усунення проблем з роботою ботів в Telegram

Спосіб 1: Перевірка з'єднання з мережею

Найбільш часта причина проблем в роботі автоматичних акаунтів Телеграма - відсутність зв'язку з Інтернетом. Найбільш очевидним симптомом цього є напис " очікування мережі...» у головному вікні клієнтської програми або веб-версії.

не работает аудио бот в телеграм-1

Джерел збоїв в роботі інтернету досить багато: починаючи від банальної відсутності грошей на рахунку і закінчуючи апаратними неполадками з комплектуючими. Найбільш поширені варіанти ми вже розглянули в окремих посібниках.

Детальніше: що робити, якщо е працює Інтернет на Windows / Android / iOS

не работает аудио бот в телеграм-2

Спосіб 2: Перевірка стану серверів Telegram

Наступна за частотою появи причина збоїв в роботі ботів – непрацездатність серверів месенджера. Крім розглянутої проблеми, симптоми можуть включати в себе труднощі з відправкою повідомлень або оновленням постів в каналі і уповільненнями доступу. Однозначно визначити можна за допомогою перевірки через один зі спеціальних веб-сервісів, наприклад Downdetector.

Перейти на сайт DownDetector

 1. Відкрийте сторінку за посиланням вище та подивіться на блок загального стану. Якщо в роботі месенджера спостерігаються проблеми, це тут це буде відзначено.
 2. не работает аудио бот в телеграм-3
 3. Також зверніть увагу на графік повідомлень про збої або карту – можливо, сервери недоступні в якомусь конкретному регіоні.
 4. не работает аудио бот в телеграм-4

  Якщо проблема з серверами спостерігається, все, що залишається – почекати, поки команда підтримки їх усуне.

Спосіб 3: перевірка серверів бота

Боти не існують самі по собі і виконуються не на серверах Telegram, а на сторонніх хостингах, де їх розміщують автори. З цими самими хостингами теж можуть відбуватися різні збої, наприклад, закінчився термін оренди. Визначити такого роду проблеми складніше, ніж недоступність серверів месенджера.

 1. Перше, що варто зробити – відкрити канал підтримки бота, якщо такий передбачений: зазвичай розробники діляться там з користувачами подробицями, якщо спостерігаються проблеми.
 2. Якщо група для зворотного зв'язку відсутня, пошукайте сайт творця – можливо, там вийде дізнатися відповіді на питання, що цікавлять.
 3. Якщо ж ні групи, ні сайту немає, з'ясувати причину непрацездатності бота практично неможливо.

Додаткові дії

Крім наведених вище методів, можна виконати ще ряд додаткових кроків.

 1. Перевірте дату публікації цільового бота – можливо, він випущений давно, і більше не відповідає вимогам API, чому йому і закритий доступ.
 2. Переконайтеся, що бот, якого ви додали – саме потрібний вам. Справа в тому, що нерідко у популярних автоматичних акаунтів є клони, створені або для переманювання аудиторії, або з шахрайськими цілями, тому обов'язково перевіряйте ім'я перед додаванням.
 3. не работает аудио бот в телеграм-5
 4. Користувачі iPhone можуть зіткнутися з блокуваннями певних ботів за рішенням компанії Apple. Усунути цю проблему можна обходом блокування, що включає в себе інсталяцію варіанту месенджера, отриманого з його офіційного сайту, а не з App Store, а також використання веб-версії.

  Детальніше: як отримати доступ до заблокованих каналів Telegram на iPhone

не работает аудио бот в телеграм-6

більше статей на цю тему: