Корисні гарячі клавіші в Яндекс.Браузері

Гарячі клавіші — комбінації, що вводяться за допомогою клавіатури, які дозволяють отримати швидкий доступ до тієї чи іншої функції. Практично кожна програма і самі операційні системи підтримують певні гарячі клавіші. Яндекс.Браузер, втім, як і всі інші веб-оглядачі, також має свій набір гарячих клавіш. У нього досить значний список клавішних сполучень, частина з яких рекомендується знати всім користувачам.

Гарячі клавіші Яндекс.Браузера

У вас немає необхідності запам'ятовувати весь список гарячих клавіш, тим більше тому, що він немаленький. Досить вивчити основні комбінації, які будуть корисні в роботі саме вам.

Робота з вкладками

Горячие клавиши Яндекс.Браузера - вкладки

Робота з закладками

Горячие клавиши Яндекс.Браузера - закладки

Робота з історією браузера

Горячие клавиши Яндекс.Браузера - история

Робота з вікнами

Горячие клавиши Яндекс.Браузера - окна

Навігація на сторінці

Горячие клавиши Яндекс.Браузера - навигация

Робота з поточною сторінкою

Горячие клавиши Яндекс.Браузера - поиск

Редагування

Горячие клавиши Яндекс.Браузера - редактирование

Пошук

Горячие клавиши Яндекс.Браузера - поиск

Робота з адресним рядком

Горячие клавиши Яндекс.Браузера - адресная строка

Для розробників

Горячие клавиши Яндекс.Браузера - для разработчиков

Різне

Горячие клавиши Яндекс.Браузера - разное

Крім того, Yandex і сам постійно підказує, які з функцій мають свої швидкі клавіші. Наприклад, ці підказки ви можете знайти в " Налаштуваннях» :

Подсказки горячих клавиш Яндекс.Браузера в Настройках

Або в контекстному меню:

Подсказки горячих клавиш Яндекс.Браузера в контекстном меню

Редагування гарячих клавіш в Яндекс.Браузері

На жаль, настройками браузера Змінити поєднання гарячих клавіш не можна. Але оскільки основні комбінації є універсальними та застосовними до багатьох інших програм, ми сподіваємося, що вам не складе труднощів запам'ятати їх. Надалі ці знання будуть економити час роботи не тільки в Яндекс.Браузері, але і в інших програмах для Windows.

Але якщо ви все-таки хочете змінити поєднання клавіш, можемо порекомендувати встановити браузерне розширення, наприклад, Shortkeys або будь-яке інше, але принцип роботи ми будемо розглядати саме на його прикладі. Врахуйте, що у нього немає перекладу на російську мову, проте навіть з мінімальними знаннями англійської не важко розібратися з його можливостями. До того ж ви завжди можете виділити незрозумілий текст, натиснути по ньому правою кнопкою миші і в контекстному меню отримати переклад незрозумілих слів/пропозицій.

Перевод через встроенный в Яндекс.Браузер переводчик

Завантажити Shortkeys (Custom Keyboard Shortcuts) з Google Webstore

 1. Через меню перейдіть до & 171; Доповнення&187; .
 2. Переход в Дополнения в Яндекс.Браузере
 3. У розділі &171; з інших джерел&187; знайдіть тільки що встановлене розширення, клікніть на & 171; Детальніше&187; і натисніть по з'явилася кнопці &171;Налаштування&187; .
 4. Переход в настройки расширения Shortcuts в Яндекс.Браузере
 5. У полі &171;Keyboard shortcut&187; впишіть (не Натисніть, а саме впишіть їх назву буквами) поєднання клавіш, яке хочете задіяти. Клікніть по полю &171;Behavior&187; , щоб розкрився список можливих варіантів. Тут ви можете вибрати необхідну дію або, навпаки, заблокувати роботу цієї гарячої клавіші (пункт &171;Do nothing&187; ). Третє поле заповнювати не обов'язково, воно служить для введення короткої назви, що дозволяє вам орієнтуватися в створених гарячих клавішах в майбутньому.
 6. Процесс создания горячей клавиши для Яндекс.Браузера через расширение Shortcuts
 7. Примітка: обов'язково заглядайте в опис роботи розширення, натискаючи на посилання &171;Help&187; поруч з блоками.
 8. Ссылки Help в расширении Shortkeys для Яндекс.Браузера

  Там ви знайдете правила створення гарячих клавіш, наприклад, формат написання поєднання клавіш, від якого залежить те, як ці клавіші будуть натискатися ( ctrl+r & 8212; клавіші тиснуться одночасно, ctrl r &8212; клавіші тиснуться послідовно і т.д.).

  Wiki-инструкция по настройке расширения Shortkeys
 9. Якщо клікнути по рядку &171;Activation Settings&8230;&187; , розгорнеться додатковий блок, де можна налаштувати роботу гарячої клавіші. Поле &171;Websites&187; дозволяє вам зробити її активною на всіх сайтах ( &171;All sites&187; ), на всіх сайтах крім визначених ( &171;All sites expect&8230;&187; ) або на одному або декількох сайтах ( &171;Only on specific sites&187; ). &171;URLs&187; &8212; сюди знадобиться ввести ті сайти, де буде або не буде працювати гаряча клавіша (залежить від вибору пункту в попередньому блоці). Досить вводити сайт в форматі www.site.com , відокремлюючи один від іншого клавішею Enter (один сайт на рядок).
 10. Коли створення закінчиться, натисніть &171;Add&187; , щоб додати нову гарячу клавішу або &171;Save&187; , щоб зберегти зміни. Поточні вкладки знадобиться перезавантажити, щоб нові хоткеи почали працювати.
 11. Дополнительные параметры горчей клавиши для Яндекс.Браузера через расширение Shortcuts
 12. Зверніть увагу, що залежно від типу вибраної дії додаткові поля для налаштування будуть різними. Наприклад, на скріншоті нижче ми створили гарячу клавішу, що відкриває lumpics.ru, доданий в список закладок, в момент, коли відкритий сайт vk.com.
 13. Добавленное сочетание горячих клавиш в Яндекс.Браузер через расширение Shortcuts
 14. А на цьому скріншоті перевірили роботу створених гарячих клавіш: перша закріпила сайт, друга &8212; відкрила заданий сайт із закладок.
 15. Результат работы созданных горячих клавиш в расширении Shortkeys для Яндекс.Браузера

  Не забувайте, що у доповнення є функції імпорту та експорту, які дозволять зберегти конфігураційний файл і скористатися ним після переустановлення браузера, на інших пристроях, поділитися з друзями, у яких також встановлено це доповнення.

  Импорт и экспорт созданных горячих клавиш в расширении Shortkeys для Яндекс.Браузера

Використання гарячих клавіш полегшує використання Яндекс.Браузера. Багато дій можна здійснювати набагато швидше, натискаючи певні клавіатурні поєднання. Це економить Ваш час і робить роботу в браузері більш продуктивною.

більше статей на цю тему: