рішення помилки з текстом &171; не вдалося запустити драйвер екрану&187; в Windows 10

Помилка з текстом &171; не вдалося запустити драйвер екрану&187; Може з'явитися в будь-якій версії популярного сімейства операційних систем, включаючи Windows 10. Найчастіше дана неполадка виникає при спробі запуску гри або у випадковий час при взаємодії з комп'ютером. У більшості випадків пов'язано це з некоректним функціонуванням графічних драйверів, тому слід звернути увагу на представлені нижче варіанти вирішення цієї проблеми.

Спосіб 1: Оновлення графічних драйверів

В першу чергу підозра падає на застарілі драйвери відеокарти, оскільки при виході нових версій і одночасному оновленні операційної системи можуть виникнути конфлікти, що призводять до помилок різного роду. Ми радимо завжди підтримувати програмне забезпечення в актуальному стані, щоб уникнути подібних неполадок. Інсталювати апдейти графічних драйверів можна як в автоматичному режимі, так і в ручному, використовуючи для цього доступні методи. Більш детальні інструкції по цій темі шукайте в спеціальному керівництві на нашому сайті, клікнувши по посиланню нижче.

Обновление драйверов видеокарты для решения проблемы Не удалось запустить драйвер экрана в Windows 10

Детальніше: способи оновлення драйверів відеокарти на Windows 10

Якщо ви є власником графічного адаптера від AMD або NVIDIA, потрібно враховувати і додаткові аспекти, пов'язані з використовуваними графічними додатками, які необхідні для ручного налаштування графіки в Windows. Вам варто самостійно перейти на офіційний сайт виробника встановленої моделі відеокарти і подивитися, чи вийшли оновлення для ПЗ. У разі їх наявності скачування проводиться через цей же джерело, адже він є найнадійнішим і перевіреним.

Детальніше: оновлення драйверів відеокарти AMD Radeon / NVIDIA

Спосіб 2: повна перевстановлення драйверів

Якщо апдейтів знайдено не було або вони з якихось причин не встановилися, можливо, поточний драйвер відеокарти функціонує некоректно, що часто обумовлюється пошкодженням доданих файлів або початкової неправильної їх інсталяцією. Перевірка і вирішення цієї ситуації полягає в повній перевстановлення програмного забезпечення. Для цього спочатку видаляється поточний драйвер і його &171;хвости&187;, а потім проводиться завантаження останньої версії відповідного ПЗ.

Переустановка драйверов видеокарты для решения проблемы Не удалось запустить драйвер экрана в Windows 10

Детальніше: Перевстановлюємо драйвери відеокарти

Спосіб 3: перевірка системних оновлень

Вище ми вже говорили про те, що розглянута сьогодні проблема могла бути викликана конфліктами драйверів і оновлень Віндовс. Якщо жоден з двох перерахованих вище методів не приніс належного результату і на екрані досі з'являється повідомлення &171;не вдалося запустити драйвер екрану&187; , слід перевірити наявність системних апдейтів, що відбувається так:

 1. Відкрийте & 171; Пуск & 187; і перейдіть до &171;Параметри&187; .
 2. Переход к параметрам для решения проблемы Не удалось запустить драйвер экрана в Windows 10
 3. У вікні відшукайте останній розділ &171; оновлення та безпека & 187; .
 4. Переход к обновлению для решения проблемы Не удалось запустить драйвер экрана в Windows 10
 5. Ви опинитеся в першій же категорії &171; Windows Update&187; . Тут натисніть на кнопку &171;перевірити наявність оновлень&187; .
 6. Запуск проверки обновлений для решения проблемы Не удалось запустить драйвер экрана в Windows 10

Залишається тільки дочекатися завершення операції. Якщо оновлення будуть знайдені, інсталюйте їх і перезавантажте операційну систему, щоб всі зміни вступили в силу. Ми пропонуємо ознайомитися з представленими далі посібниками по темі апдейтів Windows 10, якщо раптом виникли додаткові питання або проблеми з інсталяцією.

Детальніше:
встановлення оновлень Windows 10
вирішення проблем із встановленням оновлень у Windows 10
встановлюємо оновлення для Windows 10 вручну

Спосіб 4: відкат останнього оновлення Windows

У деяких ситуаціях розглянута сьогодні проблема, навпаки, з'являється після недавнього оновлення операційної системи. Пов'язано це з тим, що не завжди у розробників є можливість повністю перевірити коректність функціонування нововведень, через що після релізу з'являються несподівані неполадки, які потрібно виправити. Якщо ви недавно інсталювали актуальні апдейти і як раз після цього почало з'являтися повідомлення &171; не вдалося запустити драйвер екрану&187; , рекомендуємо відкотити його.

 1. Через меню &171;Параметри&187; перейдіть до & 171; оновлення та безпека & 187; .
 2. Переход в раздел для восстановления при решении ошибки Не удалось запустить драйвер экрана в Windows 10
 3. Перейдіть до категорії & 171; відновлення & 187; .
 4. Переход к Восстановление для решения проблемы Не удалось запустить драйвер экрана в Windows 10
 5. Відшукайте пункт &171;повернутися до попередньої версії Windows 10&187; і натисніть на & 171; почати & 187; .
 6. Откат до предыдущей версии при решении проблемы Не удалось запустить драйвер экрана в Windows 10

Тепер залишається тільки слідувати відобразилися на екрані інструкцій, щоб завершити відкат. Однак після цього оновлення все одно може встановитися, оскільки це в Windows відбувається автоматично. Якщо ви переконалися, що проблема пропала після відновлення попередньої версії, на час вимкніть автоматичний пошук і інсталяцію оновлень, щоб дочекатися виходу виправлень.

Детальніше: відключення оновлень в ОС Windows 10

Якщо з якихось причин повернення до попередньої версії не вдався, є альтернативний варіант, який полягає у відновленні збережених резервних копій, але для цього дана опція повинна бути заздалегідь включена. У разі, коли на комп'ютері активовано резервне копіювання за розкладом, повернутися до попереднього стану не складе труднощів.

Детальніше: відкат до точки відновлення в Windows 10

Спосіб 5: Перевірка графічного адаптера

Останній метод пов'язаний з перевіркою відеокарти на наявність апаратних несправностей. Іноді сам пристрій працює неправильно, що може бути спровоковано зносом комплектуючого або його поломкою з інших причин. Це і провокує появу різних помилок в операційній системі. На нашому сайті є два корисних керівництва, в якому всі апаратні проблеми розписані максимально детально, а також наведені інструкції по самостійній діагностиці комплектуючого.

Проверка видеокарты для решения проблемы Не удалось запустить драйвер экрана в Windows 10

Детальніше:
як зрозуміти, що відеокарта»вмирає"
як зрозуміти, що згоріла відеокарта

Якщо нічого з наведеного вище не допомогло позбутися проблеми &171; не вдалося запустити драйвер екрану&187; у Windows 10 і навіть виявилося, що графічний адаптер повністю справний, залишається тільки перевстановити ОС, посилаючись на те, що це викликано помилками самої збірки або збоями в роботі системних компонентів.

більше статей на цю тему: