Збереження паролів в Opera

Для зручної роботи з сайтами в браузерах передбачено відразу кілька можливостей. Однією з них є збереження паролів, що допомагає не тільки швидко входити облікові записи, але і позбавляє від необхідності тримати в голові комбінації логінів і паролів. В Opera будь юзер може активувати цю функцію і скористатися нею одним із зручних способів.

Збереження паролів в Opera

За замовчуванням у цьому веб-браузері збереження паролів працює автоматично для кожного сайту як запит. Однак в ході випадкових або навмисних дій користувач може відключити його вибірково або повністю. У цій статті ми розглянемо і саму процедуру збереження, і те, як активувати цю можливість різними варіантами, в результаті чого Ключі стануть доступні або локально в опері, або в захищеному хмарному сховищі.

Варіант 1: збереження пароля в Opera

Більшість користувачів віддає перевагу найлегший і простий варіант &8212; збереження всіх паролів в налаштуваннях браузера. В цілому, цього вистачає для більшості людей, проте безпека знижена, а можливість перенесення незручна, і стає в принципі нереалізується при виникненні проблем з операційною системою або неполадок з жорстким диском/твердотілим накопичувачем. Проте якщо ви не бажаєте йти більш складними шляхами, користуєтеся комп'ютером поодинці і впевнені, що в разі можливої втрати цих даних зможете відновити їх, звичайного збереження буде достатньо.

 1. Спочатку Опера пропонує зберегти пароль відразу ж після авторизації на сайті. Ви вводите логін і пароль, натискаєте кнопку входу, і коли він здійсниться, під адресним рядком спливає пропозиція скористатися менеджером паролів. Щоб надалі ці дані відразу ж підставлялися в потрібні поля і/або відбувався автоматичний вхід, досить натиснути на кнопку &171; Зберегти & 187; .
 2. Предложение сохранить пароль после авторизации на сайте в Opera
 3. Коли такого повідомлення Немає для одного або декількох сайтів, значить, одна з функцій, що відповідають за цю дію, була відключена. Щоб активувати їх знову, переходимо в &171;Налаштування&187; .
 4. Переход в Настройки в Opera
 5. Через ліву панель розгортаємо розділи & 171; додатково&187; > &171;Безпека&187; і шукаємо блок &171;автозаповнення & 187; . Тут переходимо в &171;паролі&187; .
 6. Переход в раздел Пароли в настройках Opera
 7. Насамперед звертаємо увагу на список адрес, що знаходяться в переліку &171;сайти, паролі для яких не зберігаються&187; . Якщо раніше ви випадково (чи ні) натиснули кнопку & 171; ніколи&187; у пропозиції менеджера паролів (див.Крок 1), тепер відповідний запит не з'явиться до моменту, поки веб-адреса не буде виключений з своєрідного &171;чорного списку&187;. Просто натисніть на хрестик.
 8. Удаление сайта из списка адресов, для которых пароли не сохраняются в Opera
 9. Якщо браузер в принципі не запрошує вас зберегти паролі, перебуваючи в цьому ж вікні, активуйте функцію &171; дозволяти зберігати паролі&187; . Відтепер невелика спливаюча рядок буде з'являтися кожен раз, коли проводиться вхід на сайт з використанням логіна і пароля.
 10. Включение предложения сохранять пароли в Opera
 11. Для миттєвої авторизації на сайтах без необхідності ручного підтвердження входу також включите параметр &171;автоматичний вхід & 187; .
 12. Включение автоматического входа при сохраненном пароле в Opera
 13. Перевірте застосування налаштувань, спробувавши зберегти пароль таким чином: потрібні дані миттєво підставляться, якщо ви зайдете в свій обліковий запис один раз, а в подальшому при наборі адреси або переході з закладок ви відразу ж будете авторизовані на ньому. Навіть якщо в ході різних ситуацій Користувач виявиться разлогінен, в формі введення даних логін і пароль автоматично будуть підставлені менеджером паролів, і йому залишиться лише натиснути кнопку & 171; Увійти & 187; .
 14. Подстановка сохраненного пароля в Opera

До речі, якщо є бажання отримати більше приватності при збереженні таким чином, рекомендуємо встановити пароль на вхід в обліковий запис Windows. І хоча знадобиться вводити його кожен раз при запуску комп'ютера, ця можливість так само буде захищати всіх цікавих від перегляду збережених паролів. При спробі дізнатися цю інформацію, інший користувач (і ви теж) зіткнеться з необхідністю ввести пароль від вашого облікового запису Windows або Microsoft (залежить від версії операційної системи).

Подтверждение безопасности Windows при попытке просмотреть пароль в Opera

Варіант 2: Синхронізація паролів

Якщо у вас є кілька пристроїв, і ви всюди користуєтеся оперою, працюючи на одних і тих же сайтах, набагато зручніше буде скористатися фірмовою синхронізацією цієї компанії. Варто уточнити, що цей метод стане не кращим вибором для тих, у кого на одних пристроях знаходяться, наприклад, робочі профілі, а на інших &8212; домашні. Однак якщо такого розмежування немає, за пару хвилин ви зможете активувати хмарну синхронізацію.

 1. Відкрийте &171;Налаштування&187; і прокрутіть сторінку до блоку &171; Синхронізація & 187; і натисніть кнопку & 171; Увійти & 187; .
 2. Функция включения синхронизации данных через учетную запись в Opera
 3. Якщо ви ніколи не реєстрували аккаунт, натисніть по &171;Створити обліковий запис!&187; . Всім власникам&171; учеткі & 187; Opera слід клікнути по посиланню & 171; Увійти & 187; . Процес реєстрації зводиться до вказівки email і введення пароля, тому розглядати його окремо не має сенсу. Обов'язково скористайтеся робочою адресою, щоб пароль від профілю завжди можна було відновити, якщо він буде забутий.
 4. Создание новой учетной записи для синхронизации паролей в Opera
 5. Після здійснення реєстрації та входу в свій аккаунт опери, ви знову опинитеся в розділі з настройками. Тепер статус зміниться на & 171; ви увійшли як:&187; , а нижче з'явиться кнопка & 171; Синхронізація служб Google&187; . На неї-то і потрібно натиснути.
 6. Переход в параметры синхронизации учетной записи в Opera
 7. Спочатку в Налаштуваннях активовані всі пункти крім паролів, тому клікніть по кнопці у вигляді перемикача, щоб вона загорілася синім кольором. Так можна включати і відключати їх синхронізацію на різних пристроях.
 8. Включение синхронизации паролей для учетной записи в Opera

Залишається зробити вхід в обліковий запис на інших комп'ютерах, смартфонах і планшетах. Після проведеної синхронізації (може знадобитися почекати деякий час для завершення перенесення даних) ви побачите, що в розділі налаштувань & 171; паролі&187; з'явилися всі записи, а вхід на сайти відбувається без необхідності ручного набору.

Варіант 3: Використання розширення

Далеко не всі користувачі бажають прив'язуватися до якогось одного веб-оглядача і користуватися їх фірмовою системою синхронізації. Для цієї категорії людей існують спеціальні розширення, що дозволяють в хмарі зберігати всі свої дані для входу, і надійним, перевіреним роками рішенням, стало додаток LastPass. У ньому вам потрібно створити Особистий кабінет, де і будуть в зашифрованому вигляді зберігатися всі ваші логіни і паролі від різних сайтів. Надалі, в якій би браузер ви не встановили, після входу в свій аккаунт додаток буде пропонувати автоматично зайти на сайт, вибравши логін і прив'язаний до нього пароль. Простіше кажучи, це розширення стирає межі між веб-оглядачами і дозволяє користувачам зручно мігрувати з однієї програми на іншу, не вводячи паролі кожен раз вручну і не роблячи їх експорт-імпорт.

Перейдіть на сторінку LastPass в Opera Addons

 1. Завантажити розширення можна з фірмового магазину доповнень від Opera, перейшовши за посиланням вище.
 2. Установка расширения LastPass в Opera через Opera Addons
 3. Насамперед знадобиться створити аккаунт, клікнувши по іконці розширення, яка після інсталяції з'явиться правіше адресного рядка, і вибравши посилання &171;Create an account&187; .
 4. Переход с регистрации в расширении LastPass в Opera
 5. Впишіть свій діючий електронну адресу і натисніть кнопку з такою ж назвою, як і в попередньому вікні. Важливо вказати саме робочий email, до якого є доступ, оскільки якщо ви забудете пароль від LastPass, відновити його буде можна тільки по електронній пошті.
 6. Предложение создать новый аккаунт в расширении LastPass в Opera
 7. Придумайте пароль для облікового запису. Справа вказані всі правила: від 12 символів, повинна бути як мінімум 1 цифра, 1 буква верхнього і нижнього регістру, пароль не може збігатися з адресою ящика. Не забудьте ввести підказку (hint), щоб змогли в разі чого згадати те, що придумали. Клацніть на &171;Next&187; .
 8. Регистрация аккаунта в расширении LastPass в Opera
 9. Коли профіль створений, відкривайте сайт, пароль для якого хочете зберегти, здійсните вхід в аккаунт. Паралельно з менеджером паролів від Opera розширення запропонує зберегти ці дані через нього. Натиснути &171;Add&187; .
 10. Предложение сохранить пароль в расширении LastPass в Opera
 11. Наступного разу, коли буде потрібно заново авторизуватися на сайті, в формі введення логіна праворуч знайдіть кнопку, додану доповненням ЛастПасс, і натисніть на неї. Вкажіть збережений варіант (допускаються різні збереження, тому що у користувача може бути кілька облікових записів на одному сайті).
 12. Подстановка сохраненного в расширении LastPass пароля в Opera
 13. І логін, і пароль підставляться у відповідні поля. Залишається натиснути кнопку входу.
 14. Результат сохранения пароля в расширении LastPass в Opera

Спосіб 4: Імпорт або експорт

Є і ще один альтернативний варіант, який стане в нагоді малому числу користувачів через його старіння. Імпорт і експорт &8212; можливості, активно застосовувалися раніше, але витіснені сучасними альтернативами у вигляді синхронізації, розширень. Проте комусь перенесення паролів у вигляді файлу може здатися єдиним зручним особисто для себе.

Експорт

Опера дозволяє перенести всі вже збережені паролі в спеціальний CSV-файл, який в подальшому можна буде імпортувати в інший веб-оглядач, що підтримує цей формат і саму функцію.

 1. Щоб створити його, перейдіть до розділу паролів, як це було показано в способі 1 . Над списком паролів знайдіть кнопку з трьома вертикальними крапками. Клацніть на неї і виберіть єдиний доступний пункт & 171; експорт паролів & 187; .
 2. Кнопка экспорта паролей из Opera
 3. З'явиться сповіщення про безпеку про те, що створення цього файлу істотно знижує безпеку паролів. Справа в тому, що CSV не зашифрований, через що будь-яка людина, яка отримала доступ до цього файлу, зможе його відкрити і переглянути всі авторизаційні дані, збережені в Опера. Погодьтеся з цим і натисніть синю кнопку.
 4. Предупреждение об экспорте паролей из Opera
 5. Якщо у вас встановлений пароль на вхід в обліковий запис ОС, для підтвердження дій знадобиться ввести пароль (і email, якщо це Windows 10 з прив'язаним електронним ящиком до аккаунту Microsoft).
 6. Ввод пароля от учетной записи для экспорта паролей из браузера Opera
 7. Виберіть місце, куди ви хочете його розмістити, через Провідник файлів.
 8. Экспорт CSV-файла с паролями в Opera

Імпорт

Незважаючи на те, що експортувати паролі можна без особливих зусиль, імпортувати їх в Opera (наприклад, після переустановлення операційної системи або на інший комп'ютер) нові версії оглядача з якихось причин не дозволяють. Однак цю заборону можна обійти, змінивши властивість ярлика.

 1. Знайдіть ярлик Opera, через який ви запускаєте цю програму. Клацніть по ньому правою кнопкою миші і перейдіть в &171;властивості&187; .
 2. Переход в свойства ярлыка Opera для включения экспериментальной функции импорта паролей
 3. Перейдіть на вкладку &171;етикетка&187; , в полі &171;Об'єкт&187; поставте курсор в самий кінець і через пробіл вставте наступну команду: --enable-features=PasswordImport , після чого збережіть зміни.
 4. Включение экспериментальной настройки импорта паролей в Opera через свойства ярлыка
 5. Тепер відкрийте або перезапустіть браузер і знову перейдіть в розділ з паролями. Натисніть ту ж кнопку з трьома крапками, що використовували для експорту &8212; там з'явиться новий пункт &171; імпортувати&187; .
 6. Кнопка импорта паролей в настройках Opera
 7. Через провідник вкажіть розташування CSV-файлу.
 8. Импорт CSV-файла с паролями в Opera

Варто нагадати, що змінивши властивість ярлика, ви включили недоступну за замовчуванням функцію. Це означає, що вона в будь-який момент може припинити працювати і ця інструкція виявиться неактуальною.

Ми розібрали 4 варіанти того, як можна зберігати паролі в браузері Opera. Як бачите, конкретний метод залежить від того, наскільки Вам зручно виконувати цю процедуру. Якщо прив'язані тільки до цього веб-оглядача, використовуйте перший спосіб, для всіх бажаючих синхронізувати дані між браузерами Opera на декількох пристроях підійде другий варіант, а тим, хто взагалі не хоче прив'язуватися до конкретного веб-оглядача, стане в нагоді спеціальне розширення.

більше статей на цю тему: