Як видалити проксі-об'єкт в AutoCAD

Іноді користувачі програми AutoCAD стикаються з необхідністю редагування креслення, який спочатку був створений в іншому Софті. В такому випадку при відкритті проекту на екрані відображається відповідне повідомлення, яке свідчить про те, що додані об'єкти мають формат проксі. Це означає обмеження в редагуванні, копіюванні та переміщенні елементів. В рамках даної статті ми хочемо продемонструвати приклади розчленування і видалення таких об'єктів для нормалізації працездатності креслення.

Видаляємо проксі-об'єкти в AutoCAD

Існує кілька різноманітних способів, які дозволяють позбутися від розглянутих сьогодні елементів. Їх дієвість залежить від того, які налаштування були спочатку застосовані до проксі-об'єктів в іншому програмному забезпеченні. Тому ми рекомендуємо спочатку більш детально вивчити цю тему, щоб виявити найбільш підходящий метод і задіяти його.

Додатково хочемо уточнити одну деталь &8212; імпортовані зображення або PDF-файли не є проксі-об'єктами. Вони редагуються і видаляються трохи інакше, а ось PDF-файли найчастіше використовуються лише в якості підкладки. Більш детальну інформацію по темі взаємодії з цими елементами ви знайдете в інших наших матеріалах далі.

Детальніше:
Вставка підкладки PDF в AutoCAD
Вставка та налаштування зображення в AutoCAD

Перегляд властивостей та редагування проксі-об'єктів

Для початку більш детально розглянемо тему проксі-об'єктів, щоб у початківців користувачів не залишилося питань по цій темі. На скріншоті нижче ви бачите стандартне повідомлення від Автокада, що з'являється при відкритті проекту, що містить подібні об'єкти. У ньому присутня основна інформація, яка дозволить визначити кількість елементів і певні їх властивості.

Уведомление при открытии чертежа с прокси-файлами в программе AutoCAD

Що стосується додаткових дій редагування, то ви можете зіткнутися з певними труднощами. Давайте розберемо найпопулярніші дії, що виконуються з проксі-об'єктами.

 1. Відкриття розглянутих проектів здійснюється точно за таким же принципом, як і всіх інших типів файлів. Для цього в розділі &171;Файл&187; просто виберіть пункт & 171; відкрити & 187; . Викликати це меню можна і швидше, за допомогою натискання на стандартну гарячу клавішу Ctrl + O .
 2. Переход к открытию файла с содержанием прокси-объектов в программе AutoCAD
 3. Після цього на кресленні відобразяться всі елементи проксі. Натисніть на один з них, щоб виділити і подивитися, чи є цей об'єкт блоком або представлений у вигляді окремого відрізка. Спробуйте пересунути його в нову позицію або змінити розмір. Не завжди це вийдуть виконати вдало.
 4. Выбор отрезка или блока прокси-объекта для редактирования в программе AutoCAD
 5. Далі ми рекомендуємо поглянути на властивості кожного проксі-об'єкта. Для цього виділіть один з них, клацніть по ньому правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть варіант &171;властивості&187; .
 6. Переход к свойствам прокси-объекта для просмотра основных сведений в AutoCAD
 7. Якщо раптом виявилося, що вгорі відображається напис &171;нічого не вибрано&187; , потрібно вручну вказати об'єкти на кресленні.
 8. Список выбранных файлов при просмотре свойств в программе AutoCAD
 9. Зробити це можна банальним кліком ЛФМ по одному з відрізків блоку або примітиву. Потім зліва відобразяться найважливіші відомості про вибрані деталі, в тому числі в назві буде присутній приставка, що позначає приналежність до проксі.
 10. Выбор элементов на чертеже для просмотра свойств в программе AutoCAD

Вище Ви вже бачили скріншот, який свідчить про відкриття проекту, що містить проксі-об'єкти. В даному повідомленні присутні і основні відомості, що показують кількість елементів і їх ставлення до іншого програмного забезпечення. Якщо раптом при відкритті у вас не відкривається таке вікно, потрібно зробити таку настройку:

 1. Скасуйте всі виділення і клацніть ПКМ по порожньому місці креслення. У контекстному меню виберіть варіант &171;Параметри&187; .
 2. Переход к глобальным параметрам программы AutoCAD
 3. Перейдіть на вкладку &171; Відкриття / Збереження & 187; .
 4. Переход ко вкладке Открытие Сохранение в параметрах программы AutoCAD
 5. Тут справа внизу знаходиться параметр під назвою &171; вивести вікно деталей проксі-об'єктів&187; . Позначте його галочкою, а потім застосуйте всі зміни.
 6. Активация отображения уведомления при открытии чертежа с прокси-объектами в программе AutoCAD

Після цього перезапустіть AutoCAD, відкривши відповідний малюнок. Тепер необхідне повідомлення має бути успішно відображено.

Зараз ми розібралися з основними поняттями про проксі-об'єктах. Тому прийшов час торкнутися основну тематику цієї статті &8212; видалення даних компонентів. Ми розповімо про два способи здійснення поставленого завдання, а також продемонструємо дві корисні опції, які стануть в нагоді під час взаємодії з подібними проектами.

Спосіб 1: Інструмент & 171; Розчленувати & 187;

Використання інструменту &171; розчленувати&187; дозволяє розбити блок на примітиви, що відкриває можливість редагування кожного відрізка. Звичайно, це не зовсім відноситься до повноцінного видалення проксі-об'єктів, однак після &171;вибуху&187; нічого не заважає вам всіляко редагувати або просто стирати всі присутні елементи. Вся процедура розчленування виглядає так:

 1. Виберіть один із блоків на кресленні, що стосується проксі, а потім виділіть його, щоб контури почали світитися синім кольором.
 2. Выбор блока прокси для расчленения стандартным методом в AutoCAD
 3. На головній стрічці в розділі & 171; редагування&187; активуйте інструмент & 171; розчленувати&187; . Якщо ви наведете курсор на один із значків, через секунду з'явиться інформація з властивостями і назвою функції. Враховуйте це при спробах пошуку потрібних інструментів.
 4. Выбор инструмента Расчленения для прокси-объекта в программе AutoCAD
 5. Всі зміни вступлять в силу відразу ж. Після ви можете виділяти кожен відрізок, який раніше знаходився в блоці, і всіляко змінювати його.
 6. Успешное расчленение прокси-объекта стандартным способом в AutoCAD

В іншому матеріалі на нашому сайті присутній опис розглянутої функції в більш детальному вигляді. Якщо ви вперше стикаєтеся з інструментом & 171; розчленувати&187; , радимо перейти за вказаною нижче посиланням, щоб дізнатися все про нього і в повній мірі освоїти взаємодію з ним.

Детальніше: розчленування блоків в програмі AutoCAD

Якщо ж блок є проксі, але при цьому ви можете його всіляко редагувати, копіювати або змінювати, можливо, варто спробувати видалити його як звичайний об'єкт, якщо це потрібно. Не забудьте про очищення входжень і визначень, щоб назавжди позбутися від усіх слідів цього блоку.

Детальніше: видалення блоку в AutoCAD

Спосіб 2: додатковий додаток

За замовчуванням в Автокаді немає спеціальних команд, що дозволяють швидко управляти проксі-об'єктами, проте існують спеціальні додаткові додатки, створювані користувачами. Можливо це через відкритий синтаксис скриптової мови, який і використовують ентузіасти. Зараз ми розглянемо додавання спеціальної утиліти, що допомагає в масовому розчленуванні або видаленні проксі-елементів.

Перейти до завантаження ExplodeProxy

 1. Перейдіть за посиланням вище, щоб потрапити до бібліотеки додатків. Там відшукайте файл ExplodeProxy.zip і клікніть на нього для початку скачування.
 2. Выбор приложения для удаления прокси объектов в AutoCAD
 3. По завершенні відкрийте наявний архів будь-яким зручним засобом.
 4. Успешное скачивание приложения для удаления прокси-объектов в AutoCAD
 5. У ньому ви бачите додатки для різних версій і розрядностей AutoCAD. Вам слід відшукати відповідний файл і розпакувати його в локальне сховище.
 6. Выбор версии приложения для удаления прокси-объектов в AutoCAD
 7. Потім перейдіть в Автокад і активуйте командний рядок, клікнувши по ній ЛФМ.
 8. Активация командной строки для ввода команды в программе AutoCAD
 9. Наберіть команду appload і натисніть на клавішу Enter .
 10. Ввод команды для загрузки приложений в программе AutoCAD
 11. Відкриється нове вікно завантаження програм. Через вбудований оглядач перейдіть до тієї папки, де зберігається розпакований файл.
 12. Выбор папки с приложением для загрузки в программу AutoCAD
 13. Виберіть його та натисніть на&171; завантажити & 187; .
 14. Выбор приложения для загрузки в программу AutoCAD
 15. При появі повідомлення безпеки клікніть на & 171; завантажити один раз&187; .
 16. Подтверждение загрузки приложения в программу AutoCAD
 17. Після закінчення завантаження просто закрийте вікно додавання програм.
 18. Завершение работы после загрузки приложения в программе AutoCAD
 19. До AutoCAD було додано дві важливі команди. Перша з них має вигляд EXPLODEALLPROXY і дозволяє швидко розчленувати абсолютно всі проксі-об'єкти навіть в тих випадках, коли це не вийшло зробити вручну.
 20. Вызов команды для массового расчленения прокси-объектов в программе AutoCAD
 21. Після активації команди на екрані з'явиться повідомлення про те, скільки проксі було видалено і скільки нових елементів сформувалося.
 22. Успешное массовое расчленение прокси-объектов в программе AutoCAD
 23. Приблизно за таким же принципом працює команда REMOVEALLPROXY , тільки вона видаляє всі відповідні компоненти.
 24. Команда для удаления всех прокси-объектов в программе AutoCAD
 25. При активації цієї команди можна очистити або залишити список масштабів.
 26. Сохранение масштабов при удалении всех прокси-объектов в программе AutoCAD

На жаль, у вбудованій функціональності Автокада поки немає схожих команд, які могли б стати альтернативою розглянутому додатком. Тому залишається тільки задіяти кошти від сторонніх розробників. До речі, якщо ви раптом вирішите завантажити ще одне або кілька додатків, наведене вище керівництво допоможе в цьому, оскільки воно є універсальним.

Вимкнення сповіщень про проксі-об'єкти

Плавно перемістимося до додаткових опцій, у виконанні яких будуть зацікавлені користувачі, активно працюють з кресленнями, що містять проксі-об'єкти. На початку статті ми вже говорили про те, що при відкритті проекту з подібними компонентами на екрані з'являється додаткове повідомлення. Далеко не всі користувачі зацікавлені в читанні цієї інформації, а деяким вона навіть заважає, тому давайте відключимо її за допомогою всього однієї команди.

 1. Активуйте командний рядок, клікнувши по ній ЛФМ.
 2. Успешное удаление прокси объектов в программе AutoCAD
 3. Почніть вписувати команду PROXYNOTICE і в результатах клацніть по необхідному варіанту.
 4. Вызов команды для отключения уведомлений о прокси-объектах в программе AutoCAD
 5. Вкажіть нове значення 0 і натисніть на клавішу Enter .
 6. Изменение значения параметра уведомления о прокси-объектах в программе AutoCAD
 7. Переконайтеся в тому, що зміни були застосовані.
 8. Успешное отключение уведомлений о прокси-объектах в программе AutoCAD

Переклад креслення в AutoCAD

Якщо ви детально ознайомилися з представленим вище керівництвом, то знаєте про те, що креслення з проксі-файлами спочатку не були створені в AutoCAD, тому і мають певні обмеження в редагуванні. Розробники програмного забезпечення вирішили трохи виправити цю ситуацію, додавши функцію перекладу до стандартного виду креслення. Виконується це шляхом введення команди, але вам при цьому доведеться знати ім'я файлу, суфікс і формат.

 1. Активуйте команду -EXPORTTOAUTOCAD , вписавши її через стандартну консоль.
 2. Вызов команды для экспорта чертежа с прокси-объектами в AutoCAD
 3. Введіть ім'я файлу для перетворення, а потім натисніть на Enter .
 4. Ввод имени чертежа для экспорта в программе AutoCAD
 5. Виберіть варіант збереження виправлених властивостей, натиснувши на так або немає .
 6. Сохранение исправленных свойств при экспорте чертежа в AutoCAD
 7. Підтвердьте назву експортованого файлу.
 8. Подтверждение имени чертежа при экспорте в программе AutoCAD
 9. Якщо новий файл з такою ж назвою вже існує, буде запропоновано здійснити перезапис.
 10. Перезапись существующего файла при экспорте в программе AutoCAD

Після цього відбудеться регенерація креслення, проте найкраще буде перезапустити AutoCAD, заново відкривши тепер уже перетворений файл.

Під час редагування проекту з наявністю проксі-об'єктів може знадобитися і виконання інших дій, наприклад, додавання розмірів, видалення блоків або переклад в полілінію. Детальніше про все це ви можете прочитати в навчальному матеріалі на нашому сайті далі.

Детальніше: використання програми AutoCAD

Вище ви були ознайомлені з усією необхідною інформацією про видалення проксі-об'єктів. Як бачите, здійснити це можна різними методами, проте найефективнішим вважається стороннє додаток, яке для початку необхідно інтегрувати в Автокад.

більше статей на цю тему: