187; .
 2. Открытие Диспетчер устройств для решения проблем с работой драйверов геймпада Xbox One в Windows
 3. Розгорніть категорію & 171; Мережеві адаптери & 187; .
 4. Открытие списка сетевых адаптеров для решения проблем с работой драйверов геймпада Xbox One в Windows
 5. Знайдіть серед них пункт з назвою, відповідним консолі, клацніть по ньому ПКМ і виберіть & 171; видалити пристрій&187; .
 6. Кнопка для удаления устройства для решения проблем с работой драйверов геймпада Xbox One в Windows
 7. Перед видаленням обов'язково відзначте галочкою параметр & 171; Видалити Програми драйверів для цього пристрою&187; , після чого підтвердіть операцію.
 8. Подтверждение удаления устройства для решения проблем с работой драйверов геймпада Xbox One в Windows

Спосіб 6: Перевірка USB-портів

Згаданий раніше Wireless-адаптер для підключення ігрового контролера під'єднується до комп'ютера за допомогою USB-порту. Відповідно, якщо сам порт відключений або несправний, подальша взаємодія з обладнанням неможливо. Ми радимо перевірити, чи всі порти працюють нормально і чи відображається контролер у списку доступних у &171;диспетчері пристроїв&187;. Допоміжну інформацію по цій темі ви знайдете в інших статтях на нашому сайті.

Детальніше:
включаємо USB-порти в BIOS
Не працюють USB-порти на материнській платі

Проверка портов для решения проблем с работой драйверов геймпада Xbox One в Windows

Ще одна рекомендація &8212; спробуйте підключити адаптер до іншого вільного USB-порту, віддавши перевагу версії 3.0, розташованому на материнській платі, а не корпусі системного блоку.

Спосіб 7: Налаштування електроживлення адаптера

Останній варіант здебільшого підходить тим користувачам, хто стикається з проблемою, коли геймпад різко перестає працювати і включається тільки після перезавантаження адаптера або операційної системи. Найімовірніше, він просто відключається і не може використовуватися для виведення ОС з режиму очікування, що виправляється в налаштуваннях пристрою.

 1. Перебуваючи в &171;диспетчері пристроїв & 187; , розгорніть &171; Мережеві адаптери & 187; , знайдіть там рядок, пов'язану з Xbox One, і клікніть по ній ПКМ. З контекстного меню виберіть пункт & 171; властивості&187; .
 2. Переход в свойства устройства для решения проблем с работой драйверов геймпада Xbox One в Windows
 3. Перейдіть на вкладку & 171; управління електроживленням & 187; .
 4. Открытие раздела управления электропитанием для решения проблем с работой драйверов геймпада Xbox One в Windows
 5. Поставте галочку біля пункту & 171; дозволити цьому пристрою виводити комп'ютер із режиму очікування&187; . У вашому випадку він буде доступний для зміни, на відміну від прикладу на скріншоті нижче.
 6. Включение режима для вывода устройства из ждущего режима для решения проблем с работой драйверов геймпада Xbox One в Windows

більше статей на цю тему: