включення мікрофона в Яндекс.Браузері

Деякі веб-сайти, онлайн-ігри та сервіси надають можливість голосового спілкування, а в пошукових системах Google і Яндекс голосом можна озвучувати свої запити. Але все це можливо лише в тому випадку, якщо в веб-браузері дозволено використання мікрофона конкретним сайтом або системою, і він включений. Про те, як виконати необхідні для цього дії в Яндекс.Браузері, буде розказано в нашій сьогоднішній статті.

Активація мікрофона в браузері Яндекс

Перш ніж перейти до включення мікрофона в веб-браузері, слід переконатися в тому, що він правильно підключений до комп'ютера, налаштований і в цілому нормально працює в середовищі операційної системи. Зробити це вам допоможуть представлені за посиланнями нижче керівництва, ми ж приступимо до розгляду всіх можливих варіантів вирішення завдання, озвученої в темі статті.

Включить разрешение для микрофона Windows 10

Детальніше: Перевірка мікрофона в Windows 7 і Windows 10

Варіант 1: активація за запитом

Найчастіше на сайтах, що надають можливість задіяння для спілкування мікрофона, автоматично пропонується надати дозвіл на його використання і, якщо буде потрібно, виконати його включення. Безпосередньо в Яндекс.Браузері Це виглядає наступним чином:

Разрешить сайту использование микрофона в Яндекс Браузере

Тобто все що від вас вимагається-скористатися кнопкою виклику мікрофона (почати дзвінок, озвучити запит і т. д.), а потім натиснути у спливаючому вікні " дозволити» після того. Це буде потрібно лише в тому випадку, якщо ви вирішили вперше скористатися пристроєм голосового введення на тому чи іншому веб-сайті. Таким чином ви відразу активуєте його роботу і зможете приступити до розмови.

Варіант 2: налаштування Програми

Якби завжди все робилося так просто, як в розглянутому вище випадку, цієї статті, як і в цілому такого високого інтересу до теми, не було б. Далеко не завжди той чи інший веб-сервіс запитує дозвіл на задіяння мікрофона і/або починає його «чути» після включення. Робота пристрою голосового введення може бути заборонена або відключена в налаштуваннях веб-оглядача, причому як для всіх сайтів, так і тільки для конкретного або деяких. Тому його потрібно активувати. Для цього виконайте наступні дії:

 1. Відкрийте меню веб-оглядача, клікнувши лівою кнопкою мишки (ЛФМ) по трьох горизонтальних смугах в його правому верхньому куті, і виберіть пункт «Налаштування» .
 2. Открыть настройки Яндекс Браузера для активации микрофона
 3. У бічному меню перейдіть у вкладку»сайти" і в ній натисніть по зазначеної на зображенні нижче посиланням " Розширені налаштування веб-сайтів» .
 4. Перейти к расширенным настройкам сайтов в Яндекс Браузере
 5. Прокрутіть список доступних параметрів до блоку опцій " доступ до мікрофона» і переконайтеся, що в переліку пристроїв вибрано те, яке ви плануєте використовувати для голосового спілкування. Якщо це не так, виберіть його у випадаючому списку.
  Выбор Микрофона по умолчанию в Яндекс.Браузере
  Зробивши це, встановіть маркер навпроти пункту " запитувати дозвіл (рекомендується)» , якщо раніше було встановлено значення »заборонено" .
 6. Запрашивать разрешение на использование микрофона в Яндекс.Браузере
 7. Тепер перейдіть на сайт, для якого потрібно включити мікрофон, і скористайтеся функцією його виклику. У спливаючому вікні клікніть по кнопці " дозволити» , після чого пристрій буде активовано і готове до роботи.
 8. Разрешить сайту использование микрофона в Яндекс Браузере
 9. Додатково: у підрозділі " Розширені налаштування сайтів» Яндекс.Браузера (конкретно в присвяченому мікрофону блоці, який показаний на зображеннях з третього пункту) ви можете бачити список сайтів, яким доступ до мікрофона дозволений або заборонений – для цього передбачені відповідні вкладки. Якщо який-небудь веб-сервіс відмовляється працювати з пристроєм голосового введення, цілком можливо, що раніше ви йому заборонили це робити, тому при необхідності просто видаліть його зі списку »заборонено" , натиснувши по зазначеній на скріншоті нижче посиланням.
 10. Удалить запрещенный сайт из списка в Яндекс.Браузере

  Раніше в налаштуваннях браузера від Яндекс можна було саме включити або вимкнути мікрофон, тепер же доступний тільки вибір пристрою введення і визначення дозволів на його використання для сайтів. Це більш безпечне, але, на жаль, не завжди зручне рішення.

Варіант 3: адресний або пошуковий рядок

Більшість користувачів російськомовного інтернету для пошуку тієї чи іншої інформації звертаються або до веб-сервісу Google, або до його ж аналогу від компанії Яндекс. Кожна з цих систем надає можливість використання мікрофона для введення пошукових запитів за допомогою голосу. Але, перш ніж звернутися до даної функції веб-оглядача, необхідно надати дозвіл на використання пристрою конкретному пошуковику і потім вже активувати його роботу. Про те, як це робиться, ми раніше писали в окремому матеріалі, з ним і рекомендуємо ознайомитися.

Предоставить разрешение на использование микрофона в Яндекс Браузере

Детальніше:
Голосовий пошук в Яндекс.Браузері
активація функції голосового пошуку в Яндекс.Браузері

Висновок

Найчастіше необхідність фактичного включення мікрофона в Яндекс.Браузері відсутня, все відбувається значно простіше – сайт запитує дозвіл на використання пристрою, а ви його надаєте.

більше статей на цю тему: