LastPass Password Manager для Mozilla Firefox

Для збереження паролів у будь-якому веб-браузері, включаючи Mozilla Firefox , відповідає окремий розділ меню. Однак далеко не для всіх користувачів він зручний &8212; без включеної синхронізації ці дані зберігаються локально, і якщо жорсткий диск прийде в непридатність, виникнуть непереборні проблеми з операційною системою, збережені дані для авторизації нескладно втратити без можливості відновлення. Крім того, навіть при включеній синхронізації Користувач прив'язує себе до конкретного браузеру. Сторонні інструменти дозволяють уникнути всіх цих незручностей, зберігаючи особисті дані в безпеці. Зокрема це відноситься до LastPass &8212; доповнення з перевіреною репутацією і корисними функціями.

Хмарне зберігання паролів

Основне призначення цього доповнення &8212; зберігання всіх паролів, які ви вводите при авторизації на сайтах, в хмарі. Завдяки цьому зовсім не обов'язково прив'язуватися до одного браузеру &8212; досить встановити розширення на інший пристрій, авторизуватися під цією ж обліковим записом і без праці заходити на будь-які сайти, паролі для яких вже були збережені раніше. Створення свого аккаунта в ЛастПасс відбувається дуже просто:

 1. Встановіть розширення з Firefox Browser Add-ons за допомогою пошуку на сайті або посилання нижче.

  Перейти до завантаження LastPass Password Manager з Firefox Browser Add-ons

 2. Установка расширения LastPass для Mozilla Firefox
 3. Підтвердіть інсталяцію відповідною кнопкою.
 4. Подтверждение установки расширения LastPass для Mozilla Firefox
 5. Після цього вам знадобиться зареєструватися в ньому: натисніть на іконку LastPass, що з'явиться правіше адресного рядка, і клікніть по кнопці &171;Accept&187; .
 6. Переход к регистрации учетной записи LastPass для Mozilla Firefox
 7. Відкриється нова сторінка в веб-браузері, де потрібно пройти процес реєстрації. Для початку вкажіть діючий email. Адреса електронної пошти повинен бути дійсно робочим, щоб в разі втрати пароля від LastPass ви змогли відновити його.
 8. Ввод электронной почты для создания учетной записи LastPass для Mozilla Firefox
 9. Пароль сервіс вимагає складний: від 12 символів, що містить мінімум по 1 малої і 1 великої літери, а також хоча б з 1 цифрою. Обов'язково вкажіть підказку, яка допоможе відновити ключ, якщо ви його забудете.
 10. Создание пароля для учетной записи LastPass для Mozilla Firefox

Як тільки аккаунт буде створений, знадобиться виконати своє перше збереження. Це працює наступним чином: відкрийте сайт, пароль від облікового запису якого хочете зберегти в LastPass. Пройдіть стандартну процедуру авторизації. Розширення запросить дозвіл на збереження пароля, підтвердіть це кнопкою &171;Add&187; .

Добавление логина и пароля в LastPass для Mozilla Firefox

В якості експерименту вийдіть з облікового запису цього сайту, і ви побачите, що навіть якщо не запам'ятовувати пароль в самому Mozilla Firefox, дані для входу будуть підставлені. При наявності декількох облікових записів від одного сайту натисніть на кнопку в полі введення логіна або пароля і вибрати потрібний варіант. Різні авторизаційні дані від облікових записів стануть доступні тільки після того, як ви по черзі залогіниться в них.

Выбор одной учетной записи из нескольких в LastPass для Mozilla Firefox

Локальне шифрування

Особливістю роботи даного розширення є те, що все шифрування, яке відбувається в ЛастПасс, здійснюється локально з використанням унікального ключа, через що паролі навіть в зашифрованому вигляді не передаються на сервер компанії. У цій справі задіюються технології AES-256 і PBKDF2 SHA-256. Завдяки цьому користувач може не хвилюватися за введення конфіденційних відомостей в пам'ять Доповнення: дізнатися їх стороннім особам не вийде. Додатково вчинення кожного важливого дії супроводжується вимогою повторного введення пароля & 8212; це допомагає вберегти особисті дані від інших Користувач, які знаходяться за комп'ютером під час вашої відсутності.

Особисте сховище

Кожному зареєстрованому користувачеві надається профіль, де він може керувати різними функціями. Для цього натисніть на кнопку розширення і перейдіть в &171;Open my Vault&187; .

Переход в личное хранилище в LastPass для Mozilla Firefox

Найголовніше &8212; тут можна переглядати всі збережені коли-небудь в LastPass паролі, сортуючи їх і розподіляючи по папках.

Персональное хранилище пользователя в LastPass для Mozilla Firefox

Для кожного пароля, якщо клікнути на кнопку гайкового ключа в плитці з ним, доступна настройка декількох додаткових опцій: переглянути логін, пароль, додати замітку, папку, необхідність введення майстра-пароля перед підстановкою пароля в форму авторизації, включення автоматичного входу на сайт з цими даними, відключення автозаповнення (конкретно ці логін і пароль не будуть автоматично підставлятися у відповідні поля на сторінці входу в Особистий кабінет цього сайту). Навіть є можливість додати пароль в обране і відправити його людині, якій довіряєте, поштою.

Дополнительные настройки сохраненного пароля в расширении LastPass для Mozilla Firefox

Незважаючи на назву, крім самих паролів в цьому розширенні дозволяється зберігати і деякі інші дані. А саме: нотатки, адреси/номери телефонів, платіжні картки, банківські акаунти. Таким чином, ви зможете швидко отримати доступ до будь-якої з цієї конфіденційної інформації за допомогою комп'ютера, мобільного пристрою або Apple Watch, де доступна програма LastPass. Те ж саме стосується і їх: замітки, номери кредитних карт і ін.можуть бути без праці переглянуті, відсортовані, розподілені. Все це також легко редагувати та видаляти, коли якась інформація виявляється зміненою або застарілою.

Добавление персональной информации в личное хранилище LastPass для Mozilla Firefox

Тут же пропонується скористатися і другорядними можливостями, на яких ми не станемо зупинятися, але частково розглянемо далі (тому що вони є частиною меню розширення), зробити деякі базові настройки аккаунта. Російської мови інтерфейсу, на жаль, тут немає.

Перегляд нещодавно використаних паролів для авторизації

Цей пункт і інші викликаються через меню, Відкрити яке можна кліком по іконці розширення, як ми вже сказали вище. Тому надалі зупинятися на цьому не будемо, а просто вкажемо назви пунктів. Зараз мова піде про &171;Recently Used&187; .

Меню управления расширением LastPass для Mozilla Firefox

Тут з'явиться список останніх логінів і паролів, які використовувалися для входу на сайти. Це, до речі, зручна річ не тільки для самого власника аккаунта, але і з метою перевірки конфіденційності. Дані звідси стерти не можна на відміну від історії браузера, тому якщо хтось знаходився за вашим комп'ютером і входив без вашого відома на сайти, заглянувши в &171;Recently Used&187; Ви обов'язково про це дізнаєтеся, навіть якщо історія відвідувань веб-оглядача була підчищена.

Список добавленной персональной информации в LastPass для Mozilla Firefox

Кліком по будь-якому пункту можна як перейти на сам сайт, так і відредагувати авторизаційні дані або зовсім видалити комбінацію логін/пароль з LastPass.

Редактирование добавленной персональной информации в LastPass для Mozilla Firefox

Перегляд персональної інформації

Раніше ми уточнювали, що крім паролів в Розширення заносяться замітки, номери карт і інші дані. Через пункт &171;All Items&187; ви можете не тільки швидко їх переглянути, але і додати новий пункт. Це зручно, оскільки необхідність переходу в персональний кабінет відпадає. Надалі всю цю інформацію можна використовувати для швидкої реєстрації на сайтах, оплати якихось покупок, рахунків без необхідності вводити вручну платіжні відомості.

Просмотр добавленной персональной информации в LastPass для Mozilla Firefox

Додавання особистої інформації

Ці самі особисті дані можна без праці занести в Розширення, перейшовши через меню в розділ &171;Add item&187; . Тут на вибір надається відразу кілька тематичних шаблонів, куди і вноситься потрібна інформація. Частина з них непридатна до нашої країни, проте в цілому поля актуальні для заповнення, і таким чином ви зможете внести дані про медичну страховку, водійських правах, паспорті і т.д. все це в подальшому доступно для перегляду через Особистий кабінет.

Добавление персональной информации в LastPass для Mozilla Firefox

Генерування складного пароля

Розширення пропонує користувачам створювати складні паролі, які не зможуть зламати зловмисники. Перейшовши в &171;Generate Secure Password&187; , вам пропонується виставити довжину майбутнього ключа, вказати його тип (легкий для вимови, легкий для читання, з великими, малими літерами, цифрами і символами). Якщо отриманий результат не подобається, Змініть його параметри або просто згенеруйте заново.

Генерирование сложного пароля в LastPass для Mozilla Firefox

Додаткові опції аккаунта

Окрім усіх цих можливостей, є також кілька ТЕХНІЧНИХ ТА вторинних функцій, які можуть здатися комусь корисними. У розділі меню &171;Account Options&187; ви знайдете наступні додаткові параметри:

Дополнительные возможности LastPass для Mozilla Firefox
 • &171;Secure Challenge&187; &8212; сервіс пропонує перевірити, наскільки безпечні використовувані паролі. Якщо якісь з них (перевіряються тільки ті, що були збережені в LastPass) виявляться слабкими, ви опинитеся повідомлені про це. Наприклад, на скріншоті нижче видно, що з усіх зауважень &8212; низька безпека деяких паролів, в той час як інші параметри в безпеці.
 • Результат проверки безопасности паролей в LastPass для Mozilla Firefox
 • &171;Identities&187; &8212; цей розділ меню дозволяє перемикатися між одним із трьох ідентифікаторів. Ідентифікатори створюються через сховище (&171; Open my Vault & 187;) і служать для категоризації паролів. Якщо зберігаються даних багато, з часом між ними дуже важко орієнтуватися і це стає просто небезпечно при роботі за одним пристроєм кількох людей. Ідентифікатори дозволяють розмежувати вашу діяльність, наприклад, на робочу, особисту та дитячу. Таким чином, паролі не зможуть перемішуватися між собою, і кожен з користувачів зможе бути впевнений, що при вході на який-небудь сайт (умовний ВКонтакте) підставляться лише його особисті дані, в той час як іншим користувачам, які мають інший ідентифікатор вдасться авторизуватися лише тільки під своїм логіном і паролем. Те ж саме стосується і Користувача, який бажає просто розмежувати роботу вдома і в офісі. Це досягається за рахунок необхідності введення майстра-пароля, без якого потрапити в конкретний ідентифікатор вам не вдасться.
 • &171;Advanced&187; &8212; технічні параметри, які не потребують додаткового пояснення досвідченим користувачам і не особливо потрібні новачкам. Тут можна перезавантажити вкладки, Очистити локальний кеш, зробити експорт CSV-файлу з паролями і ін.
 • &171;Extension Preferences&187; &8212; тут налаштовуються параметри роботи ЛастПасс: деякі загальні і розширені налаштування, Безпека, повідомлення, гарячі клавіші, іконки. Не плутайте з настройками, які знаходяться в сховищі. Ті відповідають лише за аккаунт, ці &8212; за роботу самого розширення.
 • Общие настройки расширения LastPass для Mozilla Firefox

Підводячи підсумки, слід сказати, що LastPass &8212; досить функціональне розширення, яке не має аналогів за своєю користю для всіх тих, хто активно працює з сайтами в Інтернеті. ЛастПасс не дуже підходить новачкам, які не бажають розбиратися в його функціях і не збираються платити за надання розширених можливостей. Після реєстрації ви отримуєте 30 днів преміум-використання в подарунок, після чого за отримання доведеться купувати PRO-версію згідно розцінками сервісу (перегляньте список опцій, які відкриваються при покупці Premium &8212; ймовірно, вони вам просто не потрібні). Однак і для звичайного зберігання паролів LastPass також успішно задіюється: використовуючи його, ви можете з легкістю користуватися різними браузерами і на різних пристроях, автоматично отримуючи і керуючи авторизаційними даними скрізь, де встановлено це доповнення.

більше статей на цю тему: