Як встановити Яндекс.Браузер на комп'ютер

Яндекс.Браузер-браузер від вітчизняного виробника, компанії Яндекс, заснований на движку Blink (форк Chromium). З часу виходу першої стабільної версії до сьогоднішнього моменту він зазнав безліч змін і поліпшень. Тепер його не можна назвати клоном Google Chrome , оскільки, незважаючи на однаковий движок, різниця між цими веб-оглядачами досить суттєва. Якщо ви вирішили користуватися Яндекс.Браузером, але не знаєте, з чого почати, то ми розповімо про те, як правильно його встановити на свій комп'ютер.

Установка Яндекс.Браузера на комп'ютер

Ми розділили всю процедуру на три кроки, щоб початківцям користувачам було простіше розібратися з усім керівництвом. Зверніть увагу на примітки, які будуть розписані далі. Особливо це стосується тих користувачів, хто відчуває проблеми завантаженням офіційного сайту Яндекс.Браузера. Власники операційних систем на основі Linux можуть скористатися окремою нашою статтею за посиланням нижче.

Детальніше: Установка Яндекс.Браузера в Linux

Крок 1: Завантаження

Насамперед необхідно завантажити інсталяційний файл. Це не сам браузер, а міні-програма, яка звертається до сервера Яндекс, де зберігається дистрибутив. Вся процедура здійснюється буквально в пару кліків так, як це показано на інструкції нижче.

Завантажити Яндекс.Браузер з офіційного сайту

Відразу хочемо відзначити, що розглянутий веб-оглядач заблокований на території України і може бути недоступний в інших країнах. В такому випадку офіційна сторінка просто не відкриється. Тому спочатку доведеться встановити в операційну систему проксі або VPN. Детальні інструкції по виконанню цього завдання ви знайдете в інших наших статтях далі.

Детальніше:
вибір між сервером VPN та проксі
безкоштовна установка VPN на комп'ютер
налаштовуємо підключення через проксі-сервер

 1. Перейдіть за вказаним вище посиланням, щоб потрапити на офіційну сторінку Яндекс.Браузера.
 2. Зніміть галочку з пункту прийняття участі в поліпшенні сервісів Яндекса, якщо не хочете відправляти розробникам інформацію про роботу програми. Потім натисніть на кнопку&171; завантажити & 187; .
 3. Скачивание Яндекс.Браузера с официального сайта
 4. Очікуйте завершення завантаження інсталяційного пакета, а після запустіть його.
 5. Завершение загрузки Яндекс.Браузера с официального сайта

Крок 2: Встановлення

Тепер приступимо безпосередньо до процедури установки. Проводиться вона приблизно таким же чином, як і у випадках з іншими веб-оглядачами:

 1. Після запуску інсталяційного файлу відзначте галочкою пункт &171; зробити браузером за замовчуванням&187; , якщо бажаєте зробити Яндекс стандартним оглядачем. Клацніть на &171; встановити&187; .
 2. Начало инсталляции Яндекс.Браузера на компьютер
 3. Дозвольте програмі вносити зміни на вашому пристрої.
 4. Подтверждение установки Яндекс.Браузера на компьютер
 5. Почнеться установка Яндекс.Браузера. Від вас більше не буде потрібно ніяких дій.
 6. Процедура установки Яндекс.Браузера на компьютер

Користувачі, які відчували труднощі із завантаженням браузера через його блокування провайдером, також зіткнуться з тим, що вікно установки на певному етапі видасть помилку. Вирішується ця проблема шляхом установки VPN або Proxy за тими ж принципами, які були описані в зазначених вище статтях.

Крок 3: первинна настройка

Після установки браузер запуститься з відповідному повідомленням в новій вкладці. Тут здійснюється первісна конфігурація, яка допоможе оптимізувати зовнішній вигляд і функціональність веб-оглядача під себе.

 1. Натисніть на кнопку & 171; налаштувати & 187; , щоб запустити майстра початкового налаштування браузера.
 2. Начало настройки Яндекс.Браузера после завершения установки
 3. Вам буде запропоновано вибрати фон. Залежно від пріоритетів і смаку можете встановити анімований або статичний. Підберіть вподобане зображення і натисніть на нього, і якщо це буде анімація, в віконечку посередині ви побачите іконку паузи, на яку можна натиснути і зупинити тим самим анімоване зображення. Повторне натискання на іконку відтворення запустить відтворення.
 4. Выбор главной темы Яндекс.Браузера после установки
 5. Увійдіть в ваш Яндекс-аккаунт, якщо такий є. Можете зареєструватися або пропустити цей крок.
 6. Вход в аккаунт для работы в Яндекс.Браузере
 7. Далі буде запропоновано встановити Яндекс.діск, який призначений для хмарного зберігання будь-яких файлів. Вибирайте самі, чи варто використовувати дане забезпечення.
 8. Установка Яндекс.Диска в Яндекс.Браузере
 9. Після з'явиться повідомлення про те, що браузер був налаштований і готовий до роботи. Клацніть на кнопку &171; на стартову&187; .
 10. Завершение предварительной конфигурации Яндекс.Браузера после установки
 11. Як бачите, в новій вкладці присутня досить велика кількість інформації. Панелі зверху видаляються шляхом натискання ПКМ і вибору & 171; видалити & 187; .
 12. Отключение панелей новой вкладки в Яндекс.Браузере
 13. Для відключення інших панелей доведеться перейти в & 171; Налаштування&187; через меню.
 14. Переход в настройки Яндекс.Браузера
 15. Тут опустіться в розділ &171; інтерфейс & 187; і вимкніть непотрібні функції в категорії & 171; нова вкладка & 187; .
 16. Отключение панелей Яндекс.Браузера через настройки

Вирішення проблем з установкою

Іноді користувачі стикаються з тим, що під час інсталяції розглянутого браузера виникають проблеми різного роду, наприклад, зависання, поява повідомлень про відсутність будь-яких файлів або попередження з кодами помилок. Кожна з цих неполадок виправляється певними методами. Якщо раптом ви зіткнулися з такими труднощами, радимо ознайомитися з іншим нашим матеріалом по цій темі далі.

Детальніше: чому не встановлюється Яндекс.Браузер

Тепер Ви знаєте все про інсталяцію Яндекс.Браузера на комп'ютер під управлінням операційної системи Windows. Як бачите, нічого в цьому складного немає, впорається з установкою навіть початківець юзер.

більше статей на цю тему: