Не працює мікрофон після перевстановлення Windows 10

Спосіб 1: налаштування конфіденційності

Якщо мікрофон перестав працювати після переустановлення операційної системи, в першу чергу необхідно перевірити параметри доступу системи і програмного забезпечення до апаратних пристроїв.

 1. Підключивши мікрофон до комп'ютера, відкрийте програму»Параметри" і перейдіть до розділу »Конфіденційність" «мікрофон» .
 2. Переконайтеся, що доступ до мікрофона увімкнено. В іншому випадку натисніть кнопку " змінити» і ввімкніть доступ, також дозвольте доступ до мікрофона програмам.
 3. Не работает микрофон после переустановки Windows 10-1
 4. Якщо доступ вже включений, прокрутіть вміст вікна трохи вниз і вивчіть список програм, що мають доступ до пристрою запису. Переконайтеся, що серед них є ті, в яких не працює мікрофон. Якщо в списку додатків є " веб-переглядач класичних програм» , дозвольте йому отримати доступ до мікрофона.
 5. Не работает микрофон после переустановки Windows 10-2

Спосіб 2: Перевірка пристроїв запису

Також необхідно перевірити налаштування самого записуючого пристрою, зокрема слід переконатися, що використовуваний Мікрофон встановлений в якості пристрою за замовчуванням.

 1. Відкрийте вікно аплету»Звук" , для чого викличте натисканням клавіш Win + R діалогове віконце " виконати» , введіть в нього команду mmsys.cpl і натисніть клавішу Enter.
 2. Не работает микрофон после переустановки Windows 10-3

 3. Перейдіть на вкладку " запис» , клікніть по мікрофону правою кнопкою миші і виберіть з контекстного меню Опції " використовувати за замовчуванням» і " використовувати пристрій зв'язку за замовчуванням» . Якщо мікрофон має статус відключеного пристрою, увімкніть його.
 4. Не работает микрофон после переустановки Windows 10-4
 5. Якщо мікрофон вже призначений використовуваним за замовчуванням, відкрийте його налаштування натисканням кнопки «властивості» .
 6. Не работает микрофон после переустановки Windows 10-5
 7. Перейдіть на вкладку»додатково" і експериментуйте з налаштуваннями монопольного режиму. Якщо вони ввімкнені, вимкніть їх, і навпаки.
 8. Не работает микрофон после переустановки Windows 10-6

Спосіб 3: & 171; Диспетчер пристроїв & 187;

Не виключено, що мікрофон не записує звук через неполадки в роботі драйверів аудіокарти. Перевірте статус мікрофона в " диспетчері пристроїв» і перевстановіть його.

 1. Відкрийте " Диспетчер пристроїв» з контекстного меню кнопки «Пуск» або командою devmgmt.msc в діалоговому віконці " виконати» .
 2. Не работает микрофон после переустановки Windows 10-7

 3. Перехід до розділу " аудіовходи та аудіовиходи» , подивіться, чи є мікрофон у списку аудіопристроїв. Якщо ні, пристрій або не підключений, або несправний, або в системі відсутній або пошкоджений його драйвер. В цьому випадку необхідно переконатися у фізичній справності мікрофона і порту підключення, а також спробувати підшукати для нього відповідний драйвер, використовуючи сторонні програми для пошуку драйверів.

  Читайте також:

 4. Якщо мікрофон відображається, але відзначений знаком оклику, що вказує на помилку, клікніть по пристрою правою кнопкою миші і виберіть з меню " видалити пристрій» .
 5. Не работает микрофон после переустановки Windows 10-8
 6. Підтвердіть видалення пристрою в діалоговому віконці.
 7. Не работает микрофон после переустановки Windows 10-9
 8. Оновіть конфігурацію обладнання в " диспетчері пристроїв» , вибравши однойменну опцію в меню «дія» .
 9. Не работает микрофон после переустановки Windows 10-10

Спосіб 4: засіб усунення несправностей

Для проведення загальної діагностики можна спробувати скористатися вбудованим в Windows 10 засобом " усунення несправностей» .

 1. Відкрийте додаток»Параметри" і перейдіть до розділу " оновлення та безпека» " усунення несправностей» . Праворуч натисніть посилання " додаткові засоби усунення несправностей» .
 2. Не работает микрофон после переустановки Windows 10-11

 3. Виберіть пункт " запис звуку» і натисніть кнопку " запустити засіб усунення несправностей» .
 4. Не работает микрофон после переустановки Windows 10-12
 5. У вікні діагностичного інструменту вкажіть потрібне записуючий пристрій і натисніть»далі" .
 6. Не работает микрофон после переустановки Windows 10-13

Почнеться перевірка на предмет типових неполадок в роботі аудіосистеми. Якщо такі будуть знайдені, утиліта зробить необхідні дії по їх усуненню.

Мікрофон не працює в месенджерах

Якщо мікрофон не працює в окремих додатках, а саме в інтернет-месенджерах, крім налаштувань в розділі»Конфіденційність" «мікрофон» додатки »Параметри" , варто перевірити налаштування мікрофона в самих месенджерах. Наприклад, в Skype потрібно зайти в розділ «інструменти» »Налаштування" " налаштування звуку» і вибрати потрібно пристрій запису зі списку «мікрофон» .
Не работает микрофон после переустановки Windows 10_14
В інших програмах голосового спілкування розділ налаштувань мікрофона буде відрізнятися, але знайти його не складе особливих труднощів навіть для початківця користувача.

більше статей на цю тему: