Причини повільної роботи браузера

Читайте також: чому браузер використовує багато оперативної пам'яті

Причина 1: відсутність системних ресурсів

Часта проблема, пов'язана з повільною роботою браузера, &8212; брак ресурсів ПК для комфортного функціонування веб-оглядача. Ця ситуація нерідко є і зовсім наслідком деяких причин, про які далі буде йти мова в статті, а може бути і самостійною. Поки що зупинимося на загальній перевірці відповідності комп'ютера браузеру.


Далеко не всі веб-оглядачі вимагають одного і того ж кількості оперативної пам'яті, потужності процесора. Тому якщо Ви користуєтеся стареньким комп'ютером або ноутбуком, може бути, остання версія Google Chrome , відомого підвищеним споживанням системних ресурсів, буде працювати досить повільно. Сюди ж можна віднести Яндекс.Браузер , заснований на відгалуженні від ненажерливого движка Chromium і перенасичений різними настройками, вбудованими сервісами, непотрібними функціями типу відеофона в новій вкладці. Встановлюючи подібні програми для виходу в Інтернет на малопотужний пристрій, Ви з великою часткою ймовірності відчуєте не найвищий рівень їх працездатності. Внешний вид Яндекс.Браузера после установки

Підберіть веб-оглядач, відповідний можливостям вашого ПК/ноутбука, в першу чергу спираючись на обсяг доступної оперативної пам'яті. У той час як Chrome і його аналоги, а також Mozilla Firefox актуальних версій для своєї нормальної роботи з декількома вкладками і парою встановлених розширень вимагають в середньому 1 ГБ і більше оперативної пам'яті, менш відомі їх конкуренти в тих же умовах виявляються більш спритними на конфігураціях з мінімальним обсягом вільного ОЗУ і слабким процесором. Найбільш популярні з них розглянуті в нашому окремому матеріалі.

Детальніше: який вибрати браузер для слабкого комп'ютера

Якщо ви паралельно запускаєте інші програми, наприклад відеоредактори, цілком ймовірно, що Граничне навантаження комп'ютера викликає зниження швидкості відгуку браузера при перемиканні між вкладками і виконанні інших завдань. Розподіляйте навантаження рівномірно.

Проверка уровня загруженности операционной системы своего компьютера

Власникам занадто старих ПК рекомендується по можливості здійснити апаратний апгрейд, замінивши комплектуючі на більш сучасні. Це дозволить проводити час в інтернеті з комфортом зараз і в майбутньому, коли веб-оглядачі будуть продовжувати розвиватися і ставати вимогливішими до &171;заліза&187;.

Причина 2: встановлені розширення

Досить поширена ситуація серед користувачів &8212; установка різноманітних розширень, що навантажують комп'ютер або навіть конфліктують між собою. Уявна легкість браузерних додатків змушує користувачів додавати їх в свій веб-оглядач на випадок, коли якесь із них стане в нагоді. При цьому багато розширення віднімають відчутну кількість ресурсів і за замовчуванням можуть навантажувати ПК навіть якщо браузер не запущений (дана функція регулюється в Налаштуваннях оглядача).

Відкрийте список встановлених розширень і перегляньте його: швидше за все, вам вдасться знайти ті з них, які можна відключити або видалити, нічого від цього не втративши. Відображення погоди, кілька блокувальників реклами, невикористовувані офісні та інші додатки &8212; все це можна з легкістю прибирати з браузера, підвищуючи тим самим його стабільність роботи.

Поиск ненужных расширений среди установленных в браузере

Причина 3: кількість і тип відкритих вкладок

Одна з банальних причин, яку багато, чомусь ігнорують, &8212; відкриті вкладки. Чим їх більше, тим більше ресурсів споживає браузер, що може призводити до його повільної роботи в умовах паралельного використання інших програм або слабкою конфігурації комп'ютера. Крім кількості, на перераховані фактори також впливає і тип контенту, який міститься на кожній з таких веб-сторінок. Очевидно, що умовних 10 текстових сторінок будуть споживати набагато менше ресурсів, ніж 10 вкладок з відео, складними медіаплеєрами і сайтами, перевантаженими скриптами або з комбінованим контентом.

Намагайтеся не захаращувати браузер вкладками, які ви хочете подивитися коли-небудь в майбутньому при вільній хвилинці або до яких звертаєтеся в кращому випадку раз на тиждень. Використовуйте для їх зберігання інші способи, наприклад, створивши папку із закладками і поміщаючи туди все те, до чого плануєте повернутися пізніше. В якості аналога можете встановити спеціальне розширення для відкладеного читання типу Pocket і поміщати туди все, що хочете переглянути, але не зараз. Вони зручні тим, що пропонують синхронізацію між пристроями, а це значить, що ви зможете повернутися до перегляду інформації на сторінках з мобільного телефону, встановивши туди це ж додаток і авторизувавшись в заздалегідь створеному профілі.

До речі, в Яндекс.Браузері є функція автоматичного вивантаження фонових вкладок для зменшення споживання оперативної пам'яті. Включається в & 171; Налаштуваннях&187; , в розділі &171; системні & 187; .

Возможность выгрузки фоновых вкладок в настройках браузера Яндекс.Браузер

В Vivaldi ця функція так само присутній &8212; досить натиснути правою кнопкою миші по будь-якій вкладці і вибрати пункт вивантаження однієї або всіх вкладок крім активної.

Возможность выгрузки одной или всех фоновых вкладок в браузере Vivaldi

В інших веб-оглядачах цю ж можливість можна реалізувати шляхом установки спеціальних розширень. Однак якщо ваш ПК не відчуває проблем з оперативною пам'яттю, потреби в даних маніпуляціях немає.

Причина 4: забитий кеш

Кеш браузеру потрібен для прискорення завантаження веб-сторінок при повторних зверненнях до них. Чим об'ємніше папка з кешем, тим складніше може стати обробка даних звідти, що особливо відчутно на старих комп'ютерах. Тому якщо ви ніколи не очищали кеш або робили це 1-2 рази при виникненні проблем з відображенням сторінок, рекомендація по його очищенню може виявитися дієвою. При цьому кидатися в крайнощі і часто очищати кеш також немає необхідності, адже тоді такий процес матиме прямо протилежний ефект: сторінки, на які ви заходите, будуть завантажуватися довше, раз по раз зберігаючи деякі дані в кеш.

Частота очищення у кожного користувача повинна бути індивідуальною, і залежати від того, скільки часу він проводить в браузері і як часто відкриває саме нові сайти. Якщо Ваш рід діяльності або хобі пов'язаний з постійним пошуком в Інтернеті, кеш буде складатися з даних безлічі сайтів, на які ви можете більше ніколи не зайти. Через це очищення краще робити раз в 2-3 місяці або рідше. А тим, хто звик відкривати одні й ті ж сайти, очищення може не стати в нагоді дуже довгий час. Зараз практично всі браузери показують, скільки мегабайт на жорсткому диску займає папка з кешем, і якщо це число величезне, є сенс виконати видалення цих записів.

Читайте також: очищення кешу в Яндекс.Браузері / Google Chrome / Opera / Mozilla Firefox

Просмотр количества кеша, который накопился в браузере

Причина 5: майнери, шкідливе програмне забезпечення

Небезпечне програмне забезпечення або навіть небезпечні відкриті веб-сторінки можуть вплинути на роботу браузера, і не варто думати, що вірусами в їх класичному розумінні свої комп'ютери заражають тільки недосвідчені користувачі. Сучасне шкідливе ПЗ вбудовується прямо в браузери, і дізнатися про це можна тільки шляхом ручної перевірки.

Перевірка сторінок та розширень

Про розширення в цій статті ми вже згадували, але тепер хочемо зробити акцент на іншому. Деякі з них можуть виявитися небезпечні для ПК, тому радимо проаналізувати свій список з цього боку і відмовитися від встановлених підозрілих варіантів. На жаль, відомі випадки, коли Майнер (шкідливий код, що використовує потужності комп'ютера жертви для обчислень, які в підсумку приносять прибуток автору цього коду) вбудовувалися в досить популярні доповнення, наприклад, VPN, але виявити це звичайному користувачеві дуже складно. Шукати заражене розширення варто тільки в тому випадку, коли комп'ютер або браузер гальмує без видимих на те причин.

Крім того, можливо, ви не знаєте, які з відкритих сторінок споживають багато ресурсів, а які ні. Через це дуже складно зрозуміти, які вкладки варто закрити і відкривати тільки в міру необхідності, якщо оперативної пам'яті критично не вистачає для комфортної взаємодії з веб-оглядачем. А ще деякі вкладки, як і розширення, виявляються небезпечними, так як у них також присутні Майнер, через що сам браузер може почати вести себе дивно і гальмувати. Для перевірки того, скільки споживає та чи інша вкладка або розширення, скористайтеся вбудованим диспетчером.

Браузери на Chromium: «Меню» > " додаткові інструменти» > " Диспетчер завдань» (або натисніть комбінацію клавіш Shift + Esc ).

Firefox:»Меню" > " більше» > «Диспетчер завдань» (або введіть about:performance в адресному рядку та натисніть Enter ).

Відсортуйте таблицю за стовпцем & 171; обсяг споживаної пам'яті & 187; і подивіться, яка з вкладок споживає багато ресурсів ОЗУ (додатково рекомендується звертати увагу і на вкладку &171; ЦПУ & 187; , тобто скільки ресурсів процесора задіюється для вкладки). Як правило, це плеєри YouTube, онлайн-кінотеатрів, електронні документи і подібні Сайти, що складаються з складно реалізованого контенту. Однак зараз Майнер можна зустріти навіть на браузерних вкладках, і якщо ви бачите, що якась із них забирає не пару сотень мегабайт, а істотно більше без видимих на те причин, припиняйте їй користуватися.

Звертайте увагу не тільки на сторінки, але і на розширення: якщо якесь із них витрачає величезну кількість мегабайт (більше 300), виконуючи при цьому нескладне завдання, і довіри до розробника у вас немає, краще відключити таке розширення і перевірити, чи буде гальмувати веб-оглядач, потім видаливши це джерело проблем за необхідності.

Анализ потребления вкладками и расширениями оперативной памяти и процессора через встроенный в браузер Диспетчер задач

Більш інформативно про перевірку, в тому числі і іншими способами, читайте в нашому окремому матеріалі за посиланням нижче.

Детальніше: перевірка браузера на віруси

Перевірка комп'ютера

Небезпечне програмне забезпечення, включаючи Майнер, крадуть потужності вже не браузера, а цілого комп'ютера, може гальмувати як запущені програми, так і всю операційну систему. Користувачеві рекомендується просканувати свій ПК на наявність подібного софта і позбутися від нього.

Детальніше:
боротьба з комп'ютерними вірусами
боротьба з рекламними вірусами
Пошук програми, що гальмує комп'ютер

Додаткові рекомендації

Ось кілька невеликих порад, які також можуть допомогти в ситуації, що склалася:

 • Якщо ви рідко перезавантажуєте комп'ютер і, відповідно, браузер, ймовірно, варто робити це частіше. Під час тривалого сеансу Ця програма має властивість &171;розпухати&187;, через що в її роботі з'являються помилки і збої, а головне, вона споживає набагато більше ресурсів, ніж після запуску. Тому по можливості перезавантажуйте ПК раз в 1-2 дня, очищаючи тим самим оперативну пам'ять, або хоча б робіть це тільки з браузером.
 • Не використовуйте браузери старих версій, оновлюйте їх до останньої &8212; чим вона більш застаріла, тим менше стабільна в поєднанні з переглядом сучасних інтернет-сторінок.
 • Можливо, гальмує не сам браузер, і замість цього ви просто спостерігаєте повільне відкриття сторінок. У такій ситуації в першу чергу перевіряйте, як це ж дія відбувається в інших веб-оглядачах, протестуйте ваше інтернет-з'єднання за допомогою онлайн-сервісів і спробуйте відстежити можливий негативний вплив роутера. При підключенні по Wi-Fi перейдіть на дротове з'єднання з метою тестування змін в швидкості.

  Детальніше:
  перевіряємо швидкість інтернету на комп'ютері
  Роутер знижує швидкість: вирішуємо проблему
  вирішення проблем зі швидкістю Інтернету в Windows

 • Дізнайтеся стан накопичувача, на якому встановлений браузер або на який винесено його кеш (якщо ви робили операцію по його переміщенню самостійно). Може бути, жорсткий диск працює нестабільно через програмних помилок або поганого фізичного стану, а якщо встановлений SSD, є шанс, що він вже виробив свій ресурс або близький до цього. В такому випадку, ймовірно, гальмувати буде комп'ютер цілком, але якщо крім браузера ви його практично не використовуєте, подібної проблеми можна було і не помітити.

  Детальніше:
  як перевірити жорсткий диск на биті сектора
  перевірка працездатності SSD

 • Вимкніть на час антивірусний софт. Користувачами не раз було помічено, що деякі антивіруси після установки або чергового оновлення можуть почати гальмувати роботу одного або декількох браузерів. Якщо ви зіткнулися з такою ситуацією, підберіть новий захисний софт, вимкніть його до установки оновлення, що виправляє цей баг або зверніться в технічну підтримку програми.

  Детальніше: відключення антивіруса

Пам'ятайте, що всі варіанти усунення цієї неполадки в рамках статті привести неможливо, так як на функціонування браузера може впливати кілька факторів. Якщо жодна порада не допоміг, спробуйте проаналізувати, які події могли привести до гальм (установка оновлення Windows, Заміна роутера або редагування його налаштувань, установка будь-якої Програми на ПК) і, відштовхуючись від можливих причин, послідовно опрацюйте їх.

більше статей на цю тему: