створення каналу в Telegram на Windows, Android, iOS

Telegram – це не тільки додаток для текстового і голосового спілкування, але і відмінне джерело різної інформації, яка тут публікується і поширюється в каналах. Активні користувачі месенджера добре знають про те, що являє собою даний елемент, який по праву можна назвати різновидом медіа, а деякі навіть замислюються про створення і розвиток власного джерела контенту. Саме про те, як самостійно створити канал в Телеграм ми і розповімо сьогодні.

Читайте також: встановлення месенджера Telegram на Windows , Android , iOS

Створюємо свій канал в Телеграм

Немає нічого складного в тому, щоб створити власний канал в Telegram, тим більше що зробити це можна як на комп'ютері або ноутбуці з Windows, так і на смартфоні або планшеті, що працює під управлінням Android або iOS. Якраз через те, що розглянутий нами месенджер доступний до використання на кожній з цих платформ, нижче ми надамо три варіанти вирішення завдання, озвученої в темі статті.

Windows

Незважаючи на те що сучасні месенджери – це перш за все мобільні додатки, практично всі вони, в тому числі і Телеграм, представлені також і на ПК. Створення каналу в середовищі настільної операційної системи відбувається наступним чином:

Примітка: викладена нижче інструкція показана на прикладі Windows , але застосовна вона і до Linux , і до macOS .

 1. Відкривши Telegram, перейдіть до його меню – для цього натисніть по трьох горизонтальних смугах, які розташовуються на початку пошукового рядка, безпосередньо над вікном чатів.
 2. Открыть основное меню приложения Telegram для Windows
 3. Виберіть пункт " створити канал» .
 4. Перейти к началу создания канала в приложении Telegram для Windows
 5. У який з'явився невеликому віконці вкажіть назву каналу, за бажанням додайте до нього опис і аватар.
  Указание общих сведений о канале в приложении Telegram для Windows
  Останнє здійснюється шляхом натискання на зображення фотокамери і вибору потрібного файлу на комп'ютері. Для цього у вікні " провідника» перейдіть в директорію із заздалегідь підготовленою картинкою, виділіть її натисканням лівої кнопки мишки і натисніть »відкрити" . Ці дії можна відкласти на потім.
  Выбор и добавление изображения канала в приложении Telegram для Windows
  Якщо буде потрібно, аватар можна обрізати вбудованими засобами Телеграм, після чого слід натиснути на кнопку " Зберегти» .
 6. Добавление изображения канала в приложении Telegram для Windows
 7. Вказавши базові відомості про створюваному каналі, додавши до нього зображення, натисніть на кнопку»створити" .
 8. Подтверждение создания канала в приложении Telegram для Windows
 9. Далі потрібно визначити, чи буде канал публічним або приватним, тобто чи зможуть інші користувачі Знайти його через пошук або вступити в нього можна буде тільки на запрошення. У представленому нижче поле вказується посилання каналу (вона може відповідати вашому нікнейму або, наприклад, назвою видання, сайту, якщо такі є).
 10. Определение параметров канала и добавление ссылки в приложении Telegram для Windows
 11. Визначившись з доступністю каналу і прямим посиланням на нього, натисніть на кнопку " Зберегти» .
  Сохранение всех заданных сведений о канале в приложении Telegram для Windows

  Примітка: зверніть увагу на те, що адреса створюваного каналу повинен бути унікальним, тобто не зайнятим іншими користувачами. Якщо ж ви створюєте приватний канал, посилання для запрошення в нього генерується автоматично.

 12. Власне, канал був створений ще по завершенні четвертого кроку, але після збереження додаткових (і вельми важливих) відомостей про нього ви зможете додати учасників. Зробити це можна шляхом вибору користувачів з адресної книги і/або загального пошуку (по імені або нікнейму) в рамках месенджера, після чого слід натиснути кнопку " запросити» .
 13. Добавление участников в публичный канал в приложении Telegram для Windows
 14. Вітаємо, ваш власний канал в Telegram успішно створений, перший запис в ньому – це фотографія (якщо ви її додавали на третьому кроці). Тепер ви можете створити і відправити свою першу публікацію, яку відразу ж побачать запрошені користувачі, якщо такі вже є.
 15. Результат успешного создания канала в приложении Telegram для Windows

  Ось так просто здійснюється створення каналу в додатку Телеграм для Віндовс і інших настільних ОС. Куди більш складним буде його постійна підтримка і розкрутка, але це вже тема для окремої статті. Ми ж перейдемо до вирішення аналогічної задачі на мобільних пристроях.

  Читайте також: Пошук каналів в Telegram на Windows, Android, iOS

Android

Схожий з вищеописаним алгоритм дій застосуємо і в разі використання офіційного додатку Telegram для Android , встановити яке можна в Google Play Маркеті . Зважаючи на деякі відмінності в інтерфейсі і елементах управління розглянемо докладніше процедуру створення каналу в середовищі цієї мобільної ОС.

 1. Запустивши Телеграм, відкрийте його основне меню. Для цього можна тапнуть по трьох вертикальних смугах над списком чатів або ж виконати свайп по екрану в напрямку зліва направо.
 2. Открытие основного меню в мессенджере Telegram для Android
 3. У списку доступних опцій виберіть пункт " створити канал» .
 4. Приступить к созданию канала в мессенджере Telegram для Android
 5. Ознайомтеся з коротким описом того, що являють собою канали в Telegram, після чого ще раз натисніть " створити канал» .
 6. Начало создания канала в мессенджере Telegram для Android
 7. Задайте ім'я своєму майбутньому дітищу, додайте опис (опціонально) і аватар (бажано, але не обов'язково).
  Указание общих сведений о создаваемом канале в мессенджере Telegram для Android
  Зображення може бути додано одним з наступних способів:
  • Знімок з камери;
  • З галереї;
  • Через пошук в Інтернеті.
  Возможные варианты добавления аватара каналу в мессенджере Telegram для Android

  При виборі другого варіанту за допомогою стандартного файлового менеджера перейдіть в папку на внутрішньому або зовнішньому сховищі мобільного пристрою, де розміщений відповідний графічний файл, і тапніте по ньому для підтвердження вибору. Якщо буде потрібно, відредагуйте його вбудованими засобами месенджера, після чого натисніть по круглій кнопці із зображенням галочки.

 8. Добавление аватара для создаваемого канала в мессенджере Telegram для Android
 9. Вказавши всі базові відомості про канал або ті з них, які ви порахували пріоритетними на даному етапі, тапніте по розташованої в правому верхньому куті галочці для його безпосереднього створення.
 10. Подтверждение создания канала в мессенджере Telegram для Android
 11. Далі потрібно визначити, чи буде ваш канал публічним або приватним (на скріншоті нижче є докладний опис обох варіантів), а також вказати посилання, по якій в подальшому можна буде до нього перейти. Додавши ці відомості, знову натисніть по галочці.
 12. Определение доступности канала и создание ссылки в мессенджере Telegram для Android
 13. Завершальний етап – додавання учасників. Для цього вам доступно не тільки вміст адресної книги, а й загальний пошук по базі месенджера. Відзначивши бажаних користувачів, ще раз тапніте по галочці. Надалі ви завжди зможете запросити нових учасників.
 14. Добавление участников в канал в мессенджере Telegram для Android
 15. Створивши власний канал в Телеграм, ви зможете опублікувати в ньому свій перший запис.
 16. Результат успешного создания канала в мессенджере Telegram для Android
  Як ми і сказали вище, процес створення каналу на пристроях з Android практично не відрізняється від такого на комп'ютерах з Windows, тому після ознайомлення з нашою інструкцією ви точно не зіткнетеся з проблемами.

  Читайте також: Підписка на канали в Telegram на Windows, Android, iOS

IOS

Процедура створення власного каналу користувачами Telegram для iOS не відрізняється складністю реалізації. Організація паблік в месенджері проводиться за однаковим для всіх програмних платформ алгоритмом, а з iPhone/iPad здійснюється наступним чином.

 1. Запустіть Телеграм для айОС і перейдіть в розділ «чати» . Далі тапніте по кнопці " написати повідомлення» над списком діалогів праворуч.
 2. Telegram для iOS - создание канала - вкладка Чаты - кнопка Написать сообщение

 3. У відкритому переліку можливих дій і контактів виберіть " створити канал» . На інформаційній сторінці підтвердіть свій намір організувати паблік в рамках месенджера, що перенесе вас на екран внесення відомостей про створюваному каналі.
 4. Telegram для iOS - начало создания канала в мессенджере
 5. Заповніть поля " назва каналу» і " Опис» .
 6. Telegram для iOS - добавление наименования и описания канала в процессе его создания
 7. За бажанням додайте аватарку паблік, тапнув за посиланням " Завантажити фото каналу» . Далі натисніть " вибрати фото» і знайдіть відповідну картинку в медіатеці. (Також для присвоєння зображення каналу можна скористатися камерою пристрою або здійснити " пошук в мережі» ).
 8. Telegram для iOS - добавление аватарки канала при создании паблика
 9. Завершивши оформлення паблік і переконавшись у вірності введених даних, торкніться»далі" .
 10. Telegram для iOS - завершение оформления канала в мессенджере
 11. Тепер потрібно визначити тип створюваного каналу – " Публічний» або «Приватний» &8212; це завершальний етап вирішення питання із заголовка статті за допомогою iOS-девайса. Оскільки вибір типу паблік в месенджері серйозно впливає на його подальше функціонування, зокрема, на процес набору передплатників, на даному кроці слід приділити увагу Інтернет-адресою, який буде присвоєно каналу.
  • При виборі типу «Приватний» посилання на паблік, яку слід використовувати для запрошення передплатників в подальшому, буде сформована автоматично і відобразиться в спеціальному полі. Тут можна відразу ж скопіювати її в буфер iOS, викликавши тривалим натисканням по ній відповідний пункт-дія, або обійтися без копіювання і просто торкнутися »далі" у верхній частині екрана.
  • Telegram для iOS - создание частного канала, копирование ссылки
  • Якщо створюється " Публічний» канал необхідно придумати і внести його ім'я в поле вже містить першу частину посилання на майбутній Телеграм-паблік & 8212; t.me/ . Система дозволить перейти до наступного кроку (стане активною кнопка »далі" ) тільки після того як їй буде надано коректний і вільний паблікнейм. Telegram для iOS - создание публичного канала, выбор имени, формирование ссылки на паблик
 12. По суті канал вже готовий і, можна сказати, функціонує в Telegram для iOS. Залишилося опублікувати інформацію і залучити передплатників. Перед тим як відкриється доступ до можливості додавання контенту в створений паблік, месенджер пропонує вибрати потенційних одержувачів транслюється інформації з власної адресної книги. Встановіть позначки біля одного або декількох Імен в відкрилося автоматично після виконання попереднього пункту інструкції переліку і потім натисніть»далі" &8212; вибрані контакти отримають запрошення стати передплатниками Вашого Телеграм-каналу.
 13. Telegram для iOS - завершение создания канала в мессенджере, приглашение подписчиков из адресной книги

Висновок

Підводячи підсумки, відзначимо, що процедура створення каналу в Telegram максимально проста і інтуїтивно зрозуміла незалежно від того, на якому пристрої використовується месенджер. Куди більш складними є подальші дії – розкрутка, наповнення контентом, підтримка і, звичайно ж, розвиток створеного «медіа». Сподіваємося, ця стаття була корисна для вас і після ознайомлення з нею не залишилося питань. В іншому ж випадку ви завжди можете задати їх в коментарях.

більше статей на цю тему: