вирішення проблем із появою чорного екрану після встановлення драйверів

Варіант 1: відкат встановленого драйвера

Перший спосіб не є гарантованим рішенням ситуації, що склалася, проте допоможе повернути комп'ютер в робочий стан і повторити спробу установки драйверів, використовуючи описані далі методи. Полягає він у відкаті змін, а найпростіше здійснити це через безпечний режим. Про перехід в нього читайте в окремій статті на нашому сайті, клікнувши по посиланню нижче.

Детальніше: вхід у & 171; Безпечний режим&187; у Windows 10


Запуск безопасного режима для решения проблем с черным экраном после установки драйверов

Після цього слід визначити, з яким драйвером виникли проблеми. Найчастіше чорний екран викликає неправильно встановлене або невідповідний ПО для відеокарти. Якщо ж до цього ви інсталювали інший драйвер, відкотите його точно так же, як це описано далі.

 1. Як тільки Windows буде запущена в безпечному режимі, клацніть по кнопці &171; Пуск & 187; ПКМ і в контекстному меню виберіть пункт & 171; Диспетчер пристроїв & 187; .
 2. Переход в Диспетчер устройств для решения проблем с черным экраном после установки драйверов
 3. Розгорніть розділ, де розташовується пристрій, для якого і був встановлений викликав проблему з чорним екраном драйвер.
 4. Открытие раздела с недавно установленными драйверами для решения проблем с черным экраном
 5. Клацніть по ньому правою кнопкою миші і через контекстне меню викличте &171;властивості&187; .
 6. Переход в свойства устройства для отката драйверов после появления черного экрана
 7. Відкрийте вкладку &171;Драйвер&187; і натисніть на кнопку & 171; відкотити&187; , яка зараз повинна бути активною. Якщо натиснути по ній не виходить, значить, драйвер для цього пристрою встановлений не був.
 8. Кнопка для отката драйверов после появления черного экрана при их установке

Після відкату драйвера вийдіть з безпечного режиму і приступайте до виконання наступних методів, якщо хочете повторно інсталювати це по.

Читайте також: вихід із "безпечного режиму" на Windows 10

Варіант 2: встановлення системних оновлень

Нічого не заважає завантажитися в безпечному режимі, але не відкочувати драйвер, а відразу спробувати оновити операційну систему. Варто розуміти, що ефективність такого методу не дуже висока, проте саме він може виявитися актуальним для деяких комп'ютерів. Його суть полягає в тому, щоб виключити можливі конфлікти додаткового ПО з самою операційною системою, тому після відкату переходите до перевірки оновлень.

 1. Відкрийте меню & 171; Пуск & 187; і натисніть по значку у вигляді шестерінки, щоб запустити додаток &171;Параметри&187; .
 2. Переход к параметрам для обновления ОС при появлении черного экрана после установки драйверов
 3. У списку розділів знайдіть & 171; оновлення та безпека & 187; .
 4. Переход в раздел с обновлениями для их установки при появлении черного экрана при установке драйверов
 5. Залишається запустити пошук оновлень, а потім встановити те, що було знайдено. По завершенні обов'язково перезавантажте комп'ютер, оскільки зміни застосуються тільки після цього.
 6. Поиск обновлений для решения проблем с черным экраном при установке драйверов

Якщо раптом у вас виникли проблеми з інсталяцією оновлень, скористайтеся додатковою інформацією в наших тематичних матеріалах.

Детальніше:
встановлення оновлень Windows 10
вирішуємо проблему із завантаженням оновлень в Windows 10
що робити, якщо зависло оновлення Windows 10

Варіант 3: Встановлення альтернативної версії драйвера

Це варіант орієнтований не тільки на тих користувачів, у кого виникли проблеми з відеокартою, але і на всіх інших теж. Вам знадобиться знайти на офіційному сайті або за допомогою альтернативного джерела іншу версію драйвера, а потім інсталювати її. Рекомендуємо ознайомитися зі статтею на нашому сайті, що допомагає визначити, які драйвери потребують встановлення/оновлення.

Детальніше: дізнаємося, які драйвери потрібно встановити на комп'ютер

Выбор другой версии драйвера для решения проблем с черным экраном после установки

Природно, запускати повторну установку потрібно тільки після того, як стався відкат драйверів. Якщо ви ще не зробили цього, скористайтеся описаною вище інструкцією, що допомагає розібратися з поставленим завданням.

Варіант 4: перевірка цілісності системних файлів

Ще один метод, що полягає у вирішенні неполадок Windows, має на увазі перевірку цілісності системних файлів за допомогою вбудованих можливостей. Це дозволить знайти віддалені або зіпсовані елементи, виправити проблему в автоматичному режимі і ще раз запустити установку драйверів. У керівництві від іншого нашого автора ви знайдете не тільки інформацію про запуск цього засобу, але і розберетеся з тим, що робити, якщо сканування завершилося помилкою.

Детальніше: використання та відновлення перевірки цілісності системних файлів у Windows 10

Проверка целостности системных файтов при появлении черного экрана после установки драйверов

Варіант 5: Перевірка комп'ютера на наявність вірусів

Іноді чорний екран викликають не драйвери, а вплив шкідливого ПЗ, що потрапив в операційну систему. Після відкату змін слід скористатися одним з антивірусів, запустивши сканування і дочекавшись його закінчення. Якщо загрози будуть виявлені, видаліть їх, а потім знову спробуйте інсталювати драйвер.

Детальніше: боротьба з комп'ютерними вірусами

Проверка компьютера на вирусы при появлении черного экрана после установки драйверов

Варіант 6: Перевірка відеокарти

Оскільки розглянута проблема найчастіше з'являється після установки драйверів на відеокарту, не зайвим буде провести самостійну діагностику. Спосіб 1 в комбінації зі Способом 3 повинен допомогти в усуненні програмних неполадок, а ось якщо вони апаратні, наприклад відеокарті не вистачає харчування або вона вийшла з ладу, слід зайнятися перевіркою і подальшим ремонтом. За посиланнями нижче ви знайдете всю необхідну інформацію і зможете розібратися зі сформованою ситуацією.

Детальніше:
Перевірка працездатності відеокарти
як зрозуміти, що згоріла відеокарта
прогріваємо відеокарту в домашніх умовах

Проверка видеокарты при появлении черного экрана после установки драйверов

Варіант 7: Відновлення Windows

Останній спосіб, про який піде мова в цій статті, стане в нагоді тим, у кого не вийшло досягти бажаного результату після виконання попередніх порад. У таких ситуаціях єдине рішення &8212; відновлювати операційну систему за допомогою допоміжних інструментів, а якщо і це не допоможе, встановлювати заново Windows. Однак все ж спочатку варто спробувати повернути її робочий стан, про що читайте далі.

Детальніше: варіанти відновлення ОС Windows

більше статей на цю тему: