створення календаря в Microsoft Excel

При створенні таблиць з певним типом даних іноді потрібно застосовувати календар. Крім того, деякі користувачі просто хочуть його створити, роздрукувати і використовувати в побутових цілях. Програма Microsoft Office дозволяє декількома способами вставити календар в таблицю або на лист. Давайте з'ясуємо, як це можна зробити.

Якщо інструкція по створенню календаря в Microsoft Excel вам здасться складною, в якості альтернативи рекомендуємо розглянути веб-платформа Canva , доступну онлайн з будь-якого браузера. Це сервіс з величезною бібліотекою редагованих шаблонів різної спрямованості і стилістики, в числі яких є і календарі. Будь-який з них можна змінити на свій розсуд або створити такий з нуля і потім зберегти на комп'ютер в кращому форматі або роздрукувати.

Створення різних календарів

Всі календарі, створені в Excel, можна розділити на дві великі групи: охоплюють певний відрізок часу (наприклад, рік) і вічні, які будуть самі оновлюватися на актуальну дату. Відповідно і підходи до їх створення дещо відрізняються. Крім того, можна використовувати вже готовий шаблон.

Спосіб 1: створення календаря на рік

Перш за все, розглянемо, як створити календар за певний рік.

 1. Розробляємо план, як він буде виглядати, де буде розміщуватися, яку орієнтацію мати (альбомну або книжкову), визначаємо, де будуть написані дні тижня (збоку або зверху) і вирішуємо інші організаційні питання.
 2. Для того, щоб зробити календар на один місяць виділяємо область, що складається з 6 осередків у висоту і 7 осередків в ширину, якщо ви вирішили писати дні тижня зверху. Якщо ви будете їх писати зліва, то, відповідно, навпаки. Перебуваючи у вкладці»Головна" , натискаємо на стрічці по кнопці " межі» , розташованої в блоці інструментів »Шрифт" . У списку вибираємо пункт " всі межі» .
 3. Ограничивание ячеек в Microsoft Excel
 4. Вирівнюємо ширину і висоту осередків, щоб вони прийняли квадратну форму. Для того, щоб встановити висоту рядка натискаємо на клавіатурі поєднання клавіш Ctrl+A . Таким чином, виділяється весь лист. Потім викликаємо контекстне меню кліком лівої кнопки миші. Вибираємо пункт " висота рядка» . Переход к установки высоты строки в Microsoft Excel

  Відкривається вікно, в якому потрібно встановити необхідну висоту рядка. Їли ви вперше робите подібну операцію і не знаєте, який розмір встановити, то ставте 18. Потім тисніть на кнопку «OK» .

  Установка высоты строки в Microsoft Excel

  Тепер потрібно встановити ширину. Кількома по панелі, на якій вказані найменування стовпців буквами латинського алфавіту. У меню вибираємо пункт " Ширина стовпців» .

  Переход к установки ширины столбца в Microsoft Excel

  У вікні, встановіть потрібний розмір. Якщо не знаєте, який розмір встановити, можете поставити цифру 3. Тисніть на кнопку «OK» .

  Установка ширины столбца в Microsoft Excel

  Після цього, осередки на аркуші придбають квадратну форму.

 5. Тепер над розкресленим шаблоном нам потрібно зарезервувати місце для назви місяця. Виділяємо осередки, що знаходяться вище рядка першого елемента для календаря. У вкладці»Головна" у блоці інструментів " вирівнювання» тиснемо на кнопку " Об'єднати і помістити в центрі» .
 6. Объединение ячеек в Microsoft Excel
 7. Прописуємо дні тижня в першому ряду елемента календаря. Це можна зробити за допомогою автозаповнення. Ви також можете на свій розсуд відформатувати осередки цієї невеликої таблиці, щоб потім не довелося форматувати кожен місяць окремо. Наприклад, можна стовпець, призначений для недільних днів залити червоним кольором, а текст рядка, в якій знаходяться найменування днів тижня, зробити напівжирним.
 8. Форматирование ячеек в Microsoft Excel
 9. Копіюємо елементи календаря ще для двох місяців. При цьому не забуваємо, щоб в область копіювання також входила об'єднана комірка над елементами. Вставляємо їх в один ряд так, щоб між елементами була дистанція в одну клітинку.
 10. Элементы календаря скопированы в Microsoft Excel
 11. Тепер виділяємо всі ці три елементи, і копіюємо їх вниз ще в три ряди. Таким чином, має вийти в цілому 12 елементів для кожного місяця. Дистанцію між рядами робіть дві клітинки (якщо використовуєте книжкову орієнтацію) або одну (при використанні альбомної орієнтації).
 12. Крпирование ячеек в Microsoft Excel
 13. Потім в об'єднаній комірці пишемо назву місяця над шаблоном першого елемента календаря – «Січень». Після цього, прописуємо для кожного наступного елемента своє найменування місяці.
 14. Установка наименования месяцев в Microsoft Excel
 15. На заключному етапі проставляємо в осередку дати. При цьому, можна значно скоротити час, скориставшись функцією Автозаповнення, вивченню якої присвячений окремий урок.
Выставление дат в Microsoft Excel

Після цього, можна вважати, що календар готовий, хоча ви можете додатково відформатувати його на свій розсуд.

Урок: як зробити автозаповнення в Excel

Спосіб 2: створення календаря за допомогою формули

Але, все-таки у попереднього способу створення є один вагомий недолік: його щороку доведеться робити заново. У той же час, існує спосіб вставити календар в Excel за допомогою формули. Він буде щороку сам оновлюватися. Подивимося, як це можна зробити.

 1. У ліву верхню клітинку листа вставляємо функцію:
  = "календар на" & AMP; рік (сьогодні ()) &"рік"
  Таким чином, ми створюємо заголовок календаря з поточним роком.
 2. Вставка формулы в Microsoft Excel
 3. Креслимо шаблони для елементів календаря помісячно, так само як ми це робили в попередньому способі з попутним зміною величини осередків. Можна відразу провести форматування цих елементів: заливка, шрифт і т. д.
 4. Создание макета календаря в Microsoft Excel
 5. У місце, де має відображатися назви місяця "Січень", вставляємо наступну формулу:
  =ДАТА(РІК(СЬОГОДНІ());1;1) Вставка формулы для января

  Але, як бачимо, в тому місці, де має відобразитися просто назва місяця встановилася дата. Для того, щоб привести формат осередку до потрібного виду, натискаємо по ній правою кнопкою миші. У контекстному меню вибираємо пункт " Формат комірок...» .

  Переход в формат ячеек в Microsoft Excel

  У вікні формату осередків переходимо у вкладку " Число» (якщо вікно відкрилося в іншій вкладці). У блоці " числові формати» виділяємо пункт »Дата" . У блоці " Тип» вибираємо значення «Березень» . Не хвилюйтеся, це не означає, що в клітинці буде слово «Березень», оскільки це лише приклад. Тиснемо на кнопку «OK» .

 6. Окно формата ячеек в Microsoft Excel
 7. Як бачимо, найменування в шапці елемента календаря змінилося на «Січень». У шапку наступного елемента вставляємо іншу формулу:
  =DATAMES(B4;1)
  У нашому випадку, B4 – це адреса комірки з найменуванням «Січень». Але в кожному конкретному випадку координати можуть бути іншими. Для наступного елемента вже посилаємося нема на» Січень«, а на» лютий", і т.д. Форматуємо осередки так само, як це було в попередньому випадку. Тепер ми маємо найменування місяців у всіх елементах календаря.
 8. Добавление наименований месяцев в Microsoft Excel
 9. Ми повинні заповнити поле для дат. Виділяємо в елементі календаря за січень все осередки, призначені для внесення дат. У Рядок формул вбиваємо наступний вираз:
  =ДАТА(ГОД(D4);МЕСЯЦ(D4);1-1)-(ДЕНЬНЕД(ДАТА(ГОД(D4);МЕСЯЦ(D4);1-1))-1)+{0:1:2:3:4:5:6}*7+{1;2;3;4;5;6;7}
  Тиснемо поєднання клавіш на клавіатурі Ctrl+Shift+Enter .
 10. Заполнение пространства дат в Microsoft Excel
 11. Але, як бачимо, поля заповнилися незрозумілими числами. Для того, щоб вони прийняли потрібний нам вид. Форматуємо їх під дату, як це вже робили раніше. Але тепер у блоці " числові формати» вибираємо значення " усі формати» . У блоці " Тип» формат доведеться ввести вручну. Там ставимо просто букву »D" . Тиснемо на кнопку «OK» .
 12. Форматирование под дату в Microsoft Excel
 13. Вбиваємо аналогічні формули в елементи календаря за інші місяці. Тільки тепер замість адреси комірки D4 у формулі потрібно буде проставити координати з найменуванням комірки відповідного місяця. Потім, виконуємо форматування тим же способом, про який йшла мова вище.
 14. Выставление дат во всех месяцах в Microsoft Excel
 15. Як бачимо, розташування дат в календарі все ще не коректно. В одному місяці має бути від 28 до 31 дня (в залежності від місяця). У нас же в кожному елементі присутні також числа з попереднього і наступного місяця. Їх потрібно прибрати. Застосуємо для цих цілей умовне форматування.

  Виробляємо в блоці календаря за січень виділення осередків, в яких містяться числа. Кількома по значку " Умовне форматування» , розміщеному на стрічці у вкладці »Головна" у блоці інструментів «стилі» . У що з'явився переліку вибираємо значення " Створити правило» .

  Переход к созданию правила условного форматирования в Microsoft Excel

  Відкривається вікно створення правила умовного форматування. Вибираємо тип " використовувати формулу для визначення відформатованих комірок» . У відповідне поле вставляємо формулу:
  =і(місяць(D6)1+3*(Частка(рядок(D6) -5; 9))+частка (стовпець (D6); 9))
  D6-це перша комірка виділеного масиву, який містить дати. У кожному конкретному випадку її адреса може відрізнятися. Потім натискаємо на кнопку " Формат» .

  Создание правила в Microsoft Excel

  У вікні переходимо у вкладку «Шрифт» . У блоці »колір" вибираємо білий або колір фону, якщо у вас встановлений кольоровий фон календаря. Тиснемо на кнопку «OK» .

  Установка цвета шрифта в Microsoft Excel

  Повернувшись у вікно створення правила, тиснемо на кнопку «OK» .

 16. Создание правила в программе Microsoft Excel
 17. Використовуючи аналогічний спосіб, проводимо умовне форматування щодо інших елементів календаря. Тільки замість комірки D6 у формулі потрібно буде вказувати адресу першої комірки діапазону у відповідному елементі.
 18. Скрытие лишних дат в Microsoft Excel
 19. Як бачимо, числа, які не входять у відповідний місяць, злилися з фоном. Але, крім того, з ним злилися і вихідні дні. Це було зроблено спеціально, так як осередки, де міститися числа вихідних днів ми заллємо червоним кольором. Виділяємо в січневому блоці області, числа в яких випадають на суботу та неділю. При цьому, виключаємо ті діапазони, дані в яких були спеціально приховані шляхом форматування, так як вони відносяться до іншого Місяця. На стрічці у вкладці»Головна" у блоці інструментів »Шрифт" натискаємо по значку »колір заливки" і вибираємо червоний колір. Заливка ячееек в Microsoft Excel

  Точно таку ж операцію проробляємо і з іншими елементами календаря.

 20. Заливка цветом всех ячеек в Microsoft Excel
 21. Зробимо виділення поточної дати в календарі. Для цього, нам потрібно буде знову зробити умовне форматування всіх елементів таблиці. На цей раз вибираємо тип правила " форматувати лише клітинки, які містять» . В якості умови встановлюємо, щоб Значення осередку було дорівнює поточному дню. Для цього вбиваємо в відповідне поля формулу (показано на ілюстрації нижче).
  =сьогодні()
  У форматі заливки вибираємо будь-який колір, що відрізняється від загального фону, наприклад зелений. Тиснемо на кнопку «OK» . Установка формата ячеек в Microsoft Excel

  Після цього клітинка, що відповідає поточному числу, матиме зелений колір.

 22. Встановимо найменування «календар на 2017 рік» посередині сторінки. Для цього виділяємо весь рядок, де міститься цей вираз. Тиснемо на кнопку " Об'єднати і помістити в центрі» на стрічці. Цю назву для загальної презентабельності можна додатково відформатувати різними способами.
Объединение ячеек в программе Microsoft Excel

В цілому робота над створенням «вічного» календаря завершена, хоча ви можете ще довго проводити над ним різні косметичні роботи, редагуючи зовнішній вигляд на свій смак. Крім того, окремо можна буде виділити, наприклад, святкові дні.

Вечный календарь готов в Microsoft Excel

Урок: Умовне форматування в Excel

Спосіб 3: використання шаблону

Ті користувачі, які ще в недостатній мірі володіють Екселем або просто не хочуть витрачати час на створення унікального календаря, можуть скористатися готовим шаблоном, закачаним з інтернету. Таких шаблонів в мережі досить багато, причому велике не тільки кількість, але і різноманітність. Знайти їх можна, просто вбивши відповідний запит в будь-яку пошукову систему. Наприклад, можна задати наступний запит: «календар шаблон Excel».

Примітка: в останніх версіях пакета Microsoft Office величезний вибір шаблонів (в тому числі і календарів) інтегрований до складу програмних продуктів. Всі вони відображаються безпосередньо при відкритті програми (не конкретного документа) і, для більшої зручності користувача, розділені на тематичні категорії. Саме тут можна вибрати відповідний шаблон, а якщо такого не знайдеться, його завжди можна завантажити з офіційного сайту Office.com .

По суті, такий шаблон &8212; вже готовий календар, в якому вам тільки залишиться занести святкові дати, дні народження або інші важливі події. Наприклад, таким календарем є шаблон, який представлений на зображенні нижче. Він являє собою повністю готову до використання таблицю.

Шаблон календаря в Microsoft Excel

Ви можете в ньому за допомогою кнопки заливки у вкладці «Головна» зафарбувати різними кольорами осередки, в яких містяться дати, в залежності від їх важливості. Власне, на цьому вся робота з подібним календарем може вважатися закінченою і їм можна починати користуватися.

Выделение дат в Microsoft Excel

Ми розібралися, що календар в Ексель можна зробити двома основними способами. Перший з них передбачає виконання практично всіх дій вручну. Крім того, календар, зроблений цим способом, доведеться щороку оновлювати. Другий спосіб заснований на застосуванні формул. Він дозволяє створити календар, який буде оновлюватися сам. Але, для застосування даного способу на практиці потрібно мати більший багаж знань, ніж при використанні першого варіанту. Особливо важливі будуть знання в сфері застосування такого інструменту, як умовне форматування. Якщо ж Ваші знання в Excel мінімальні, то можна скористатися готовим шаблоном, завантаженим з інтернету.

більше статей на цю тему: