Використання розширення Tampermonkey в Яндекс.Браузері

Крок 1: Встановлення

Першочергове завдання &8212; встановити розширення Tampermonkey в Яндекс.Браузер . Для цього найкраще використовувати офіційний сайт, де можна вибрати одну з доступних версій і бути впевненим в тому, що ви не отримаєте шкідливе ПЗ замість шуканого Доповнення.
завантажити Tampermonkey для Яндекс.Браузера

 1. Клікніть по посиланню вище, щоб опинитися на необхідній сторінці, де виберіть стабільну або бета-версію розширення. Поточні збірки функціонально практично нічим не розрізняються, проте в беті спостерігається більше проблем зі стабільністю роботи, особливо коли мова йде про недавно створених скриптах від сторонніх користувачів.
 2. Переход на страницу установки расширения Tampermonkey в Яндекс.Браузерe
 3. Відбудеться перехід на офіційну сторінку розширення в інтернет-магазині Chrome, де і потрібно натиснути &171; встановити&187; .
 4. Нажатие по кнопке для установки расширения Tampermonkey в Яндекс.Браузерe
 5. Відобразиться спливаюче повідомлення, яке необхідно підтвердити для продовження установки.
 6. Подтверждение установки расширения Tampermonkey в Яндекс.Браузерe
 7. Як тільки інсталяція виконана, відбудеться автоматичний перехід на сторінку з описом розширення. Ознайомтеся з основними інструментами та можливостями, якщо ви не зовсім розумієте, що саме являє собою ця невелика, але багатофункціональна програма.
 8. Ознакомление с основными функциями расширения Tampermonkey в Яндекс.Браузерe

З цим етапом точно не повинно виникнути жодних проблем, проте слідкуйте за інформацією від розробників Tampermonkey. Іноді подібні розширення видаляють з офіційних магазинів, тому на сайті з'являється інструкція по ручному додаванню доповнення в браузер.

Крок 2: пошук нових сценаріїв

Більшість користувачів вже знають, які саме скрипти вони хочуть встановити ще до інсталяції Tampermonkey в Яндекс.Браузер, але не всі здогадуються про існування декількох об'ємних баз, куди викладаються призначені для користувача скрипти різних напрямків. Давайте розберемося з тим, як знайти такі готові рішення і вибрати щось підходяще для себе.

 1. Пошук відповідних баз з готовими скриптами можна зробити і через пошуковик, але куди простіше викликати меню Tampermonkey і натиснути на кнопку & 171; знайти нові скрипти&187; .
 2. Переход к поиску новых скриптов для расширения Tampermonkey в Яндекс.Браузерe
 3. У новій вкладці відобразиться опис двох різних сайтів, де користувачі розміщують власні розробки. Виберіть відповідний і натисніть по його назві, щоб відкрити головну сторінку.
 4. Выбор базы для поиска новых скриптов расширения Tampermonkey в Яндекс.Браузерe
 5. Перегляньте список представлених скриптів користувачів. Їх можна сортувати по групах або через пошук відшукати код. Сайти відображають статистику і рейтинг кожного скрипта, по чому можна зрозуміти, який рівень довіри до конкретної програми.
 6. Поиск новых скриптов для расширения Tampermonkey в Яндекс.Браузерe на выбранной базе
 7. Після переходу на сторінку скрипта можна ознайомитися з відгуками і отримати детальні відомості про дану розробку, включаючи її призначення, тонкощі роботи і список останніх оновлень.
 8. Ознакомление с общей информацией о скрипте для расширения Tampermonkey в Яндекс.Браузерe

Всі скрипти встановлюйте тільки на свій страх і ризик, оскільки немає ніякої системи захисту або інших застерігаючих від вірусів інструментів. Звичайно, можна подивитися весь код скрипта, але для цього потрібно розбиратися в програмуванні. Найчастіше під сумнівними скриптами ховаються рекламні віруси, але особливо хитрі зловмисники можуть вбудувати в нього засіб викрадення платіжних даних або паролів користувачів.

Крок 3: Встановлення сценаріїв

Вище ми розібралися з тим, як знайти скрипт. Після цього його слід встановити і активувати для початку роботи. Щойно ви отримали застережливу інформацію. Обов'язково прочитайте її, а вже потім переходите до інсталяції скрипта, якщо впевнені в його безпеці.

 1. Відкрийте сторінку сценарію у відкритій базі або на його офіційному веб-сайті та натисніть &171;Install&187; .
 2. Кнопка для установки скрипта в расширение Tampermonkey в Яндекс.Браузерe

 3. Відбудеться перехід на вкладку Tampermonkey, де підтвердіть інсталяцію і попередньо ознайомитися з вихідним кодом.
 4. Подтверждение установки скрипта для расширения Tampermonkey в Яндекс.Браузерe
 5. Скрипт відразу ж буде доданий в Розширення &8212; переконайтеся в цьому, запустивши його меню. Змінюйте стан перемикача, щоб активувати або відключити програму.
 6. Управление установленным скриптом для расширения Tampermonkey в Яндекс.Браузерe

Крок 4: редагування доданих сценаріїв

Цей етап буде корисний лише досвідченим користувачам або тим, хто отримав інструкцію від розробника сценарію щодо зміни його вихідного коду чи інших параметрів у Tampermonkey. Кожен скрипт має відкритий вихідний код, а значить, його можна редагувати під свої потреби, що здійснюється так:

 1. Через меню Tampermonkey натисніть по рядку скрипта і перейдіть до розділу & 171; редагувати & 187; .
 2. Переход к редактированию установленного в Tampermonkey в Яндекс.Браузерe скрипта
 3. Змінюйте код відповідно до своїх потреб, а потім збережіть редагування і за необхідності завантажте готовий файл на комп'ютер для збереження його резервної копії.
 4. Редактирование исходного кода установленного скрипта для Tampermonkey в Яндекс.Браузерe
 5. Перейдіть до &171;Налаштування&187; , щоб додати винятки, змінити адресу для перевірки оновлень або налаштувати автоматичний запуск.
 6. Редактирование дополнительных настроек скрипта для Tampermonkey в Яндекс.Браузерe

Не забувайте застосовувати зміни в коді після його редагування, оскільки якщо просто закрити поточну вкладку, стан скрипта повернеться в початкове.

Крок 5: Налаштування Tampermonkey

Розберемося з присутніми в Tampermonkey настройками, яких не так багато, але деякі з них можуть виявитися корисними певним користувачам.

 1. Перейдіть до&171; панель управління & 187; через меню Розширення у верхній панелі Яндекс.Браузера.
 2. Переход к панели управления расширения Tampermonkey в Яндекс.Браузерe
 3. Перша вкладка & 171; встановлені скрипти&187; дозволяє управляти всіма доданими програмами, стежити за їх дозволами і станом, якщо це незручно робити через Головне меню.
 4. Управление всеми установленными скриптами Tampermonkey в Яндекс.Браузерe
 5. Слідом йде вкладка & 171; Налаштування&187; , де ви можете змінити режим конфігурації. Наведіть курсор на значок зі знаком питання, щоб отримати розгорнуту інформацію про кожному параметрі. Додатково поміняйте мову і метод оновлення скриптів, якщо це потрібно.
 6. Управление основными настройками расширения Tampermonkey в Яндекс.Браузере для работы со скриптами
 7. Tampermonkey має набір утиліт, які дозволяють експортувати файл із резервною копією, зберігати конфігурацію в хмарі або завантажувати додаткові оновлення за прямим посиланням.
 8. Управление утилитами при настройке расширения Tampermonkey в Яндекс.Браузере

Крок 6: створення нового сценарію

Створювати нові скрипти можуть тільки ті користувачі, які розбираються в використовуваній мові програмування. Сам процес розробки ми розписувати не будемо, а лише розповімо, як відкрити редактор і зберегти свій проект, якщо хтось просто захоче вставити вихідний код, зберегти його в якості скрипта і активувати в Tampermonkey.

 1. Через меню розширення перейдіть до меню & 171; створити новий скрипт&187; .
 2. Переход к созданию нового скрипта при помощи расширения Tampermonkey в Яндекс.Браузере
 3. У вікні редактора почніть створення скрипта або вставте його.
 4. Редактирование исходного кода при создании скрипта через расширение Tampermonkey в Яндекс.Браузере
 5. Зберігайте результат через меню&171; Файл & 187; .
 6. Сохранение готового скрипта через расширение Tampermonkey в Яндекс.Браузере
 7. Використовуйте інструменти розробника, якщо потрібно звернутися до шаблонів або перевірити синтаксис.
 8. Использование инструментов разработки при создании скрипта в Tampermonkey в Яндекс.Браузере

Якщо після використання даного доповнення ви вирішили, що його можна видалити, скористайтеся наведеною нижче інструкцією. При цьому враховуйте, що під час деінсталяції зникнуть і всі додані раніше скрипти.

Детальніше: як видаляти розширення в Яндекс.Браузері

більше статей на цю тему: