Виправлення помилки 404 у браузері

Спосіб 1: оновлення сторінки

У деяких випадках усунути проблему можна банальної перезавантаженням шуканого сайту. У більшості популярних веб-оглядачів за це відповідає клавіша F5 , і у всіх є окрема кнопка на панелі інструментів.

Обновить страницу для устранения ошибки 404 в браузере

Справа в тому, що іноді протокол доступу не спрацьовує коректно (наприклад, при нестабільному зв'язку з Інтернетом), чому і з'являється помилка.

Спосіб 2: Пошук сторінки

Може бути і так, що сторінка, яку ви бажаєте відкрити, переміщена на іншу адресу. Перейдіть на основний ресурс і скористайтеся засобами вбудованого пошуку – в більшості сайтів він зазвичай розташований на видному місці. Введіть в рядок потрібний запит і натисніть спеціальну кнопку або клавішу Enter .

Пример поиска страницы для устранения ошибки 404 в браузере

Також у вирішенні завдання здатна допомогти глобальна пошукова система на кшталт Google або Яндекс: скопіюйте URL проблемної сторінки, вставте його в пошуковик і запустіть процес – не виключено, що таким чином вийде знайти нову адресу.

Спосіб 3: Пошук дзеркала ресурсу

Деякі сайти мають своєрідні резервні версії, доступні за іншими адресами. Знайти їх можна за допомогою тих же пошукових систем за запитом * назва сайту * дзеркало .

Найти зеркало основного ресурса страницы для устранения ошибки 404 в браузере

Спосіб 4: послуги Інтернет-архівів

Останній варіант, за допомогою якого можна позбутися від помилки 404 – пошук збереженої версії сторінки в одному з сервісів архівації. Як приклад покажемо роботу з ресурсом Wayback Machine.

Перейдіть на головну сторінку Wayback Machine

  1. Відкрийте основну сторінку ресурсу і знайдіть на ній пошуковий рядок, після чого вставте туди адресу сайту, який відображає 404 і натисніть «Browse History» .
  2. Начать поиск страницы в Wayback Machine для устранения ошибки 404 в браузере
  3. На що з'явилася часовій шкалі виберіть рік з найбільшим числом копій і клікніть по ньому.
  4. Годы сохранения страницы в Wayback Machine для устранения ошибки 404 в браузере
  5. Відкриється щомісячний календар – дати, в які були отримані сторінки, відзначені як посилання: чим більше розмір елемента, тим більше версій збережено в зазначений день. Клацніть по необхідному числу, а потім по тимчасовій позначці.
  6. Открытие копии страницы в Wayback Machine для устранения ошибки 404 в браузере
  7. Тепер залишається тільки почекати, поки ресурс завантажиться. Як правило, в Wayback Machine доступний весь функціонал сайту, включаючи переходи по посиланнях і скачування файлів.
Копии страницы в Wayback Machine для устранения ошибки 404 в браузере

Методика роботи з іншими подібними ресурсами відрізняється лише в дрібних деталях.

більше статей на цю тему: